Yoga og Pilates er ikke lenger bare eksotiske innslag for stive nordmenn. I dag finnes det mange forskjellige kurs og programmer innefor disse styrke og meditasjonsteknikkene. Her finner du disse i alle former for alle aldre og ferdighetsnivåer som for eksempel; ansurayoga, Hathayoga, yoga for gravide, poweryoga, yogadans, pilateskurs, pilates med ball, pilates for bedrifter osv. Med andre ord, her er det noe for deg, uansett ambisjonsnivå.
Vi tilbyr Dr. Bach`s Blomstermedisin - Trinn 2 som nettkurs+ selvstudie. Den internasjonale Bachterapeututdanningen
Dr. Bach`s Blomstermedisin - Trinn 1 Den internasjonale Bachterapeututdanningen. Trinn 1 av den Internasjonale Bachterapeututdannelsen, godkjent av Bach senteret i England.
Dr. Bach`s Blomstermedisin - Trinn 1 som nettkurs. Den internasjonale Bachterapeututdanningen. Trinn 1 av den Internasjonale Bachterapeututdannelsen, godkjent av Bach senteret i England.
Dr. Bach`s Blomstermedisin - Trinn 2. Den internasjonale Bachterapeututdanningen. I Trinn 2 av Den Internasjonale Bachterapeut utdannelsen, godkjent av Bachcenter, vil vi fordype oss ytterligere i kunnskapen om remediene, og hvordan de kan brukes.
Vi tilbyr Dr. Bach`s Blomstermedisin - Trinn 3 Den internasjonale Bachterapeututdanningen. Du vil lære å bli tryggere på å gjennomføre Bachkonsultasjoner og å velge remediene- både privat ovenfor venner og familie- og profesjonelt.
Livet er fullt av utfordringer. Det er ikke så enkelt som å bare "velge" å leve et lykkelig liv. Vi møter stress, vi kan i perioder miste selvtilliten, vi kan føle på redsel, usikkerhet, sorg, og kan ha problemer med å finne oss til rette på jobb, skole, barnehage eller etter en skilsmisse...
Ønsker du å innføre yoga i barnehagen eller klasserommet på barne, ungdoms eller videregående skole? Eller jobber du med barn og ungdom på andre vis, som PPT ansatt, Helsesøster, Psykolog, Sosionom, Barnevernpedagog m.m. og vil gjøre litt eller mye yoga med barna og ungdommene du jobber med?
Gruppen, som har fokus på hjelp til selvhjelp, er en lukket gruppe med faste deltagere, som du kan du søke deg til dersom du har utfordringer med utbrenthet, lett til moderat angst eller depresjon, eller PTSD.
The Art of Nirvana er et unikt to-dagers workshop som finner sted 13-14. juni 2026, der chakrayoga, læren om de fem elementene og mandala-arbeid forankret i hellig geometri og chakraenes syv farger åpner et rom der kunst blir meditasjon og kroppen en inngang til dypere bevissthet.
Vi tilbyr Konferansen med det lille ekstra. Ønsker dere det lille ekstra, har vi en rekke aktiviteter vi kan tilby:Kjøre hundeslede til et sted der vi serverer mat og drikke rundt bålet. Vi kan fyre opp badestampen og badstuen, eller vi kan ta dere med til historiske steder rundt Hallingskarvet
Vi tilbyr et helgekurs i Nordic Walking - lær å gå riktig i terrenget med staver. Dette er tiden da fjellet viser seg fra sin beste side. Et ypperlig kurs for familier og alle som ønsker å gå i fjellet med guide i det vakre terrenget rundt Storestølen.
Vi tilbyr en time i Hvilende yoga med mantra. En rolig og meditativ yogatime der en bruker lang tid i hver yogastilling. Vi stimulerer det parasympatiske nervesystemet (systemet for omsorg og tillit) og flytter kroppens fokus fra stress og tankespinn over på hvile og fordøyelse.
Dagen for denne praksisen faller like ved høstjevndøgn der det er en balanse i naturen mellom lys og mørke.
Vi tilbyr yogakurs i Klassisk Yoga Vi vil jobbe med pust, avspenning, meditasjon, yoga nidra og fysiske øvelser. Vi har fokus på mantra, chakra og pust. Vi har stoler, krakker og puter -så du må ikke sitte godt med bena i kors for å komme.
Lyd er en effektiv måte å hjelpe oss inn i øyeblikket her og nå. Mantraer er potente lydvibrasjoner som har en bestemt virkning på kropp og sinn.
Vi tilbyr senioryoga i Eidsvoll. Senioryoga passer for alle som ønsker en rolig tilnærming til den klassiske yogaen. Vi bruker god tid på tilpasning av øvelsene og en kan alltids velge å stå over noe.
Shakti er det guddommelige feminine i hindutradisjonene og i yoga, en skapende energi som ligger bak alt liv og bevegelse i universet. I workshopen lærer du om forholdet mellom Shiva (bevissthet) og Shakti (energi), og hvordan Shakti uttrykker seg gjennom mytologi, symbolikk og ikonografi.
Sommersolverv Yoga. Vi feirer den lyseste tiden av året, sommersolverv, og den internasjonale yogadagen med mantra, fysisk yoga, pust, avspenning, ildsermoni og kirtan.
Velkommen til et over 1000 år gammelt kloster i nærheten av Trevi i Italia. Olivenlunder, vinranker og duftende lavendel, venter deg i vårt opphold på Abbazia di San Pedro. Her på landsbygden i nabolaget til Assisi i Umbria, er det sjelefred og ro i hvert pust inn og ut.
Bli med på et unikt dypdykk i dybdeavspenningen yoga nidra, som ikke bare lærer deg å undervise i denne teknikken, men også innebærer en fordypelse i hvile, fokus på en bærekraftig hverdag og en mulighet til å gå i dvale.
Vi tilbyr vinter-hvile - en stille retreat på Søsetra. For deg som ønsker å fordype deg i dybdeavspenningen, yoga nidra, gjennom teori og praksis. Vi kobler oss på årstiden og møter mørke og kulde gjennom å prioritere hvile.
Vi tilbyr kurs i vinter-hvile & fordypelse i dybdeavspenning. For deg som ønsker å fordype deg i dybdeavspenningen, yoga nidra, gjennom teori og praksis. Vi kobler oss på årstiden og møter mørke og kulde gjennom å prioritere hvile.
For deg som ønsker å koble deg på naturens rytme og å vende oppmerksomheten inn, få dyp hvile, ro og stillhet gjennom lyd så bli med på denne yogiske feiringen av den mørkeste tiden av året og at sola nå skinner litt lengre for hver dag fremover.
Basert på nesten 20 års undervisningserfaring og tilbakemelding fra yogaelever har denne workshopen blitt til. Her har Silje samlet teknikker for å møte mange av de utfordringene vi møter på i hverdagen, som stivhet, muskelspenninger, uro, søvnproblemer, tap av mening og ikke minst stress.
Klassisk Yoga med sine pusteteknikker, mantra og ikke minst, dybdeavspenningen yoga nidra, byr på mange teknikker for å både styrke og aktivere Vagusnerven. Denne helga blir du kjent med hva Vagusnerven er og du vil sitte igjen med teknikker som kan hjelpe deg mot mer ro og balanse i hverdagen.
Vi tilbyr yogahelg for Kvinner på Søsetra. Gjennom klassisk og restorativ yoga, pust, mantra, meditasjon, og teori som støtter opp om praksisen, kan vi finne mer ro og redusere stress. Vi gir hvile vår oppmerksomhet og ikke minst vil vi se på hvordan vi praktisk kan bruke dette i hverdagen vår
Bli med til yogaens hjemland og hjertet av den klassiske yogatradisjonen. Turen er under planlegging og circa tidspunkt er tre uker i februar 2028. Vær først ute med å få informasjon og en egen tidlig-ute rabatt ved å fylle inn et uforpliktende skjema her:
Etter at du har født er du kanskje ivrig etter å komme igang med Pilatespraksisen din, og/eller komme i form igjen. Da er Pilates for Mom og Baby noe for deg! Pilates og Baby er en time der både barn og mor står i fokus.?Kom i gang med en mild treningsform rett etter fødsel.
Vi tilbyr kurs i pilates på matte online. Pilates utføres med rolige og skånsomme, men effektive øvelser, hvor målet er stabilitet og kroppskontroll. Alt skjer i takt med rolig innpust og utpust.
Hvis du er nybegynner eller bare ønsker å komme videre i din egen praksis, enten i vårt studio eller i ditt hjem. Hvis du ikke ønsker å gå på gruppetimer , men ønsker personlig oppmerksomhet hele tiden.
Yoga bedrer velværet både for mor og babyen i magen – og det styrker også den indre kommunikasjonen mellom dem. Som mor selv, og som yogautøver og -lærer gjennom alle mine graviditeter, vil jeg hjelpe deg til å leve i sinnsro gjennom hele denne vakre, sunne og naturlig prosessen.
Denne instruktørutdannelsen med Susana Lopes er en privat utdannelse. Undervisningen kan gis individuelt ved personlig oppmøte eller over internett. For å undervise i yoga, er det fremfor alt nødvendig å kunne praktisere og kjenne yoga.
Vi tilbyr yogakurs for gravide. Svangerskapet er en særlig fin tid for yoga. Kroppen blir mykere, oppmerksomheten større, sinnet mer åpent. Yoga gir økt velvære og forbereder fødselen.
Vi tilbyr yogakurs for gravide over 1 helg. Svangerskapet er en særlig fin tid for yoga. Kroppen blir mykere, oppmerksomheten større, sinnet mer åpent. Yoga gir økt velvære og forbereder fødselen.
Vi tilbyr intensivkurs i yoga over 1 helg. På kurset blir det fysiske øvelser, pust, avspenning, og mer meditasjon enn vi ofte får tid til på de ukentlige kursene.
Vi tilbyr yogakurs spesielt beregnet for eldre på litt øvet nivå. Her sitter vi på stoler i flere av øvelsene. Vi gjør fysiske øvelser, bekkenbunnstrening og avspenning.
Vi tilbyr nybegynnerkurs i yoga spesielt beregnet for eldre. Her sitter vi på stoler i flere av øvelsene. Vi gjør fysiske øvelser, bekkenbunnstrening og avspenning.
Jeg tilbyr kurs i Yin yoga - Stretch Yoga med mindful tilnærming. Rolige, dype strekk som styrker kropp og sinn, med innslag av Qi Gong og lett massasje i hvilende stillinger. Pensjonister 67+ får 10 % rabatt. Viktig info om påmelding nederst.
Rolig og terapeutisk Yin yoga-Qi gong- Dao yin og stretch yoga. Fokus på pust, avspenning og flyt i kroppen. En fin anledning til å teste dette ut før høstkurs begynner. Å prøve i mindre grupper først kan være lurt om du er usikker.
Et 2,5 timers mini-retreat med Yin Yoga, Stretch Yoga og mindful bevegelse, med innslag av Qi Gong. Vi arbeider med pust, avspenning og myk flyt i kroppen. For deg som ønsker å redusere stress, myke opp kroppen og finne ro i hverdagen.
Velkommen til en myk og nærende helgesamling under Mørketidsfestivalen 13.–14. november i dansesalen på AKS. Yin & Yang Yoga, pust, avspenning og lett massasje – med nervesystemet, vagusnerven og egenomsorg som tema. For både nybegynnere og deg med erfaring.
Velkommen til et mykt og nærende miniretreat i Hammerfest med Yin & Yang Yoga, Qi Gong, pust, avspenning og lett massasje. Her kan du senke skuldrene, lande i kroppen og finne mer ro, bevegelighet og nærvær. Passer både nybegynnere og deg med erfaring.
Jeg tilbyr kurs i Yin & Stretch Yoga med mindful tilnærming. Rolige, dype strekk som styrker kropp og sinn, med innslag av Qi Gong og lett massasje i hvilende stillinger. Pensjonister 67+ får 10 % rabatt. Viktig info om påmelding nederst.
Jeg tilbyr kurs i Yin & Stretch Yoga med mindful tilnærming. Rolige, dype strekk som styrker kropp og sinn, med innslag av Qi Gong og lett massasje i hvilende stillinger. Vi stimulere og aktiverer vagusnerven med pusteteknikker Pensjonister 67+ får 10 % rabatt. Viktig info om påmelding neders
Jeg tilbyr kurs i Yin & Stretch Yoga med mindful tilnærming. Rolige, dype strekk som styrker kropp og sinn, med innslag av Qi Gong og lett massasje i hvilende stillinger. Vi stimulerere og aktiverer vagusnerven med pusteteknikker Pensjonister 67+ får 10 % rabatt. Viktig info om påmelding nede
Rolig og terapeutisk Yin yoga med fokus på pust, avspenning og myke strekk. Perfekt for deg som ønsker mindre stress, bedre søvn og mer ro i kroppen. Små grupper gir trygg og personlig oppfølging. Pensjonister 67+ får 10 % rabatt. Kurset gjennomføres ved minimum 4 deltakere
Jeg tilbyr Yin Yoga-tilpasset ditt/deres nivå. Yin Yoga er en rolig og behagelig, og allikevel svært styrkende treningsform både for kropp og sinn. Gjennom øvelsene blir du mer smidig og myk, bedre kjent med deg selv og din egen kropp og bedre i stand til å være tilstede i øyeblikket.
Gi deg selv et pusterom på torsdager. Med Yin Yoga, myke strekk, rolige Qi Gong-bevegelser og hvilende stillinger får du tid til å lande og utforske bevegeligheten din. Du får personlig oppfølging og lett massasje i noen av stillingene.
Vi tilbyr kurs i barsel Yoga. Barselyoga er for nybakte mødre og baby. Etter svangerskap og fødsel trenger kroppen tid for å hente seg inn igjen. Øvelsene er tilpasset din kropp og barselperioden.
Vi tilbyr yogakurs i Deva Yoga for nybegynnere. Dette er en rolig og meditativ yogatime basert på Deva Yoga programmet. Deva Yoga er utviklet spesielt for forebygging, lindring og bedring av muskel og skjelettplager som smert er i nedre rygg og hofter.
Iyengar Yoga – er verdens mest utbredte yogaform. En klassisk og tradisjonell yogaform som tar utgangspunkt i de ulike grunn-stillingene (asana) med fokus på grundig gjennomgang av teknikk og linjering.
Start uken/dagen med en deilig mykgjørende yogaklasse. I denne klassen setter vi en intensjon for uken/dagen og gjør øvelser som fyller deg med nye krefter, får kroppen i balanse og holder stresset unna.
Vi tilbyr kurs i pilates flyt. Dette er åpent for alle. I disse timene gjør vi skånsomme og effektive styrkeøvelser fra Pilates og noen tøye øvelser fra yoga. Vi jobber i hovedsak med kjerne muskulatur og støtte muskulatur. Øvelsene øker bevissthet og kontakt med kropp og pust.
Vi tilbyr kurs i pilates styrke . Dette er åpent for alle. I disse timene gjør vi skånsomme og effektive styrkeøvelser fra Pilates og noen tøye øvelser fra yoga. Vi jobber i hovedsak med kjerne muskulatur og støtte muskulatur. Øvelsene øker bevissthet og kontakt med kropp og pust.
Rocket Yoga er en energisk, aktiv og varmende yogaform, hvor rytme og tempo er en viktig del. Vi flyter gjennom yogastillingene med å bruke ujjai pust og dristhi/fokus. Denne yoga formen er skapt av Larry Schultz og er en modifisert utgave av tradisjonell
Rolig Yoga er en time for deg som ønsker å stresse ned, vende oppmerksomheten innover og mykgjøre kropp og sinn fra innsiden. Vi gjør skånsomme tøye øvelser for å åpne hofter og bryst muskulatur.
Vi tilbyr kurs i slyngetrening
Vi tilbyr kurs i Vinyasa Yoga. Her flyter vi gjennom ulike sekvenser i takt med pusten. Det er variasjon fra gang til gang. Vi kan også av og til utforske mer avanserte stillinger som arm balanser, hodestående og håndstående, for de som ønsker det.
Her holder vi utvalgte yoga stillinger over lengre tid, dvs i flere minutter. Når vi sitter i en yoga stilling over lengre tid og i tillegg arbeider med dyptgående/avspennende pust, gir bindevev/muskulatur slipp, og vi synker inn i en tilstand hvor nervesystemet roes og stress responsen kobles av.
Vi tilbyr Yoga for godt voksne
VI tilbyr Yoga for stive menn. Dett er et eget yoga kurs for menn med fokus på god rygg helse. Vi gjør enkle skånsomme øvelser som både styrker og myker opp, jobber med statisk og dynamisk uttøyning, samt noe styrke av kjernemuskulatur og stabiliserings trening.
I denne timen gjør vi ulike yoga øvelser, pusteteknikker, meditasjon og avspenning, som kan være virkningsfulle verktøy til å håndtere krav og press fra omgivelsene som mange ungdommer opplever i samfunnet i dag.
Dette er en rolig yogatime, basert på Deva Yoga, YinYoga, Restorative Yoga og med stressreduserende øvelser. Vi gjør enkle øvelser med fokus på å åpne hofter og bryst, både ved å holde stillinger mer i ro og gjennom dynamisk bevegelse.
Vi tilbyr yogakurs for bedrifter. Vi kommer til dere, og kan skreddersy en pakke slik den passer best for dere. Bare å ta kontakt for mer informasjon.
Yogalates er en klasse med relativt høy intensitet. En god blanding av det beste fra to verdener. Vinyasa yoga blandet med styrkeøvelser fra Pilates. Passer for deg vil utøve en dynamisk, varmende og styrkende treningsform. Åpent for alle.
Vi tilbyr innlæring og fordypelse i Ajapa japa meditasjon: Støttet av yoga nidra med chakrafokus, klassisk fysisk yoga, ujjay-pust, og fellesskap gjennom kirtan, sang og bevegelse. Velkommen til 10-dagers retreat med Sigrun og Kristiane på Opaker Gård.
Vi tilbyr yogaretreat i Andalucia, Spania. Hjerterommet - Yogaferien som tar deg hjem til deg selv. Dette er yogaretreaten for deg som holder rom for andre - og endelig kjenner at det er din tur. Kanskje jobber du tett på mennesker i helsevesen, undervisning, juss eller terapi.
Vi tilbyr yogakurs i klassisk yoga med fokus på chakraene online via zoom. I mitt online kurs blir du ikke påtvunget hva chakraene er eller hvordan de skal føles! Jeg er opptatt av å ha en jordnær tilnærming til yoga der du får gjøre din egen erfaring!
Vi tilbyr online yoga og live yogakurs på nettet. Bli med på direktesendte timer sammen med andre, hvor du får nær veiledning, og kan snakke med læreren før og etter time? (Timene inkluderer opptak som er tilgjengelig i en uke).
Vi tilbyr 1 uke med klassisk yoga, meditasjon og avspenning på Venabygdsfjellet, høyt løftet over Guldbrandsdalen, i forporten til Rondane. Du vil få anledning til å fordype deg i yoga, og å trekke deg tilbake fra hverdagen, - en skikkelig pustepause som gir påfyll og energi.
Vi tilbyr 7 dager med klassisk yoga, meditasjon og avspenning i vakker natur på Venabygdsfjellet, høyt løftet over Gudbrandsdalen, i forporten til Rondane. Du vil få anledning til å fordype deg i yoga, og å trekke deg tilbake fra hverdagen, - en skikkelig pustepause som gir påfyll og energi.
Vi tilbyr yogaferie på Gran Canaria for venner eller kolleger. Har du praktisert yoga lenge, men kjenner behov for å forankre eller fornye egenpraksisen? Kanskje kjenner du på endringer i livet, eller i kroppen, der det er nødvendig å justere yogapraksisen for at den skal fortsette å nære deg.
Vi tilbyr yogaretreat på fjellet ved høstjevndøgn. Stillhet, natur og gjenklang - en pustepause for kropp og sinn. Du kommer opp fjellet en onsdag kveld, kanskje rett etter arbeid. Den vedfyrte badstuen er varm fra kl. 16, så du kan svette ut hverdagen og lande.