Yoga og Pilates er ikke lenger bare eksotiske innslag for stive nordmenn. I dag finnes det mange forskjellige kurs og programmer innefor disse styrke og meditasjonsteknikkene. Her finner du disse i alle former for alle aldre og ferdighetsnivåer som for eksempel; ansurayoga, Hathayoga, yoga for gravide, poweryoga, yogadans, pilateskurs, pilates med ball, pilates for bedrifter osv. Med andre ord, her er det noe for deg, uansett ambisjonsnivå.
We offer Marocco - wellness retreat with Daily yoga. Classes in Marocco will be a delightful combination of dynamic sequenced yoga poses with relaxing restorative yoga aimed to soothe the mind and stretch the body. We start each morning saluting the sun and waking up our body.
Bene Pilates Oslo er et nyoppstartet Pilatesstudio på Kampen. Vi har noen av de beste instruktørene i bransjen og er en del av Sanoklinikken. Vi holder til i Bøgata 2.
To support new parents after pregnancy, we focus on exercises that promote strength, bonding, and flexibility:
Vi tilbyr yogakurs for seniorer / rolig yoga. Vi har yogatimer for både deg som vil ha mer ro og avslapping, og for deg som ønsker og bygge styrke og balanse. Vi har timer som Yoga Flow, Yoga Relax, Yoga for Menn, Yoga for seniorer i koselige lokaler og hyggelig atmosfære.
På sommerhalvåret organiserer vi også Friluftsyoga: Kajakk & Yogaturer, Yogaturer på fjellet samt yogatimer ute i nærmiljøet. Ta kontakt for neste tur!
Velkommen til en eksklusiv langhelg som kombinerer oppfriskende morgenyoga og topptur til Store Sølnkletten, rolig kveldsyoga i gapahuken når solen går ned, avslappende stunder ved elven med bading og kanopadling, samt gourmet 8-retters matopplevelse!!
Denne klassen gjøre sittende eller liggende med rolige, myke bevegelser for å strekke bindevev og få smidighet i ledd, lengde i muskler og sener, og plass til pusten. Passer for alle. Instruktør går rundt, hjelper deg inn i strekken, gir lett trykk på punkter.
Yoga, pustearbeid og meditasjons retreat i vakre omgivelser på Liverudleina gård. Dette kommer til å bli en herlig retreat du virkelig kan glede deg til om du velger å bli med! Vi har flere erfarne og hjertevarme lærere som vil ta deg med på noen nærende og inspirerende dager.
Vi tilbyr Yoga lærerutdanning med mindfulness & personlig utvikling. Utdanningen passer for deg som ønsker å kunne undervise yoga etter endt utdanning, men også for deg som ønsker å bruke utdanningen bare for egenutvikling og å fordype deg din egen yoga praksis og mindfulness/meditasjon.
I Bergen Vest Danseklubb undervises det i Hatha-yoga. Hatha er en middels hard form for yoga der vi holder stillingene litt lenger og får jobbet med styrke, balanse og tilstedeværelse. Vi har også med elementer fra dynamisk yoga, vinyasa: der ulike stillinger er satt sammen til en flow.
Bedriftsyoga er en effektiv måte å forebygge stress, redusere muskelplager og øke fokus i arbeidshverdagen. Vi tilbyr tilpassede økter for bedrifter i Oslo – på kontoret, i studio eller ute.
Opplev en unik kombinasjon av Qigong og YinYoga undervist etter somatiske prinsipper – Fokus i disse timene er å støtte og stimulere vagusnerven, slik at kroppen lettere kan komme inn i ro, balanse og restitusjon. Fokus på pust og bruke kroppen som sammenhengende helhet.
Kom til ro yoga er en rolig yogaform, etter yin yogatradisjon, som kan tilføre sårt trengt energi. Om du har kronisk stivhet og smerter i kroppen, føler deg trøtt, har humørsvingninger, og grubler mye, er dette noe for deg.
Vi tilbyr kurset Myk Ashtanga yogakurs. Ashtanga yoga er gjern en fysisk krevende yogaretning, men i denne klassen mykes den opp og tilpasses til ditt nivå.
En fysisk yogaklasse med fokus på dynamiske flytsekvenser i rolig tempo, for økt fleksibilitet og styrke i muskler og ledd. Det jobbes med holdning, pust og balanseøvelser for økt kroppsbevissthet, fokus og ro.