Vi tilbyr yogaferie på Gran Canaria for venner eller kolleger. Har du praktisert yoga lenge, men kjenner behov for å forankre eller fornye egenpraksisen? Kanskje kjenner du på endringer i livet, eller i kroppen, der det er nødvendig å justere yogapraksisen for at den skal fortsette å nære deg.
Innhold:
Eller er du i starten av din yogareise og ønsker å bygge en solid grunnmur? Bli med Sigrun på en intim og hjertevarm yogaferie i solen, hvor du får mulighet til å fordype deg i klassisk yoga og meditasjon, på dine premisser. I en intim gruppe på 3 - 8 personer får du tett oppfølging, og støtte fra gruppa. Mitt mål er å gi deg inspirasjon til en bærekraftig yogapraksis du kan ha glede av gjennom livet.
Rimelig yogaferie til varmen i sjarmerende nabolag:
Du bor i Sigruns sjarmerende og rolige nabolag, med kort vei til stranden og alle fasiliteter du trenger for å nyte ferien fullt ut. Stemningen er uformell og personlig - vi vil bli godt kjent og lære av hverandre. Du har umiddelbar tilgang til basseng, og en koselig nærbutikk med enkel servering.
Ferien passer like godt for venner, par eller kolleger som ønsker å reise sammen, som for en liten gruppe yogalærere som vil ha påfyll og praksis med støtte. Jeg har lang erfaring med å holde rom for både individuelle behov og fellesskap i yogamiljøet. Du kan også reise alene, vi blir godt kjent.
Yogaferien inneholder:
• Inspirerende morgenyoga ledet av Sigrun - klassisk yoga, pusteøvelser og meditasjon
• Egenpraksis i fellesskap i vakre omgivelser hver ettermiddag
• Støttende refleksjonsoppgaver og maler for eksperimentering
• Felles middag noen dager og inspirerende samtaler
• Vandring i fjellene, strandliv og sol
• Oppfølging i for og etterkant av ferien
Hvorfor dette kurset:
Mitt mål et å tilby en rimeligere yogaferie der du kommer videre med din yoga, der du er. Jeg elsker å veilede små grupper. Den erfaringen og kunnskapen vi til sammen har er delt glede. Sigrun har praktisert yoga fra hun var ung, og har både livserfaring og egen erfaring med å måtte tilpasse sin yogapraksis. I perioder med skader, eller i forbindelse med svangerskap og etter fødsel har jeg min egen praksis gjort store hopp, der fordypelsen ikke har kommet pga det avanserte, men pga nødvendig forenkling.
I andre perioder har jeg gått dypere inn i mer intensiv fysisk praksis og meditasjon. Jeg har blant annet fordypet meg i indre Stillhet, Ajapa Japa meditasjon og Kriya-yoga. Erfaringen min er at uansett hvor vi er trengs tålmodighet, avspenning, og romslighet i utforskingen av oss selv gjennom yoga. Sigrun har undervist full tid som yoga og meditasjonslærer siden 2008.
Los Caideros og Arguineguin:
Her syd på Gran Canaria er det over 300 soldager i året, og temperaturen er stabil på mellom 20 - 25 grader hele året. Fra Los Caideros hvor du bor går det en strandpromenade hele veien inn til Arguineguin med marked tirsdager, Sjømannskirke, fiskerestauranter og flere strender hele veien.
Gran Canaria er et helt kontinent på en øy, med ulike klimasoner og vegetasjon, og leier du bil har du muligheten til å ta avstikkere til fjellene med pinjetrær og fantastiske utsiktspunkt, til spennende veier og avsides strender ved vestkysten, eller de fantastiske sanddynene ved Mas Palomas.
Skreddersydd praksis og oppfølging:
Siden vi jobber i små grupper ligger alt tilrette for at du skal få det du trenger for å utvikle deg videre. Jeg tar utgangspunkt i min kunnskap i klassisk yoga, avspenning, pust og meditasjon og tilrettelegger for deg. Ved påmelding bes du skrive litt om dine/deres ønsker og behov, og jeg følger deg opp på mail i forkant av ferien. Det er også inkludert et felles gruppemøte via zoom i forkant av ferien, og en oppfølgingstime etter at du er kommet hjem.
Hyggelige private boliger:
Du vil dele en av to hyggelige private boliger med 2 - 3 andre. Boligene har fullt utstyrt kjøkken, stue, og bad. Det er mulighet for dobbeltrom med dobbeltseng eller to separate senger. Vi har i utgangspunkt ikke enkeltrom. Ønsker du det likevel kan du sende forespørsel. Enkeltromstillegg er kr 4.500,-
Mat:
Sigrun inviterer til felles fest-lunsj med spansk tilsnitt en av dagene. Boligene har fullt utstyrt kjøkken og maten står dere ellers for selv. Ønsker dere det kan dere bestille et oppskriftshefte med vegetariske retter, og handleposen klar med det dere trenger til ukas matlaging på forhånd. Det er mange kafèer og restauranter i området for den som ønsker å spise ute.
Flyreise og forsikring:
Dere bestiller egen flybillett til Las Palmas, Gran Canaria. Det går mange direkteruter fra de store flyplassene i Norge. Flybilletten er ikke inkludert. Fra flyplassen er det ca 30 - 40 minutter med buss eller taxi til din feriebolig i Arguineguin. Reisen er omfattet av Reisegarantifondet. Du må ha din egen gyldige reiseforsikring.
Finn ny dybde i din yoga med garantert sol og erfaren yogalærer:
Grip sjansen til å forandre din yogapraksis og skape en dypere forbindelse med deg selv. Det er kun 4 - 8 plasser, så meld deg på nå for å sikre deg din plass på denne intime yogareisen med tett oppfølging. Du er velkommen til å skrive til meg med alle dine spørsmål, ønsker og behov for ferien.
Yogalærer: Sigrun Aaen Holst
Sigrun Aaen Holst: Yoga- og meditasjonslærer og pedagog fra Drammen og Oslo som bor store deler av året på Gran Canaria med familien. Jeg har drevet Yogatid med studio i Drammen 2012 - 2021, nå med fordypning og retrett på fjellet i Norge og Gran Canaria. Sigrun har praktisert yoga siden 1997, og er utdannet i tradisjonell Klassisk yoga og meditasjon (1000 t+) ved Yogalærerskolen i Norge.
Jeg har flere etterutdanninger bla. fordypning i Yoga Nidra, Indre Stillhet - meditasjon, Adjapa-djap meditasjon og Kriya Yoga. Jeg er opptatt av at du skal finne en bærekraftig yogapraksis som passer inn i din hverdag, og er kjent for å inspirere både kommende yogalærere, nybegynnere og erfarne yogalærere med mine retreater.
Målgruppe for kurset:
Venner eller kolleger som ønsker yogaferie på Gran Canaria