I denne kategorien finner du alle kurs som har med bygg og anlegg å gjøre. Du finner kurs for asbestsanering, avfallshåndtering, fuktkontroll, logistikk, transport, stillas og ventilasjon. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner kurset du leter etter, så finner vi det for deg. Vi gjør oppmerksom på at kurset du letter etter kan ligge i andre kategorier. Sikkerhetskurs for kran, truck og anleggsmaskiner finner du ved å følge linken. Etter sikkerhetskursene kan du delta på praktisk opplæring for Lift og kran eller Truck og anleggsmaskiner. Her finner du kurs i Brannsikkerhet og brannvern.
Vi tilbyr nettkurs om arbeid i høyden. Kurset skal gi en overordnet innføring til ansvarlige arbeidsgivere og ledere som skal føre tilsyn ved arbeid i høyden samt at det utøves sikker bruk, kontroll og vedlikehold av ulike typer stillas, stiger, lift og fallsikringsutstyr på arbeidsplassen.
Vi tilbyr kurs i arbeidsvarsling 1 som virtuelt klasserom. Målsettingen er å gi deltakerne grunnleggende kunnskap og forståelse for egen og andres sikkerhet ved arbeid på eller ved veg, og de hensyn som skal tas.
Vi tilbyr kurs i arbeidsvarsling 2 som virtuelt klasserom. Ansvarshavende personell for arbeidet som pågår skal ha gjennomført opplæring på kurs 2. Dette gjelder også dem som skal sette opp varslingsplan for det gitte arbeidet.
Vi tilbyr kurs i arbeidsvarsling 3 for bedrifter. Målsettingen med opplæringen er å gi deltakerne grunnleggende kjennskap til de krav skiltmyndigheten setter til de som skal utføre manuell trafikkdirigering på riks- og fylkesveger.
Vi tilbyr brukerkurs stillas og stiger som nettkurs. Formål med kurset er å kvalifisere personell for sikker bruk av stillas og stiger. Nettkurset er bygget opp i moduler med film, tekst og bilder og etter endt kurs er det lagt opp til en test som man må bestå for å utstedt kursbevis.
Norwegian authorities demand that employees who need to use fall protection equipment in their line of work have been given sufficient training in the use of this equipment. It is the employer’s responsibility to ensure the employees have received this training.
Vi tilbyr fallsikringskurs for bedrifter. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne økt kunnskap om fallsikringsutstyr og bevisstgjøring av sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker på arbeidsplassen.
Vi tilbyr nettbasert fallsikringskurs. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne økt kunnskap om fallsikringsutstyr og bevisstgjøring av sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker på arbeidsplassen.
Vi tilbyr fallsikringskurs. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne økt kunnskap om fallsikringsutstyr og bevisstgjøring av sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker på arbeidsplassen.
Vi tilbyr Fallsikringskurs NS9610. Kursets innhold er i henhold til læreplanen som ligger i standarden og består av en teoretisk og en praktisk del.
Vi tilbyr årlig gjennomgang av FSE 2023 på norsk, engelsk, polsk som nettkurs. Sikkerhetsforskriften stiller krav til bedrifter om at det må gis nødvendig opplæring av medarbeidere innen FSE (Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg).
Vi tilbyr kurs i instruert personell med førstehjelp. Kurset er tilpasset kravene i forskriften og inneholder også opplæring i førstehjelp og spesialopplæring i førstehjelp ved ulykker forårsaket av elektrisk strøm.
Vi tilbyr kurs i instruert personell med førstehjelp for bedrifter. Kurset er tilpasset kravene i forskriften og inneholder også opplæring i førstehjelp og spesialopplæring i førstehjelp ved ulykker forårsaket av elektrisk strøm.
Vi tilbyr kurs i instruert personell med førstehjelp som nettkurs. Kurset skal sette instruert personell i stand til å oppfatte risiko og unngå elektriske farer. Dette skal bidra til å øke sikkerheten for den ansatte.
Vi tilbyr kurs i instruert personell med førstehjelp som virtuelt klasserom. Kurset er tilpasset kravene i forskriften og inneholder også opplæring i førstehjelp og spesialopplæring i førstehjelp ved ulykker forårsaket av elektrisk strøm.
NS9610 er en standard som setter rammer for kurs og opplæring innen fallsikring, både teoretisk og praktisk. I henhold til standarden skal instruktører ha dokumentert kompetanse for å kunne holde et kurs som oppfyller standarden.
Vi tilbyr kurs i kontroll av fallsikringsutstyr – Competent Person EN 365. EN365 stiller krav om at alt fallsikringsutstyr benyttet i Europa, skal gjennomgå en periodisk kontroll av Competent Person minimum en gang pr 12 måned.
Vi tilbyr kurs i Byggherreforskriften og SHA-koordinator. På kurset gir vi deltakerne en innføring i Byggherreforskriften og reguleringene i denne, med fokus på aktørenes ansvar og roller i arbeidet med helse, miljø og sikkerhet i prosjekter.
Vi tilbyr kurs i Byggherreforskriften og SHA-koordinator - Bedriftsinternt / Større grupper. På kurset gir vi deltakerne en innføring i Byggherreforskriften og reguleringene i denne, med fokus på aktørenes ansvar og roller i arbeidet med helse, miljø og sikkerhet i prosjekter.
Vi tilbyr kurs i Byggherreforskriften og SHA-koordinator - Digitalt klasserom. På kurset gir vi deltakerne en innføring i Byggherreforskriften og reguleringene i denne, med fokus på aktørenes ansvar og roller i arbeidet med helse, miljø og sikkerhet i prosjekter.
Vi tilbyr kurs i Byggherreforskriften og SHA-koordinator - nettkurs. På kurset gir vi deltakerne en innføring i Byggherreforskriften og reguleringene i denne, med fokus på aktørenes ansvar og roller i arbeidet med helse, miljø og sikkerhet i prosjekter.
Vi tilbyr mastekurs. Norske myndigheter stiller krav til at arbeidstakere som skal jobbe i mast kan dokumentere praktisk og teoretisk opplæring. Kurset gir en grunnleggende teoretisk og praktisk innføring i hvordan man kan jobbe på en sikker måte i mast.
Vi tilbyr mastekurs for bedrifter. Norske myndigheter stiller krav til at arbeidstakere som skal jobbe i mast kan dokumentere praktisk og teoretisk opplæring. Kurset gir en grunnleggende teoretisk og praktisk innføring i hvordan man kan jobbe på en sikker måte i mast.
According to section 17 of “Regulations concerning the Performance of Work” all workers using scaffolding are to be given documented general training in the use scaffolding and ladders.
Vi tilbyr stillaskurs 2-5 meter med teori. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv over to meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 2-5 meter med teori for bedrifter. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv over to meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 2-5 meter med teori som virtuelt klasserom. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv over to meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 2-5 meter med teori og praksis. Formålet med kurset er å kvalifisere arbeidstakere for montering, demontering, endring og kontroll av stillaser med øverste stillasgulv over 2 meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 2-5 meter med teori og praksis for bedrifter. Formålet med kurset er å kvalifisere arbeidstakere for montering, demontering, endring og kontroll av stillaser med øverste stillasgulv over 2 meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 2-5 meter med fallsikring som nettkurs. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv inntil 5 meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 2-9 meter med teori og praksis. Formålet med kurset er å kvalifisere personell for montering, demontering, endring og kontroll av stillas med øverste stillasgulv inntil ni meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 5-9 meter med teori. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv fra fem til ni meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 5-9 meter med teori for bedrifter. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv fra fem til ni meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 5-9 meter med teori som virtuelt klasserom. Formålet med kurset er å gi teoretisk opplæring til personell som skal montere, demontere, endre og kontrollere stillaser med øverste stillasgulv fra fem til ni meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stillaskurs 5-9 meter med teori og praksis for bedrifter. Formålet med kurset er å kvalifisere personell for montering, demontering, endring og kontroll av stillas med øverste stillasgulv inntil ni meter i standardoppstilling.
Vi tilbyr stolpekurs - arbeid sikkert i stolpe. Norske myndigheter stiller krav til at arbeidstakere som skal jobbe i stolpe kan dokumentere praktisk og teoretisk opplæring. Kurset gir en grunnleggende teoretisk og praktisk innføring i hvordan man kan jobbe på en sikker måte i stolpe.
Vi tilbyr stolpekurs for bedrifter. Norske myndigheter stiller krav til at arbeidstakere som skal jobbe i stolpe kan dokumentere praktisk og teoretisk opplæring. Kurset gir en grunnleggende teoretisk og praktisk innføring i hvordan man kan jobbe på en sikker måte i stolpe.
Norske myndigheter stiller krav til at arbeidstakere som skal jobbe i stolpe eller mast kan dokumentere årlig repetisjon og øvelse i nedfiring. Årlig nedfiringskurs gir repetisjon og øving for personer som tidligere har dokumentert opplæring i entring av stolpe eller mast.
Vi tilbyr webinar om arbeid under spenning (lavspenning). Personell som skal arbeide under spenning skal ha tilstrekkelig opplæring i dette og arbeidet skal utføres etter anerkjente metoder og relevante arbeidsprosedyrer.
Vi tilbyr BAS kurs for bedrifter. Kurset tar for seg utvikling, opplæring og bevisstgjøring om basens sentrale posisjon. Det fokuseres på lederskap, økonomi og utfordringer som basen møter i hverdagen. Kurset skal hjelpe deltakerne til å kunne mestre rollen som BAS.
Kurset tar utgangspunkt i å kunne sertifisere installatører og montører til å kunne utføre en rask montasje av fibernettverk med blåsefibersystemet. Ett grunnleggende kurs for å kunne utføre installasjon av blåsefiber i nettverk (rør struktur) i bakken på en sikker måte.
Vi tilbyr kurs om EKOM - NEK 700 i hele landet. God og riktig planlegging, installering og vedlikehold av Ekom-nett har en kritisk rolle for at samfunnet fungerer. Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) sine lover, forskrifter og relevante standarder er virkemiddelet for å få dette til.
Vi tilbyr kurs om EKOM - NEK 700 som webinar. God og riktig planlegging, installering og vedlikehold av Ekom-nett har en kritisk rolle for at samfunnet fungerer. Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) sine lover, forskrifter og relevante standarder er virkemiddelet for å få dette til.
Vi tilbyr webinar om el-kontroll bolig. Over 40 prosent av alle boligbranner i Norge skyldes elektrisitet og bruken av elektrisk utstyr. For å oppdage og utbedre feil, anbefales boligeiere å benytte sertifiserte fagpersoner til å utføre kontroll og for å sikre at arbeidet er fagmessig utført.
Vi tilbyr webinar om el-kontroll næring. Nødvendig elektrofaglig kompetanse ihht. NEK 405-3. Formell utdanning tilsvarende fagbrev innen elektrofag eller tilsvarende og minimum 3 års relevant praksis. For å kunne sertifiseres i el-kontroll næring, må du være sertifisert i el-kontroll bolig.
Vi tilbyr kurs om en reise fra rødboka til FEL og NEK 400. Kurset gir en innføring i tidligere regelverk og gir deltakerne bedre forutsetninger for å kunne vedlikeholde, drifte og utføre endringer/utvidelser på elektriske anlegg som er bygget etter eldre regelverk.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i EX / ATEX. Kurset gir innføring i hva som er viktig å ta hensyn til ved elektriske installasjoner på bensinstasjoner, avfallsdeponier, varmesentraler, forbrenningsanlegg, lakkeringsbransjen, tankanlegg, renseanlegg og maling / lakk industrien.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i EX / ATEX for bedrifter. Kurset gir innføring i hva som er viktig å ta hensyn til ved elektriske installasjoner på bensinstasjoner, avfallsdeponier, varmesentraler, forbrenningsanlegg, lakkeringsbransjen, tankanlegg, renseanlegg og maling / lakk industrien.
Vi tilbyr kurs i fallsikring og stillasbrukerkurs for bedrifter. Norske myndigheter innførte med virkning fra 1. januar 2016 nye regler om arbeid i høyden. Den største endringen gjelder nye opplærings krav for stillasmontører.
Vi tilbyr kurs om FSE høyspenning for bedrifter. Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg (FSE), erstatter tidligere sikkerhetsforskrift for høyspenningsarbeider. Forskriften er altså felles for både lav- og høyspenning. Videre henviser FSE til NEK EN 50110-1.
Vi tilbyr nettkurs om FSE høyspenning. Forskrift om sikkerhet ved arbeid i og drift av elektriske anlegg (FSE), erstatter tidligere sikkerhetsforskrift for høyspenningsarbeider. Forskriften er altså felles for både lav- og høyspenning.
Vi tilbyr kurs om FSE L for instruert personell med førstehjelp. Kurset vil være med på å tilfredsstille myndighetenes minstekrav for den som skal betjene sikringer og motorvern, så de kan gjøre dette på en sikkerhetsmessig forsvarlig måte.
Vi tilbyr kurs om FSE L for instruert personell med førstehjelp for bedrifter. Kurset vil være med på å tilfredsstille myndighetenes minstekrav for den som skal betjene sikringer og motorvern, så de kan gjøre dette på en sikkerhetsmessig forsvarlig måte.
Vi tilbyr nettkurs om FSE L for instruert personell med førstehjelp. Kurset vil være med på å tilfredsstille myndighetenes minstekrav for den som skal betjene sikringer og motorvern, så de kan gjøre dette på en sikkerhetsmessig forsvarlig måte.
Vi tilbyr webinar om FSE L for instruert personell med førstehjelp. Kurset vil være med på å tilfredsstille myndighetenes minstekrav for den som skal betjene sikringer og motorvern, så de kan gjøre dette på en sikkerhetsmessig forsvarlig måte.
Vi tilbyr kurs om FSE L med førstehjelp. Fokus er på gjeldende forskrift (FSE) og førstehjelp med fokus på brann- og andre skader som kan oppstå under drift og vedlikehold av el-installasjoner.
Vi tilbyr kurs om FSE L med førstehjelp som nettkurs. Fokus er på gjeldende forskrift (FSE) og førstehjelp med fokus på brann- og andre skader som kan oppstå under drift og vedlikehold av el-installasjoner.
Vi tilbyr kurs om FSE L med førstehjelp som webinar. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til opplæring i FSE forskriften for de som jobber på anlegg inntil 1000V. Opplæring skal gjennomføres innen hver 12. måned.
Vi tilbyr kurs om FSE L og FSE H med førstehjelp for bedrifter. Målsettingen er at ved gjennomført kurs skal deltakerne ha en bevisst holdning til elsikkerhet, slik at antall personskader og materielle skader kan reduseres.
Vi tilbyr hardloddekurs i hele landet. For å få f-gass-sertifikat må du vise at du kan sveise eller lodde permanente, tette sammenføyninger i kulde- og varmepumpesystemer. Fra 1. juli 2022 blir loddeprøve obligatorisk på praktisk eksamen også for f-gass-sertifikat kategori 2.
Vi tilbyr kurs med innføring i solcelleanlegg for offentlig sektor for bedrifter. Anskaffelse og drift av solcelleanlegg i kommunal sektor er komplekst og krever innsikt i både tekniske og regulatoriske forhold.
Vi tilbyr innføringskurs i batterisystemer. Målsettingen med kurset er at deltakerne skal få en grunnleggende forståelse for batterisystemer, for å kunne velge batterisystem som tilfredsstiller kundens behov.
Vi tilbyr kurs om installasjoner i medisinske områder for bedrifter. Elektriske installasjoner i sykehus, tannlegekontor, alders- og sykehjem, dyrleger og lignende deles opp i forskjellige grupper (medisinske områder) hvor det er tilleggskrav til installasjonen.
Vi tilbyr kurs om installasjoner i medisinske områder som webinar. Elektriske installasjoner i sykehus, tannlegekontor, alders- og sykehjem, dyrleger og lignende deles opp i forskjellige grupper (medisinske områder) hvor det er tilleggskrav til installasjonen.
Vi tilbyr kurs med introduksjon til BIM som webinar. En grunnleggende god BIM-forståelse er helt essensielt for alle som skal delta i BIM-prosjekter og arbeide med BIM-relatert programvare. BIM griper inn i alle fasene av et byggeprosjekt - fra planlegging til overlevering.
Vi tilbyr kurs om jording som webinar. Kurset tar for seg planlegging av jordingssystemer, utførelse, krav til jordelektrode, samt dimensjonering av beskyttelsesledere og utjevningsforbindelser.
Vi tilbyr jordings-og utjevningskurs for bedrifter. Kurset tar for seg planlegging av jordingssystemer, utførelse, krav til jordelektrode, samt dimensjonering av beskyttelsesledere og utjevningsforbindelser.
Vi tilbyr KNX basic course. Ved påmelding til kurset vil man som deltager få tildelt en egen online shop konto på KNX Association sine web sider hvor man får tilgang til en gratis ETS5 Lite versjon som man kan laste ned på egen pc og trene på før og etter kurset.
Vi tilbyr KNX basic course for bedrifter. Ved påmelding til kurset vil man som deltager få tildelt en egen online shop konto på KNX Association sine web sider hvor man får tilgang til en gratis ETS5 Lite versjon som man kan laste ned på egen pc og trene på før og etter kurset.
Vi tilbyr kontrakts- og entreprisekurs for el-entreprenører. Det blir gitt en innføring i de ulike kontraktstypene som er relevant for el-entreprenørene, og de standardkontraktene (NS 8405 / NS 8417 m.fl) som disse kontraktene er basert på.
Vi tilbyr bedriftsinternt kontrakts- og entreprisekurs for el-entreprenører. Det blir gitt en innføring i de ulike kontraktstypene som er relevant for el-entreprenørene, og de standardkontraktene (NS 8405 / NS 8417 m.fl) som disse kontraktene er basert på.
Vi tilbyr kurs om fallsikring i hele landet. Norske myndigheter krever at arbeidstakere som skal benytte fallsikringsutstyr i sitt arbeid har fått riktig opplæring i dette. Fallsikringskurset er i henhold til NS9610.
Vi tilbyr luft til luft - varmepumpekurs. Lær hvordan du monterer varmepumper trygt, effektivt og slik at de fungerer optimalt. Du lærer også feilsøking og service. Kurset går over tre dager, er praktisk rettet og merkenøytralt.
Vi tilbyr kurs om maskinsikkerhet som webinar. Kurset er for montører, lærlinger, elektroentreprenører, saksbehandlere, rådgivende ingeniører, tilsynsingeniører, elektropersonell i industrien og elektrolærere.
Vi tilbyr halvdagskurs om maskinsikkerhet for bedrifter. Målgruppen for kurset er for montører, lærlinger, elektroentreprenører, saksbehandlere, rådgivende ingeniører, tilsynsingeniører, elektropersonell i industrien og elektrolærere.
Vi tilbyr kurs om måling, verifikasjon og sluttkontroll for bedrifter. Dette kurset er for daglige ledere i installasjonsbedrifter, prosjektledere, saksbehandlere, baser, montører og lærlinger.
Vi tilbyr kurs om måling, verifikasjon og sluttkontroll som webinar. Dette kurset er for daglige ledere i installasjonsbedrifter, prosjektledere, saksbehandlere, baser, montører og lærlinger.
Vi tilbyr kurs om NEK 399 og boliginstallasjoner for bedrifter. Ny NEK 399 (planlagt lansering våren 2018) kommer med nye krav som omhandler tilknytning mellom sluttbrukers elanlegg og ekomnett mot tilsvarende allment nett.
Vi tilbyr kurs om NEK 400 landbruk for bedrifter. Årlig registreres det mange branner og branntilløp i driftsbygninger. Dette medfører store verditap, tunge belastninger for eier, lidelser for husdyr og tap av produksjon.
Vi tilbyr kurs med oppdateringen i NEK 400:2022. Hvert 4. år revideres deler av NEK 400 for å tilpasses internasjonale normer og de behov som berørte bransjer har til en god og dekkende norm for elektriske installasjoner.
Vi tilbyr kurs med oppdateringen i NEK 400:2022 for bedrifter. Hvert 4. år revideres deler av NEK 400 for å tilpasses internasjonale normer og de behov som berørte bransjer har til en god og dekkende norm for elektriske installasjoner.
Vi tilbyr oppdateringen i NEK 400:2022 som webinar. Hvert 4. år revideres deler av NEK 400 for å tilpasses internasjonale normer og de behov som berørte bransjer har til en god og dekkende norm for elektriske installasjoner.
Vi tilbyr kurs om NEK 446:2022 - fotovoltaiske solenergisystemer. Et kurs som gir deg god innføring i NEK 446:2022 (dokumentasjon av solcelleanlegg) og viktige byggetekniske regler og dokumentasjonskrav.
Vi tilbyr kurs om offentlige anskaffelser - regelverk og problemstillinger. Regelverket om offentlige anskaffelser er viktig for alle virksomheter som er leverandør til offentlige etater eller leverandør.
Vi tilbyr kurs om offentlige anskaffelser - regelverk og problemstillinger for bedrifter. Regelverket om offentlige anskaffelser er viktig for alle virksomheter som er leverandør til offentlige etater eller leverandør.
Vi tilbyr PV pro workshop. Dette er en dag hvor du som deltaker får sjansen til å bygge på din kunnskap og få hjelp med konkrete problemstillinger du ønsker opplæring i. Workshop PV pro er satt opp slik at du som deltaker kan fordype deg i det du ønsker mer kunnskap om.
Vi tilbyr 2-dagers innføringskurs i PV*Sol simuleringsprogram. PV*Sol premium er et dynamisk simuleringsprogram med 3D-visualisering og detaljert skyggeanalyse for beregning av solcelleanlegg i kombinasjon med apparater, batterisystemer og elektriske kjøretøy.
Vi tilbyr innføringskurs i PV*Sol simuleringsprogram for bedrifter. PV*Sol premium er et dynamisk simuleringsprogram med 3D-visualisering og detaljert skyggeanalyse for beregning av solcelleanlegg i kombinasjon med apparater, batterisystemer og elektriske kjøretøy.
Vi tilbyr PV*Sol workshop. Workshop PV*Sol er en dag der deltakerne får svar på det de lurer på ang. simuleringsprogrammet PV*Sol. Deltakerne kommer med spørsmål og utfordringer, og de blir hjulpet i plenum eller enkeltvis.
Vi tilbyr PV*Sol workshop for bedrifter. Workshop PV*Sol er en dag der deltakerne får svar på det de lurer på ang. simuleringsprogrammet PV*Sol. Deltakerne kommer med spørsmål og utfordringer, og de blir hjulpet i plenum eller enkeltvis.
Vi tilbyr kurs om solcelleinstallasjoner - PV pro. PV pro er et kurs for deg som skal levere et ferdig solcellesystem og / eller har behov for dypere forståelse for hvordan et solcellesystem skal komponeres, effektiviseres og installeres.
Vi tilbyr kurs om sveising av fiber for bedrifter. Grunnleggende kurs med sertifisering for de som skal utføre sveising av fiber utendørs og innendørs. Kurset gir sertifisering av installatører og montører slik at de på en sikker måte kan utføre sveising av fiberkabel og pigtail.
Vi tilbyr innføringskurs i Vanderbilt ACT Pro som webinar. ACT Pro er et avansert adgangskontrollsystem som har et bredt spekter av funksjoner og alternativer. Dette kurset vil gi en deg grunnleggende innføring i prosjektering og idriftsettelse av adgangskontroll løsninger.
Vi tilbyr kombinasjonskurs om verifikasjon / sluttkontroll og jording.
Vi tilbyr kombinasjonskurs om verifikasjon / sluttkontroll og jording for bedrifter.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs om økonomi for elektrikere. Kurset er bygd opp med en innledning om hvorfor noen eier og driver en bedrift og hvordan man sikrer drift i virksomheten ved å sette av penger av overskuddet i gode år for å sikre drift i dårlige år.
Vi tilbyr kurs i arbeidsvarsling kurs 1, 2 og 3. Dersom man skal arbeide på riks- og fylkesvei kreves det arbeidsvarslingskurs 1 og 2. Det kravet gjelder selv når kommunene har blitt delegert myndighet for veiarbeidsvarsling på riks- og fylkesveier.
Vi tilbyr kurs i arbeidsvarsling kurs 1, 2 og 3 for bedrifter. Dersom man skal arbeide på riks- og fylkesvei kreves det arbeidsvarslingskurs 1 og 2. Det kravet gjelder selv når kommunene har blitt delegert myndighet for veiarbeidsvarsling på riks- og fylkesveier.
Betongklyngen N3C i samarbeid med Narvik Vgs og BA -senter Nord ønsker deg velkommen til kurset. Kurset gir generell kunnskap som alle som har med betong å gjøre bør kunne - eller bare for deg som ønsker å lære mer om verdens mest brukte bygningsmateriale!
Vi tilbyr grunnkurs i AutoCAD 2D. Målsettingen med kurset er at det vil gi deltagerne en grunnleggende forståelse i bruk av tegne- og konstruksjonsprogrammet AutoCAD.
Vi tilbyr grunnkurs i AutoCAD 2D som nettbasert undervisning. Målsettingen er at kurset vil gi deltagerne en grunnleggende forståelse i bruk av tegne- og konstruksjonsprogrammet AutoCAD.
Vi tilbyr videregående kurs i AutoCAD 2D. Kurset går i dybden på en del standard kommandoer og områder som plotting, målsetting, teksting og skravur. I tillegg gjennomgås en del nye og avanserte kommandoer som Block og attributter, XREF og import og bruk av PDF filer.
Vi tilbyr videregående kurs i AutoCAD 2D som nettkurs. Kurset går i dybden på en del standard kommandoer og områder som plotting, målsetting, teksting og skravur. I tillegg gjennomgås en del nye og avanserte kommandoer som Block og attributter, XREF og import og bruk av PDF filer.
Vi tilbyr kurs i AutoCAD 2D/3D. Kurset gir deltakeren meget god kunnskap om AutoCAD, samt erfaring med utarbeidelse og oppbygging av tegninger gjennom oppgaveløsning og prosjektoppgaver. Mange av våre deltakere har gjennomført kurset for å benytte dette på sin CV ved søknad på ny jobb.
Vi tilbyr nettkurs i AutoCAD 2D/3D. Kurset gir deltakeren meget god kunnskap om AutoCAD, samt erfaring med utarbeidelse og oppbygging av tegninger gjennom oppgaveløsning og prosjektoppgaver. Mange av våre deltakere har gjennomført kurset for å benytte dette på sin CV ved søknad på ny jobb.
Vi tilbyr grunnkurs i AutoCAD 3D som nettkurs. Deltagerne skal kunne skille mellom ulike modelltyper, og kjenne til grunnprinsipper for 3D-modellering og bruk av koordinatsystem, samt beherske bruk av betraktningsvinkler og skjermnavigering.
Vi tilbyr grunnkurs i Inventor. Etter gjennomført kurs skal kursdeltagerne bla. kunne bruke Inventor til å: lage modeller, generere tegninger ut i fra modell, lage sammenstillinger, utføre de vanligste tegne- og editeringsfunksjoner og målsette og påføre tekst.
Vi tilbyr grunnkurs i Inventor som nettbasert kurs. Etter gjennomført kurs skal kursdeltagerne bla. kunne bruke Inventor til å: lage modeller, generere tegninger ut i fra modell, lage sammenstillinger, utføre de vanligste tegne- og editeringsfunksjoner og målsette og påføre tekst.
Vi tilbyr basis-kurs i NDT nivå 3 som onlinekurs med samlinger. Dette kurset vil være verdifullt for alle som ønsker en grundig gjennomgang av kvalitetssikring av NDT-aktiviteter, sveising, sveisefeil, materialer, bruddmekanikk, designkriterier samt NS-EN ISO 9712 og Nordtest DOC GEN 010.
Vi tilbyr kurs om driftsinspektør nivå 3. Dette kurset passer for personer som jobber med driftsinspeksjon og som har behov for dokumenterbar formell kompetanse som "Driftsinspektør N3".
Vi tilbyr kurs om driftsinspektør nivå 1 - NS-415 som onlinekurs med samlinger. Kurset passer for inspektører, seniorinspektører, inspeksjons-planleggere, QA/QC-personell, samt andre som jobber med driftsinspeksjon som har behov for dokumenterbar formell kompetanse som ´driftsinspektør nivå 1´.
Vi tilbyr onlinekurs som driftsinspektør NS-415 - nivå 1 BU. Kurset passer for inspektører, seniorinspektører, inspeksjonsplanleggere, QA/QC-personell, samt andre som jobber med driftsinspeksjon som har behov for dokumenterbar formell kompetanse som ´Driftsinspektør nivå 1´.
Vi tilbyr kurs om driftsinspektør nivå 2 - NS-415 som onlinekurs med samlinger. Kurset passer for inspektører, seniorinspektører, inspeksjonsplanleggere, QA/QC-personell, samt andre som jobber med driftsinspeksjon som har behov for dokumenterbar formell kompetanse som ´driftsinspektør nivå 2´.
Vi tilbyr onlinekurs som driftsinspektør NS-415 - nivå 2 BU. Kurset passer for inspektører, seniorinspektører, inspeksjonsplanleggere, QA/QC-personell, samt andre som jobber med driftsinspeksjon som har behov for dokumenterbar formell kompetanse som ´Driftsinspektør nivå 2´.
Vi tilbyr nå e-læring med abonnement som en del av vår kursing og opplæring innen Magnetpulvertesting (MT). Magnetpulvermetoden (MT) er en NDT-metode som benyttes både under og etter fremstillingsprosessen på eksempelvis stålkonstruksjoner og til drift og vedlikeholds-inspeksjon.
Vi tilbyr kurs om NDT digital radiografi nivå 1. Dette er et grunnleggende NDT-kurs i digital radiografi, og er en 3 dagers påbygging til radiografi nivå 1 F (film). Digital radiografi, eller oftere kalt digital røntgen, lagrer bilder digitalt til forskjell fra konvensjonell røntgen.
Vi tilbyr kurs om NDT digital radiografi nivå 2, som onlinekurs med samlinger. Dette er et videregående NDT kurs i digital radiografi for de som ønsker å øke kunnskapen omkring radiografiprøving.
Vi tilbyr NDT innføringskurs som e-læring. Kurset som gir en grunnleggende innføring i NDT-metodene MT, PT, ET, RT og UT. Kurset tar ca. 4 timer å gjennomføre, avhengig av hvor fort du jobber deg gjennom modulene.
Vi tilbyr oppfriskningskurs i NDT-metoden Magnetpulver Testing (MT) for de som har eller har hatt sertifikat på MT nivå 2, og trenger oppdatering før resertifisering eller resertifisering på grunn av manglende aktivitet i faget.
Kurset passer for alle som skal ta NS-EN 9712/Nordtest-sertifisering på nivå 1 & 2. Kurset kan også tas av de som planlegger nivå 3 i magnetpulver testing (MT), men ikke har sertifisering på nivå1 og nivå2, samt passer for de som ønsker å utdype kunnskapen omkring Magnetpulver generelt.
Vi tilbyr kurs om NDT magnetpulvertesting (MT) nivå 3. Kurset bygger på kunnskaper fra nivå 1 og 2, og vil også være nyttig for alle som ønsker å oppgradere sine kunnskaper til høyeste nivå innen magnetpulver testing (MT).
Vi tilbyr oppfriskningskurs i NDT som e-læring med abonnement. NDT (Non Destructive Testing) er kritisk ift. kvalitetssikring av materialer og sveisede produkter. Kurset gir grundig innføring for NDT-teknikere, ingeniører og prosjektledere.
Vi tilbyr kurs om NDT Penetrant Brush Up. Dette er et brush-up-kurs i NDT-metoden Penetrant Testing for de med PT nivå 2-certifikat som trenger oppdatering før resertifisering eller pga. manglende aktivitet i faget.
Vi tilbyr kurs om NDT Penetrant testing (PT) nivå 1- 2 som onlinekurs med samlinger. Dette er et videregående NDT kurs for de som ønsker å utdype kunnskapen omkring penetrant testing (PT).
Vi tilbyr kurs om NDT penetrant testing (PT) nivå 3. Kurset bygger på kunnskaper fra penetrant testing (PT) nivå 1 og 2, og vil også være nyttig for alle som ønsker å oppgradere sine kunnskaper til høyeste nivå innen metoden. Kurset dekker kravene i NS-EN ISO 9712 / Nordtest.
Vi tilbyr kurs om NDT radiografi testing (RT) brush-up. Dette er et oppfriskningskurs innen NDT-metoden Radiografi Testing (RT) for de som har eller har hatt sertifikat på RT nivå 2, og behøver en oppdatering før resertifisering eller resertifisering på grunn av manglende aktivitet i faget.
Vi tilbyr kurs om NDT radiografisk testing (RT) nivå 1 som onlinekurs med samlinger. Dette er et NDT grunnkurs i radiografisk testing som lærer deg prinsippene for påvisning av feil under ståloverflater ved hjelp av radiografi. Eksaminering er ikke påkrevd.
Vi tilbyr kurs om NDT radiografisk testing (RT) nivå 2, som onlinekurs med samlinger. Dette er et videregående NDT kurs i radiografisk testing (RT) for de som ønsker å utdype kunnskapene sine omkring radiografiprøving.
Vi tilbyr onlinekurs m/samlinger med innføring i farene ved bruk av radioaktive kilder og røntgenapparat, som kreves for å kunne arbeide med industriell radiografi eller som strålevernkoordinator i en bedrift.
Vi tilbyr kurs om NDT Strålevern Brush Up. Dette er et oppfriskningskurs i farene ved bruk av radioaktive kilder og røntgenapparat, som kreves for å kunne arbeide med industriell radiografi eller som strålevernkoordinator i en bedrift.
Vi tilbyr kurs om NDT virvelstrøm / Eddy Current (ET) nivå 1, som onlinekurs med samlinger. Dette er et NDT grunnkurs i prinsippene for å påvise overflatefeil ved hjelp av virvelstrøm testing / Eddy Current (ET). Eksaminering er ikke påkrevd.
Vi tilbyr kurs om NDT Virvelstrøm Brush Up. Dette kurset inneholder repetisjon av den grunnleggende teori som selvstudie (e-kurs). Kurset legger hovedvekt på utarbeidelse av instruks samt trene på praktisk prøving av objekter med virkelige feil i klasserom under ledelse av våre instruktører.
Vi tilbyr kurs om virvelstrøm nivå 3 (ET N3) som onlinekurs med samlinger. Kurset passer for personer som tar sikte på å gjennomføre sertifisering på nivå 3. Det bygger på kunnskaper fra nivå 1 og nivå 2.
Vi tilbyr kurs om NDT Virvelstrøm testing / Eddy Current nivå 2 som onlinekurs med samlinger. Dette er et videregående NDT-kurs i virvelstrøm testing / Eddy Current (ET) for de som ønsker å utdype kunnskapen omkring virvelstrømprøving. Dette videregående kurset dekker kravene i EN ISO 9712/Nordtest.
Vi tilbyr kurs i RT - filmbedømmelse som e-læring med abonnement. Ønsker du å lære mer om bedømmelse av radiografisk film? Vårt e-kurs omfatter fagteori og bedømmelse av 40 radiografiske filmer med tilhørende fasit.
Vi tilbyr kurs i NDT refresh - synsprøvekurs som e-læring. For personer med ansvar for den årlige synsprøven av NDT-personell i en NDT-bedrift tilbyr vi kurset «Synsprøve for NDT-personell i henhold til ISO18490».
Vi tilbyr nå e-læring som en del av vår opplæring innen Virvelstrømtesting/Eddy Current (ET). Virvelstrømsmetoden (ET) er den mest benyttede inspeksjonsmetoden innen flyindustrien, men også i offshore sektoren har metoden fått innpass.
Vi tilbyr oppfriskningskurs i visuell inspeksjon brush up. Dette kurset legger vekt på å repetere den grunnleggende teori, så vel som å trene på praktisk prøving av objekter med virkelige feil. Hver ettermiddag får deltakerne teoretiske oppgaver som skal løses til neste dag.
Vi tilbyr onlinekurs m/samlinger om visuell inspeksjon nivå 1 og 2 (VT N2). Dette er et kurs for de som ønsker å utdype kunnskapen om visuell prøving. Det egner seg for inspektører som tar sikte på sertifisering iht. EN ISO 9712 / Nordtest, nivå 2 i visuell Inspeksjon.
Vi tilbyr kurs om visuell inspeksjon nivå 3 (VT N3). Kurset passer personer som tar sikte på å gjennomføre sertifisering på nivå 3. Det bygger på kunnskaper fra nivå 1 og nivå 2. Kurset vil også være nyttig for alle som ønsker en oppgradering av sine kunnskaper til høyeste nivå i visuell inspeksjon.
Vi tilbyr innføringskurs i ADK1. Dette er et 2-dagers kurs for deg som ønsker en innføring i hva ADK går ut på. Vi går igjennom alle 14 delmålene i kortversjon, som er det samme som de ordinære ADK kursene våre.
Vi tilbyr innføringskurs i ADK1 som nettundervisning. Dette er et 2-dagers kurs for deg som ønsker en innføring i hva ADK går ut på. Vi går igjennom alle 14 delmålene i kortversjon, som er det samme som de ordinære ADK kursene våre.
Vi tilbyr ADK1 resertifisering. Ved revisjonen av ADK Læreplanen i 2008 ble det lagt inn en gyldighetsperiode for ADK sertifikatet. Gyldighetsperioden ble satt til 6 år. Gyldighetsperioden er rullerende - de gjelder i 6 år fra utstedelsesdato og må deretter fornyes gjennom et resertifiseringskurs.
Vi tilbyr ADK1 resertifisering for bedrifter. Ved revisjonen av ADK Læreplanen i 2008 ble det lagt inn en gyldighetsperiode for ADK sertifikatet. Gyldighet ble satt til 6 år. Gyldighetsperioden er rullerende - de gjelder i 6 år fra utstedelsesdato og må deretter fornyes med et resertifiseringskurs.
Vi tilbyr ADK1 resertifiseringskurs som nettundervisning. Ved revisjonen av ADK Læreplanen i 2008 ble det lagt inn en gyldighetsperiode for ADK sertifikatet. Denne gyldighetsperioden ble satt til 6 år.
Vi tilbyr kurs med ADK1-sertifisering. ADK1-sertifiseringskurs gir nødvendig kompetanse til praktisk utførelse av VA-ledningsanlegg, i samsvar med de krav som lover, forskrifter, normer og standarder stiller til et moderne ledningsanlegg.
Vi tilbyr kurs med ADK1-sertifisering for bedrifter. ADK1-sertifiseringskurs gir nødvendig kompetanse til praktisk utførelse av VA-ledningsanlegg, i samsvar med de krav som lover, forskrifter, normer og standarder stiller til et moderne ledningsanlegg.
Vi tilbyr kurs med ADK1-sertifisering som nettundervisning. ADK1-sertifiseringskurs gir nødvendig kompetanse til praktisk utførelse av VA-ledningsanlegg, i samsvar med de krav som lover, forskrifter, normer og standarder stiller til et moderne ledningsanlegg.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 1 - for alle som skal utføre arbeid på veg. Formålet med opplæringen er å gi deltakerne grunnleggende kunnskap og forståelse for egen og andres sikkerhet ved arbeid på eller ved vei, og de hensyn som skal tas.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 1 for bedrifter. Formålet med opplæringen er å gi deltakerne grunnleggende kunnskap og forståelse for egen og andres sikkerhet ved arbeid på eller ved vei, og de hensyn som skal tas.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 1 som nettkurs. Formålet med opplæringen er å gi deltakerne grunnleggende kunnskap og forståelse for egen og andres sikkerhet ved arbeid på eller ved vei, og de hensyn som skal tas.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 2. Kurset tilfredsstiller krav til opplæring etter håndbok N301 «Arbeid på eller ved veg». Tar du kurset gjennom Norsk Fagutdanning følger vi deg opp i god tid før ditt sertifikat går ut.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 2 for bedrifter. Kurset tilfredsstiller krav til opplæring etter håndbok N301 «Arbeid på eller ved veg». Tar du kurset gjennom Norsk Fagutdanning følger vi deg opp i god tid før ditt sertifikat går ut.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 2 som nettkurs. Kurset tilfredsstiller krav til opplæring etter håndbok N301 «Arbeid på eller ved veg». Tar du kurset gjennom Norsk Fagutdanning følger vi deg opp i god tid før ditt sertifikat går ut.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 3. Formålet med opplæringen er å gi deltagerne grunnleggende kjennskap til de krav skiltmyndighetene setter til de som skal utføre manuell trafikkdirigering på risk- og fylkesveier.
Vi tilbyr arbeidsvarsling kurs 3 for bedrifter. Formålet med opplæringen er å gi deltagerne grunnleggende kjennskap til de krav skiltmyndighetene setter til de som skal utføre manuell trafikkdirigering på risk- og fylkesveier.
Vi tilbyr kurs om asbest rørsanering utvendig. Vårt rørsaneringskurs er for de som kun har behov for opplæring av asbestsementrør i vann- og avløpsnettet, og ikke full sertifisering. Vi gjennomfører våre kurs i asbestsanering slik at de tilfredsstiller kravene i forskriften for arbeid med asbest.
Vi tilbyr kurs om asbest rørsanering utvendig for bedrifter. Vårt rørsaneringskurs er for de som kun har behov for opplæring av asbestsementrør i vann- og avløpsnettet, og ikke full sertifisering.
Vi tilbyr kurs om asbest sanering - utvendig, innvendig, rør, oppdatering for bedrifter. Arbeid med asbest krever godkjent opplæring før arbeidet starter. Det er arbeidsgivers ansvar at alle som deltar i arbeid med asbest har dokumentert kompetanse.
Vi tilbyr kurs om asbest sanering - utvendig, innvendig, rør, oppdatering. Arbeid med asbest krever godkjent opplæring før arbeidet starter. Det er arbeidsgivers ansvar at alle som deltar i arbeid med asbest har dokumentert kompetanse.
Vi tilbyr kurs om asbest sanering - utvendig, innvendig, rør, oppdatering som nettundervisning. Arbeid med asbest krever godkjent opplæring før arbeidet starter. Det er arbeidsgivers ansvar at alle som deltar i arbeid med asbest har dokumentert kompetanse.
Vi tilbyr branntettingskurs for bygg og anleggsbransjen som nettundervisning. Kurs i branntetting gir deltakerne grunnleggende kunnskap som trengs for å gjennomføre branntetting på en sikker og forskriftsmessig måte.
Vi tilbyr fagbrev i automatiseringsfaget som nettkurs. Norsk Fagutdanning tilbyr en spennende utdanning som gir deg den teoretiske opplæringen du trenger for å ta to sentralgitte eksamener i automatiseringsfaget: Vg2 (Aut2102) og Vg3 (Aut3103).
Vi tilbyr nettkurs til fagbrev i gjenvinningsfaget. Har du erfaring som gjenvinningsoperatør eller jobber i avfalls- og gjenvinningsbransjen? Med fagbrev får du dokumentert din kompetanse og nye muligheter i en bransje som bidrar til bærekraft og ressursutnyttelse.
Vi tilbyr nettkurs til fagbrev i produksjonsteknikkfaget. Har du erfaring fra produksjonsbedrift og ønsker å formalisere kompetansen din? Fagbrev som voksen kan være løsningen for deg! Det er aldri for sent å sikre fagbrev på det du kan - Norsk Fagutdanning er her for å hjelpe deg hele veien!
Vi tilbyr nettkurs til fagbrev som logistikkoperatør. Har du erfaring innen logistikk og ønsker å formalisere kompetansen din? Da kan fagbrev som voksen være noe for deg! Det er aldri for sent å sikre fagbrev på det du kan - Norsk Fagutdanning er her for å hjelpe deg hele veien!
Vi tilbyr fallsikringskurs. Målsettingen med kurset er å gi deltagerne økt kunnskap og fokus på sikkerhet for å unngå skader og ulykker på arbeidsplassen. Undervisningsformen blir en veksling mellom korte forelesninger og gruppearbeid.
Vi tilbyr fallsikringskurs for bedrifter. Målsettingen med kurset er å gi deltagerne økt kunnskap og fokus på sikkerhet for å unngå skader og ulykker på arbeidsplassen. Undervisningsformen blir en veksling mellom korte forelesninger og gruppearbeid.
Vi tilbyr nettbasert fallsikringskurs. Målsettingen med kurset er å gi deltagerne økt kunnskap og fokus på sikkerhet for å unngå skader og ulykker på arbeidsplassen. Undervisningsformen blir en veksling mellom korte forelesninger og gruppearbeid.
Vi tilbyr innføringskurs i ADK1. Vi går igjennom alle 14 delmålene i kortversjon, som er det samme som de ordinære ADK-kursene våre. Dette kurset vil ikke føre til noe ADK-sertifikat, men skal gi grunnlaget til en forståelse til saksbehandlere, ingeniører, konsulenter m.v. om vann og avløpsarbeid.
Vi tilbyr kurs om plan- og bygningsloven - innføring i byggereglene TEK17. Målsettingen er å gi deltakerne en grov oversikt over plan- og bygningsloven, med særlig vekt på de forskrifter (TEK, SAK OG DOK) man må kjenne til ved søknad og gjennomføring av tiltak og dokumentasjon ifm byggesak.
Vi tilbyr nettkurs om plan- og bygningsloven - innføring i byggereglene TEK17. Målsettingen er å gi deltakerne en grov oversikt over plan- og bygningsloven, med særlig vekt på de forskrifter (TEK, SAK OG DOK) man må kjenne til ved søknad og gjennomføring av tiltak og dokumentasjon ifm byggesak.
Vi tilbyr kurs om plan- og bygningsloven, innføring i byggereglene TEK17 for bedrifter. Formålet er å gi deltakerne en grov oversikt over plan- og bygningsloven, med særlig vekt på de forskrifter (TEK, SAK OG DOK) man må kjenne til ved søknad og gjennomføring av tiltak og dokumentasjon ifm byggesak.
Vi tilbyr nettbasert stillaskurs fra 2 - 9 meter og over 9 meter - teori. Arbeidsgiver skal sørge for at arbeidstaker får opplæring på systemstillaser med øverste stillasgulv fra 2 / 5 meter og inntil 5 / 9 meter i standardoppstilling etter leverandørens monteringsanvisning.
Vi tilbyr stillaskurs fra 2 - 9 meter og over 9 meter - teori og praksis. Arbeidsgiver skal sørge for at arbeidstaker får opplæring på systemstillaser med øverste stillasgulv fra 2 / 5 meter og inntil 5 / 9 meter i standardoppstilling etter leverandørens monteringsanvisning.
Vi tilbyr stillaskurs fra 5 - 9 meter - teori og praksis. Forskrift om utførelse av arbeid, bruk av arbeidsutstyr og tilhørende tekniske krav, kapittel 17. §17 - 3. Krav til opplæring, demontering, endring og kontroll av stillas med øverste stillasgulv fra 5 meter og inntil 9 meter.
Vi tilbyr stillaskurs over 9 meter med teori. Forskrift om utførelse av arbeid, bruk av arbeidsutstyr og tilhørende tekniske krav, kapittel 17. §17 - 4. Krav til opplæring, demontering, endring og kontroll av stillas med øverste stillasgulv fra ni meter.
Vi tilbyr stillaskurs med teori og praksis for bedrifter. Målsettingen med kurset skal gi deltakerne innsikt og kunnskap om bygging, utvidelse, endring og nedtakning av alle stillastyper som omhandles av forskriften.
Vi tilbyr nettkurs om adgang til elektriske anlegg. Målsettingen er å øke sikkerheten for ansatte som har adgang til elektriske anlegg, slik at du ikke utsetter deg selv eller andre for fare ved opphold i lav- og høyspenningsanlegg.
Vi tilbyr nettkurs om aktiviteter nær kraftledninger. Målet er at deltagerne skal tilegne seg nødvendig kunnskap og ferdigheter for å sikre aktiviteter nær kraftledninger, for å redusere ulykker som medfører personskader eller tap av menneskeliv, og for å unngå skader på strømnett og utstyr.
Vi tilbyr nettkurs om aktiviteter nær kraftledninger og kabler i bakken. Lær hvordan å jobbe trygt nær elektriske anlegg - Lær å ta riktige avgjørelser og risikovurderinger. Kurs for anleggsarbeidere, bønder, skogsarbeidere m.fl. Nettkurset finner du på engelsk med kroatisk teksting og på norsk.
Vi tilbyr webinar om ATEX-direktivene Målsettingen med dette kurset er å få en forståelse av forskriftene som gjennomfører ATEX-direktivene og de tilhørende krav.
Videregående kurs for deg som arbeider under spenning på lavspenningsanlegg. Kurset setter fokus på en praktisk tilnærming og riktig bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr batterikurs - praktisk og teoretisk opplæring i drift og vedlikehold av batterier. Kursets målsetting er å gi deltakerne inngående kjennskap til de ulike batterienes oppbygging og virkemåte, samt vedlikehold av disse.
Vi tilbyr kurs i EKOM - Fiberoptiske installasjoner. Målsettingen er at etter avsluttet modul skal deltakeren kjenne til prosjektering, installasjon og testing av alle typer fiberoptiske installasjoner.
Vi tilbyr elektroinstallatørprøven - forberedende kurs. På vårt forberedende kurs får du teoretisk gjennomgang og tett, faglig oppfølging slik at du stiller best mulig forberedt!
Vi tilbyr elektroinstallatørprøven - forberedende kurs - webinar. På vårt forberedende kurs får du teoretisk gjennomgang og tett, faglig oppfølging slik at du stiller best mulig forberedt!
Vi tilbyr elektroinstallatørprøven - forberedende kurs - webinar. Still best mulig forberedt! På kurset får du en kort oppfrisking av viktige punkter til installatørprøven, og faglig dialog med instruktør og andre kandidater som skal opp til eksamen.
Vi tilbyr kurs i elektrotermograf - NEK 405-1i. Grunnleggende kunnskap om bruk av infrarøde kameraer uansett bruksområde. Deltakere kan gå opp til sertifiserings-eksamen siste kursdag.
Vi tilbyr kurs i elektrotermograf - NEK 405-1 - webiar. Grunnleggende kunnskap om bruk av infrarøde kameraer uansett bruksområde. Deltakere kan gå opp til sertifiserings-eksamen siste kursdag.
Vi tilbyr webinarkurs i elektrotermografi NEK 405-1 - resertifisering. Forberedende kurs for deg som skal fornye sertifikatet innen elektrotermografi i henhold til kravene i NEK 405- 1. Siste dag av kurset kan du gå opp til eksamen via Nemko eller DNV GL.
Vi tilbyr webinarkurs i el-kontroll bolig. Kurset gir deg kunnskapen du trenger for å kunne utføre el-kontroll av bolig i henhold til gjeldende lover, forskrifter og normer.
Vi tilbyr webinarkurs i Elkontroll Landbruk ihht LBKs regler for sertifisering. Elkontroll landbruk er et forberedende kurs før eksamen i forbindelse med NEK 405-3 Tillegg B, og gir deg informasjon om obligatoriske kontroll- og informasjonspunkter normen krever.
Vi tilbyr webinarkurs i el-kontroll næring. Elkontroll næring er et forberedende kurs før eksamen i forbindelse med NEK 405-3, og er bygget opp rundt kvalifikasjonskravene i denne norm.
Vi tilbyr webinarkurs i el-kontroll næring. El-kontroll næring er et forberedende kurs før eksamen i forbindelse med NEK 405-3, og er bygget opp rundt kvalifikasjonskravene i denne norm.
Vi tilbyr nettkurs om el-sikkerhet på bygg og anleggsplassen. Bygg- og anleggsplasser har mange farer. Er du klar over de elektriske farene? Kurset gir deg nødvendig kunnskap om elsikkerhet slik at du kan arbeide trygt og unngå ulykker.
Elsikkerhet ved til- og frakobling av elektrisk utstyr tilbyr Nødvendig elsikkerhetsopplæring for personell med fagbrev i ikke-elektrofag.
Vi tilbyr kurs i EMC - grunnleggende kurs om støykilder, jording og regelverk for elektrikere, automatikere, prosjekt- og driftssingeniører på norsk eller engelsk. EMC er et krav som vi må forholde oss til ved design, bygging, drift og vedlikehold av en elektrisk installasjon.
Vi tilbyr forberedelseskurs for deg som skal avlegge eksamen i IECEx modul Ex 001. IECEx CoPC er et internasjonalt system for kompetansesertifisering av personell knyttet til design, installasjon, drift og inspeksjon i Ex-områder.
Vi tilbyr forberedelseskurs for deg som skal avlegge eksamen i IECEx modul Ex 003 og Ex 006. IECEx CoPC er et internasjonalt system for kompetansesertifisering av personell knyttet til design, installasjon, drift og inspeksjon i Ex-områder.
Vi tilbyr forberedelseskurs for deg som skal avlegge eksamen i IECEx modul Ex 004, Ex 007 og Ex 008. IECEx CoPC er et internasjonalt system for kompetansesertifisering av personell knyttet til design, installasjon, drift og inspeksjon i Ex-områder.
Vi tilbyr forberedelseskurs for deg som skal avlegge eksamen i IECEx modul Ex 009. IECEx CoPC er et internasjonalt system for kompetansesertifisering av personell knyttet til design, installasjon, drift og inspeksjon i Ex-områder.
Vi tilbyr Ex grunnleggende kurs. Kurset gir deg nødvendig kunnskap om elektriske installasjoner i eksplosjonsfarlige områder, slik at du kan foreta installasjoner og utføre vedlikehold på en sikker måte.
Vi tilbyr nettkurs i Ex Basic (BR) - Electrical Installations in Explosive Atmospheres - course på engelsk eller portugisisk brasiliansk.
Vi tilbyr Ex grunnleggende oppdatering. Målsettingen er at etter gjennomført opplæring skal deltakeren ha fått oppdatert sine teoretiske kunnskaper om krav til elektrisk utstyr og installasjoner i eksplosjonsfarlige områder.
Vi tilbyr webinarkurs, Ex grunnleggende oppdatering. Du som jobber med elektriske anlegg i eksplosjonsfarlige områder må jevnlig oppdatere kunnskapen din. I dette kurset får du påfyllet du trenger.
Vi tilbyr x installasjon - praktisk kurs. Kurset gir deg opplæring i riktig installasjonsteknikk for ulike Ex-nipler og utstyr i henhold til relevante forskrifter og standarder, slik at du kan utføre arbeid i Ex-områder på en trygg og profesjonell måte.
Vi tilbyr introduksjonskurs for ikke-elektropersonell som jobber i eksplosjonsfarlige områder. Kurset er teoretisk og gir deltakerne innsikt i arbeidsrutiner og prosedyrer som gjelder for eksplosjonsfarlige områder. Deltakerne får forståelse for arbeid og utstyr som kan være mulige tennkilder.
Vi tilbyr Ex og Exi grunnleggende kurs. Etter endt kurs skal deltakerne være i stand til å tyde sonekart og installere elektrisk utstyr i eksplosjonsfarlige områder samt installere og funksjons- og sikkerhetsmessig beregne egensikkert elektrisk utstyr i eksplosjonsfarlige områder.
Vi tilbyr kurs i Ex vedlikehold. Dette er et påbyggingskurs for personell som skal vedlikeholde Ex-installasjoner. Kurset er en kombinasjon av forelesninger, teoretiske arbeidsoppgaver og praktiske øvelser.
Vi tilbyr Ex vedlikehold oppdatering. Målsettingen er at etter gjennomført opplæring skal deltakeren ha fått oppdatert sine teoretiske kunnskaper om krav til inspeksjon og vedlikehold av elektriske installasjoner i eksplosjonsfarlige områder.
Vi tilbyr webinarkurs, Ex vedlikehold oppdatering. Du som jobber med vedlikehold av elektriske anlegg i eksplosjonsfarlige områder må jevnlig oppdatere kunnskapen din. I dette kurset får du påfyllet du trenger.
Dette er et påbyggingskurs for personell som skal arbeide med egensikre systemer. Kurset er basert på teori og praktiske øvelser og gir en grundig innføring i grunnleggende Exi-filosofi, samt tilhørende regelverk. Installasjon og feilsøking skal dermed kunne utføres på en sikker måte.
Vi tilbyr Exi grunnleggende oppdateringskurs. Målsettingen er at etter gjennomført opplæring skal deltakeren ha fått oppdatert sine teoretiske kunnskaper om krav til egensikkert utstyr og installasjoner med egensikre kretser i eksplosjonsfarlige områder.
Vi tilbyr kurs i FEF og NEK 440. Målsettingen er at etter gjennomført kurs skal deltakerne ha fått en innføring i NEK 440:2015 med tilhørende sentrale paragrafer i FEF 2006.
Vi tilbyr webinarkurs om forskrift om maskiner og NEK EN 60204-1:2018. Lær å bruke FOM - Forskrift om maskiner og NEK EN 60204-1:2018 i ditt daglige arbeid med hensyn til risikovurderinger, dokumentasjon og prosjektering av elektriske maskiner.
Vi tilbyr kurs i FSE høyspenning med praksis. Har du adgangstillatelse til høyspenningsrom eller anlegg, men betjener høyspenningsbrytere sjelden? I kurset får du teoretisk gjennomgang av FSE høyspenning i kombinasjon med praktiske øvelser.
Vi tilbyr kurs i FSE Instruert personell som nettkurs. Kurset skal sette instruert personell i stand til å oppfatte risiko og unngå elektriske farer. Dette skal bidra til å øke sikkerheten for deg og dine kollegaer slik at dere har en trygg arbeidsplass uten personskader.
Vi tilbyr nettkurs i FSE Instruert personell med førstehjelp på norsk eller engelsk. Kurset skal sette instruert personell i stand til å oppfatte risiko og unngå elektriske farer. Dette skal bidra til å øke sikkerheten for deg og dine kollegaer slik at dere har en trygg arbeidsplass uten personskade
Vi tilbyr tkurs i FSE Lav- og høyspenning . Elsikkerhetskurs for elektropersonell som skal jobbe med elektriske lav- og høyspenningsanlegg..
Vi tilbyr nettkurs i FSE Lav- og høyspenning på engelsk med kroatisk teksting. Målsettingen er å øke sikkerheten for ansatte som jobber med elektriske anlegg, slik at du og dine kolleger får en trygg arbeidsplass uten personskader.
Har du tatt ditt årlige FSE-kurs? Opplæringen er lovpålagt og øker sikkerheten for deg som jobber med elektriske anlegg på eller i bransjene industri, installasjon, offshore og skip. På norsk, engelsk eller polsk
Vi tilbyr kurs i FSE Lavspenning med førstehjelp. FSE-opplæring med førstehjelpsmodul for deg som jobber med elektriske lavspenningsanlegg.
vi tilby Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore.
Vi tilbyr HMS-kurs for vannkraft som nettkurs. Dette kurset gir personell en innføring i vannkraft og fjernvarme sin HMS-virksomhet, og bevisstgjøre hver enkelt i forhold til risikofylt arbeid og potensielt farlige situasjoner.
Målsettingen er at etter gjennomført kurs skal deltakerne ha tilegnet seg tilstrekkelig tilleggskompetanse, slik at de selvstendig kan utføre drift og enkelt vedlikehold av høyspenningsanlegg. Dette innebærer blant annet betjening av anlegg, til- og frakobling av høyspenningskabler.
Kurset tar for seg de fleste momenter om jording av elektriske installasjoner på offshoreinstallasjoner, slik som de forskjellige jordingssystemene og hvilke tiltak som må gjøres for å få et godt jordingsanlegg med hensyn til sikkerhet og sameksistens.
Vi tilbyr lading av elektriske kjøretøy iht NEK 400:2022 - webinar. Lær hvilke krav som gjelder for lading av elektriske kjøretøy i næringsbygg og private anlegg, slik at du kan installere ladeanlegg trygt og forskriftsmessig.
Er du klar over hvilket ansvar og myndighet du har som leder for sikkerhet? Hold deg oppdatert med vårt e-læringskurs. Målsettingen er å forebygge ulykker og uønskede hendelser ved å gi LFS gode verktøy og holdninger for å mestre rollen som leder for sikkerhet.
Vi tilbyr nettkurs i lysbuefarer - en innføring på norsk eller engelsk. Kurset gir deg kunnskap om hvordan lysbuer oppstår og oppfører seg. Vi ser på hvordan man må tenke for å få ned hendelsesenergien i en lysbue.
Vi tilbyr nettkurs i lysbuefarer - en innføring på svensk. Kurset gir deg kunnskap om hvordan lysbuer oppstår og oppfører seg. Vi ser på hvordan man må tenke for å få ned hendelsesenergien i en lysbue.
Vi tilbyr grunnleggende kurs om målestasjoner olje / gass / fakkel. Dette er et påbyggingskurs til kurset Feltinstrumentering, og et forberedende kurs til fiskale mengdemålinger.
Vi tilbyr kurs i måleteknikk innen høyspenningssystemer. Etter gjennomført kurs skal deltakeren være i stand til å utføre måling på høyspenningssystemer, med fokus på ulike ytre faktorer som kan påvirke måleresultatet. Deltakerne skal også kunne dokumentere resultatet av målingene.
Vi tilbyr oppdatering i NEK 400:2022, hvor du lærer om de viktigste endringene i NEK 400. Målsettingen er at etter gjennomført kurs skal deltakerne ha fått kjennskap til de viktigste endringer i NEK 400:2018.
Vi tilbyr kurs i NEK 410 og FME. Bli kjent med FME og bli i stand til å bruke normen NEK 410 i ditt daglige arbeid med hensyn til prosjektering, installasjon og vedlikehold av elektriske skipsinstallasjoner.
Vi tilbyr kurs i Ptil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019. Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore.
Vi tilbyr kurs i Ptil/IEC 61892-serien (Offshore) rev. 2019 som webinar. Kurs for elektrikere, automatikere, ingeniører og annet personell som arbeider med eller prosjekterer elektriske anlegg offshore.
Vi tilbyr nettkurs om sikker adferd i eksplosjonsfarlige områder på norsk eller engelsk. Lær deg om trygt arbeid og opphold i Ex-områder. Med Ex-områder menes områder hvor det finnes gasser og støv som kan eksplodere ved gnist eller flamme.
Vi tilbyr kurs om varmekabel i Ex-områder. Målsettingen er at etter gjennomført kurs skal deltakerne være i stand til å installere, feilsøke og vedlikeholde varmekabelsystemer i henhold til NEK 400, NEK 420 og IEC 61892 del 6 og 7.
Vi tilbyr arbeidsvarsling på kurs 1. Alle som jevnlig utfører arbeid på eller ved veg, må ha kurs 1 (6 timer). Bestått kurs 1 gjelder i 5 år. Etter 5 år kreves nytt kurs. Våre kursholdere er godkjente av Vegdirektoratet, noe som er et krav for å kunne fungere som kursinstruktør på Arbeidsvarsling.
Vi tilbyr arbeidsvarsling på kurs 2. Alle som jevnlig utfører arbeid på eller ved veg, må ha kurs 1 (6 timer). Bestått kurs 2 gjelder i 5 år. Etter 5 år kreves nytt kurs. Våre kursholdere er godkjente av Vegdirektoratet, noe som er et krav for å kunne fungere som kursinstruktør på Arbeidsvarsling.
Vi tilbyr arbeidsvarsling teorikurs 3. Alle som jevnlig utfører arbeid på eller ved veg, må ha kurs 1 (6 timer). Bestått kurs 2 gjelder i 5 år. Etter 5 år kreves nytt kurs. Våre kursholdere er godkjente av Vegdirektoratet, noe som er et krav for å kunne fungere som kursinstruktør på Arbeidsvarsling.
Arbeid på eller ved vei krever kunnskap om sikkerhet og regelverk for å unngå ulykker. Dette kurset gir deg innsikt i riktig varsling, sikring og ansvar, samt hvordan du planlegger arbeidet effektivt. Målet er tryggere arbeidsforhold og bedre trafikkavvikling i tråd med gjeldende lover.
Løfte- og stablevogner for gods, ofte referert til som T1-trucker, brukes primært i lagermiljøer der fleksibilitet og effektivitet er avgjørende. De kan brukes til å laste, losse og transportere tyngre gods.