Vi gjør oppmerksom på at kurs i Lederkurs og lederutvikling og Lederstiler og lederroller har egne kategorier.
Velkommen til workshop med Sebastiano Lombardo hvor du vil lære en strukturert og kreativ metode for problemløsning gjennom dialog og verktøyet “de seks tenkehattene” av Edward de Bono.
Vi tilbyr Dialogisk lederskapsprogram - Kunsten å skape mening sammen. Dialogisk lederskapsprogram tar utgangspunkt i Flux sin dialogiske metode for å jobbe med andre mennesker, inkludert å generelt videreutvikle sine lederegenskaper og spesifikt fasilitere dialog i grupper.
Boklansering med Hans Christoffer Aargaard Terjesen. Hvordan møter du ansatte som blir alvorlig syke, skadet eller havner i livskrise? Velkommen til lansering av boken “Lederens 10 nøkler til god håndtering av sykemeldte” på Litteraturhuset
Vi tilbyr Spørsmål og svar om Dialogisk lederskapsprogram (DLP). Er du nysgjerrig på lederskapsprogrammet vårt og ønsker mer informasjon før du eventuelt melder deg på? Vi vil gjerne gi deg mer informasjon. k
Vi tilbyr bachelor i hotelledelse. Med en bachelor i hotelledelse får du en utdanning som gjør at du kan påta deg ulike roller i en spennende bransje som skal forvalte og styrke merkevaren Norge inn i fremtiden!
Vi tilbyr bachelor i prosjektledelse kunst og kreativ næring. Liker du å jobbe med ulike typer mennesker, og ønsker å være bindeleddet mellom kulturnæringen og publikum? Bli med bak scenen og lær deg å lede arbeidet som fører frem til en konsert, en teateroppsetning eller en TV-serie.
Vi tilbyr kurs om GDPR i ledelsessystemet for bedrifter. Vi viser hvordan man praktisk kan håndtere de nye personvernreglene i organisasjonens ledelsessystem. Det du trenger å vite på én dag! EUs nye personvernregelverk ble innført 2018.
Vi tilbyr kurs om HMS-ledelse og psykososialt arbeidsmiljø (V110). Kurset setter fokus på viktige prinsipper for ledelse av systematisk HMS-arbeid, og på hvordan du kan arbeide med det organisatoriske og psykososiale arbeidsmiljøet for å bygge god sikkerhetskultur.
Vi tilbyr onlinekurs om HMS-ledelse og psykososialt arbeidsmiljø (V110). Kurset setter fokus på viktige prinsipper for ledelse av systematisk HMS-arbeid, og på hvordan du kan arbeide med det organisatoriske og psykososiale arbeidsmiljøet for å bygge god sikkerhetskultur.
Vi tilbyr kurs i risikoledelse iht. ISO 31000 (KV6). Bli sertifisert Risk Manager. Kurset gjør deg i stand til å analysere og håndtere risiko i tråd med ISO 31000 og myndighetskrav. En dyktig risikoleder støtter organisasjonen med aktuell innsikt som gir et minimalt risikonivå og økt lønnsomhet.
Vi tilbyr onlinekurs i risikoledelse iht. ISO 31000 (KV6). Bli sertifisert Risk Manager. Kurset gjør deg i stand til å analysere og håndtere risiko i tråd med ISO 31000 og myndighetskrav. En dyktig risikoleder støtter organisasjonen med aktuell innsikt som gir minimalt risikonivå og økt lønnsomhet.
Vi tilbyr kurs i ledelse av flerkulturelle team som nettkurs. I dette kurset vil du få en forståelse for hvordan du kan lede flerkulturelle team og miljøer. Eva forteller i kurset om arbeidsplasser med over 40 ulike nasjonaliteter, og forklarer hvordan man kan bygge opp en felles kultur.
Vi tilbyr kurs i ledelse av omstillingsprosesser som nettkurs. Du lærer hva som er vanlige reaksjoner på omstillingsprosesser, enten det er sammenslåing av grupper (oppkjøp, sammenslåing av avdelinger/ team osv) eller når grupper splittes (fisjon, oppdeling av avdelinger/ team i mindre enheter osv).
Kurset lederrollen og lederutfordringer er ment som et introduksjonskurs for nye ledere i arbeidslivet og ledere i student-/frivillige organisasjoner som har behov for å bli kjent med sin lederrolle og hvilke lederutfordringer som kan oppstå som leder.
Vi tilbyr nettkurs i selvledelse og tidsstyring. En personlig workshop hvor du skal ta ansvar for å nå dine mål og lage en handlingsplan for hvordan du skal oppnå det du virkelig ønsker.
Vi tilbyr nettkurs i teamledelse - lær hvordan du skal bygge opp og lede gode team. Del 1 begynner med en innføring i hvilke prosesser du bør gå igjennom på før teamet dannes, og hva du bør tenke over i oppstartsfasen.
Vi tilbyr lederkurs som nettbasert studie. Nettkurs eller brevkurs kombinert med forelesninger i form av lyd og bilde på din egen PC. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne en faglig forståelse for ulike utfordringer knyttet til lederverv og ledelse.
Vi tilbyr kurs i risikoledelse grunnleggende kunnskap (Risk Management Basics). Kurset vil gi bedre forståelse for risikostyring i henhold til anbefalinger i ISO 31000 og ta for seg enkle metoder for risikovurdering og analyse som gir grunnlag for å komme i gang med risikostyring i deres virksomhet.
Kurset vil gi deg forståelse og verktøy som er nødvendige for å utøve og mestre rollen som risikoleder. Her får du dyptgående kunnskap til standarden ISO 31000 og prinsipper for effektiv risikostyring. Kurset omhandler hele risikostyrings prosessen inkludert standarder og rammeverk, analysemetoder,
Vi tilbyr kurs om hvordan utvikle en lærende mestringskultur. Dette seminaret tar utgangspunkt i påstanden: Vil du skape resultater, skal du ikke fokusere på resultatet, men på forutsetningene for resultatet.
Vi tilbyr kurs om hvordan utvikle en lærende mestringskultur for bedrifter. Dette seminaret tar utgangspunkt i påstanden: Vil du skape resultater, skal du ikke fokusere på resultatet, men på forutsetningene for resultatet.
Vi tilbyr kurs i lederutvikling. Hvilke konsekvenser får den nye atferdsøkonomiske forskningen for lederutvikling i din virksomhet, når påstanden er at 70 - 90% av alle lederprogrammer har liten eller ingen effekt på reell atferdsendring over tid?
Vi tilbyr kurs i lederutvikling for bedrifter. Hvilke konsekvenser får den nye atferdsøkonomiske forskningen for lederutvikling i din virksomhet, når påstanden er at 70 - 90% av alle lederprogrammer har liten eller ingen effekt på reell atferdsendring over tid?
Vi tilbyr kurs i mindfulness for ledere. Ønsker du å lede mer effektivt? Å bli oppfattet som en oppmerksom, motiverende og tydelig leder? Å ha større selvkontroll og mestre ditt stress bedre? Kvaliteten på ditt lederskap er avhengig av din selvledelse.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs i mindfulness for ledere. Ønsker du å lede mer effektivt? Å bli oppfattet som en oppmerksom, motiverende og tydelig leder? Å ha større selvkontroll og mestre ditt stress bedre? Kvaliteten på ditt lederskap er avhengig av din selvledelse.
Seminaret tar utgangspunkt i påstanden: “For å lede andre må du kunne lede deg selv”. Som leder er du utsatt for press og høye forventninger fra mange hold, og din evne til å beholde roen, reagere fornuftig og ta kloke beslutninger blir ofte satt på prøve.
Vi tilbyr kurs om konflikthåndtering, ledertrening for bedrifter. Konflikter er ressurstappende, demoraliserende, kulturnedbrytende og reduserer produktivitet og konkurransekraft. Alle bedrifter opplever konflikter, forskjellen ligger i hvordan dere takler konfliktene.
Vi tilbyr kurs om lederutvikling for bedrifter. Det blir fokus på virksomheten - mål og retning. Ledertrening er ikke hvilken som helst trening for ledere, men en trening som er spesifikk for ditt lederteam!