Vi gjør oppmerksom på at kurs i Lederkurs og lederutvikling og Lederstiler og lederroller har egne kategorier.
Vi tilbyr lederkurs i medarbeidersamtalen for bedrifter. Kurs i medarbeidersamtale er et viktig verktøy for å utvikle ansatte og arbeidsplassen.
Lederkurs i medarbeidersamtalen er et dagskurs med en av våre dyktige kursholdere, enten digitalt eller fysisk. Kurset holdes i flere byer og ulike formater. Finn kurset som passer for deg.
Vi tilbyr kurs i ledelse av flerkulturelle team som nettkurs. I dette kurset vil du få en forståelse for hvordan du kan lede flerkulturelle team og miljøer. Eva forteller i kurset om arbeidsplasser med over 40 ulike nasjonaliteter, og forklarer hvordan man kan bygge opp en felles kultur.
Vi tilbyr kurs i ledelse av omstillingsprosesser som nettkurs. Du lærer hva som er vanlige reaksjoner på omstillingsprosesser, enten det er sammenslåing av grupper (oppkjøp, sammenslåing av avdelinger/ team osv) eller når grupper splittes (fisjon, oppdeling av avdelinger/ team i mindre enheter osv).
Kurset lederrollen og lederutfordringer er ment som et introduksjonskurs for nye ledere i arbeidslivet og ledere i student-/frivillige organisasjoner som har behov for å bli kjent med sin lederrolle og hvilke lederutfordringer som kan oppstå som leder.
Vi tilbyr nettkurs i selvledelse og tidsstyring. En personlig workshop hvor du skal ta ansvar for å nå dine mål og lage en handlingsplan for hvordan du skal oppnå det du virkelig ønsker.
Vi tilbyr nettkurs i teamledelse - lær hvordan du skal bygge opp og lede gode team. Del 1 begynner med en innføring i hvilke prosesser du bør gå igjennom på før teamet dannes, og hva du bør tenke over i oppstartsfasen.
Virksomhetens ledergruppe mangler gjennomføringskraft og måloppnåelse i møte med utfordringer internt eller i omgivelsene. Du skal implementere en ny strategi, og har behov for å skape felles forståelse og forpliktelse på alle ledernivå i virksomheten.
Vi utvikler skreddersydde organisasjonsutviklingstiltak for virksomheter i privat og offentlig sektor. Organisasjonsutvikling skal bidra til verdiskapning, ønskede utviklingsprosesser og at virksomheten oppnår satte mål.
Ledelsen i virksomheten mangler retning og gjennomslagskraft i møte med kommende utfordringer. Du har behov for å utvikle nye ledere og/eller talenter for å sikre at virksomheten får dekket behovet for et kompetent lederskap i fremtiden.
We provide digital course about company management - the board of directors. A 3 hours - Teams / Zoom - live courses with Styreforeningen.no with one of our higly competent board consultants. Interactive assignment / group assignment is included in the course.
Vi tilbyr kurs om daglig leder og styret som webinar. Hvem har ansvar for hva? Hvilke oppgaver er et fellesansvar for styret og daglig leder? Hvordan skal reglene om daglig leders rapportering til styret og "logging" av selskapets situasjon løpende tolkes og utøves?
Vi tilbyr webinar om daglig leders rapport til styret. Ett komprimert og nyttig kurs med mange verdifulle tips og råd, "live" med styrekonsulent - enten via Teams eller Zoom. Mulighet for å stille spørsmål mm. underveis.
Vi tilbyr webinar om klokt lederskap i praksis - klar tale som virkemiddel. Påstand = lederegenskapene fremfor noen er: «klokskap» og «klar tale». Flere av verdens mest anerkjente ledere har pekt på «klokskap» som den overveiende viktigste lederegenskap.
Vi tilbyr webinar om ledergruppen - samhandling og utvikling. Kurset gir deg en rekke malverktøy for effektivisering av teamarbeidet, og fokuserer på hvordan en kan bygge gode ledergrupper og hva som er viktig for å få disse til å fungere i henhold til forventningene.
Vi tilbyr kurs om møteledelse, møteteknikk og møtestruktur som webinar. Et spesialkurs for deg som er leder, skal lede andre i møter, i team, i styrerom eller på generalforsamlinger, årsmøter etc.
Vi tilbyr kurs om protokoll & referat som webinar. Kurset er live med styrekonsulent via Teams og inkluderer kursmateriell, tips og råd. Dette nettkurset tar utgangspunkt i aksjelovens § 6-29 om protokoller samt andre sentrale bestemmelser.
Har du opplevd å irritere deg over en kollega uten å forstå hvorfor? Har du opplevd at ditt glødende engasjement i en sak har blitt misforstått fordi dine kollegaer har tolket ditt kroppsspråk og tonefall som aggresjon? Våre relasjoner til kollegaer påvirker vår arbeidshverdag, våre jobbutførelse og
Vi tilbyr kurs om styreleder og styreledelse for bedrifter. Det er styreleders ansvar at styret fungerer som et styre, og at som skal sørge for at det kalles inn til styrebehandling så ofte som nødvendig.
Vi tilbyr kurs om styreleder og styreledelse som webinar. Det er styreleders ansvar at styret fungerer som et styre, og at som skal sørge for at det kalles inn til styrebehandling så ofte som nødvendig.
Vi tilbyr foredrag om ledelse. Kunsten å lede med glede - Begeistringsledelse - Hvordan arbeider du aktivt som leder for å bygge medarbeiderskap og engasjement?
Vi tilbyr foredrag om selvledelse. Gå for seier i eget liv! - Gir jobben din mening - Bare du vet hvilken vei du vil gå - Bli en positiv smittekilde på arbeidsplassen!
Vi tilbyr Lederskolen som nettbasert undervisning. Målet er å gjøre dere dyktigere til å lede dere selv og andre. Vi lever i en verden som er i konstant endring. For å møte dette kan vi styrke eget lederskap.
Vi tilbyr kurs i selvledelse for bedrifter. Gå for seier i eget liv! Gir jobben din mening? Bare du vet hvilken vei du vil gå! Bli en positiv smittekilde på arbeidsplassen!
Hvordan hente ut potensialet i folka dine? Hvis du virkelig skal hente ut potensialet i folka dine, må du gi dem myndighet til å tenke selv. Problemet er å finne balansen mellom individuell frihet, god samhandling og felles retning.
Vi tilbyr kurs om atferdsledelse. I dette kurset lærer du atferdsvitenskapelige prinsipper som vil styrke deg som beslutningstaker og leder. Folk gjør så mye rart. De utsetter ting som ikke burde utsettes. De bruker tiden sin på ting som ikke er verdt det.
Vi tilbyr kurs for ledere om flytsonen. Konseptet flytsonen ble utviklet av psykologen Mihaly Csikszentmihalyi da han forsøkte å sette ord på hva som skaper «den optimale opplevelsen» - der vi som mennesker mister oss selv i det vi gjør.
Vi tilbyr lederkurs om lyden av god kultur. Hva er en god kultur, hvordan skaper du den og hvordan vet du at du har fått det til? Hva som er god kultur, er avhengig av hva du skal få til og hva menneskene trenger. Det er altså stor variasjon, men det er likevel noe som er felles.
Vi tilbyr lederkurs om mangfold på jobb. Ja, like barn leker ofte best. Det er ofte enklere å få til harmoniske og morsomme samarbeid med dem som tenker som oss og er opptatt av det samme som oss. Samtidig utgjør for stor likhet større fare for alvorlige feilberegninger og feilprioriteringer.
Vi tilbyr lederkurs om møteledelse. Når var sist du var i et produktivt møte? Når var sist du var i et produktivt møte? Der dere fikk til god problemløsning, konstruktive diskusjoner og beslutninger alle sto inne for?
Lederkurs om psykologisk trygghet. Visste du at de teamene som presterer aller best, har én ting til felles? De har skapt en atmosfære av psykologisk trygghet. Teamene som har høy psykologisk trygghet har ikke bare høyere produktivitet - de er mer kreative, mer innovative og leverer høyere kvalitet.
Vi tilbyr lederkurs om tilbakemelding. Visste du at ledere og team som er gode på tilbakemeldinger, er mer effektive? De jobber raskere, og de får til mer. Dessuten tar de bedre beslutninger, og har større læringsutbytte når de gjør feil. Men bare hvis det gjøres riktig.
Vi tilbyr lederkurs om tillitsbasert ledelse. Tillit er bærebjelken i alt vellykket samarbeid. Høy grad av tillit sikrer mer innovasjon, større produktivitet, mer meningsmangfold, bedre beslutninger, mindre sykefravær, større engasjement og mer lykke. Og det er målbart!
Vi tilbyr lederkurs om våg å lede. Lederskap krever mot. Du må sette retning, fatte beslutninger, holde folk ansvarlige, ha vanskelige samtaler og ta ansvaret hvis ting ikke går etter planen. Hva skal til for å beholde sin menneskelighet som leder?
Vi tilbyr kurs om rakettprogrammet - utvikling av ledere og organisasjoner. Har du lyst til å skape en felles forståelse for ledelse i din bedrift? Rakettprogrammet er et lederutviklingsprogram som spesielt tar for seg overgangen fra å være fagekspert til å bli leder.
Vi tilbyr kurs om relasjonsledelse. Relasjoner er et sterkere lederverktøy enn regler. I dette kurset utforsker vi hva relasjonsledelse innebærer, og hvilke relasjonskompetanser som er nødvendige for å være en effektiv leder. Kurset bygger blant annet på Jan Spurkelands teorier.
Vi tilbyr kurs om retorikkprogrammet - utvikling av ledere og organisasjoner. Språket er ditt viktigste lederverktøy. Hvem du snakker med, når, og på hvilken måte, avgjør om du får folka med deg eller mot deg. Dårlig kommunikasjon koster arbeidsplasser, våkenetter og bunnlinje.
Vi tilbyr nettkurs om ledelsessystem for kvalitet med NS-EN ISO 9001:2015. Målsettingen med kurset er at du skal få en grunninnføring for å bli i stand til å etablere, implementere og vedlikeholde et ledelsessystem for kvalitet.
Vi tilbyr nettkurs om ledelsessystem for miljø med NS-EN ISO 14001:2015. Målsettingen med kurset er at du skal få en grunninnføring for å bli i stand til å etablere, implementere og vedlikeholde et ledelsessystem for miljø.
Vi tilbyr individuell lederutvikling for bedrifter. Individuell lederutvikling er et spesialtilpasset utviklingsprogram for ledere som ønsker å utvikle eget lederskap, eget engasjement og sin personlige effektivitet.