Her finner du kurs for forskjellige typer mosjon og trim på treningstudio, hjemme og på arbeidsplassen. Du vil lære øvelser du kan gjøre hvor som helst, slik at du får tid til å trene selv om du har en hektisk hverdag. Du finner også kurs for å bli treningsinstruktør slik at du kan spe på inntekten samtidig som du trener.
Tyrvings Allidrettsgruppe tilbyr trening for 10 -12 år innendørs om vinteren og utendørs fra vår til høst. Gjennom lek og moro får barna løpe, hoppe og kaste gjennom et allsidig idrettslig tilbud.
Tyrvings Allidrettsgruppe tilbyr trening for 4-6 år innendørs om vinteren og utendørs fra vår til høst. Gjennom lek og moro får barna løpe, hoppe og kaste gjennom et allsidig idrettslig tilbud.
Tyrvings Allidrettsgruppe tilbyr trening for 7 - 9 år innendørs om vinteren og utendørs fra vår til høst. Gjennom lek og moro får barna løpe, hoppe og kaste gjennom et allsidig idrettslig tilbud.
Velkommen til Tyrvinglekene og Bærum Idrettspark. Tidskjema kommer nærmere stevnestart.
Vi tilbyr distansetrening for ungdommer 10 - 16 år. Distansegruppen organiserer målrettet trening for at utøvere skal være best mulig forberedt på å prestere på lengre distanser.
Vi har friidretts treningsgrupper Rekrutt 14 år med tilbud om minst to treninger i uken og mulighet for å delta på stevner nesten hver helg, om en ønsker det. VI har fokus på allsidighet. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.
Er du para utøver og ønsker å drive med friidrett? Vi i Tyrving tar imot deg med åpne arme. Vi har flere flinke para utøvere i Tyrving, som deltar på ordinære treningsgrupper. Tyrving har ikke en egen para gruppe, men vi forsøker å tilrettelegge så para utøvere kan delta på de ordinær grupper.
Yngre Elite er hovedsakelig en gruppe for 18-20-åringer. Likevel kan utøvere med høyere ambisjoner gjennomføre et opprykk etter avtale med sportslig leder og hovedtrener for yngre elite gruppen. Aldersgruppen er delt inn i SLTH (tekniske øvelser) og distanse. Formålet til gruppen er å utvikle utøver
Vi har generell friidretts treningsgrupper 10-13 år med tilbud om minst to treninger i uken og mulighet for å delta på stevner nesten hver helg, om en ønsker det. VI har fokus på allsidighet. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.
Vi har generell friidretts treningsgrupper for 12 og eldre med tilbud om minst to treninger i uken og mulighet for å delta på stevner nesten hver helg, om en ønsker det. VI har fokus på allsidighet. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.
Velkommen til de 75. Oslo Sportslager Tyrvinglekene på Bærum Idrettpark! Etteranmelding til dobbel startkontingent, dersom plass i øvelsen.** ** Stafettlag meldes på ved å sende mail.
Tyrving Lang er en løpegruppe for alle som ønsker å være en del av et treningsfelleskap, både aktive løpere og veteraner som vil trene og løpe mosjonsløp.
I de to yngste årskullene er det hovedfokus på basistrening gjennom ett trygt treningsmiljø fritt for press på resultater. Treningene er basert på en blanding av nye utfordringer og repetisjoner for å føle mestring.
Allidrett Sommer: Foregår ulike steder ute på Eiksmarka og på Fossum mandager kl 17-18 (barn som starter siste året i barnehagen i august) og kl 18-19 (barn som starter 1. klasse i august og barn som starter 2. klasse).
Allidrett Vinter: Foregår på rullering i gymsalene på Eiksmarka skole og ute på Eiksmarka/Fossum mandager kl 17-18 (barn som startet siste året i barnehagen i august) og kl 18-19 (barn som startet 1. klasse i august).
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 1 for voksne. Pensjonistene i gruppa trener også tirsdag formiddag ute, på ski om vinteren og går på bena ellers. Turene varierer til ulike steder i Asker / Bærum eller Oslo, av og til med kulturelle innslag.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 2 for voksne. Vi løper fra klubbhuset på Fossum og er tilbake ca kl 11:00. Det går på omgang hvem som leder turen. Løper i nærområdet Fossum / Østernvann. Hver vår går de på tur rundt Dælivannet og beundrer blåveisene og titter på fuglene.
Vi tilbyr friidrett for jenter og gutter. Vi legger vekt på at barna skal få prøve ut ulike friidrettsøvelser, på en tilpasset og morsom måte. Vi trener blant annet på hurtighet, lengdehopp og kasteøvelser. I tillegg har vi mange morsomme oppvarmingsøvelser.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi herretrim for voksne.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Nye 11 - 12 åringer starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Sesongen starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for ungdom. Fossum IF er en av Norges største orienteringsklubber og har en av landets største ungdomsgrupper. 20 - 30 ungdommer deltar regelmessig på treninger og løp.
Vi tilbyr gavekort på løpekurs. En gave - utallige gleder. Velg det gavekortet som passer best og gled en du er glad i.
Jogger`n er kurset for deg som jogger lite eller vil komme i gang og lære god løpeteknikk. Målsettingen med kurset er å løpe effektivt gjennom å lære god teknikk og øvelser for vedvarende god teknikk.
Vi tilbyr løpekurs på ulike nivåer for bedrifter. Vi kan også samle dere i en gruppe. Målsettingen er at dere skal ha det hyggelig med kollegaer samtidig som dere lærer god løpeteknikk. Send en mail til [email protected] for mer informasjon om våre bedriftskurs.
Vi tilbyr løpekurset løper´n. Løper`n er kurset for deg som bruker løping som mosjonsform, men vil forbedre teknikken.
Vi tilbyr privattimer i løping. Husk at privattimer er intensivt. 40 minutter kan virke kort, men det er mye på en gang hvis du er alene. Dere kan være opp til fire deltagere på en privattime.
Har du hørt om Functional Fitness, Crossfit eller kanskje vært med på WOW-timen, og vil lære mer om slik trening? Ønsker du samtidig å bli tryggere i styrkesalen, få mer individuell coaching og virkelig kjenne på progresjon i styrketreningen? Da er Femme Functional for deg!
Ønsker du en unik kompetanse om gravidtrening? Gjør treningen nyskapende, trygg og med kvalitet - vi gir deg Femmeoppskiften!
StillStrong er styrketrening for deg over 55 år som ønsker skreddersydd trening og oppfølging av personlig trener. I denne gruppa blir det fokus på balanse og trygg, tung styrketrening. Gruppa går over 8 uker.
Trening til ulike danseformer med styrkeøvelser innbakt. Enkelt og gøy.
Treningskompaniet består av meget erfarne instruktører innen aerobic, kondisjonstrening, step, spinning, styrke og bevegelighetstrening.Vi har også utdannede Zumba-instruktører i stallen vår. Vårt mål er å gi deg knallbra trening i et usnobbet fellesskap.
Catslide er en styrketime. Alle muskelgrupper blir trent, på en annerledes måte! Man bruker filt»fliser» til hjelp for å utfordre kjernemuskulatur og støttemuskulatur. Denne treningsformen minner om «slyngetrening» i den forstand at musklene blir utfordret på samme måte.
Jeg tilbyr løpekurs som privatundervisning. Vår instruktør legger opp til en lærerik og inspirerende løpeøkt etter ditt / deres nivå og ønske. Du vil få tilbakemelding på løpeteknikken din og konkrete øvelser og oppgaver som du kan jobbe med for å forbedre løpingen din.
Jeg tilbyr løpekurs for 3 - 4 personer som privatundervisning. Samle venner, kolleger eller andre kjente til en løpetime med fokus på riktig teknikk. Dette er en sosial, inspirerende og lærerrik løpetime der dere får en løpetrener med på hele økten.
Jeg tilbyr løpekurs og løpetrening for din bedrift. Ønsker din bedrift å tilby løpetrening til sine ansatte? Ta kontakt så lager jeg et forslag og sammen blir vi enige om hva som kan passe for dere.
Vi tilbyr løpekurs om riktig løpeteknikk. Drømmer du om å løpe raskere, holde ut lenger, eller kanskje sette en ny personlig rekord denne sommeren? Å få en mer effektiv løpeteknikk er nøkkelen for å kunne nå ditt fulle potensiale. Alle på kurset vil få personlig tilbakemelding og veiledning.
Bli medlem av nettgruppen, som medlem vil du få kurset «Grunnleggende løpsteknikk», treningsvideoer, treningsprogram, oppfølging og mye mer Jeg vil produsere nytt innhold til medlems-sidene hver uke. Du kan være med å påvirke hva du vil lære mer om.
Denne treningen gir deg bedre kondisjon, økt løpefart og en sterkere kropp. Bli med på en økt som kombinerer puls og styrke – og som passer for alle, uansett form! Du trenger ikke være i god form for å bli med, men du vil garantert føle deg sterkere etterpå. Gøy å trene med andre.
Vil du i gang med løping, men vet ikke hvor du skal starte? Bli med på Lær & Løp – et 8-ukers kurs som gir deg motivasjon og løpeglede i fellesskap. Perfekt for deg som vil komme i gang og kjenne mestring i hvert steg!
Er du over 60 år og har lyst å holde deg i form? Bli med flinke Linn på trening. Hun jobber med eldre og ser viktigheten med å holde seg i form. Hun har varierte og kjekke treningsøkter som tilpasses den formen du er i..
Liker du å trene ute i frisk luft? Bli med flinke og motiverende Anne Marie på Styrketrening ute. Hun lager nye treningsøkter hver uke, og motiverer deg til det lille ekstra med sin gode erfaring og sprudlende humør.
Vi tilbyr kurs med Megaformer Core. Dette er en 50-minutters klasse hvor vi vektlegger øvelser for kjernemusklene. Fokus er innside lår, bekkenbunn, mage og rygg. Vi jobber med lettere vektmotstand på ben og armer slik at vi oppnår dyp kontakt med kjernen, styrker balanse og MindBody connection.
Vi tilbyr kurs med Megaformer Intro. Megaformer Intro er en 40-minutters klassisk Lagree klasse. Her får du en grundig innføring i Lagree metoden, maskinens mange funksjonaliteter, og alle basic øvelsene.
Vi tilbyr en klassisk intensiv 40-minutters Lagree trening på Megaformeren som utfordrer hele kroppen. Teknikken består av dype og sakte styrke øvelser for hele kroppen med effektive overganger uten pause.
Vi tilbyr kurs med Megaformer Sculpt. Megaformer Sculpt er en energisk 50-minutters Lagree trening på Megaformeren som kombinerer styrke, utholdenhet og fleksibilitet for å tone hele kroppen. I Megaformer sculpt klassen jobber vi dypt og sakte, og legger til pulser og dynamiske variasjoner.
Vi tilbyr kurs med Megaformer trampoline. En intensiv og morsom 50-minutters kombo klasse der vi veksler mellom kondisjonstrening i 20-minutter først på minitrampoline og beveger oss videre til tøffe øvelser på Lagree Megaformer.