Her finner du kurs for forskjellige typer mosjon og trim på treningstudio, hjemme og på arbeidsplassen. Du vil lære øvelser du kan gjøre hvor som helst, slik at du får tid til å trene selv om du har en hektisk hverdag. Du finner også kurs for å bli treningsinstruktør slik at du kan spe på inntekten samtidig som du trener.
Jeg tilbyr løpekurs som privatundervisning. Vår instruktør legger opp til en lærerik og inspirerende løpeøkt etter ditt / deres nivå og ønske. Du vil få tilbakemelding på løpeteknikken din og konkrete øvelser og oppgaver som du kan jobbe med for å forbedre løpingen din.
Jeg tilbyr løpekurs for 3 - 4 personer som privatundervisning. Samle venner, kolleger eller andre kjente til en løpetime med fokus på riktig teknikk. Dette er en sosial, inspirerende og lærerrik løpetime der dere får en løpetrener med på hele økten.
Jeg tilbyr løpekurs og løpetrening for din bedrift. Ønsker din bedrift å tilby løpetrening til sine ansatte? Ta kontakt så lager jeg et forslag og sammen blir vi enige om hva som kan passe for dere.
Vi tilbyr løpekurs om riktig løpeteknikk. Drømmer du om å løpe raskere, holde ut lenger, eller kanskje sette en ny personlig rekord denne sommeren? Å få en mer effektiv løpeteknikk er nøkkelen for å kunne nå ditt fulle potensiale. Alle på kurset vil få personlig tilbakemelding og veiledning.
Bli medlem av nettgruppen, som medlem vil du få kurset «Grunnleggende løpsteknikk», treningsvideoer, treningsprogram, oppfølging og mye mer Jeg vil produsere nytt innhold til medlems-sidene hver uke. Du kan være med å påvirke hva du vil lære mer om.
I de to yngste årskullene er det hovedfokus på basistrening gjennom ett trygt treningsmiljø fritt for press på resultater. Treningene er basert på en blanding av nye utfordringer og repetisjoner for å føle mestring.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 1 for voksne. Pensjonistene i gruppa trener også tirsdag formiddag ute, på ski om vinteren og går på bena ellers. Turene varierer til ulike steder i Asker / Bærum eller Oslo, av og til med kulturelle innslag.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 2 for voksne. Vi løper fra klubbhuset på Fossum og er tilbake ca kl 11:00. Det går på omgang hvem som leder turen. Løper i nærområdet Fossum / Østernvann. Hver vår går de på tur rundt Dælivannet og beundrer blåveisene og titter på fuglene.
Vi tilbyr friidrett for jenter og gutter. Vi legger vekt på at barna skal få prøve ut ulike friidrettsøvelser, på en tilpasset og morsom måte. Vi trener blant annet på hurtighet, lengdehopp og kasteøvelser. I tillegg har vi mange morsomme oppvarmingsøvelser.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi herretrim for voksne.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi seniortrim for eldre.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Nye 11 - 12 åringer starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Sesongen starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for ungdom. Fossum IF er en av Norges største orienteringsklubber og har en av landets største ungdomsgrupper. 20 - 30 ungdommer deltar regelmessig på treninger og løp.
Et treningstilbud for ungdommer i alderen 12 til 18 år. Fossum Young Active er et treningstilbud til ungdommer som ønsker en variert og morsom trening, og som ikke nødvendigvis er drevet av konkurranse eller prestasjon.
Vi tilbyr kurs med styrke og bevegelighet - satsingsparti ballett på nivå 4 -6. Ønsker du å bli mykere, sterkere, få dypere forståelse for ballett-teknikk og kanskje dans på tåspiss en dag? Bli med på våre fordypningskurs "Styrke og bevegelighet" og "Tåspiss forberedelser".
Vi tilbyr vannaerobickurs. Aquaform Vannaerobic foregår på dypt vann, noe som passer for de fleste, enten du er sofa- mosjonist, godt trent, overvektig, gravid, har bløtvevskader eller bare veldig lei av treningsapparater. Vi bruker musikk, flytebelter, pøller eller Wet-vest.
Vi tilbyr vannaerobickurs. Aquaform. Vannaerobic foregår på grunt vann, noe som passer for de fleste, enten du er sofa- mosjonist, godt trent, overvektig, gravid, har bløtvevskader eller bare veldig lei av treningsapparater. Vi bruker musikk, flytebelter, pøller.
Har du hørt om Functional Fitness, Crossfit eller kanskje vært med på WOW-timen, og vil lære mer om slik trening? Ønsker du samtidig å bli tryggere i styrkesalen, få mer individuell coaching og virkelig kjenne på progresjon i styrketreningen? Da er Femme Functional for deg!
Ønsker du en unik kompetanse om gravidtrening? Gjør treningen nyskapende, trygg og med kvalitet - vi gir deg Femmeoppskiften!
StillStrong er styrketrening for deg over 55 år som ønsker skreddersydd trening og oppfølging av personlig trener. I denne gruppa blir det fokus på balanse og trygg, tung styrketrening. Gruppa går over 8 uker.
Vi tilbyr gavekort på løpekurs. En gave - utallige gleder. Velg det gavekortet som passer best og gled en du er glad i.
Jogger`n er kurset for deg som jogger lite eller vil komme i gang og lære god løpeteknikk. Målsettingen med kurset er å løpe effektivt gjennom å lære god teknikk og øvelser for vedvarende god teknikk.
Vi tilbyr løpekurs på ulike nivåer for bedrifter. Vi kan også samle dere i en gruppe. Målsettingen er at dere skal ha det hyggelig med kollegaer samtidig som dere lærer god løpeteknikk. Send en mail til [email protected] for mer informasjon om våre bedriftskurs.
Vi tilbyr løpekurset løper´n. Løper`n er kurset for deg som bruker løping som mosjonsform, men vil forbedre teknikken.
Vi tilbyr privattimer i løping. Husk at privattimer er intensivt. 40 minutter kan virke kort, men det er mye på en gang hvis du er alene. Dere kan være opp til fire deltagere på en privattime.
Dette kurset bygger videre på Linedance nybegynnerkurset. Dansene blir mer utfordrende og flere stegvarianter. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med, en trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp.
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med. Trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Nye kurs starter hver måned. Ingen påmelding, bare møt op
Vi arrangerer 4 helgekurs våren 2025 Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med. Trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp.
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med, en trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp. Nye kurs starter hver måned.
Kurset bygger videre på Videregående 1 kursene. Et nivå med en uendelighet av muligheter, turer og sammensetninger. Instruktørene velger fra mange forskjellige opplegg. Ingen påmelding, bare møt opp.
V tilbyr kurs i swing videregående. Kurset bygger videre på grunnkursene. Her fokuseres det på teknikk og bevegelse på dansegulvet, samtidig som nye turer læres. Ingen påmelding, bare møt opp.
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med, en trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene.
Vi tilbyr kurs med Megaformer Core. Dette er en 50-minutters klasse hvor vi vektlegger øvelser for kjernemusklene. Fokus er innside lår, bekkenbunn, mage og rygg. Vi jobber med lettere vektmotstand på ben og armer slik at vi oppnår dyp kontakt med kjernen, styrker balanse og MindBody connection.
Vi tilbyr kurs med Megaformer Intro. Megaformer Intro er en 40-minutters klassisk Lagree klasse. Her får du en grundig innføring i Lagree metoden, maskinens mange funksjonaliteter, og alle basic øvelsene.
Vi tilbyr en klassisk intensiv 40-minutters Lagree trening på Megaformeren som utfordrer hele kroppen. Teknikken består av dype og sakte styrke øvelser for hele kroppen med effektive overganger uten pause.
Vi tilbyr kurs med Megaformer Sculpt. Megaformer Sculpt er en energisk 50-minutters Lagree trening på Megaformeren som kombinerer styrke, utholdenhet og fleksibilitet for å tone hele kroppen. I Megaformer sculpt klassen jobber vi dypt og sakte, og legger til pulser og dynamiske variasjoner.
Vi tilbyr kurs med Megaformer trampoline. En intensiv og morsom 50-minutters kombo klasse der vi veksler mellom kondisjonstrening i 20-minutter først på minitrampoline og beveger oss videre til tøffe øvelser på Lagree Megaformer.