Her finner du kurs for forskjellige typer mosjon og trim på treningstudio, hjemme og på arbeidsplassen. Du vil lære øvelser du kan gjøre hvor som helst, slik at du får tid til å trene selv om du har en hektisk hverdag. Du finner også kurs for å bli treningsinstruktør slik at du kan spe på inntekten samtidig som du trener.
Vi tilbyr medisinsk yogakurs i Drammen. MediYoga i varmtvann er det siste tilskuddet i behandlingsformer fra MediYoga International. Her benytter man seg av de positive egenskapene i varmtvannet, og kombinerer dette med kjente teknikker og øvelser.
Vi tilbyr medisinsk yoga for bedrift, forening eller andre som ønsker egne grupper tilpasset deres behov. Ta kontakt så finner vi en løsning som passer for dere. MediYoga i varmtvann er enkle fysiske øvelser som kan tilpasses individuelt, i en fin kombinasjon med pust og konsentrasjonteknikker.
Dette kurset bygger videre på Linedance nybegynnerkurset. Dansene blir mer utfordrende og flere stegvarianter. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med, en trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp.
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med. Trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Nye kurs starter hver måned. Ingen påmelding, bare møt opp.
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med, en trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene. Rimelige kurspriser. Ingen påmelding, bare møt opp. Nye kurs starter hver måned.
V tilbyr kurs i swing videregående. Kurset bygger videre på grunnkursene. Her fokuseres det på teknikk og bevegelse på dansegulvet, samtidig som nye turer læres. Ingen påmelding, bare møt opp.
Kurset bygger videre på Videregående 1 kursene. Et nivå med en uendelighet av muligheter, turer og sammensetninger. Instruktørene velger fra mange forskjellige opplegg. Ingen påmelding, bare møt opp.
Her lærer en det grunnleggende for å enkelt komme i gang på dansegulvet. Vi har et godt intensivt pedagogisk opplegg som gjør at alle kan bli med, en trenger ingen forkunnskaper. Kom gjerne alene.
Trening til ulike danseformer med styrkeøvelser innbakt. Enkelt og gøy.
Treningskompaniet består av meget erfarne instruktører innen aerobic, kondisjonstrening, step, spinning, styrke og bevegelighetstrening.Vi har også utdannede Zumba-instruktører i stallen vår. Vårt mål er å gi deg knallbra trening i et usnobbet fellesskap.
Catslide er en styrketime. Alle muskelgrupper blir trent, på en annerledes måte! Man bruker filt»fliser» til hjelp for å utfordre kjernemuskulatur og støttemuskulatur. Denne treningsformen minner om «slyngetrening» i den forstand at musklene blir utfordret på samme måte.
Gruppetrening er en filmet gruppetime der du trener med en instruktør akkurat som om du var på et senter. Du kan gjennomføre timene når det passer deg.
Det meste i livet blir både enklere og morsommere når du har god kondisjon. Dessuten har kroppen det bedre rent fysisk. Hjertet blir sterkere, oksygenopptaket øker, du får lavere hvilepuls og risikoen for hjerte- og karsykdommer reduseres.
Det er mange grunner til å trene styrke. En sterkere kropp avlaster leddene i kroppen. Skjelettet tåler mer og beintettheten øker, noe som reduserer risikoen for beinskjørhet. Stoffskiftet øker også, noe som er bra hvis du vil gå ned i vekt eller holde vekten stabil.
Vi tilbyr gymlek for barn i alderen 4 - 5 år. Gymnastikk og lek er grunnleggende aktiviteter for barn og unge. Det å få et allsidig bevegelsesgrunnlag i ung alder kan legge grunnlaget for en livslang idrettsinteresse.
Vi tilbyr gymlek for foreldre & småbarn i aldersgruppen 2 - 3 år. Gymnastikk og lek er grunnleggende aktiviteter for barn og unge. Det å få et allsidig bevegelsesgrunnlag i ung alder kan legge grunnlaget for en livslang idrettsinteresse.
Våre personlige trenere har ulik erfaring, utdanningsbakgrunn og spesialfelt. De finner øvelser og treningsprogrammer som er tilrettelagt for deg, samtidig som de motiverer og støtter deg underveis i treningen.
Vi tilbyr troppsturn 2 ganger pr uke for barn i alderen 10 - 14 år på nybegynner / øvet nivå. Gymnastikk og lek er grunnleggende aktiviteter for barn og unge. Det å få et allsidig bevegelsesgrunnlag i ung alder kan legge grunnlaget for en livslang idrettsinteresse.
Vi tilbyr troppsturn 1 gang pr uke for barn i alderen 10 - 14 år på nybegynner nivå. Gymnastikk og lek er grunnleggende aktiviteter for barn og unge. Det å få et allsidig bevegelsesgrunnlag i ung alder kan legge grunnlaget for en livslang idrettsinteresse.
Vi tilbyr troppsturn 3 ganger pr uke for barn i alderen 10 - 14 år på øvet nivå. Gymnastikk og lek er grunnleggende aktiviteter for barn og unge. Det å få et allsidig bevegelsesgrunnlag i ung alder kan legge grunnlaget for en livslang idrettsinteresse.
Vi tilbyr turn for voksne på nybegynner nivå. Turn for voksne har vokst seg stort og blitt kjempepopulært de siste årene. Kurset er sosialt og morsomt og gir god trening uansett hvilket nivå du er på. Vi ønsker alle velkommen!
Grunnlaget legges i gym og turn! Det er slagordet til Norges Gymnastikk og Turnforbund, og det er vi helt enige i. På våre turnstigepartier introduserer vi grunnleggende turnelementer gjennom styrke- og bevegelighetstrening, koordinasjonsøvelser, rytmeøvelser og apparattrening.
Vi tilbyr vannaerobickurs. Aquaform Vannaerobic foregår på dypt vann, noe som passer for de fleste, enten du er sofa- mosjonist, godt trent, overvektig, gravid, har bløtvevskader eller bare veldig lei av treningsapparater. Vi bruker musikk, flytebelter, pøller eller Wet-vest.
I de to yngste årskullene er det hovedfokus på basistrening gjennom ett trygt treningsmiljø fritt for press på resultater. Treningene er basert på en blanding av nye utfordringer og repetisjoner for å føle mestring.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 1 for voksne. Pensjonistene i gruppa trener også tirsdag formiddag ute, på ski om vinteren og går på bena ellers. Turene varierer til ulike steder i Asker / Bærum eller Oslo, av og til med kulturelle innslag.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 2 for voksne. Vi løper fra klubbhuset på Fossum og er tilbake ca kl 11:00. Det går på omgang hvem som leder turen. Løper i nærområdet Fossum / Østernvann. Hver vår går de på tur rundt Dælivannet og beundrer blåveisene og titter på fuglene.
Vi tilbyr friidrett for jenter og gutter. Vi legger vekt på at barna skal få prøve ut ulike friidrettsøvelser, på en tilpasset og morsom måte. Vi trener blant annet på hurtighet, lengdehopp og kasteøvelser. I tillegg har vi mange morsomme oppvarmingsøvelser.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi herretrim for voksne.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi seniortrim for eldre.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Nye 11 - 12 åringer starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Sesongen starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for ungdom. Fossum IF er en av Norges største orienteringsklubber og har en av landets største ungdomsgrupper. 20 - 30 ungdommer deltar regelmessig på treninger og løp.
Et treningstilbud for ungdommer i alderen 12 til 18 år. Fossum Young Active er et treningstilbud til ungdommer som ønsker en variert og morsom trening, og som ikke nødvendigvis er drevet av konkurranse eller prestasjon.