Her finner du kurs for forskjellige typer mosjon og trim på treningstudio, hjemme og på arbeidsplassen. Du vil lære øvelser du kan gjøre hvor som helst, slik at du får tid til å trene selv om du har en hektisk hverdag. Du finner også kurs for å bli treningsinstruktør slik at du kan spe på inntekten samtidig som du trener.
Vi tilbyr løpekurs for bedrifter hvor vi tilpasser etter nivåer, og hvor alle skal oppleve konstruktive tilbakemeldinger som styrker deres løpeteknikk. Kursene inneholder gjennomgang av løpsteknikk, drill og spesifikke styrkeøvelser rettet mot løping.
Vi tilbyr løpetreninger for bedrifter. Treningene har inkludering, variasjon og treningsutbytte som kjerneelementer, hvor treningene blir planlagt og gjennomført etter disse. Treningene kan tilpasses etter bedriftens ønske.
Vi tilbyr kurs om office stretch (OS) for bedrifter. Office stretch omhandler korte økter med lav intensitet, som skaper bevegelse i ledd som har lett for å stivne i en kontorhverdag, samtidig som det har en positivt effekt for teambuilding. Og viktigst av alt: office stretch er skadeforebyggende!
Vi i Sjøli Aktivitet arrangerer treninger med styrke og tabata for bedrifter. Kurset tilpasses etter bedrifter hva gjelder tid, sted og innhold. Øktene er skadeforebyggende med spesielt fokus på rygg, nakke, skuldre og knær.
Vi tilbyr gavekort på løpekurs. En gave - utallige gleder. Velg det gavekortet som passer best og gled en du er glad i.
Jogger`n er kurset for deg som jogger lite eller vil komme i gang og lære god løpeteknikk. Målsettingen med kurset er å løpe effektivt gjennom å lære god teknikk og øvelser for vedvarende god teknikk.
Vi tilbyr løpekurs på ulike nivåer for bedrifter. Vi kan også samle dere i en gruppe. Målsettingen er at dere skal ha det hyggelig med kollegaer samtidig som dere lærer god løpeteknikk. Send en mail til [email protected] for mer informasjon om våre bedriftskurs.
Vi tilbyr løpekurset løper´n. Løper`n er kurset for deg som bruker løping som mosjonsform, men vil forbedre teknikken.
Vi tilbyr privattimer i løping. Husk at privattimer er intensivt. 40 minutter kan virke kort, men det er mye på en gang hvis du er alene. Dere kan være opp til fire deltagere på en privattime.
Onsdagstrimmen er et tilbud for deg som ønsker å gå på tur sammen med andre, i kjente og mindre kjente deler av marka. Hver onsdag hele året samles en gjeng turglade mennesker på formiddagen for å gå langs stier, skiløyper og veier i marka.
Vi tilbyr UTE-klubben - allidrett for barn hele året. Vi følger skoleruta og møtes en dag i uka i nærmiljøet rett etter skoletid.
Tyrvings Allidrettsgruppe tilbyr trening for 10 -12 år innendørs om vinteren og utendørs fra vår til høst. Gjennom lek og moro får barna løpe, hoppe og kaste gjennom et allsidig idrettslig tilbud.
Tyrvings Allidrettsgruppe tilbyr trening for 4-6 år innendørs om vinteren og utendørs fra vår til høst. Gjennom lek og moro får barna løpe, hoppe og kaste gjennom et allsidig idrettslig tilbud.
Tyrvings Allidrettsgruppe tilbyr trening for 7 - 9 år innendørs om vinteren og utendørs fra vår til høst. Gjennom lek og moro får barna løpe, hoppe og kaste gjennom et allsidig idrettslig tilbud.
Velkommen til Tyrvinglekene og Bærum Idrettspark. Tidskjema kommer nærmere stevnestart.
Vi tilbyr distansetrening for ungdommer 10 - 16 år. Distansegruppen organiserer målrettet trening for at utøvere skal være best mulig forberedt på å prestere på lengre distanser.
Vi har friidretts treningsgrupper Rekrutt 14 år med tilbud om minst to treninger i uken og mulighet for å delta på stevner nesten hver helg, om en ønsker det. VI har fokus på allsidighet. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.
Er du para utøver og ønsker å drive med friidrett? Vi i Tyrving tar imot deg med åpne arme. Vi har flere flinke para utøvere i Tyrving, som deltar på ordinære treningsgrupper. Tyrving har ikke en egen para gruppe, men vi forsøker å tilrettelegge så para utøvere kan delta på de ordinær grupper.
Yngre Elite er hovedsakelig en gruppe for 18-20-åringer. Likevel kan utøvere med høyere ambisjoner gjennomføre et opprykk etter avtale med sportslig leder og hovedtrener for yngre elite gruppen. Aldersgruppen er delt inn i SLTH (tekniske øvelser) og distanse. Formålet til gruppen er å utvikle utøver
Vi har generell friidretts treningsgrupper 10-13 år med tilbud om minst to treninger i uken og mulighet for å delta på stevner nesten hver helg, om en ønsker det. VI har fokus på allsidighet. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.
Vi har generell friidretts treningsgrupper for 12 og eldre med tilbud om minst to treninger i uken og mulighet for å delta på stevner nesten hver helg, om en ønsker det. VI har fokus på allsidighet. Det trenes på ulike øvelser innen løp, hopp og kast.
Velkommen til de 75. Oslo Sportslager Tyrvinglekene på Bærum Idrettpark! Etteranmelding til dobbel startkontingent, dersom plass i øvelsen.** ** Stafettlag meldes på ved å sende mail.
Tyrving Lang er en løpegruppe for alle som ønsker å være en del av et treningsfelleskap, både aktive løpere og veteraner som vil trene og løpe mosjonsløp.
I de to yngste årskullene er det hovedfokus på basistrening gjennom ett trygt treningsmiljø fritt for press på resultater. Treningene er basert på en blanding av nye utfordringer og repetisjoner for å føle mestring.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 1 for voksne. Pensjonistene i gruppa trener også tirsdag formiddag ute, på ski om vinteren og går på bena ellers. Turene varierer til ulike steder i Asker / Bærum eller Oslo, av og til med kulturelle innslag.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi dametrim 2 for voksne. Vi løper fra klubbhuset på Fossum og er tilbake ca kl 11:00. Det går på omgang hvem som leder turen. Løper i nærområdet Fossum / Østernvann. Hver vår går de på tur rundt Dælivannet og beundrer blåveisene og titter på fuglene.
Vi tilbyr friidrett for jenter og gutter. Vi legger vekt på at barna skal få prøve ut ulike friidrettsøvelser, på en tilpasset og morsom måte. Vi trener blant annet på hurtighet, lengdehopp og kasteøvelser. I tillegg har vi mange morsomme oppvarmingsøvelser.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi herretrim for voksne.
I regi av Fossum Idrettsforening tilbyr vi seniortrim for eldre.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Nye 11 - 12 åringer starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for barn. Sesongen starter med O-intro, som er tre ganger med fokus på nybegynneropplæring gjennom lek og oppgaver. O-intro består av en blanding av teorioppgaver inne, leker for å lære om kart og karttegn ute og inne og enkelt treningsopplegg ute.
Vi tilbyr treningsgruppe med orientering for ungdom. Fossum IF er en av Norges største orienteringsklubber og har en av landets største ungdomsgrupper. 20 - 30 ungdommer deltar regelmessig på treninger og løp.
Et treningstilbud for ungdommer i alderen 12 til 18 år. Fossum Young Active er et treningstilbud til ungdommer som ønsker en variert og morsom trening, og som ikke nødvendigvis er drevet av konkurranse eller prestasjon.
Trening til ulike danseformer med styrkeøvelser innbakt. Enkelt og gøy.
Treningskompaniet består av meget erfarne instruktører innen aerobic, kondisjonstrening, step, spinning, styrke og bevegelighetstrening.Vi har også utdannede Zumba-instruktører i stallen vår. Vårt mål er å gi deg knallbra trening i et usnobbet fellesskap.
Catslide er en styrketime. Alle muskelgrupper blir trent, på en annerledes måte! Man bruker filt»fliser» til hjelp for å utfordre kjernemuskulatur og støttemuskulatur. Denne treningsformen minner om «slyngetrening» i den forstand at musklene blir utfordret på samme måte.
Bli med oss og Sylvia Nordskar på en uforglemmelig løpetur i vakre Chamonix – et ekte eldorado for fjelløping. Sylvia har hatt Chamonix som sitt andre hjemsted i 2024 og har blitt godt kjent med de ulike traseene vi skal utforske på denne turen.
Gymnastikk og lek er det beste utgangspunktet for aktiviteter for barn. I konseptet gymlek kombineres gymnastikkens grunnelementer med lek. Dette gir barn allsidig bevegelsesstrening og stimulering av grunnmotoriske ferdigheter (www.gymogturn.no).
Troppsturn er vårt treningstilbud for deg som er født 2015-2012. Troppsturn er for både gutter og jenter og introdusere deg for grunnleggende turnelementer gjennom treningsformer som styrke- og bevegelighetstrening, koordinasjonsøvelser, rytmeøvelser og apparat-trening.
Troppsturn er vårt treningstilbud for deg som er født 2014-2011. Troppsturn er for både gutter og jenter og introdusere deg for grunnleggende turnelementer gjennom treningsformer som styrke- og bevegelighetstrening, koordinasjonsøvelser, rytmeøvelser og apparat-trening.
Turn for voksne har vokst seg stort og blitt kjempepopulært de siste årene. Voksenpartiene er for både nybegynnere og viderekommende.
Turnakademiet er et tilbud til alle gutter og jenter i 2-5 klasse (f. 2018-2012) som har lyst til å lære å turne eller bli enda bedre til å turne.
I uke 33 arrangerer vi Turnskole på Treningshuset.
Turnstigen er vårt treningstilbud for deg som er født 2017-2014. Turnstigen er for både gutter og jenter og introduserer deg for grunnleggende turnelementer gjennom treningsformer som styrke- og bevegelighetstrening, koordinasjonsøvelser, rytmeøvelser og apparat-trening.
Turnstigen er vårt treningstilbud for deg som er født 2019-2016. Turnstigen er for både gutter og jenter og introduserer deg for grunnleggende turnelementer gjennom treningsformer som styrke- og bevegelighetstrening, koordinasjonsøvelser, rytmeøvelser og apparat-trening.