I kategorien ledelse og strategi finner du alle typer lederkurs innen lederutviklingskurs, endringsledelse, prosjektledelse, etikk og bedriftskultur med mer. Du finner også kurs for kvalitetssikring, selskapsrett og styrearbeid. Dersom du ønsker å starte din egen bedrift vil det være lurt å ta et gründer og etableringskurs. Finner du ikke kurset du leter etter her, finner du det kanskje i kategorien HR og personal eller Markedsføring og salg. Ta gjerne kontakt med oss hvis du ønsker at vi skal finne et kurs for deg.
GlobalG.A.P stiller krav til kompetansen inspektører skal ha og vi har utarbeidet et kurs som dekker kravene. Med dette kurset vil du få de nødvendige verktøyene til å gjøre interne gjennomganger (self assessment) av Global GAP sjekklistene på anleggene.
Tidligere kurs i FNs bærekraftsmål. Vårt kurs i FNs bærekraftsmål har fått ny drakt. Kurset lærer deg hvordan du kan benytte eksisterende ledelsessystem og systemtankegang i bærekraftsarbeidet.
Vi tilbyr kurs i bærekraftsrapportering etter GRI standarden. Bærekraftrapportering handler ikke bare om rapporter. Det handler om å utnytte informasjon for å utvikle strategier og måle prestasjoner.
Vi tilbyr nettkurs i bærekraftsrapportering etter GRI standarden. Bærekraftrapportering handler ikke bare om rapporter. Det handler om å utnytte informasjon for å utvikle strategier og måle prestasjoner.
Vi tilbyr kurs i bærekraftsrapportering etter GRI standarden som digitalt klasserom. Bærekraftrapportering handler ikke bare om rapporter. Det handler om å utnytte informasjon for å utvikle strategier og måle prestasjoner.
Mange organisasjoner ønsker at deres ledelsessystem i større grad er tilpasset organisasjonens behov og utvikling. Flere opplever at det er lettere å legge til et dokument enn å trekke fra, og en konsekvens er et ledelsessystem som er for omfangsrikt, uoversiktlig og lite helhetlig.
Vi tilbyr kurs i energiledelse - ISO 50001. Formålet med kurset er å gi en helhetlig forståelse for hvordan et system for styring av energibruk gir bidrag til energieffektivisering. Kurset gjennomføres i stor grad som forelesning med diskusjon og med bruk av eksempler.
Vi tilbyr påbygningskurs i energiledelse - ISO 50001. Kurset for deg som allerede jobber med energiledelse og trenger inspirasjon og praktiske tips om hvordan man opprettholder fokus og jobber videre med kontinuerlig forbedring.
Vi tilbyr kurs i granskning av uønskede hendelser. Ved alle typer hendelser er det noe å lære. Kurset gir en innføring i hvordan man kan organisere arbeidet fra hendelsen har skjedd frem til iverksetting av forbedringstiltak. Kurset er praktisk lagt opp med simulering av praktisk granskningsarbeid.
Vi tilbyr kurs i leverandøroppfølging. Mange virksomheter opplever at forretningspartnere, forbrukere, myndigheter og media forventer at bedrifter og organisasjoner jobber systematisk med leverandøroppfølging.
Vi tilbyr kurs i leverandøroppfølging som digitalt klasserom. Risiko hos leverandørene kan gi deg uventede overraskelser. De fleste virksomheter med globale leverandørkjeder er utsatt for risiko for uverdige arbeidsforhold, miljøskader og korrupsjon blant sine leverandører.
Høsten 2016 ble den nye standarden på antikorrupsjon, ISO 37001, lansert. Standarden fokuserer på design og etterlevelse av et godt antikorrupsjonsprogram. Dette kurset vil gi deg et solid fundament for videre praktisk arbeid med antikorrupsjon.
Vi tilbyr kurs om miljøledelse ISO 14001:2015. Kurset skal gi deltakerne innføring i de prinsipper, begreper og krav som ligger i ISO-standarden for miljøledelse, ISO 14001:2015. Kurset gjennomføres i stor grad som forelesning med bruk av eksempler.
Vi tilbyr nettkurs om miljøledelse ISO 14001:2015. Kurset skal gi deltakerne innføring i de prinsipper, begreper og krav som ligger i ISO-standarden for miljøledelse, ISO 14001:2015. Kurset gjennomføres i stor grad som forelesning med bruk av eksempler.
We provide ISO 27001:2022 Transition Training for Auditors. With the recent revision of the ISO 27001:2013 standard, this training is designed to help qualified auditors understand key changes from ISO 27001:2013 to ISO 27001:2022 version.
This Foundation training course is designed to enable participants to gain basic knowledge of the requirements of ISO 31000:2018 standard. ISO 31000:2018 provides generic guidelines for the design, implementation and maintenance of risk management processes throughout an organization.
ISO 37001 provides requirements and guidance for any organization to establish, implement, review and improve an anti-bribery management system. Managing risks related to bribery and other forms of corruption is vital to succeeding commercially.
Vi tilbyr kurs i kvalitetsledelse for bedrifter. Kurset gir en innføring i hva et ledelsessystem for kvalitet er og gir en oversikt over systemets rolle i virksomhetens totale ledelsesmodell. Kurset gjennomføres med eksempler og med stor grad av aktivitet fra deltakerne gjennom gruppearbeid.
Vi tilbyr kurs i kvalitetsledelse - ISO 9001. Kurset gir deltakerne innføring i prinsippene, begrepene og kravene som ligger i ISO 9001:2015 - ledelsessystem for kvalitet.
Vi tilbyr kurs i ledelse og kvalitetsforbedring i helse- og omsorgstjenesten. Synes du det er utfordrende å forstå hvordan du skal omsette kravene i forskrift for ledelse og kvalitetsforbedring i helse- og omsorgstjenesten til den praktiske hverdagen din som leder?
Vi tilbyr kurs i ledelsens gjennomgang. Hva er beste praksis for gjennomføring av ledelsens gjennomgåelse? Vi deler våre erfaringer fra våre revisjoner, og går igjennom mål, forberedelser, konklusjoner og oppfølging for best mulig resultat av ledelsens gjennomgåelse.
Vi tilbyr påbygningskurs i miljøledelse ISO 14001 . Gjennom forelesning og praktiske øvelser relatert til dine utfordringer, legger DNV GL til rette for at du får en bedre forståelse av kravene i ISO 14001 og hvordan disse kan implementeres.
Vi tilbyr påbygningskurs i miljøledelse ISO 14001 som nettkurs. Gjennom forelesning og praktiske øvelser relatert til dine utfordringer, legger DNV GL til rette for at du får en bedre forståelse av kravene i ISO 14001 og hvordan disse kan implementeres.
Vi tilbyr kurs i praktisk risikovurdering. Hvordan kan du styre og analysere HMS risiko på din arbeidsplass? Skap deg oversikt over hvilke farer og risiko du har gjennom å utføre risikoanalyse, risikovurdering og risikoevaluering i prosjekter og løpende drift.
Bærekraftig drift krever god risikostyring. God risikostyring vil igjen bidra til økt operasjonell suksess. Akvakulturnæringen har utfordringer som må håndteres for å sikre bærekraftig drift. Å kjenne risikoene, og håndtere disse på riktig måte er sentralt.
Vi tilbyr revisjonslederkurs ISO 9001. Formålet med kurset er å gi deltakerne kunnskap og ferdigheter til å organisere og lede kvalitetsrevisjon, evaluere og rapportere revisjonsfunn samt oppfølging av korrigerende tiltak. Kurset gjennomføres som forelesning, gruppearbeid, rollespill og øvelser.
Vi tilbyr kurs om risiko og risikostyring i ISO standarder. I dette kurset får du innføring i og praktisk erfaring med risikostyring som verktøy for å kunne prioritere ressurser og aktiviteter for å oppnå mål, og reduserer risiko i større og mindre organisasjoner.
Vi tilbyr nettkurs om risiko og risikostyring i ISO standarder. I dette kurset får du innføring i og praktisk erfaring med risikostyring som verktøy for å kunne prioritere ressurser og aktiviteter for å oppnå mål, og reduserer risiko i større og mindre organisasjoner.
Man lærer av sine feil, og av det som fungerer. Etter funn fra en revisjon ber revisor om tilbakemelding på korrektive tiltak. Alt dette forutsetter imidlertid at man har god forståelse for årsakene til avvikene eller hendelsene.
Hva betyr ditt kroppsspråk og bevegelsesmønster? Hvordan kan det lære deg mer om ditt og andres tanke-, reaksjons- og prosessmønster? Og hvordan kan denne kunnskapen brukes til å utvikle deg selv og skape bedre relasjoner?
Er du fersk i rollen som leder eller trenger du oppfriskning og fornyet inspirasjon? Å være ny som leder betyr ofte at du skal lede dine tidligere kollegaer, noe som kan by på ekstra utfordringer.
Webinaret i Outlook og OneNote gir deg oppskriften på bedre kontroll og bedre informasjonsflyt med mindre stress i det daglige arbeidet. Sett av en dag, og gi deg mulighet til å jobbe enda smartere. Gode IT-ferdigheter blir lagt merke til.
Vi tilbyr webinaret i personlig effektivitet. Lær deg å styre arbeidet og få bedre kontroll. Hvordan få utrettet mer, bli mer effektiv og ikke utsette ting. Er innboksen overfylt og hodet opptatt med oppgaver du ikke må glemme?
Bli en bedre og etterspurt prosjektleder med en PRINCE2®-sertifisering. 3-dagers sertifiseringskurs hvor du lærer markedets ledende prosjektmetode og blir tryggere og bedre i ditt prosjektarbeid. I dette kurset gjennomgår vi et PRINCE2®-prosjekt, steg for steg.
Vi tilbyr kurs i økonomi for ikke økonomer. På kurset lærer du deg alt du trenger å vite om praktisk økonomi, regnskap og rapporter. Du lærer å fange opp faresignaler i regnskapet, hva du kan gjøre med det, og bli rustet for å ta bedre økonomiske beslutninger.
Du ønsker en praktisk tilnærming for å styrke og utvikle organisasjonens innovasjonskompetanse for å møte stadig tøffere utfordringer fra eier, kunder og brukere. Du har innsett at innovasjon er et strategisk satsingsområde for virksomheten.
Virksomhetens ledergruppe mangler gjennomføringskraft og måloppnåelse i møte med utfordringer internt eller i omgivelsene. Du skal implementere en ny strategi, og har behov for å skape felles forståelse og forpliktelse på alle ledernivå i virksomheten.
Du ønsker å gi ledere eller fagpersoner læring og innsikt i strategiske utfordringer, arbeidsoppgaver og kultur i ulike deler av virksomheten. Du ønsker å gi ledere og fagpersoner støtte i sin jobbutførelse og karriereutvikling.
Vi utvikler skreddersydde organisasjonsutviklingstiltak for virksomheter i privat og offentlig sektor. Organisasjonsutvikling skal bidra til verdiskapning, ønskede utviklingsprosesser og at virksomheten oppnår satte mål.
Vi tilbyr kurs i å forbedre og utvikle din egen samspillskompetanse. Programmet gir et dypdykk i hvordan samspillet med andre påvirker egen lederstil, egne beslutninger og resultater. Det er for deg som vil forbedre og utvikle egen samspillskompetanse. Passer for ledere på alle nivåer.
Ledelsen i virksomheten mangler retning og gjennomslagskraft i møte med kommende utfordringer. Du har behov for å utvikle nye ledere og/eller talenter for å sikre at virksomheten får dekket behovet for et kompetent lederskap i fremtiden.
Vi tilbyr Solstrandprogrammet. Solstrandprogrammet er vårt mest omfattende og krevende lederutviklingsprogram. En unik møteplass for erfarne ledere som vil utvikle sitt lederskap. Programmet er for ledere på høyt nivå.
Vi tilbyr Solstrandprogrammet Accelerate. Et intensivt og ambisiøst lederutviklingsprogram som akselererer din utvikling som leder. Programmet er for ledere i starten av sin lederkarriere med ambisjoner og ønske om å utgjøre en forskjell.
Vi tilbyr utdanning som sertifisert butikksjef som onlinekurs. Butikksjefen har en nøkkelrolle når det gjelder drift, utvikling og sikring av kundeopplevelsen i butikken. Det handler om å navigere på en profesjonell måte mellom lønnsomhet, butikkdrift, ansatte og kunder.
Vi tilbyr utdanning som sertifisert prosjektleder som onlinekurs. Målet med utdanningen er at studenten etter endt utdanning har tilegnet seg den kunnskapen som kreves for et kvalifisert og selvstendig arbeid innen fagfeltet.
Vi tilbyr utdanning som sertifisert salgssjef som onlinekurs. I din rolle som salgssjef handler det om å være en leder som mestrer alle utfordringer og muligheter ved ledelse. I din rolle må du forstå viktigheten av å bygge sterke og bærekraftige relasjoner og tillit til både ansatte og kunder.
Ønsker du å rekruttere mangfoldige talenter og bygge en inkluderende arbeidsplass? PEACE-metoden hjelper ledere, HR-ansatte og andre interesserte med å forbedre rekrutteringsprosesser gjennom fokus på People, Equity, Alignment, Candidate Experience og Effectiveness.
Vi tilbyr arbeidsmiljøkonferansen som webinar. I en tid med endringer i norsk arbeidsliv setter konferansen lys på hvordan vi best tilrettelegger meningsfylte og helsefremmende arbeidsplasser - med særlig fokus på psykososialt arbeidsmiljø.
Vi tilbyr kurs om arbeidsrett og juss for mellomledere. Vi som mellomledere er tradisjonelt ikke utdannet innen juss, eller arbeidsrett. De fleste av oss har fått jobben fordi vi kjenner faget som skal utøves.
Vi tilbyr kurs om avstandsledelse som webinar. Det siste året har vi alle kjent på en annen type jobbhverdag. Vi møtes primært digitalt og som leder betyr det at du må ha en helt annen bevissthet og oppmerksomhet på hvordan du leder på avstand.
Vi tilbyr kurs om forebygging og håndtering av vold og trusler. Et vedlikeholds- og oppfriskningskurs for deg som tidligere har hatt opplæring i arbeid i møte med vold og trusler. NB: Kurset har begrenset antall deltakere!
Vi tilbyr kurs om interkulturell kommunikasjon som webinar. Den etterspurte tolken, statsviteren og foredragsholderen Milica Javdan arrangerer interaktivt webinar om interkulturell kommunikasjon.
Vi tilbyr webinar om ny som leder - hvordan lykkes i ny lederjobb, og hvordan unngå fallgruvene. Er du ny som leder og vil øke sjansen din for å lykkes? Har du ansvar for en ledergruppe? Rådgiver Vivi-Ann Hilde er blant landets fremste ressurser på området lederskap.
Vi tilbyr kurs om praktisk prosjektledelse, en innføring som webinar. Du lærer prosjekt som arbeidsform - struktur og planlegging - prosjektgjennomføring - hvordan håndtere og styre risiko i prosjekter.
Vi tilbyr kurs om praktisk sykefraværsoppfølging for ledere. Å følge opp sykefravær er en viktig del av lederrollen, men det er ikke alltid like enkelt. Hva skal du si i den første samtalen? Hvor går grensa mellom å være støttende og å stille krav? Og hva gjør du når situasjonen blir vanskelig?
Vi tilbyr webinar om tilbakemeldingsmagi: Bygg en positiv kultur for kommunikasjon og vekst på arbeidsplassen. Opplev kraften av god intern kommunikasjon med Rita Enstad-Karlsen, en av Norges fremste eksperter på tilbakemeldingskultur på arbeidsplassen.
Vi tilbyr kurs i å bli styrekandidat - kvalifiseringsprogram for bedrifter. Det er mange selskaper og virksomheter som ønsker en ekstern styreleder eller styremedlem. Du kan bli lønnet styreleder eller styremedlem, og bidra med din kompetanse.
Vi tilbyr kurs i hersketeknikk og ledelse. Bli i stand til å identifisere hersketeknikker når vi blir utsatt for det. Bli bevisst når vi selv benytter denne typen makt. Lære å skille mellom ekte ledelse, autoritet og manipulering.
Vi tilbyr kurs i hersketeknikk og ledelse for bedrifter. Bli i stand til å identifisere hersketeknikker når vi blir utsatt for det. Bli bevisst når vi selv benytter denne typen makt. Lære å skille mellom ekte ledelse, autoritet og manipulering.
Mange bedrifter snur strategiplanen fra året før, og fortsetter i gamle spor. «Det går så bra her hos oss» er et kjent utsagn. I dagens konkurransesituasjon kan det være utilstrekkelig. Nye konkurrenter kan dukke opp med alternative produkter og tjenester.
Vi tilbyr nettkurs i profesjonelt styrearbeid. Kurset består av fire studieenheter som tar for seg alle roller i et styre. Uavhengig av hvilken rolle du har i et styre er det viktig å kjenne alle rollene og ansvaret som følger med rollen for å forstå helheten i styrearbeidet: