Her finner du adferdskurs og dressurkurs for hund. Er du en nybakt hundeeier kan det være lurt å ta et kurs i lydighetstrening slik at hunden din kan fungere som familiehund. Vi gjør oppmerksom på at valpekurs, bronsemerkekurs, klikkertrening og andre hundekurs ligger i egen kategori. Se oversikt over alle hundekurs.
Vi tilbyr kurs i LP konkurransegruppen. Konkurransegruppen har hatt faste treninger på appellplassen onsdager. Det er stor treningsiver og vilje i gruppen, og det har vært gledelig fremgang for mange av ekvipasjene.
Har du gått på valpekurs, men synes det er vanskelig å trene på egenhånd? Ønsker du å legge grunnlaget for hyggelige turer med hunden din? Da har vi kurset for deg!
Sliter du med passeringer av andre hunder – eller andre forstyrrelser – i hverdagen? Har turen blitt mer ork enn gøy? Da er dette kurset for deg!
Kurset er for hunder på 6 måneder eller eldre og er et grunnleggende kurs for alle med hund. Kurset går gjennom de samme øvelsene som på valpekurset, men her vil forstyrrelsene være flere og større, noe som er viktig at hunder kan takle i hverdagen.
Vi tilbyr videregående lydighetskurs. Kurset bygger videre på grunnlaget fra valpe-/ grunnkurset i Drøbak Hundeklubb, derfor må et av disse kursene være gjennomført i klubben. Vi legger stor vekt på situasjoner som kursdeltakerne opplever som utfordrende i hverdagen.
Vi tilbyr kurset: gøy med hund. Her tar vi for oss mange ulike hundesporter og deltakerne får snuse litt på blant annet sport, agility, rallylydighet med mer.
Vi tilbyr hverdagslydighetskurs! Vi skaper gode vaner i hverdagen og fokuserer på å lære hunden å samarbeide med eier. På dette kurset jobber vi med å bygge videre på et godt teamarbeid mellom hund og eier.
Vi tilbyr unghundkurs. Kurset vårt bygger videre på det vi lærte på valpekurset. Nå har hunden blitt eldre og det er på tide å komme videre i arbeidet med å få en lykkelig hund som fungerer godt både i nære relasjoner og ute i samfunnet. Kurset går over 2 moduler.
Vi tilbyr hundetrening som privatundervisning. Har du et hundeproblem - vi hjelper deg. Vi hjelper deg med de fleste adferdsproblemer du og din hund måtte slite med. kontakt en av våre instruktører for hjelp.
Vi tilbyr kurs om hverdagslydighet - gjør noe konstruktivt og gøy med hunden din! Kurset innebærer at du og hunden lærer praktiske øvelser som dere har nytte av i hverdagen. Det skal være hyggelig å ha hund og det skal være hyggelig å gå på tur.
Vi tilbyr unghundkurs. Perfekt kurs for alle dere som er ferdig med valpekurset og har en ivrig unghund i hus. Vi fortsetter der vi slapp på valpekurset og bygger videre på kontakt og innlæringsteknikker. På dette kurset kan også deltakerne velge tema som de ønsker hjelp til.
Dette er linja for deg som vil ha hund som yrke. Gjennom praksis med ulike hundar vil du lære å trene, fôre og stelle hund og utvikle ein tenestehund. Du startar ei ekte bedrift på skulen og lærer korleis du skal drive ein hundeskule og rettleie hundeeigarar.
Vi tilbyr kurs i hverdagslydighet. Hverdagslydighetskurset er for deg som ønsker en bedre lydighet i situasjoner du møter daglig sammen med din hund. Vi videreutvikler øvelser som hunden allerede kan, og trener med forstyrrelser.
Vi tilbyr passeringskurs. Er det en utfordring å passere andre hunder og mennesker på tur. Gjør hunden utfall eller er den ivrig og bare vil hilse. Dette er en utfordring mange hundeeiere sliter med. Gjennom kurset vil du få verktøy som du kan bruke i veien videre mot å mestre disse utfordringene.
Vi tilbyr unghundkurs. Målet for kurset er å videreutvikle øvelsene fra valpekurset og legge til rette der hunden er i utviklingen. Vi ønsker at hunden skal utvikle seg i riktig retning, og vil hjelpe deg på veien til en harmonisk hund.
Vi tilbyr kurs i videregående hverdagslydighet (helg). Videregående hverdagslydighet bygger videre på unghundkurs / hverdagslydighet eller tilsvarende. Videregående hverdagslydighet er for deg som ønsker en bedre lydighet i situasjoner du møter daglig sammen med din hund.
Vi tilbyr adferd og hverdagslydighetskurs. Ønsker du et langt lettere hundehold, med mindre stress, mindre styr og følelsen at det å ha hund og gå med hunden på tur er behagelig og ikke stressende? Da skal du sjekke ut dette
Vi tilbyr enkel ABC til en rolig og harmonisk hund. som nettkurs. På denne siden får du tilgang til en av de viktigste momentene for å sikre en hund du kan forme slik du ønsker. Nemlig å kunne holde hunden rolig og balansert.
Vi tilbyr et grunnleggende innlæring av "Bli" som nettkurs. Ønsker du å lære hunden din kommandoen "bli"?? I mange sammenhenger kan det være lurt at denne kommandoen sitter. Alt fra dagligdagse situasjoner til behov i ulike sporter.
Vi tilbyr et innføringskurs i hundens språk og signaler som nettkurs. Har du lurt på hva hundene egentlig sier til deg og til hverandre? Nå har du muligheten !!
Vi tilbyr SAHD // Grunnpakken (tidl Kursportalen) som nettkurs.Vil du også bli kjempefornøyd med din hund og kose deg sammen med den? Vi tilbyr en komplett? veileder
Dette er kurset for deg som har en usikker, tilbakeholden eller redd hund. Kurset tar utgangspunkt i boka «Blygerhunder» av Lena Gunnersson og Jessica Mann. På dette kurset skal vi jobbe med å gjøre hunden din mer selvsikker. Hunder av alle aldre og raser er velkommen på kurset.
Klikkertrening! På dette kurset lærer du hvordan du kan trene inn de fleste av grunnferdighetene. Du lærer å bruke ulike innlæringsteknikker, som fanging av atferd, shaping/forming av atferd, targeting og tilrettelegging av miljø.
På dette kurset skal vi jobbe med morsomme søk og varierte oppgaver der hunden søker etter primærbelønning. Fokus for kurset er at hunden lykkes og erfarer at søk er både morsomt, motiverende og spennende.
Jeg holder kurs i deres lokaler etter ønske. Kursene kan være i Nosework, valp, passering eller aktivisering. 8-10 deltagere avhengig av kurstype.
Jeg holder kurs i deres lokaler etter ønske. Alle øvrige kurs er mulige. Pris på forespørsel. 4-8 deltagere. Pris på forespørsel.
På kurset jobber vi med både innkalling og båndtrening. Når hunden kan komme på innkalling kan vi gi den frihet. Innkallingskurs hjelper deg å oppnå en innkalling du kan stole på. Å kunne gå pent i bånd er også viktig dersom vi skal ha frihet til å ta med oss hunden overalt.
Vi tilbyr kurs i konkurranselydighet. Vi koser oss med øvelsene som inngår i lydighetsprogrammet til klasse 1 (LP1 – neste vanskelighetsgrad etter bronsemerket), og jobber også med momenter og øvelser fra LP2, muligens også fra LP3.
Jeg Kontakt- og Passeringskurs. Over syv kurskvelder får du en god innføring i kontakttrening og passering. Kurset baserer seg på positive innlæringsmetoder, og du får med deg mange nye verktøy du kan bruke videre.
Har du lyst til å komme i gang med denne viktige øvelsen, eller er du i gang men har lyst til å forbedre den? Bli med på kurs da vel!
Her vil vi jobbe med å lære hunden å tilpasse seg ulike miljøer og situasjoner for å redusere stress og frykt i møte med nye stimuli. Dette vil være nyttig for deg som har en hund som feks. reagerer på ting som høye lyder, fremmede mennesker, andre hunder eller trafikk.
På dette kurset jobber vi med forberedelser til konkurranseklasse 1. Konkurranseregelverk for nosework konkurranser finner du her. Kurset passer for hundene som er sikker i søket og på duftene vi jobber med, og er klar for søk i nye miljø. Hundene må ikke ha bestått LGT for å delta.
På dette kurset øver vi på å bruke trekk, vind og duftstrømmer målrettet i noseworktreningen. Å forstå duft, hvordan det beveger seg og hvordan hunden jobber med å forstå duftspredningen hjelper deg til trene målrettet på viktige noseworkferdigheter. Vi skal jobbe med blant annet:
Jeg tilbyr kurs i nosework Det vil være forskjellig tema etter etterspørsel og tilgjengelighet.
Jeg tilbyr kurs i nosework for nybegynnere. Nosework er en sport som passer for alle slags hunder, og vi tilrettelegger for at alle skal oppnå mestring i løpet av kurset!
På dette kurset kommer vi til å fokusere på emballasjesøket i Nosework. For mange er emballasjesøk en utfordring, hundene syns kanskje emballasjen er kjedelig, river emballasjen i stykker eller mister fokus underveis.
Dette kurset bygger videre på trinn 2. Som med alle andre nosework kursene hos oss legger vi vekt på å bygge hundens glede i søksarbeid.
Jeg tilbyr kurs i nosework for Viderekommen. Nosework er en sport som passer for alle slags hunder, og vi tilrettelegger for at alle skal oppnå mestring i løpet av kurset!
Jeg tilbyr privatundervisning til deg og hunden din. Forholdet mellom hund og eier er unikt for alle. Jeg ønsker å hjelpe deg som hundeeier til å utvikle den optimale relasjonen, og å fremme ønsket atferd hos din hund.
Jeg tilbyr kurs i Spesialsøk – trinn 1. Spesialsøk – en utrolig morsom sport og treningsform som passer mange hunder og eiere med motivasjon for å trene! Som med andre søkssporter vil spesialsøk aktivisere hunden din gjennom å bruke sin naturlige lyst til å snuse, samt bygge et godt samarbeid.
Seks kurskvelder for å introdusere sporten Spesialsøk, inspirert fra SBK Specialsök. Vi trener på rød KONG som søksemne og treningen starter med markeringstrening i hovedfokus.
Synes du at din hund er en slyngel akkurat nå? Å ha en unghund kan sammenlignes med å ha en tenåring i hus, noe som til tider kan være krevende. På dette kurset jobber vi med hverdagslydighetsøvelser.
Har du fått valp? Eller ønsker å lære mer om hundetrening og hvordan vi legger best grunnlag for den nye valpen? Da er dette kurset for deg! Vi trener kun belønningsbasert positivt.
Vi tilbyr aktiviseringskurs for hund. På dette kurset skal vi utforske ulike måter å aktivisere hundene våre på, og hvordan vi på enklest mulig måte kan gjennomføre dette i hverdagen. Aktivisering er viktig og derfor også nødvendig for at hunden blir harmonisk og fornøyd.
Vi tilbyr gå pent i bånd kurs. Å gå pent i bånd er for mange hundeeiere en tålmodighetsprøve. Det samme gjelder passerings- og møtesituasjoner med andre hunder, mennesker og objekter vi møter på tur.
Vi tilbyr kurs i hverdagslydighet. Hos oss i Trondheim Hundeskole står du og hunden din i fokus, og vi er opptatt av at man skal få et så trivelig hundehold som mulig. Derfor benytter vi positive og belønningsbaserte treningsmetoder som er dokumentert å ha effekt, både i teori og praksis.
Vi tilbyr innkallingskurs for hund. På dette kurset vil vi gi deg som hundeeier de fremgangsmåtene du trenger for å få en god og sikker innkalling på hunden din. Alt fra selve innlæringsteknikken til hvordan vi tar steget videre for å nå målet om en god innkalling!
Vi tilbyr kontakt- og passeringskurs! Strever du med å få eller opprettholde kontakt med hunden din når du skal passere andre hunder, mennesker eller andre objekter på tur? Årsaker til utfordringer knyttet til passeringssituasjoner er ofte sammensatt og mange.
Vi tilbyr miljøtrening for hund. Miljøtreningene er et tilbud som alle våre kunder har tilgang på gratis, ett helt år etter endt kurs eller atferdstime hos oss. Her vil du alltid treffe en til to instruktører og komme i kontakt med andre hundeeiere.