Jeg tilbyr all hundetrening ut ifra hundens behov og dine ønsker. Sammen kan vi sette opp plan på hva som er behovet og hva dere ønsker å oppnå. Grunnen til jeg tilbyr hundetrening er at jeg ønsker å dele min lidenskap med andre. Jeg føler jeg har noe å tilby både dyr og eier.
Jeg tilbyr privatundervisning i rallylydighet. Rallylydighet er en hundesport hvor du sammen med hunden din går en bane som består av et antall stasjoner med en øvelse. Rallylydighet kan sees på som en blanding av lydighet, freestyle og agility.
Jeg tilbyr privatundervisning i rallylydighet. I hundesporten rallylydighet er glede, samspill og gode holdninger det viktigste. Rallylydighet er en morsom sport som kombinerer momenter og øvelser fra lydighet, agility og freestyle. Sporten passer for hunder fra valp til senior.
Jeg tilbyr utstillingstrening for din hund. Her kan du selv velge om du ønsker og være med, eller om du ønsker at jeg skal trene hunden din til utstilling selv. Jeg kan også ta med hunden din på utstillinger jeg allerede selv skal på om dette er et ønske.
Trenger du hjelp før utstilling? Jeg kan hjelpe deg med å lære deg hvordan å stille din hund på best mulig måte. Jeg går gjennom gange, vinklinger og vi kan trene håndtering av hund. Vi går samme gjennom rasestandarden til din rase, for å lære oss litt mer om hvordan de skal te seg :)
Jeg tilbyr utstillingstrening for din hund som privatundervisning. Ønsker du å ha en hund som kan komme på plass og sitte i utgangsstilling ved siden av deg? Det kan være du vil starte lydighet eller andre hundesporter, da er dette en utrolig genial øvelse å ha inne!
Drøbak hundeklubbs Grunnferdighetskurs er beregnet på ekvipasjer som er som ønsker å bli bedre i sporten. Du får en grundig innføring i øvelser og regler, og et grunnlag for å kunne trene videre på videregåendekurs. Fokus på dette kurset er grunnferdigheter som plass, sitt og bakpartskontroll.
Vi tilbyr introkurs i rallylydighet. Dette kurset gir en innføring i øvelser og regler, og vil gi grunnlag for å kunne trene videre og delta i konkurranser.
Vi tilbyr konkurransekurs i rallylydighet. For å være med på denne treningen må dere ha gått videregående kurs i rallylydighet i Drøbak Hundeklubb og ha minst et napp til klasse 2, i tillegg til å være medlem i klubben.
Vi tilbyr videregående kurs i rallylydighet. For å være med på denne treningen må dere ha gått introkurs i rallylydighet i Drøbak Hundeklubb og være medlem i klubben.
Vi tilbyr innføringskurs i rallylydighet. Rallylydighet er en utfordrende og spennende hundesport som består av mange forskjellige øvelser. Hovedfokuset til rallylydighet ligger på glede, samspill og gode holdninger.
Vi tilbyr kurs i konkurranselydighet. Vi tar for oss temaer som grunntrening, motivasjon, belønningsteknikker, læringsteori, konkurranserettet trening og gjennomgår de tekniske øvelsene.
Vi tilbyr kurs i videregående rallylydighet. Dette er et kurs for deg som allerede er godt i gang med trening og/eller konkurranser. Kurset er lagt opp med individuell instruksjon hvor alle skal få råd og hjelp på sitt nivå.
Vi tilbyr rallylydighetskurs. Rallylydighet er en relativt ny hundesport i rask vekst. Hovedfokus ligger på glede, samspill og holdninger. Rallylydighet kan nesten ses på som en blanding av klassisk lydighet, freestyle og noen elementer fra agility.
Vi tilbyr kurs i konkurranselydighet. Vi kjører forskjellige kurs med forskjellige nivå, pass på at kurset du melder deg på er rett for deg og din hund. Belønningsbasert trening med fokus på å tilrettelegge løsninger etter ekvipasjen.
Vi tilbyr introkurs i rallylydighet. Det blir forklart hva rallylydighet er og konkurransereglene. Vi tar for oss og trener på skiltene i klasse 1 og vil etter hvert sette det sammen til små kombinasjoner. Vi jobber med å utvikle glede og samspill mellom hund og fører.
Vi tilbyr kurs i rallylydighet klasse 2. På dette kurset jobber vi med skiltene i klasse 2. Glede, mestring og samarbeid står fremdeles i fokus! (Man må enten ha gått rally introkurs eller kunne klasse 1 skiltene for å gå dette kurset).
Vi tilbyr kurs i rallylydighet klasse 3. På dette kurset jobber vi med skiltene i klasse 3. Glede, mestring og samarbeid står fremdeles i fokus! (Man bør enten ha gått rallykurs tidligere eller kunne klasse 1 og 2 skiltene for å få utbytte av kurset).
Lineføring og fri ved fot
Vi tilbyr grundig rallylydighetskurs. På dette kurset får vi virkelig tid til å lære øvelsene i rallylydighet godt. Om det er helt ny innlæring av øvelser, re-innlæring eller bare finpuss og finjusteringer. Dette er et kurs der vi rekker å jobbe gjennom øvelser.
Vi tilbyr kurs i Hoopers. Ta kontakt for mer informasjon.
Vi tilbyr kurs i konkurranselydighet. Det er en fordel om hunden har grunnleggende kontaktøvelser på plass, sitt og ligg. På kurset får man mange verktøy til å gjøre øvelsene til en lek. Alle kursene våres baseres på positive belønningsmetoder.
Vi tilbyr kurs i konkurranselydighet med teori første kvelden. Det er en fordel om hunden har grunnleggende kontaktøvelser på plass, sitt og ligg. På kurset får man mange verktøy til å gjøre øvelsene til en lek. Alle kursene våres baseres på positive belønningsmetoder.
Vi tilbyr kurs i LP klasse 1 / Innføring i Lydighetsprogrammet. Har du nyskjærring på lydighet eller bare vil lære mer? Da er dette kurset for deg! Alle kursene våres baseres på positive belønningsmetoder.
Vi tilbyr kurs i freestyle. Freestylekurset er det tredje kurset i rekken av de kreative kursene hos Din Beste Venn. Dette kurset er derfor for de som er litt «bitt av basillen» og ønsker å lære mer om hundesporten freestyle, triks og koreografi.
Vi tilbyr kurs i kreativ lydighet til musikk. Hovedmålet for kurset er å bedre samarbeidet mellom hund og fører gjennom morsomme øvelser og positiv trening, som igjen vil inspirere til videre aktivisering av hunden.
Vi tilbyr kurs i rallylydighet for nybegynnere. Kurset er lagt opp slik at deltakerne etter endt kurs kan bruke rally som aktivitet og variasjon i hverdagen eller konkurranse om noen føler for det. Kurset går over totalt 6 kvelder.
På ringtrening øver vi på element som er viktig i utstilling, som er ei eksteriørbedømming av hunden.