Vi tilbyr kurs om traumebevisst omsorg i rus / psykiatri. Løvstadskolen har over 40 års erfaring med arbeid på psykiatriske institusjoner landet over, både i opplæring av personale og klinisk erfaring med svært krevende enkeltsaker.
Vi tilbyr kurs om traumebevisst omsorg i rus / psykiatri for bedrifter. Løvstadskolen har over 40 års erfaring med arbeid på psykiatriske institusjoner landet over, både i opplæring av personale og klinisk erfaring med svært krevende enkeltsaker.
Vi tilbyr kurs om trygg og sikker habilitering / BPA. Kurset skaper et tryggere og mer ressursutviklende miljø for både tjenestetilbydere og brukere. Arbeid med psykisk utviklingshemmede og funksjonshemmede er et både viktig og givende fagfelt.
Vi tilbyr kurs om trygg og sikker habilitering / BPA for bedrifter. Kurset skaper et tryggere og mer ressursutviklende miljø for både tjenestetilbydere og brukere. Arbeid med psykisk utviklingshemmede og funksjonshemmede er et både viktig og givende fagfelt.
Vi tilbyr webinar om autisme i skolen. Et stort antall barn har en diagnose innenfor autismespekterforstyrrelser. Hva kjennetegner arbeidet med disse i skolen, og hvilke verktøy kan benyttes for å gi disse elevene en bedre skolehverdag?
Vi tilbyr kurs om barn i sorg og krise som webinar. Et praktisk webinar for alle som arbeider med barn. Kurset er godkjent av NPF som 4,5 timer vedlikeholdskurs for psykologspesialister.
Vi tilbyr konferanse om belastningspsykologi i arbeidslivet. Konferansen retter seg mot alle som arbeider med mennesker, fagpersoner i helse- og omsorgssektoren, HR-rådgivere, ledere og andre som ønsker å forstå og håndtere belastning i arbeidslivet.
Vi tilbyr foredrag om enslige mindreårige flyktninger som webinar. Et webinar om utfordringer og løsninger for mening og mestring i hverdagen. Enslige mindreårige asylsøkere er en særdeles sårbar gruppe når det kommer til bosetting og integrering.
Vi tilbyr webinar om flyktningers psykiske helse. En fagdag for alle som følger opp flyktninger, innvandrere og andre som har opplevd flukt, vold og overgrep. Flyktninger har en ofte en krevende vei til Norge, preget av store påkjenninger og overgrep.
Vi tilbyr webinar om foreldre- og lærerrollen når livet ikke går på skinner. Den mangeårige pedagogen Merete Ovesen holder sammen med sin sønn Isak seminar om oppdragelse, om ADHD-diagnose og om mestring.
Vi tilbyr konferanse om helsehjelp og samfunnsvern, om å arbeide med de potensielt farlige som webinar. Nyhetsbildet preges av historier om personer som utfører voldelige handlinger, og der behandlingsapparatet har vært involvert. Upresise uttrykk som "tikkende bomber" slås sensasjonelt opp i media.
Vi tilbyr konferanse om helsehjelp og samfunnsvern om å arbeide med de potensielt farlige. Nyhetsbildet preges av historier om personer som utfører voldelige handlinger, og der behandlingsapparatet har vært involvert. Upresise uttrykk som "tikkende bomber" slås sensasjonelt opp i media.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs om høyt fungerende autisme og arbeidslivet. Altfor mange mennesker med autisme står utenfor arbeidslivet, til tross for høy kompetanse, verdifulle egenskaper og vilje til å bidra.
Vi tilbyr landskonferansen om ungt utenforskap. Hvorfor faller så mange utenfor? Og hva gjør vi med det? Vi viderefører konferansen som arrangeres for 7. år på rad! Hardere konkurranse på jobb og utdanningsmarkedet, økende uføretall, og et etterslep etter koronapandemien.
Vi tilbyr landskonferansen om ungt utenforskap som webinar. Hvorfor faller så mange utenfor? Og hva gjør vi med det? Vi viderefører konferansen som arrangeres for 7. år på rad! Hardere konkurranse på jobb og utdanningsmarkedet, økende uføretall, og et etterslep etter koronapandemien.
Vi tilbyr webinar om psykisk helse i skolen. Det blir flere og flere elever som sliter. Lærere opplever ofte at de ikke har det nødvendige kunnskapsgrunnlaget for å forstå bakgrunnen, samt hvordan de skal forholde seg til elever med psykiske problemer.
Fagfokus inviterer til en spennende konferanse om hvordan mennesker med psykiske helseutfordringer skal få jobb, eller kunne beholde jobben sin. Psykiske lidelser, som angst og depresjon, er blant de vanligste årsakene til sykefravær, og det som fører til flest tapte arbeidsår i Norge.
Fagfokus inviterer til en spennende konferanse / webinar om hvordan mennesker med psykiske helseutfordringer skal få jobb, eller kunne beholde jobben sin. Psykiske lidelser som angst og depresjon, er blant de vanligste årsakene til sykefravær, og det som fører til flest tapte arbeidsår i Norge.
Vi tilbyr kurs om samarbeid med foreldre når barn og unge strever. Når barn og unge strever, er et sterkt samarbeid med foreldre avgjørende for å skape en positiv og effektiv støtteprosess.
Vi tilbyr konferanse om selvmord - forebygge og behandle. Velkommen til denne viktige konferansen om forebygging av selvmord. Sammen har vi samlet eksperter, overlevende, pårørende og samfunnsledere for å dele innsikt, erfaringer og løsninger.
Vi tilbyr konferanse om selvmord - forebygge og behandle som webinar. Velkommen til denne viktige konferansen om forebygging av selvmord. Sammen har vi samlet eksperter, overlevende, pårørende og samfunnsledere for å dele innsikt, erfaringer og løsninger.
Vi tilbyr kurs om selvskading som webinar. En digital fagdag om hva du kan gjøre for å forebygge og hjelpe de som går løs på seg selv. Å møte personer som går løs på seg selv kan være både vanskelig og uforståelig.
Vi tilbyr webinar om skolefravær og autismespekterforstyrrelser. Hva skal til for å forebygge problemet, og hjelpe disse elevene å være mer tilstede på skolen? Ellen Kathrine Munkhaugen skrev sin doktoravhandling om autisme og skolevegring. Hun er blant de fremste på dette fagfeltet i landet.
Vi tilbyr konferanse om tourettes syndrom i skolen som webinar. Elever med tourettes syndrom (TS) er sårbare for å bli ekskludert fra fellesskapet i skolen og på SFO, og sannsynligheten for mobbing er stor.
Vi tilbyr konferanse om tvang i psykisk helsevern. Tvangslovsutvalget har levert sine anbefalinger for en ny, felles lov om tvang, med tydeligere krav til frivillighet, samtykke og pasientmedvirkning.
Vi tilbyr konferanse om tvang i psykisk helsevern som webinar. Tvangslovsutvalget har levert sine anbefalinger for en ny, felles lov om tvang, med tydeligere krav til frivillighet, samtykke og pasientmedvirkning.
Vi tilbyr kurs om tverrfaglig samarbeid rundt barn og unge i risikosonen. For barn og unge i risikosonen kan det ofte handle om et relasjonelt problem, der samarbeidet og samordningen ikke fungerer mellom de som er rundt.
Vi tilbyr konferanse om utfordrende atferd i skolen. En konferanse for skoleansatte som arbeider med alle former for utfordrende atferd. Hvordan kan utfordringene forstås og bli møtt på en ivaretakende og utviklingsfremmende måte?
Vi tilbyr konferanse om utfordrende atferd i skolen som webinar. En konferanse for skoleansatte som arbeider med alle former for utfordrende atferd. Hvordan kan utfordringene forstås og bli møtt på en ivaretakende og utviklingsfremmende måte?
Vi tilbyr webinaret: bygge psykisk helse for ungdom. Ungdom gjennomgår store endringer. Noen opplever årene som en emosjonell berg-og-dal-bane. Forandringene skjer raskt, både i hjernen og i kroppen. Hvordan bygger man gode relasjoner slik at man kommer i posisjon til å hjelpe ungdom som sliter.
Vi tilbyr kurs om å planlegge foreldremøte om psykisk helse i skolen. Dette spesielle dagskurset er utviklet for lærere som ønsker å planlegge og gjennomføre et informativt og støttende foreldremøte om psykisk helse i skolen.
Vi tilbyr digitalt kurs om Psykisk helse - verktøy for livsmestring. Vi har alle en psykisk helse, men hvor godt kjenner du din egen? I dette kurset lærer du å forstå egen psykisk helse og reaksjoner bedre.
Vi tilbyr kurs om aldring og demens hos personer med utviklingshemming. Bli tryggere og få økt kompetanse i møte med aldring og demens hos personer med utviklingshemming. Kurset vil ha hovedfokus på behandling av demens hos personer med psykisk utviklingshemning.
Vi tilbyr nettkurs om aldring og demens hos personer med utviklingshemming. Hvordan forstå og identifisere en demensiell utvikling, og hvilke faglige krav bør man stille for å gi et best mulig omsorgstilbud til eldre personer med utviklingshemming og demens?
Vi tilbyr kurs i aspergers syndrom. Kurset gir innsikt i hva som kan skje i utviklingen fra barn til voksen. Du vil også få forståelse for de vanskene denne diagnosen kan gi og ideer til hva som kan være klokt å gjøre i daglig samhandling med disse personene.
Vi tilbyr nettkurs om hva som må til for å skape stabilitet og trygghet - hva må til for å øke sannsynligheten for å vurdere hensiktsmessig tiltak for å bedre livskvalitet, og hverdagen hos personer med disse utfordringene og deres omgivelser i disse koronatider.
Vi tilbyr webinar om lærer i hardt vær - møte med utagerende elever. Formålet med kurset er å lære konkrete metoder og teknikker for å kommunisere med utfordrende elever, slik at man får en god dialog og unngår konflikter.
Vi tilbyr nettkurs om lærer i hardt vær. På dette kurset lærer du konkrete metoder og teknikker for å kommunisere med utfordrende foreldre og elever, slik at man får en god dialog og unngår konflikter. Det vil også være fokus på hvordan man kan beskytte seg i møte med utagerende elever.
Vi tilbyr nettkurs om når matinntaket blir for lite. Formålet med kurset - bli bedre i god ernæringspraksis, sette i gang målrettede tiltak for å forebygge og redusere underernæring hos eldre eller andre sårbare grupper.
Vi tilbyr nettkurs om positiv samhandling med barn og unge i en vanskelig periode. Kurset vil gi en presentasjon av ulike perspektiver på å jobbe proaktivt og reaktivt i forhold til problematferd hos barn og unge, og øke bevisstheten om forebygging og håndtering av denne type atferd.
Vi tilbyr kurs i Grid 3 redigering – modul 2 - webinar. Kurset vil gi en innføring i grunnleggende redigering og hvordan man tilpasser og lager egne kommunikasjonsoppsett. Egnet for de som har fullført modul 1.
Vi tilbyr kurs i Grid for iPad redigering, viderekommende på Teams. Dette kurset er rettet mot de som har erfaring med redigering i Grid for iPad, og/eller som har sett modul 1, som ligger på denne siden.
Kurset er rettet mot ansatte i førstelinjetjenesten, habiliteringstjenesten, fagsentre, pårørende, skole og barnehage.
Grid er et digitalt verktøyprogram for personer med behov for ASK (Alternativ og supplerende kommunikasjon) Kurset vil gi en innføring i hvilke oppsett som finnes i Grid for Ipad og Grid 3, og muligheter for tilpasning for den individuelle bruker.
Voco Chat er for deg som nyttar teikn-til-tale og ynskjer å utvide dei kommunikative moglegheitene med symbol og eigne videoar.
Workshopen er rettet mot ansatte i førstelinjetjenesten, habiliteringstjenesten, fagsentre, pårørende, skole og barnehage.
Vi tilbyr et kurs for foreldre og pårørende som har barn med ADHD (3-12 år) og / eller autisme diagnose. Lærere og barnehageansatte kan også delta.
Vi tilbyr et kurs for foreldre og pårørende som har barn med ADHD (13-18 år) og / eller autisme diagnose. Lærere og barnehageansatte kan også delta.
Vi tilbyr kurs i autisme og utviklingshemming - tilrettelegging i hjem og skole for bedrifter. Målsettingen er å gi deltakerne økt kunnskap om diagnosene autisme og utviklingshemming samt praktisk tilrettelegging i skole og hjem.
Vi tilbyr kurs i spesialpedagogikk for bedrifter. Et kurs som gir økt kunnskap om praktisk spesialpedagogikk for barn og voksne. Det blir gjennomgang av ulike diagnoser - sosial og emosjonelle vansker - utviklingshemning og autisme.
Dette er et GRATISKURS for vokse i alderen 16 - 50+ med både psykisk og fysisk funksjonshemming, også rullestol. Her står danseglede og sosialt samvær i fokus, men det blir også mulighet til å konkurrere.
Vi tilbyr kurs i sportsdans m.m for alle i rullestol. Diamond Dance Sportsdanseklubb er utrolig stolte over at vi nå kan tilby et 6 ukers GRATIS nybegynnerkurs i Sportsdans til alle Rullestolbrukere i vårsesongen 2023. Man kan starte når som helst i sesongen.