Vi gjør oppmerksom på at og Lederkurs for nye ledere har egne kategorier. Ta kontakt hvis du ikke finner noe som passer for deg.
Vi tilbyr nettbasert kurs i leadership, theory and practice. Emnet undersøker kritisk begrepet ledelse i organisasjoner. Videre utforskes den teoretiske utviklingen om hvordan ledelse forstås og bidra til refleksjon rundt ledelsesmessige spørsmål for moderne organisasjoner.
Vi tilbyr nettbasert kurs i leadership, theory and practice (samlinger). Emnet undersøker kritisk begrepet ledelse i organisasjoner. Videre utforskes den teoretiske utviklingen om hvordan ledelse forstås og bidra til refleksjon rundt ledelsesmessige spørsmål for moderne organisasjoner.
Vi tilbyr nettbasert kurs i operativ personalledelse. Operativ personalledelse er et tverrfaglig emne som gir deg kunnskap om både organisasjonspsykologi, personlighetspsykologi og administrasjonsfag.
Vi tilbyr nettbasert kurs i people, work and organisations. Målet med kurset er du skal utvikle en detaljert forståelse av de faktorer som påvirker hvordan folk oppfører seg på jobben og hvordan disse faktorene er koblet til prestasjoner.
Vi tilbyr nettbasert kurs i strategisk verdikjedeledelse 1. Strategisk verdikjedeledelse 1 skal gi innsikt i hvilke aktiviteter som genererer kostnader, påvirker resultatet og skaper verdi, samt hvordan disse henger sammen, organiseres og skaper konkurransefortrinn.
Strategisk verdikjedeledelse 2 skal gi kunnskap om hvordan innkjøpsstrategier er nært knyttet til å utvikle verdier for virksomheten. Emnet skal også gi forståelse for kilder til innkjøpsbehov, og hvordan ressursstrategier identifiserer leverandørgrupper og markeder av betydning.
Har du nettopp blitt leder, eller ønsker du å bli det? Vit at dette valget innebærer store personlige endringer for deg. Du går fra å lede kun deg selv, til å lede andre. Det igjen betyr at du både skal lære mye nytt, samtidig som du skal «avlæres», dvs. slutte å gjøre mange ting.
Ledelse i praksis hviler på to grunnstener: Selvforståelse og rolleforståelse. Som leder vil du måtte bruke deg selv som person på en mye mer aktiv måte. Det betyr at du må kjenne deg selv som person. Uten denne selvkjennskapen mislykkes du trolig som leder.
Som ny leder har du 90 dager på deg til å finne fotfeste. Mislykkes du er resultatet ofte tapt tillit og respekt. Blant de du skal lede og lederkollegaer. Det betyr at i løpet av denne perioden bør du, via ulike prosesser og kartlegginger, ha fått både oversikt og innsikt i enheten du har overtatt.
Jobber du med, eller har du ansvar for lederopplæringen i bedriften? Da er dette kurset midt i blinken for deg! Kurset, det eneste i sitt slag i Norge, gir en grundig innføring i hva bedriften selv kan gjøre for å utvikle og ta vare på sine ledere.
Ny som førstegangsleder. Kurset ser på to utfordringer førstegangsledere må være forberedte på: Identitetsskiftet og lederskiftet. Du får innsikt i hva det innebærer å bli førstegangsleder, hvordan lede en organisasjon, lede mennesker og takle stress og følelser.
Å bli mellomleder handler primært om to ting: Du får et større faglig- og organisatorisk ansvarsområde, og du leder ikke lengre gjennom medarbeidere, men primært gjennom førstelinjeledere.
Vi tilbyr kurset Slik lykkes du som førstegangslede - digitalt selvstudium. Å bli førstegangsleder er et sjokk for mange. Gjennom 9 læringsmoduler (33 videoer) forbereder vi deg på denne rollen, slik at du takler overgangen bedre.
Ledelse handler om å få folk til å jobbe sammen mot felles mål. Det betyr at en av de aller viktigste rollene er rollen som teamleder. Eller leder for en ledergruppe. I kurset tar vi for oss det du trenger for å bygge, utvikle og ikke minst overta et team/en ledergruppe.
Vi tilbyr digital undervisning i hvordan lykkes med avstandsledelse. Dette kurset gir deg faglig påfyll og en struktur som løser utfordringer i forbindelse med å få med deg medarbeidere eller stakeholders som ikke sitter der du er, samt inspirere på avstand og følge opp.
Vi tilbyr digitalt kurs i Kvalitetsledelse for toppledere. Som toppleder trenger du ikke å vite alle detaljene i et kvalitetssystem, men du trenger å vite essensen av det. I kurset kvalitetsledelse for toppledere gir Siri Mathiesen deg en innføring i de viktigste elementene du må forholde deg til.
Vi tilbyr digitalt kurs om kvalitetssystem for din organisasjon - skap bedre resultater! Altfor ofte møter ekspert Sidsel Storaas på organisasjoner og ledere som ikke får kvalitetssystemet til å fungere slik de ser for seg. De får ikke resultatene, det er for mye surr og rot, det er uro blant ledere
Dette kurset lærer deg å lede og utvikle distribuerte team, der deltakerne samarbeider, trives, utvikles og leverer verdi på kontinuerlig basis til kundene.
Lær hvordan du går fra kollega til leder i dette kurset med ekspert Vivi-Ann Hilde.
Vi tilbyr Levende lederskap. Dette kurset lærer deg å bruke dine unike egenskaper i ditt lederskap. Du trenger ikke ta eksamen i deg selv. Alt du trenger å gjøre er å bli kjent med deg selv som leder, og bli bevisst dine forbedringspunkter på vei mot resultatene.
Vi tilbyr kurs i prestasjonsledelse i praksis som digital undervisning. Hvordan skal du jobbe for å styrke resultatene i din bedrift med prestasjonsledelse? I dette kurset lærer du ulike grep du kan ta i din bedrift for å betydelig øke dine resultater med opptil 30%.
Vi tilbyr lederkurs som nettbasert studie. Nettkurs eller brevkurs kombinert med forelesninger i form av lyd og bilde på din egen PC. Målsettingen med kurset er å gi deltakerne en faglig forståelse for ulike utfordringer knyttet til lederverv og ledelse.
Bli Bedre Kurs bevisstgjør at det er tankene og holdningene dine, som fører til adferd og handlinger. Positiv, bevisst livsstil gir energi og bedrer resultat. Det kreves trening for å bli bedre. Mennesket er den største ressurs vi har - si ja til dine muligheter.
Få kunnskap om lederskap, kommunikasjon, målprosess og innsikt i konflikthåndtering. Øk din bevissthet rundt egen lederrolle og få innspill til enkle lederverktøy. I kurset får du kunnskap om lederskap, kommunikasjon, målprosess og innsikt i forebygging /håndtering av konflikter.
Vi tilbyr kurs om lederutvikling for bedrifter. Det blir fokus på virksomheten - mål og retning. Ledertrening er ikke hvilken som helst trening for ledere, men en trening som er spesifikk for ditt lederteam!
Vi tilbyr kurs for bedrifter. Som leder er det er lett å tro at medarbeiderne dine er utfordringen, men den virkelige utfordringen er at de mangler klarhet i hvilket mål de har, hvilke prioriterte handlinger som fører til målet, og en struktur som holder de konstant på sporet.
The study course gives extended knowledge about service management, both in businesses and start-ups.
Kurset fokuserer på å aktivt utvikle lederegenskaper som fremmer innovasjonsprosessen. Kurset inngår også som andre del av et tretrinnsopplegg i sosialt entreprenørskap. Første del er Studiekurs i sosialt entreprenørskap SE-02-A, tredje del er Studiekurs i Service Vision Management SV-02-A.
Kurset gir økt kunnskap om innovasjonsprosessen, både i eksisterende bedrifter og ved nye virksomheter.
Kurset gir økt kunnskap om service vision management, både i eksisterende bedrifter og ved nye virksomheter.