I kategorien HMS og arbeidsmiljø finner du kurs i hele landet innen helse, miljø og sikkerhet. Arbeidsmiljøet på arbeidsplassen er arbeidsgivers ansvar. HMS arbeidet på norske arbeidsplasser skal være løpende og inneholde system for internkontroll. Her finner du for eksempel HMS kurs for ledere, verneombudkurs, grunnkurs innen arbeidsmiljø og lignende. Vi gjør oppmerksom på at du finner en mer detaljert oversikt over HMS-kurs ved å følge linken. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner kurset du leter etter så finner vi det for deg
Vi tilbyr kurset: Introduksjon til miljøansvar - hvordan beholde kundene. Kurset gir deltakerne grunnleggende, praktisk kunnskap til å kunne starte miljøarbeidet, og teorien er i all hovedsak hentet fra Veikart for næringslivets transporter.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Arbeidsmiljølovens §3 - 5 stiller krav til arbeidsgivere og ledere om opplæring i systematisk helse, miljø og sikkerhetsarbeid. Kurset gir innsikt i HMS-lovverket og hvordan man som leder kan bygge opp og lede en god HMS-kultur i bedriften.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere for bedrifter. Arbeidsmiljølovens §3 - 5 stiller krav til arbeidsgivere og ledere om opplæring i systematisk helse, miljø og sikkerhetsarbeid. Kurset gir innsikt i HMS-lovverket og hvordan man som leder kan bygge opp og lede en god HMS-kultur i bedriften.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Arbeidsmiljølovens § 3-5 stiller krav til arbeidsgivere og ledere om opplæring i systematisk helse, miljø og sikkerhetsarbeid. Kurset gir innsikt i HMS-lovverket og hvordan man som leder kan bygge opp og lede en god HMS-kultur i bedriften.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere - webinar. Arbeidsmiljølovens §3 - 5 stiller krav til arbeidsgivere og ledere om opplæring i systematisk helse, miljø og sikkerhetsarbeid. Kurset gir innsikt i HMS-lovverket og hvordan man som leder kan bygge opp og lede en god HMS-kultur i bedriften.
Vi tilbyr kurs om belysning og ergonomi (V150). Du lærer hvordan du kan bidra til å etablere et optimalt ergonomisk arbeidsmiljø og gode belysningsforhold på arbeidsplasser.
Vi tilbyr HMS-kurs i bygg og anlegg for bedrifter. I kurset får du en bedre forståelse for sammenhengen mellom HMS-arbeid og SHA-planer. Alle ledere i bygge- og anleggsbransjen må ha fokus på lønnsomhet, risikoforståelse og god kommunikasjon mellom alle aktører i prosjektene.
Vi tilbyr kurs i HMS-ledelse og psykososialt arbeidsmiljø (V110). Vi lærer deg de viktige ledelsesprinsippene for et systematisk HMS-arbeid og hvordan du utvikler et helsefremmende arbeidsmiljø.
Vi tilbyr kurs i HMS-ledelse og psykososialt arbeidsmiljø (V110) online. Vi lærer deg de viktige ledelsesprinsippene for et systematisk HMS-arbeid og hvordan du utvikler et helsefremmende arbeidsmiljø.
Vi tilbyr kurs i inneklima og biologiske faktorer i arbeidsmiljøet (V140). Du lærer hvordan du kan bidra til å etablere optimalt inneklimaforhold på arbeidsplasser og hvordan forebygge sykdom og skader som kan forårsakes av biologiske faktorer.
Vi tilbyr kurs i ledelsessystemer for arbeidsmiljø og ytre miljø (V120). Du lærer hvordan du bør lede og gjennomføre innføring av ledelsessystemer for ytre miljø og eller arbeidsmiljø iht. de anerkjente internasjonale standardene ISO 14001:2015 og ISO 45001:2018.
Vi tilbyr kurs i revisjonsledelse og HMS-revisjon (V190). Du lærer å gjennomføre HMS-revisjoner på en effektiv og virkningsfull måte slik at det systematiske HMS-arbeidet bidrar til kontinuerlig forbedring av HMS-prestasjoner i virksomheter.
Vi tilbyr kurs i revisjonsledelse og HMS-revisjon (V190) online. Du lærer å gjennomføre HMS-revisjoner på en effektiv og virkningsfull måte slik at det systematiske HMS-arbeidet bidrar til kontinuerlig forbedring av HMS-prestasjoner i virksomheter.
Vi tilbyr kurs i støy og vibrasjoner (V160). Kurset vil gjøre deg i stand til å bistå virksomheter med kartlegging og risikovurdering av støy og vibrasjoner i arbeidsmiljøet og foreslå tiltak og løsninger som fjerner eller reduserer støy- og vibrasjonseksponering.
Vi tilbyr kurs i systematisk HMS-arbeid og bærekraftig utvikling (V090). Du lærer hvordan det systematisk HMS-arbeidet i alle typer virksomheter kan utføres på en målrettet og effektiv måte, slik at virksomheten forbedrer sine prestasjoner og sikrer en bærekraftig utvikling..
Vi tilbyr kurs i systematisk HMS-arbeid og bærekraftig utvikling (V090 - e-læringskurs). Du lærer hvordan det systematisk HMS-arbeidet i alle typer virksomheter kan utføres på en målrettet og effektiv måte, slik at virksomheten forbedrer sine prestasjoner og sikrer en bærekraftig utvikling..
Vi tilbyr kurs i AOF MoTo - HMS og den tillitsvalgte. I HMS-arbeidet er det av stor viktighet at partene i bedriften klarer å etablere et godt samarbeid. Ikke minst er det viktig at verneombudet samarbeider med de tillitsvalgte.
Vi tilbyr kurs i AOF MoTo - HMS økonomi. Dette kurset handler om økonomisk sammenheng og konsekvensene av HMS-tiltak. Hvordan beregne økonomiske effekter av HMS-tiltak.
Vi tilbyr kurs i AOF MoTo - kvinner i fokus. Organisasjons-Norge trenger aktive kvinner som deltar i samfunnsdebatten på egne premisser. Har du lyst til å være med på å sette dagsorden på jobb, og kanskje også innen politikk og øvrig samfunnsliv.
Vi tilbyr kurs i AOF MoTo - mobbing i arbeidslivet. Mobbing på arbeidsplassen foregår hyppigere der det alminnelige konfliktnivået er høyt, og gjerne der arbeidsplassen er preget av stress, dårlig ledelse og generelt dårlig arbeidsmiljø.
Man antar at mellom 5 - 10% av den voksne, yrkesaktive befolkningen blir mobbet og trakassert på arbeidsplassen. For dem det angår er det svært alvorlig, og mange ender opp som uføre etter store psykiske belastninger over lang tid. Derfor er det viktig at flest mulig øker sin kunnskap om temaet.
Vi tilbyr nettbasert arbeidsmiljøutdanningen grunnkurs på engelsk. Kurset er obligatorisk for verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalgene, men anbefales også for alle andre som ønsker grunnleggende kjennskap til arbeidsmiljø / HMS arbeid.
Vi tilbyr arbeidsmiljøutdanningen grunnkurs som nettbasert undervisning. Kurset er obligatorisk for verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalgene, men anbefales også for alle andre som ønsker grunnleggende kjennskap til arbeidsmiljø / HMS arbeid.
Vi tilbyr kurs i ergonomi for fagarbeideren - hva tåler kroppen vår. Deltakerne skal få kunnskap om ergonomi og ergonomiske prinsipper basert på nyeste forskning innen helse- og omsorg.
Vi tilbyr fagskole i helse, miljø og sikkerhet. Fagskoleutdanningen skal bidra til å sikre den enkelte, samfunnet og arbeidslivet ny kompetanse for å kunne møte dagens og morgendagens utfordringer og behov for nytenkning, kunnskap og kompetanse.
Etterspørselen etter kvalifiserte HMS Rådgivere er stor. Kvalifiser deg til spennende jobber innen helse-miljø og sikkerhet og bli ettertraktet i arbeidslivet. Fagskolen Helse, miljø og sikkerhet er et godt steg i riktig retning. Du skal kunne bruke det du lærer på skolen i dag - på jobb i morgen!
Vi tilbyr kurs i fellesforbundet - arbeidslivskriminalitet. Det settes fokus på å utvikle et godt læringsmiljø, som gir rom både for faglige og personlige refleksjoner. Innledninger i plenum. Diskusjoner i plenum og / eller grupper.
Vi tilbyr kurs i fellesforbundet - faglig politisk kurs. Det settes fokus på å utvikle et godt læringsmiljø, som gir rom både for faglige og personlige refleksjoner. Innledninger i plenum. Diskusjoner i plenum og / eller grupper.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Selv om HMS (helse-, miljø- og sikkerhet) er et innarbeidet begrep og arbeidsmiljøloven stiller krav til arbeidsgiver om HMS opplæring, kan det være vanskelig å komme i gang.
Vi tilbyr HMS for ledere - bransjeprogram mat og drikke industrien som nettkurs. I kurset lærer du hvordan du kan benytte deg av det omfattende hjelpeapparatet som finnes, som Arbeidstilsynet, Bedriftshelsetjenesten og Arbeidslivssenteret.
Vi tilbyr kurs i kontorergonomi som nettkurs. Arbeidsgiver er ansvarlig for et godt arbeidsmiljø, men det forutsettes bred medvirking fra arbeidstakerne. Kurset ”Kontorergonomi” gir arbeidsgiver og arbeidstaker felles kunnskaper og ferdigheter i ergonomiske forhold.
Vi tilbyr kurs i MoTo - HMS og den tillitsvalgte. Hva er rollefordelingen mellom tillitsvalgt, verneombud og arbeidsmiljøutvalg når det gjelder HMS?
Vi tilbyr kurs i regelverk, roller, systematikk og HMS-økonomi for frisørbransjen. Emnet gir 12 studiepoeng, og er rettet mot og gratis for ansatte, permitterte og arbeidsledige i frisørbransjen og som i tillegg tilfredsstiller fagskolens opptakskrav for emnet.
Vi tilbyr kurs i enkelt-emnene: regelverk, roller, systematikk og HMS-økonomi og arbeidsmiljøfaktorer fra Fagskoleutdanningen i helse, miljø og sikkerhet. Emnene gir til sammen 24 studiepoeng.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø - lovpålagt kurs for verneombud. Vi gir deg en grunnleggende innføring i regelverket, arbeidsmiljøfaktorer, aktørene i arbeidsmiljøarbeidet, arbeidsmåter innen HMS og sykefraværsoppfølging.
Vi tilbyr lovpålagt HMS-kurs for øverste leder. Arbeidsgiver må ha kunnskap om hvilke HMS-krav som gjelder, hva som skal til for å få et godt arbeidsmiljø og hvordan det skal arbeides systematisk med HMS i virksomheten.
Vi tilbyr kurs i turnusplanlegging. Kurset tar for seg bestemmelsene i dybde, og sørger for at deltagere har den kunnskapen som kreves for å tilrettelegge turnuser og drive turnusplanlegging i sine virksomheter. Programmet Notus vil bli brukt for å illustrere oppgavene.