I kategorien teambuilding og gruppedynamikk finner du kurs og opplegg for økt samhandling og teambuilding for forskjellige virksomheter og grupperinger i hele landet. Et velfungerende team eller gruppe mennesker er avhengig av god lagånd og intern effektivitet. Teamutvikling er å jobbe mot felles mål. Hvordan skaper man et effektivt team? Ta med bedriften på tur eller ta et kurs som forteller deg hvordan dere skal få det til.
Vi tilbyr kurs om effektive lederteam for bedrifter. Mange ledergrupper ønsker å være et team, men er det ikke. De hverken oppfører seg så samarbeidene og sammensveiset som man må gjøre for å kunne sies å være et team.
Enhver gruppe blir sterkere av å bli bedre kjent. Det gjør noe med trivselen. Det gjør det lettere å stille spørsmål, lettere å vite hvor man skal rette sine spørsmål. Det gjør noe med effektiviteten, evnen til å tenke nytt, og evnen til å våge å gå utenfor komfortsonen.
Vi tilbyr kurs om smart ledelse i den nye arbeidshverdagen. I den nye arbeidshverdagen, også kalt The New World of Work, kan det gå dager og uker mellom hver gang en medarbeider ser sin leder, samtidig som det er store forventninger til å lykkes som team.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs om smart samarbeid på kryss og tvers med Skype for business. Forbedre samarbeid i team der ikke alle arbeider samme sted hele tiden. Hold kreative nettmøter der alle er mentalt til stede og presentasjoner på nett der du engasjerer deltakerne.
Smidig ledelse med "Leading & Growing People" sertifisering fra ICAgile
Vi tilbyr kurs om smidig - hvordan starte i praksis. Dette kurset er basert på videre læring fra smidig introduksjonskurs. Introduksjonskurset innebærer grunnleggende læring om hvorfor vi benytter smidige arbeidsformer og hva smidig egentlig innebærer.
I dette engasjerende kurset kombinerer vi praktiske erfaringer med forskning på moderne teamledelse.
"Working Genius" er Patrick Lencionis nyeste modell for teamarbeid. Dette er en spennende tilnærming som hjelper oss med å bli mer bevisste på hva som gir oss energi og arbeidsglede i hverdagen og hvordan vi kan bidra mest mulig effektivt på jobb.
Vi tilbyr kurs om workshopledelse. Workshops benyttes ofte i prosjekter til å avklare mål, avdekke behov, spesifisere krav, foreta designbeslutninger, prøve ut prototyper og foreta prosjektgjennomganger. Men ikke alle workshops er like vellykket.
Samling for AKAN-kontakter/ressurspersoner
Through this immersive training, you will learn how to embody principles of trust, collaboration and open communication. Radical Collaboration empowers leaders like yourself to influence effortlessly and cultivate a culture of collaboration that drives sustainable success.
Align Your Life and Leadership. Build Your Personal Brand by Discovering Your Unique Voice and Presence with The Conscious Living and Leadership Program
Vi tilbyr nettkurs i teamledelse - lær hvordan du skal bygge opp og lede gode team. Del 1 begynner med en innføring i hvilke prosesser du bør gå igjennom på før teamet dannes, og hva du bør tenke over i oppstartsfasen.
Vi tilbyr improvisasjonsteater og teambygging for bedrifter. Når sist løp du etter en kollega og hylte av begeistring mens dere lekte sisten? Eller dere falt sammen i latterkrampe mens dere mimet at dere var gresshopper? Antageligvis aldri. Men nå har dere muligheten til det!
Vi tilbyr kurs i impro og kommunikasjonsteknikk for bedrifter. Kommunikasjonsteknikkene og øvelsene dere lærer er enkle, morsomme og ukompliserte. Under den første delen av workshopen varmer vi opp med improvisasjonsteaterøvelser og leker, som gjør oss friere og tryggere på hverandre.
I samarbeid med "Ut i det Blå" arrangerer vi ulike leker, konkurranser og aktiviteter. Her kan alle bidra, forskjellige kunnskaper og ferdigheter vil komme til nytte.
Vi tilbyr kurs i teamledelse som webinar. 13 konkrete ledertips á 1 min Trenger du noen effektive ledertips? Her får du 13 gode tips på bare 13 minutter med Alf Inge Cleve-Stiansen .
Vi tilbyr kurs i personalledelse som webinar. Som leder skal du ikke bare lede deg selv og den enkelte medarbeideren Du skal gjerne lede et helt team med mange individer også. Din jobb er å få teammedlemmene til å jobbe sammen mot et felles mål, der de presterer godt både individuelt og i fellesskap
Vi tilbyr kurs i teamledelse som webinar. How to create a little bit of LA DOLCE VITA when times are a bit shitty?? Hvordan man best kan håndtere usikkerhet og endring på arbeidsplassen i vanskelige tider?
Hva er det som gjør at enkelte team leverer så mye bedre resultater enn andre team, selv om de tilsynelatende er ganske like? Finnes det fellestrekk mellom team som jevnlig leverer svært gode resultater? Hvilke grep kan du selv gjøre for å forbedre effektiviteten i ditt eget team?
Vi tilbyr kurs i personalledelse som webinar. Dette foredraget handler om hvordan man kan bygge effektive team, og hvordan man selv kan være en del av dette teamet. Foredraqet er på engelsk, og er tatt opp på den internasjonal konferansen NDC i Oslo.
Dette kurset handler om å bygge sterke relasjoner. Gjennom de neste par timene vil vi utforske hvorfor relasjoner er så viktige, hva som egentlig ligger i begrepet "relasjon", og ikke minst, hvordan du kan utvikle sterkere bånd til andre mennesker.
I dette webinaret skal vi prøve å bevisstgjøre deg på hva relasjoner er og hvordan du kan bygge og vedlikeholde sterke relasjoner. Vi berører hele spennet fra dine personlige relasjoner til hvordan du kan benytte denne kunnskapen på jobb.
Vi tilbyr kurs i teamledelse som webinar. Mål- og strategiprosesser er en viktig del av organisasjonslivet. Hvordan påvirker kulturen i bedriften dette? med Morten Andresen
Vi tilbyr kurs i teamledelse som webinar. Vi har nettopp lagt påsken bak oss. Påskehistorien handler om både håp, lederskap og lidelse. Derfor er dette et godt og spennende utgangspunkt for en refleksjon om hvordan det er å stå i tider som vi står i nå.
I dette kurset blir du kjent med sju ulike fenomener som oppstår i relasjoner mellom mennesker. Enten det er i familien, på jobben eller i venneflokken.
Relasjonens kraft - nettkurs Marco snakker om samspill, relasjoner og kjemi og gir deg gode råd i hvordan du kan påvirke andre bedre.
Vi tilbyr kurs i endringsledelse som webinar. Hva kreves for å være en god leder innen servicenæring, og hvilke sammenhenger er sentralt å arbeide med? I dette kurset får du en gjennomgang av hva som kjennetegner godt servicelederskap og service - profitt - sammenhenger fordelt over 5 filmer.
Vi tilbyr kurs i teamledelse som webinar. Hvis du som er leder skal prioritere å gjøre én ting for å bidra til bedre prestasjoner i ditt team, hva vil du da gjøre? Dette er et krevende spørsmål da lederskap selvsagt er situasjons- og personbetinget.
Visste du at rent biologisk har vi kun 2 frykter som vi er født med. Resten er tillært. Det finnes 3 nivåer på frykt. Disse fryktene holder oss mennesker tilbake fra å gjøre noe vi burde ha gjort, noe vi har lyst til å gjøre og noe som er riktig å gjøre.