I denne kategorien finner du alle typer offshore kurs som petroleum, olje og gass, borekurs, brønn og brønnteknikk, trykkurs og avfallshåndtering offshore. HMS kurs og sikkerhetskurs finner du under kategorien HMS ? Helse Miljø og Sikkerhet. Hvis du ikke finner kurset du leter etter, oppfordrer vi deg til å ta kontakt med oss, så finner vi det for deg. Vi gjør oppmerksom på at alle sikkerhetskurs er samlet i kategorien HMS og førstehjelp. Det er også en egen kategori for sikkerhetskurs offshore.
test
Vi tilbyr et komprimert pakketilbud i fysikk 1, støtte i studieretningsfaget. Du kan velge klasseundervisning, privatundervisning eller online undervisning med e-white board. Kurset går gjennom pensumet til faget ihht. læreplanen.
Vi tilbyr vi et komprimert fysikk 2 kurs / støtte i studieretningsfaget. Kurset dekker pensum for faget i videregående skole og følger i fagplanen for fysikk 2. Deltakerne på kurset får god og tradisjonell klasseromsundervisning eller privatundervisning en kveld i uken frem mot eksamen.
Vi tilbyr kurs i matematikk der vi går gjennom pensum i både R1 og R2 og hensikten mot eksamen matematikk R2. Du får 1 time gratis undervisning før du velger oss. Grunnleggende 1T/2mx, overlapper med til R2 med god opplæring. NB! Du får beste opplæring.
Vi tilbyr kurs i matematikk R2 der vi går gjennom pensum ihh. til læreplanen. Du får 1 time gratis undervisning før du velger oss.
Vi tilbyr kurs i mekanikk på Høgskole nivå . Vi er skreddersydd til ditt nivå. Bøyespenninger Kraften som fundamentalt prinsipp i mekanikken. Kraftsystemer, opplagringssystemer, likevekt for krefter og momenter. Statisk bestemte konstruksjoner i planet, fagverk, leddkonstruksjoner.
We provide fundamental course in flange work NS-EN 1591-4. An important aspect of our operation is rooted in courses and training in flange work and bolted connections.
Vi tilbyr grunnleggende kurs i flensearbeid iht. NS-EN 1591-4. Kurset går over 4 dager med teoretisk og praktisk opplæring. For begge deler gjennomføres det eksamen og ved bestått gir dette en godkjenning som er gyldig i 5 år.
Kursene gjennomføres hos Vigor Industrier i Orkanger. Vi tilbyr grunnleggende kurs i flensearbeid iht. NS-EN 1591-4. Kurset går over 4 dager med teoretisk og praktisk opplæring. For begge deler gjennomføres det eksamen og ved bestått gir dette en godkjenning som er gyldig i 5 år.
Vi tilbyr kurs i mekanisk momentnøkkel iht. NS-EN 1591-4. Kurset er i henhold til NS-EN 1591-4 og gjennomgår samme kursinnhold som ordinært fire dagers kurs, men uten bruk av hydrauliske vri og strekkeverktøy.
Mobile kurs holdes på forespørsel. Vi tilbyr kurs i flensearbeid på deres lokasjon. Disse kursene må avtales i god tid før de settes opp. Kurssted og lokaler må godkjennes av Hytorc Norge.
Vi tilbyr repetisjonsmodul flensearbeid iht. NS-EN 1591-4. Hovedmål med modulen er å gi nødvendig og påkrevd repetisjon for videre å kunne utføre selvstendig arbeid på flenser og boltede forbindelser.
Repetisjonsmodulene gjennomføres hos Vigor Industrier i Orkanger. Vi tilbyr repetisjonsmodul flensearbeid iht. NS-EN 1591-4. Hovedmål med modulen er å gi nødvendig og påkrevd repetisjon for videre å kunne utføre selvstendig arbeid på flenser og boltede forbindelser.
Vi tilbyr repetisjonsmodul mekanisk momentnøkkel iht. NS-EN 1591-4. Hovedmål med modulen er å gi nødvendig og påkrevd repetisjon for videre å kunne utføre selvstendig arbeid på flenser og boltede forbindelser med mekanisk momentnøkkel.
Standard NS-EN 1591-4 stiller krav til vedlikehold av kompetanse. Dersom det har vært et opphold med arbeid på flensede forbindelser i seks måneder eller mer, skal ny repetisjonsmodul gjennomføres for fortsatt å kunne ha gyldig godkjenning.
Vi tilbyr digitalt gassmålingskurs. Kurset skal gi deltakerne praktisk opplæring i gassmåling og kunnskap om farer ved arbeid i utsatte miljøer. Kurset er holdningsskapende og skal gi økt bevissthet rundt viktigheten av gassdeteksjon og riktig bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr kurs i fylling av flasker og bruk av gassboosterpumpe. Kurset skal gi deltakerne opplæring i sikkerhetsbarrierer og tiltak ved fylling av flasker og bruk av gassboosterpumpe. Kurset tar for seg pressluftflasker , nitrogenflasker og andre typer gassflasker.
Vi tilbyr gassmåling for kommuner. Gjennom et 2-dagers kurs ønsker vi å sette fokus på eksponering og beskyttelse for ansatte i vann/avløp og renovasjon. Erfaring viser at kunnskap om farer i arbeidsatmosfæren er nøkkelen til bevissthet og økt bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr gassmåling for kommuner for bedrifter. Gjennom et 2-dagers kurs ønsker vi å sette fokus på eksponering og beskyttelse for ansatte i vann/avløp og renovasjon. Erfaring viser at kunnskap om farer i arbeidsatmosfæren er nøkkelen til bevissthet og økt bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr kurs i gassmåling før entring. Hovedmålet med kurset er å skape gode holdninger, gi deltakerne god kjennskap til sikkerhetsrutiner og hindre at liv og helse går tapt.
Vi tilbyr kurs i gassmåling før entring for bedrifter. Hovedmålet med kurset er å skape gode holdninger, gi deltakerne god kjennskap til sikkerhetsrutiner og hindre at liv og helse går tapt.
Vi tilbyr gassmålingskurs. Kurset skal gi deltakerne praktisk opplæring i gassmåling og kunnskap om farer ved arbeid i utsatte miljøer. Kurset er holdningsskapende og skal gi økt bevissthet rundt viktigheten av gassdeteksjon og riktig bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr gassmålingskurs for bedrifter. Kurset skal gi deltakerne praktisk opplæring i gassmåling og kunnskap om farer ved arbeid i utsatte miljøer. Kurset er holdningsskapende og skal gi økt bevissthet rundt viktigheten av gassdeteksjon og riktig bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr kurs i pusteluft for HMS-rådgivere. Kurset fokuserer på hvordan HMS-rådgivere kan legge et godt grunnlag for å beskytte personell i utsatte arbeidsmiljøer. Hovedmålet med kurset er å skap gode holdninger og hindre at liv og helse går tapt.
Vi tilbyr kurs i pusteluft for HMS-rådgivere - bedriftsinternt. Kurset fokuserer på hvordan HMS-rådgivere kan legge et godt grunnlag for å beskytte personell i utsatte arbeidsmiljøer. Hovedmålet med kurset er å skap gode holdninger og hindre at liv og helse går tapt.
Vi tilbyr kurs i trykkluft som pusteluft. Hovedformålet med kurset er å skape gode holdninger til bruk av riktig verneutstyr, og forhindre at liv og helse går tapt.
Vi tilbyr kurs i trykkluft som pusteluft for bedrifter. Hovedformålet med kurset er å skape gode holdninger til bruk av riktig verneutstyr, og forhindre at liv og helse går tapt.
Vi tilbyr kurs i vedlikehold og kalibrering av gassmålere. Kurset gir god, teknisk kunnskap om valgt gassmålingsinstrument. Deltakerne skal også kunne foreta årlig service på instrumentet.
Vi tilbyr vedlikehold og kalibrering av gassmålere for bedrifter. Kurset gir god, teknisk kunnskap om valgt gassmålingsinstrument. Deltakerne skal også kunne foreta årlig service på instrumentet.
Vi tilbyr webbasert gassmålingskurs. Kurset gir en introduksjon til farer i utsatte områder. Du lærer om reelle farer og de mest vanlige gassene. Kurset gir en innføring i hvordan du kan beskytte deg selv og andre ved bruk av riktig utstyr.
Kurset bygger på Offshore Norges retningslinje 143 - anbefalte retningslinje for opplæring i arbeid på hydrokarbonførende systemer, håndbok i "Fittings og small bore tubing systemer", tidligere OLF-120.
Kurset kan gjerne arrangeres som et bedriftsinternt kurs, ute i bedriften eller på vårt kurssenter på Geilo. Passer ikke kursdatoene eller du ønsker tilbud om kurs i bedrift/kurssenter. "DROP-IN" etter avtale over GoogleMeet eller ved oppmøte på kontor på Fjellhamar eller på vårt kurssenter på Geilo
Vi tilbyr kurs i Hydraulikk - Slanger, rør og fittings. Kurset er for deg som installerer og vedlikeholder slanger, rør og fittings i hydraulikksystemer i alle typer anlegg både off-shore og on-shore. kurset består av to selvstendige kurs: Slangepressing og Fittings and small bore tubing systemer.
Vi tilbyr grunnkurs i hydraulikk I. Kurset går over 5 dager, og har ca 50/50 fordeling av teoretisk gjennomgang i klasserom og praktiske øvelser i vårt hydraulikklaboratorium. Kursdeltagerne deles inn i grupper og roterer i et system - veiledet av flere svært dyktige instruktører.
Vi tilbyr videregåendekurs i hydraulikk II. Hydraulikk II er en videreføring av Hydraulikk I. Deltagerne vil etter kurset ha bedre forståelse for mer komplekse hydraulikkskjemaer, mer omfattende systemforståelse, og en innføring i flere sammensatte komponenter.
Vi tilbyr videregåendekurs Hydraulikk III - Proporsjonalhydraulikk. Med grunnleggende hydraulikkompetanse fra Hydraulikk I og II eller tilsvarende, vil dette kurset gi deg en god innføring av komponenter og systemer med proporsjonalt hydraulisk utstyr.
Vi tilbyr kurs i Hydraulikk III - Vannkraftverk. Kurs i systemforståelse, feilsøking og drift av turbinregulatorer og damluker. Dette kurset tar for seg hydraulikken i et vannkraftverk med hovedvekt på turbinregulatorer og damluker.
Vi tilbyr kurs i Hydraulikk IV. Feilsøking, drift og vedlikehold av hydrauliske anlegg. Dette kurset tar sikte på å øke deltagernes evne til logisk feilsøking gjennom teoretisk kunnskap og praktiske øvelser på hydraulisk utstyr.
Dette er et spesialtilpasset kurs innen grunnleggende hydraulikk med hovedvekt på hydrauliske styringer i vannveien.
Vi tilbyr kurs i Kule- og rullelager I. 2/3 av alle lagerhavarier skyldes at disse behandles feil enten ved montering eller drift.
Vi tilbyr kurs i Oppretting av roterende utstyr. Kurset gir en grundig gjennomgang av prinsipper, forutsetninger, toleranser og metoder for et godt opprettingsresultat. En stor del av kurset er lagt opp med praktiske øvelser.
Vi tilbyr grunnkurs i PLS I. Dette kurset er for deg som skal lære om PLS og hvordan du kan drifte og overvåke styresystemer med PLS.
Vi tilbyr videregåendekurs i PLS II. Dette er et videregående kurs i PLS-programmering med fokus på avansert bruk av signaler og behandling av disse. På kurset lærer du om reguleringsteknikk og alarmhåndtering, datafangst og logging, samt feilsøking med PLS.
Vi tilbyr kurset Pumper og tetninger I. Feilsøking, drift, vedlikehold og operasjonsforståelse for operatører, prosessteknikere og mekanikere. Kurset går over 5 dager, og har ca 50/50 fordeling av teoretisk gjennomgang i klasserom og praktiske øvelser i vårt pumpelaboratorium.
På kurset lærer du om pumpesystemets terminologi, komponenter og fysikk samt begreper og prinsipper for om hvordan de enkelte elementene i pumpesystemet fungerer så vel som systemet i sin helhet. Det blir lagt vekt på å forstå forholdet og samspillet mellom komponentene som utgjør hele pumpesystemet
Vi tilbyr kurs sikkerhetsventiler - PSV/PRV. Kurset gir en innføring i behandling og virkemåte av de forskjellige typer sikkerhetsventiler.
Vi tilbyr kurs i Slangepressing. På kurset vil du lære å velge riktige slanger, slangetyper, koblinger og presse dette sammen til en komplett hydraulikkslange. Kurset kombinerer teori og praksis og avsluttes med en skriftlig prøve.
Vi tilbyr kurs i Systematisk tilstandskontroll av trykkluftbeholdere. Kurs for deg som skal utføre systematisk tilstandskontroll av trykkluftbeholdere.
Vi tilbyr kurset trykkluft I. Grunnleggende kurs for deg som skal drive daglig, ukentlig og månedlig ettersyn av trykkluftanlegg med kompressorer og tørkere.
Vi tilbyr kurset Ventilteknikk kurs NOG-143. Dette kurset en grunnleggende kompetanse basert på aktuelle ventiltyper og aktuatorer som er installert og nyttet i prosessanlegg både on- og offshore, og opplæringen følger NOG´s læreplan for kurs i ventilteknikk.
Vibrasjonsanalyse av roterende maskiner, hvordan lære seg maskinens språk? Kurset går over 5 dager med en blanding av teori og praktiske øvelser. Gjennom vibrasjonsanalysen kan man kontinuerlig observere et objekts aktuelle tilstand over tid.
Brønnteknikk gir deg god forståelse om hva som foregår på en plattform og de ulike fasene i en boreoperasjon, fra geologi og boreteknologi til oppbygging, produksjon og vedlikehold av en brønn.
Vil du jobbe med vedlikeholdsarbeid offshore, er flensearbeid et av kursene det er nyttig å ha. Lær å utføre flensearbeid og forhindre gasslekkasjer på en sikker måte, og få kompetanse du kan få bruk for i mange yrker, både offshore og på land.
Vi tilbyr GSK repetisjon for oljearbeidere. Nærmer det seg 4 år siden du tok grunnleggende sikkerhetskurs? Vil du fortsette å jobbe offshore, må du fornye sertifikatet med dette kurset – før fristen går ut.
Course participants will receive a certificate after completing the course, approved by Norwegian oil & gas. That provides opportunities to take more specialized emergency preparedness courses further.
Vi tilbyr GSK repetisjon for oljearbeidere med E-læring. Grunnleggende sikkerhetskurs må fornyes hvert 4. år, denne varianten har utvidet e-læring som reduserer varigheten på kurset med 1 dag. Vil du fortsette å jobbe offshore, må du fornye sertifikatet med dette kurset – før fristen går ut.
Vi tilbyr GSK Sikkerhetskurs for oljearbeidere. Dette er et grunnleggende og obligatorisk offshorekurs. Uansett hvilken stilling du skal ha, må du ha dette kurset på plass før du kan begynne i jobb på en plattform.
Vi tilbyr sikkerhetskurs for oljearbeidere på engelsk. Dette er et engelskspråklig grunnleggende og obligatorisk offshorekurs. Uansett hvilken stilling du skal ha, må du ha dette kurset på plass før du kan begynne i jobb på en plattform.
Vi tilbyr GSK Sikkerhetskurs for oljearbeidere med E-læring.Dette er et grunnleggende og obligatorisk offshorekurs med utvidet e-læring som reduserer varigheten på kurset med 1 dag. Uansett hvilken stilling du skal ha, må du ha dette kurset på plass før du kan begynne i jobb på en plattform.
Alle som jobber offshore som skal flytte last som krever løfteutstyr, vinsjer og taljer for å gjennomføres, må ha gjennomført et rigger kurs. Dette kurset gir god praktisk grunnopplæring i modulene P-2.4 og P-4.4 så du trygt kan utføre arbeid på offshore rigger.
Vi tilbyr kurs i boring på dypt vann. Kurset gir en innføring i spesielle problemområder knyttet til boreoperasjoner på dypt vann.
We offer course about deep water drilling in english. The course provide a comprehensive study of how to deal with high pressure, high temperature kicks in oil / water based drilling fluids.
Vi tilbyr fagskole i petroleumsteknologi. Hvert fag undervises konsentrert og avsluttes med en skriftlig standpunktprøve. Grupper av fag er samlet i tverrfaglige eksamener underveis i studiet.
Vi tilbyr ny fagskoleutdanning for fagarbeidere med ledelsesansvar. Utdanningen gir deg inngående kunnskap om sikkerhet, ledelse, organisasjoner, innovasjon, omstilling, regelverk, etc. Alt det som er nødvendig for å mestre utfordringene med å være arbeidsleder offshore.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø og RVK. Vår kombinerte pakkeløsning gjennomføres på 5 dager og sparer dermed bedriften for både tid og penger. Både regelverkskurs og arbeidsmiljøkurs er obligatoriske for en rekke personellgrupper.
Vi tilbyr grunnkurs i bore- og brønnteknikk. Du får en komplett kurspakke i henhold til fagplan VG2 Brønnteknikk. Dette innebærer at du får med grunnleggende sikkerhetskurs og de andre myndighetspålagte kursene som er nødvendig for å jobbe offshore på borerigg.
Vi tilbyr kurs i IADC trykkontroll-sertifisering boring Introductory - level 2. IADC er et internasjonalt sertifiseringsorgan, med hovedkontor i Houston, og er likestilt med IWCF ihht Norsk Olje & Gass Retningslinje 024. Trykkontrollsertifikat er myndighetspålagt for ledende bore- og brønnpersonell.
Vi tilbyr kurs med introduksjon til petroleumsteknologi. Lær deg begrepene, prosessene og bli klokere på alt utstyret som brukes i oljebransjen. Kursinnholdet kan tilpasses som et bedriftsinternt opplæringsprogram med skreddersydd innhold og agenda om ønskelig.
Vi tilbyr kurs om regelverkskompetanse. Etter gjennomgått kurs skal deltakerne kunne redegjøre for utviklingen av HMS-regelverket på norsk sokkel med fokus på hendelser og viktige milepæler som gjeldende regelverk er bygget på.
Vi tilbyr kurs om stuck pipe prevention. Kurset Illustrerer omfanget av bom fast-problemer og forsikre seg om at alle som er med i borelaget gjenkjenner potensielle signaler i en bom fast-situasjon.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IADC-sertifisering / driller. IADC er et internasjonalt opplærings- og sertifiseringsprogram for ledende borepersonell. Kandidatene må delta på hele opplæringsprogrammet i tillegg til testene.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IADC-sertifisering / supervisor. IADC er et internasjonalt sertifiseringsorgan, med hovedkontor i Houston, og er likestilt med IWCF ihht Norsk Olje & Gass Retningslinje 024. Trykkontrollsertifikat er et myndighetspålagt sertifikat for ledende bore- og brønnpersonell.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IWCF-sertifisering boring - level 2. IWCF er et internasjonalt sertifiseringsorgan, med hovedkontor i Montrose i UK, og er likestilt med IADC iht Norsk Olje & Gass Retningslinje 024.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IWCF-sertifisering boring - level 3 og 4. IWCF er et internasjonalt sertifiseringsorgan, med hovedkontor i Montrose i UK. Trykkontrollsertifikat er et myndighetspålagt sertifikat for ledende bore- og brønnpersonell. Det skal fornyes annen hvert år.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IWCF-sertifisering brønnservice - level 2. IWCF er et internasjonalt sertifiseringsorgan, med hovedkontor i Montrose i UK, og er likestilt med IADC iht Norsk Olje & Gass Retningslinje 024.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IWCF-sertifisering brønnservice - level 3 og 4. Trykkontrollsertifikat for Brønnservice (Well Intervention) er et myndighetspålagt sertifikat for ledende bore- og brønnpersonell. Det skal fornyes annen hvert år.
Vi tilbyr kurs om trykkontroll IWCF-sertifisering brønnservice - level 3 og 4 på engelsk. Trykkontrollsertifikat for Brønnservice (Well Intervention) er et myndighetspålagt sertifikat for ledende bore- og brønnpersonell. Det skal fornyes annen hvert år.
Vi tilbyr onlinekurs om drift av anleggstype 2. Myndighetene har stilt krav om at personell som skal drifte gassanlegg skal ha nødvendig kompetanse etter §7 i forskrift om håndtering av farlig stoff. Anleggstype 2 omfatter større gassanlegg for Propan/LPG og Naturgass(LNG).
Vi tilbyr kurs om drift av biogassanlegg. Kurset er etablert og utarbeidet basert på opplæringsplanen til Biogassutvalget i Energigass Norge og i samarbeid med blant andre Avfall Norge, Norsk Vann og Norsk Bondelag. Kurset dekker myndighetskrav i forskrift og temaveiledning.
Vi tilbyr onlinekurs om drift av biogassanlegg. Kurset er etablert og utarbeidet basert på opplæringsplanen til Biogassutvalget i Energigass Norge og i samarbeid med blant andre Avfall Norge, Norsk Vann og Norsk Bondelag. Kurset dekker myndighetskrav i forskrift og temaveiledning.
Vi tilbyr kurs om gass i fritidskjøretøy. Kurset gir grunnleggende kunnskap om gassegenskaper, regelverk, komponenter og sikkerhetskrav slik at man kjenner oppbyggingen av gassanlegg i fritidskjøretøy som campingbiler og campingvogner og kan forstå hvilke krav dette setter til utførelse og drift.
Vi tilbyr onlinekurs om gassansvarlig biogass. Kurs for de med driftsansvar på biogassanlegg. Myndighetene har stilt krav om at personell som skal drifte gassanlegg skal ha nødvendig kompetanse etter §7 i forskrift om håndtering av farlig stoff. Biogass kommer også inn under disse bestemmelsene.
Vi tilbyr kurs om gasskontrollør - gassmåling før entring og arbeid. Vi har byttet ut 3-dagers kurset med en e-læringspakke, det betyr at du kan ta kurset når det passer deg. Det perfekte alternativet til tradisjonelle 3-dagers kurs. Kun én dag med oppmøte for gjennomgang av praktiske øvelser.
Vi tilbyr gasskontrollør repetisjonskurs. Forskrift om utførelse av arbeid påpeker at kompetanse skal vedlikeholdes og oppdateres, og at det er hver virksomhets ansvar å påse at påkrevd kompetanse er tilpasset arbeidsoppgavene som utføres.
Vi tilbyr kurs om gasstekniker 1, installatør av anleggstype 1 som nettkurs + oppmøte. Kurs i henhold til gassnormens krav til gasstekniker 1 sertifikat, og oppfyller myndighetens krav til installasjon av anleggstype 1. Både teoretisk og praktisk prøve må bestås for å kunne søke om sertifikat.
Vi tilbyr kurs om gasstekniker 2, installatør av anleggstype 2 som nettkurs + oppmøte. Kurs i henhold til gassnormens krav til gasstekniker 2 sertifikat, og oppfyller myndighetens krav til installasjon av anleggstype 2. Både teoretisk og praktisk prøve må bestås for å kunne søke om sertifikat.
Vi tilbyr innføringskurs i gassteknikk som e-læring. Kurset gir grunnleggende kunnskap om ombygging av gassanlegg, regelverk og sikkerhetskrav og er obligatorisk for alle som skal sertifisere seg som gassteknikere eller faglige ledere.
Vi tilbyr kurs om kontroll av bærbare trykkluftflasker - metall og kompositt. Kursinnholdet bygger på retningslinjer fra Direktoratet for Arbeidstilsynet og gjeldende europeiske normer. Kurset er også relevant for personell som kontrollerer tilsvarende beholdere for annen bruk enn pusteluft.
Vi tilbyr kurs om midlertidige gassanlegg del 1. Grunnkurset midlertidige gassanlegg del 1 gir kompetanse for å løse ut sertifikat som montør av slike anlegg. Kursdeltakerne får en grunnutdannelse som tilsvarer kursene ”Innføring i gassteknikk”.
Vi tilbyr kurs om midlertidige gassanlegg del 2. Kompetansekravene er tatt inn i Norsk Gassnorm og omfatter personell som arbeider med midlertidige gassanlegg i utleiefirma, leverandører av gass og leverandører av tørke- /varmeanlegg som ikke settes opp på permanent basis.
Vi tilbyr onlinekurs om prosjektering av gassanlegg. Etter å ha gjennomført kurset skal en ha tilstrekkelig kunnskaper om gassegenskaper, regelverk, komponenter, sikkerhetskrav og dimensjonering for prosjektering av anleggstype 2.
Vi tilbyr kurs med resertifisering gass. Kurset er på totalt 6 timer og gjennomføres som forelesning og teoretisk eksamen på slutten av dagen. Kurset arrangeres av Kiwa Kompetanse AS, og eksamen arrangeres av Kiwa AS.
Vi tilbyr resertifisering gass som onlinekurs. Kurset er på totalt 6 timer og gjennomføres som forelesning og teoretisk eksamen på slutten av dagen. Kurset arrangeres av Kiwa Kompetanse AS, og eksamen arrangeres av Kiwa AS.
Vi tilbyr tilsynskurs for gassanlegg. Målsettingen er å gi kunnskap om fyringsanlegg for gass til dem som skal ha føre tilsyn med slike anlegg. Kurset retter seg mot feieren, men passer også for andre som trenger å vite mer om hvilket regelverk og krav som stilles til bygging av gassanlegg.
Vi tilbyr tilsynskurs for gassanlegg som e-læring. Målet er å gi kunnskap om fyringsanlegg for gass til dem som skal ha føre tilsyn med slike anlegg. Kurset retter seg mot feieren, men passer også for andre som trenger å vite mer om hvilket regelverk og krav som stilles til bygging av gassanlegg.