I kategorien samliv og omsorg finner du kurs innen sex, samliv, depresjoner, angst, rus og røykeavvenning, fobier og barnevern med mer. Har du planer om å slutte å røyke? Meld deg på et røykesluttkurs i dag! De fleste som klarer å stumpe røyken sier at det egentlig ikke var så vanskelig, og at de ikke skjønner hvorfor de i det hele tatt gjorde det. Hva med å sprite opp samlivet med et sexkurs eller samlivskurs? Hvis du ikke finner kurset du leter etter, oppfordrer vi deg til å ta kontakt med oss, så finner vi det for deg.
Samlivskurs om seksualitet. Få større forståelse for egen seksualitet og partners følelser og behov, og hvordan dere som par kommuniserer og samhandler på det intime og følelsesmessige planet. Her får dere råd og tips på hvordan få et bedre sexliv med mer lyst, glede og eroskraft.
Vi sender bilen på EU-kontroll og vi har årlige besøk hos tannlege og lege. Men hva med parforholdet - trenger ikke det også oppmerksomhet og ivaretakelse? Med parsjekk får dere en statussjekk på hvordan det står til med deres parforhold, og tips til forbedring!
Samlivskurset PREP som privatundervisning er for parsom vil styrke og utvikle forholdet sitt. Her får dere kunnskap og verktøy til å kommunisere bedre sammen og løse utfordringer og problemer står dere står oppe i. Ta kurset når det passer for dere!
Ta et PREP-kurs for å lære å kommunisere bedre, og finne tilbake til gleden og nærheten i forholdet som dere hadde da dere ble kjærester. Vi tar opp også opp problemhåndtering reparasjon, tilgivelse og forsoning.
Dere får 3-timers kursing der dere lærer om hvordan lese og forstå hverandres kjærlighetsspråk få nå fram til hverandre og verdsette den andres uttrykk. Dere kan ta kurset når det passer for dere - enten online eller komme til mitt hjemmekontor på Hasle i Oslo.
Samlivskurset Godt Samliv for førstegangsforeldre vil hjelpe dere til best mulig å takle den store og krevende overgangen det er å få barn - dvs. å gå fra å være par til å bli familie. Privatundervisning, enten online på Teams eller på mitt hjemmekontor på Hasle, Oslo.
Venter dere barn, er kurset Godt samliv et ypperlig investering på å takle overgangen fra å være par til å bli familie. Dette samlivskurset for førstegangsforeldre gis som webinar der dere deltar digitalt sammen med andre par.
Oppgitt og fortvilet og masse ikke-kommuniserte følelser? Det kan snues, men det krever noe av dere begge! Gjennomføres som privatundervisning for par. Dere kan ta kurset når det passer for dere - enten online eller komme til mitt hjemmekontor på Hasle i Oslo.
Samlivskurs om utroskap som privatundervisning. Utroskap skaker et forhold, og det skal mye til for å gjenopprette tilliten. Ta grep, gjør noemed det! Dere kan ta kurset når det passer for dere - enten online eller komme til mitt hjemmekontor på Hasle i Oslo.
Vi tilbyr tangokurs for bedre samliv. Her har dere sjansen til et annerledes samlivskurs der vi bruker dansegleden for å stimulere kjærligheten. Tangokurs for dere som vil booste samlivet gjennom danseglede, bli bevisst hvordan dere kommuniserer nonverbalt og ha det litt gøy sammen!
Årlig holder vi en rekke foredrag og forebyggende tiltak, særlig for ungdom og foreldre/foresatte. Når vi spør hvilke temaer vi skal holde foredrag om, er deling av bilder og vett på nettet de to temaene som oftest går igjen.
Vi tilbyr kurs metodekurs i sinnemestring. Er du terapeut og ønsker å lære mer om det å jobbe med sinnemestring? Stiftelsen Tryggere gjennomfører metodekurs i sinnemestring. Målgruppen for kurset er fagfolk som jobber med personer som har sinneproblem og/eller utøver vold.
I rapporten «Omfang av vold og overgrep i den norske befolkningen» (NKVTS-rapport 1/2023), fremkommer det at rundt 14 prosent av kvinner og 2 prosent av menn har vært utsatt for voldtekt ved makt/tvang. 11 prosent av kvinner og 2 prosent av menn oppga at de hadde vært utsatt for sovevoldtekt.
Vi tilbyr kurs i personer som har utøvd vold. Etter mange års arbeid med sinnemestring for personer som har slitt med å mestre sitt sinne overfor partner, har vi ofte fått mange spørsmål som på ulike måter omhandler voldsutøvere.
Stiftelsen Tryggere tilbyr god og effektiv hjelp for personer som sliter med å mestre sitt sinne.
I dette kurset vil Advokat Jørgen Klaveness Østfold fortelle hvordan det er mulig å behandle autisme ved hjelp av kostholdsendringer. Kostomlegging kan gi dramatiske endringer og med riktig behandling kan symptomene bli mye mindre.
Afasi er den medisinske betegnelsen på språkvansker som skyldes en skade i hjernen hos et individ som har gjennomgått en normal språklig utvikling inntil tidspunktet for skaden. Afasi kjennetegnes av vansker med å forstå og bruke tale og skrift på normal måte
The human body, the world´s finest and most complex machinery, what fuel do you feed it? Therapists and researchers have for a long time seen the connection between what people eat and their well-being.
Vi tilbyr nettkurs i fra kaos til mestring - overvinne lærevansker. Sliter dine barn med å huske, lære eller konsentrere seg? Vil du høre om hvordan du kan hjelpe ditt barn til å bli bedre i stand til å lære? Spesialpedagogo Elin Natås har 15 års erfaring med å hjelpe elever.
Vi tilbyr Legen i Bergen med utvidet doktorbegrep som nettkurs. Lege, forsker og underviser på Universitet i Bergen Edvin Schei snakker om legeutdannelsen, etikk, om tvil og tro om doktorens maktposisjon.
Se de utrolige historiene fra mennesker som har opplevd at endret kosthold kan gi et nytt energirikt liv! Vi vet alle at bilmotoren må ha riktig bensinblanding og olje. Du ville aldri finne på å fylle diesel på en bensinmotor.
Vi tilbyr Omega 3 - Balanse - Antioksidant som nettkurs. Vegard Holum har studert omega 3 fettsyrer i praksis. Som lærer og spesialpedagog har han i mange år arbeidet med de vanskeligste og mest urolige barna og ungdommene. Omega 3 virket.
Vi tilbyr kurset Powered by nature - nettkursDen best bevarte hemmeligheten innen den medisinske verden er at kroppen din leger seg selv om den har de rette forutsetninger. Enten bevisst eller ubevisst, kan vi alle bli litt frustrert over vår helse og ha et reelt ønske om å bli frisk og i god form.
Tre leger, en helsesøster, en kiropraktor og tre homeopater snakker om hva P-pillene egentlig gjør i kroppen til unge jenter, helt ned til 12 a°rs alderen. Foreldrene er sjelden med på avgjørelsen om at jenta begynner på P-piller.
Stabilt Blodsukker er 2 foredrag i en film. Det første foredraget er av Unni Pedersen. Hun er kjemiingeniør og har lang erfaring som kostholdsveileder. Det andre foredraget omtaler også blodsukker og kosthold, melk og brødvarer (gluten).
We offer the netcourse Stable blood sugar. Unni Pedersen is a Chemical engineer and homeopath. She will, together with Dag Viljen Poleszynski, give you important knowledge so you can choose more correctly what you eat.
Mange foreldre opplever at spørsmaålet om vaksinasjon er vanskelig å ta stilling til. Skal de velge risikoen ved ikke å vaksinere eller blindt følge barnevaksinasjonsprogrammet? Foreldre som tviler, kan oppleve seg ledet av helsesøster, lege på helsestasjonen eller andre til å ta alle vaksiner.
Dette er en reportase fra Åssiden skole i Drammen, som handler om initiativet FAU ved skolen tok høsten 2009. Med en velvillig skoleledelse fikk FAU og øvrige medarbeidere gjennomført et storstilt skolefrokost-prosjekt til alle 350 elever ved 1-7 klasse på grunnskolen.
Vi tilbyr kommunikasjonskurs for par. I noen tilfeller er det en dårlig og en bra person i et forhold som går i stykker, men erfaringsmessig er det for det meste to bra mennesker som ikke får det til, og veldig ofte er det kommunikasjonen som er grunnen.
Vi tilbyr bedriftsinternt kommunikasjonskurs for par. I noen tilfeller er det en dårlig og en bra person i et forhold som går i stykker, men erfaringsmessig er det for det meste to bra mennesker som ikke får det til, og veldig ofte er det kommunikasjonen som er grunnen.
Vi tilbyr kommunikasjonskurs for par som privatundervisning. Dette er i samtaleform med et par. Kan gjennomføres hjemme hos dere, eller på teams. Ved besøk kommer reisekostnader i tillegg.
Er skolen forberedt på alvorlige hendelser som vold, trusler og kriser? Kan vi lære noe av skoleskytingen i Örebro og skoleledelsens håndtering av denne ? Hva har vi på plass av det som kreves av beredskapsmessige hensyn? Konferansen vil gi råd og veiledning for hva lovverket og myndighetene krever
Kurset vil legge vekt på hvordan få til et godt samarbeid og og gode planer når fraværet blir langvarig. Det blir også fokus på ledelse og tverretatlig innsats. Hvordan legge til rette for en godt koordinert samhandling med felles forståelse, samt håndtere utfordrende situasjoner når avmakten blir s
Vi tilbyr kurs om ta vare på hjelperen. Hvordan tar man vare på seg selv i krevende hjelperelasjoner? Hva trenger omsorgsgivere fra ledelsen for å yte god omsorg, trives og unngå utbrenthet? Arbeid innen omsorgsyrkene er givende, meningsfullt og berikende, men også krevende.
Vi tilbyr konferanse med hovedfokus på ungdomskultur. Den er dynamisk og stadig i endring, formet av både lokale og globale påvirkninger. Hvordan kan vi forstå utviklingen? Hva kan vi lære av andre land sine erfaringer?
Studiet består av de tre nettkursene Kommunikasjon og samhandling, Helsefremmende arbeid og Yrkesliv i helsearbeiderfaget. Til sammen dekker de teorien i Helsefagarbeider etter læreplankode HEA03-03.
HEA-Helsefremmende arbeid skal gi kunnskap og forståelse av helseaspektene man kommer bort i som helsefagarbeider.
HEA - Kommunikasjon og samhandling handler om hvordan kommunikasjon mellom mennesker kan fremme helse og sosial utvikling.
Alltid alt rett i medikamentregning er en av forutsetningene for riktig medisinering. Gode læringsopplegg for opplæring og oppdatering av denne kunnskapen er derfor viktig.
HEA-Yrkesliv skal gi kunnskap og forståelse for hvordan en helsefagarbeider skal utøve yrket
Vi tilbyr kurs om søvn, kommunikasjon, emosjonell, språklig og sosial utvikling for deg som venter barn, har barn opp til 2 år, eller jobber med barn.
Vi tilbyr kurs i eksplosive barn. Utagering, avbrytelser, verbal og fysisk aggresjon er en stor og gjentakende utfordring i norske skoler og barnehager. Dette skaper stress for både den som utøver,
Vi tilbyr personlig hjelp og veiledning i forhold til temaer relatert til foreldre - barn relasjoner, kommunikasjon og konfliktløsning i forhold til barn og ungdom, utviklings- og reguleringsstøtte, kolikk og gråt hos spedbarn mm.
Vi tilbyr førstehjelpskurs for foreldre, barnehager og skoler i samarbeid med Akuttgruppen AS. Akuttgruppen leverer det vi mener er de beste førstehjelpskursene i det Norske markedet.
Kurset har spesielt fokus på de mange potensielle konfliktsituasjonene du opplever om du lever med eller jobber med barn med reguleringsutfordringer, traumer, diagnoser mm. Også om du opplever vold, aggresjon, utagering, innagering mm.
Vi tilbyr kurs om trassalder: voksen ledelse i relasjoner med barn. Grensesetting • Kommunikasjon • Konfliktløsning og støtte til barns utvikling! Et kurs for deg med barn i barnehagealder og tidlig skolealder
Veilederutdannelse relasjoner med barn. Med fokus på kommunikasjon, konfliktløsning, relasjoner, utviklingsstøtte, medvirkning og læring. For deg som vil bli ekstra god på relasjoner med barn, i familie, barnehage, skole mm., og som ønsker å veilede andre, foreldre og ansatte.
Flere av ASOKs medarbeidere arbeider med forebyggende barnevern. Vi møter barn og familier som har ulike utfordringer med hvordan barna har det, og der familien selv eller det kommunale barnevernet vil ha oss til å hjelpe familiene til en bedre fungering for både barn og voksne.