Her finner du kurs i kano og kajakk rettet mot bedrifter og privatpersoner. Nybegynnere finner kurs der de lærer grunnleggende padleteknikk, og viderekomne finner kurs med større utfordringer. Kano og kajakk er en fin måte å aktivisere seg samtidig som du kommer nært på naturen. Du finner kurs for havpadling og padling i rolige elver og innsjøer.
Vi tilbyr guidet kajakktur fra Brygga fra kajakk - Tønsberg fra ett nytt perspektiv. Nå er det liten aktivitet på vannet langs brygga og dermed ideelt for kajakkpadling så dere inviteres til å oppleve Tønsberg fra en helt ny vinkel.
Vi tilbyr grunnkurs kajakkpadling. Grunnkurset passer for deg som er sikker på du vil padle og vil ha best mulig start. Her har vi tid til å bli ordentlig kjent med kajakken, teste forskjellig utstyr og finne det som passer deg.
Vi tilbyr grunnkurs kajakkpadling for deg og din familie eller andre grupper. Grunnkurset passer for deg som er sikker på du vil padle og vil ha best mulig start. Her har vi tid til å bli ordentlig kjent med kajakken, teste forskjellig utstyr og finne det som passer deg.
Vi tilbyr guidede kajakkturer. Opplev Tønsberg brygge skumringen, Havparadiset i Bamble ved morgengry eller Verdens Ende når været er litt ekstra fint. Vi tilbyr alt fra kortere turer til heldager til eksempelvis Veierland hvor vi tar lunsjen på den lokale cafe.
Vi tilbyr guidet kajakktur ved Sjøterassen.adling i et sant padleparadis - med dyktig kajakkinstruktør. Opplev Sjøterassen i Bamble fra kajakk med instruktør Michael Wedemeier. Dette er en god tur for å ha tid til å utforske den nydelige skjærgården
Vi tilbyr introkurs i kajakkpadling. Våre introkurs er en fantastisk måte å teste ut om kajakkpadling er en aktivitet som passer for deg. Her blir deltakerne introdusert for kajakken og utstyret og lærer å bruke det på en riktig og trygg måte.
Vi tilbyr pust og padleeventyr. Vi har et samarbeid med Elisabeth fra Mynte Yoga i Sandefjord. På disse arrangement kombinerer vi kajakkpadling og yoga, hvor yoga forbereder kroppen til aktivitet og vi jobber bevist med pusten for å roe hodet og ta inn over oss opplevelsen.
Vi tilbyr teknikkurs i kajakkpadling. Etter grunnkurs anbefales det å padle noe, men noen vil raskt kjenne at de ønsker å finpusse teknikken mer og kanskje utvide padlehorisonten litt.
Vi tilbyr introkurs i havkajakk med våttkort. Første gang med padleåre i hendene? Oppdag gleden ved padling på dette kajakkurset i Oslo, og lær grunnleggende ferdigheter om bruk av både kajakk og utstyr. Våre sertifiserte instruktører tar for seg temaer som sikkerhet, padleteknikk og redning.
Vi tilbyr grunnkurs i havkajakk - få våttkort i Oslo. Alltid hatt lyst til å lære å padle havkajakk? Ta geita ved hornene, og meld deg på dette 2-dagerskurset. Sertifiserte instruktører lærer deg forskjellige redningsformer, padleteknikk, sikkerhet på havet og hvordan du bruker en havkajakk.
Vi tilbyr guidet kajakktur i Oslofjorden. Oslofjorden er en populær turistdestinasjon, og mange tar ferjer til øyene som ligger der. Er du en av dem som heller ønsker et eventyr? Da kan du bli med på en guidet kajakktur rundt Oslo Øyene.
Vi tilbyr guidet kajakktur ned Akerselva. Se Oslo fra en helt ny side og oppdag en ny side ved deg selv. Finn din indre «Mad Goat», og bli med på en guidet padletur ned Akerselva!
Vi tilbyr kajakkurs for å lære eskimorulle. Eskimorulle er ikke bare et artig partytriks, det er også en av de viktigste padleferdighetene for å holde deg trygg i kajakken. Derfor tilbyr vi et 2 timer langt kurs i Oslo, hvor du lærer teknikkene du trenger for å kunne eskimorulle.
Vi tilbyr grunnkurs våtkort Kayaking or Packrafting i Sjoa. A perfect start to whitewater paddling, where we concentrate on having fun and learning the basics in a safe and controlled environment.
Vi tilbyr teambuilding med kajakktur i Oslo og omegn. Teambuilding-aktivitetene våre gir teamet ditt nye og unike opplevelser, som kan utvikle individene så vel som gruppen. Er du på jakt etter en opplevelse som river teamet ditt ut av sine faste rutiner?
Vi tilbyr utdrikningslag med kajakktur. Start utdrikningslaget med en kajakktur. Med Oslos blanding av natur og det urbane liv, kan vi ta dere med på spennende kajakkturer som vil gi minner for livet.
Familiepadling på Gillsvannet gir familier muligheten til å leie barnevennlige kajakker og padle hele dagen. Dette er den perfekte aktiviteten for barnefamilier, hvor barna glemmer mobilen mens de fokuserer på å manøvrere kajakken.
Kom tett på Sørlandets vakre skjærgård på padletur der guiden leder deg gjennom de beste rutene og tilbyr lokal kunnskap om området. Dette maksimerer tiden på vannet og sørger for at alle, uavhengig av ferdighetsnivå, kan nyte turen og omgivelsene til det fulle.
Vi tilbyr guidet padletur i Blindleia i Lillesand. Opplev sørlandsidyllen tidlig om morgenen når leia ligger stille og uberørt. Tusen vil gå til en skjultnaturskatt, som du bare MÅ oppleve. Etter padling venter frokost bag historiske vegger på Lillesand Hotel Norge. Med fornøydgaranti!
Transport opp til møtested er inkludert i prisen. Oppmøte Odderøyveien 5, 4610 Kristiansand (Go Norway)
Vi tilbyr introduksjonskurs i Kristiansand-området.. Vi vil lære deg alt du trenger å vite om padling! Kurset dekker grunnleggende teknikker og sikkerhetsprinsipper, og gir deg mulighet til å nyte padling som en morsom og tilgjengelig aktivitet.
Få en grunnleggende innføring i padling og lær alt du trenger for å kunne padle trygt på fritiden. Kurset dekker grunnleggende teknikker og sikkerhetsprinsipper, og gir deg mulighet til å nyte padling som en morsom og tilgjengelig aktivitet.
Kurset er spesielt tilrettelagt for personer over 60 år, så ikke la alderen stoppe deg fra å holde deg i form og oppleve nærheten til vannet! Få en grunnleggende innføring i padling og lær alt du trenger for å kunne padle trygt på fritiden.
Vi skreddersyr padleopplevelser etter deres ønsker, enten dere søker eventyr, ro eller noe helt unikt. Vårt team er dedikert til å tilpasse turer som møter deres behov, slik at dere får en personlig og minneverdig opplevelse på vannet.
Vi tilbyr aktivitetslederkurs hav. Du må i tillegg kunne loggføre ti turer mellom teknikkurset og aktivitetslederkurset. For å bli godkjent Aktivitetsleder må du bestå kurset og i etterkant hospitere på et NPF Grunnkurs.
Vi tilbyr grunnkurs i hav padling. Grunnkurs passer for deg som aldri har sittet i kajakk før eller om du har padlet litt men ikke er helt trygg i forhold til redning og padleteknikk. Du bør være svømmedyktig, og om du har vannskrekk oppfordrer vi deg til å prøve likevel.
Vi tilbyr teknikkkurs i hav padling. Dette kurset er for vante padlere og går over to dager. Du bruker eget utstyr, både påkledning, kajakk, åre og sikkerhetsutstyr. Vi du leie kajakk av oss må du ta kontakt på forhånd.
Vi tilbyr oppfriskningskurs i havkajakk. Er du klar til sesongstart? Bli med på havet og få gjenoppfrisket padleteknikk, redningsøvelser og padle fornuft. Vi gjennomgår de vesentligste ting for at få deg helt klar til den nye sesongen.
Jann´s Rullekurs. Eskimorullen eller bare rulla er nesten mytisk innen padling. Alle padlere som snakker med "ikke padlere" får tidlig i samtalen spørsmålet: Kan du rulla? Noen blir veldig skuffet når jeg sier at jeg aldri har brukt rulla på tur, bare i trening.
NPF har ikke laget et kursopplegg for surfing med havkajakk.Dette ligger inne i de to øverste leddene på utdanningsstigen, men ønsker du å ta snarvegen til gøy med havkajakk i bølger er Lofoten en kjempeløsning.
Lofoten Aktiv tilbyr Jann´s Tidevannspadling. Lofoten er plassen for tidevannspadling. Vi gjør en vurdering av deltagerne og tar deg ut i en tidevannsstrøm som passer nivået du er på.
Å bruke en kajakk i Lofoten og ellers langs den Norske kyst krever forståelse av og effektiv gjennomføring av navigasjon. De fleste av oss navigerer på topografiske kart og det er ofte perfekt for havpadlere siden vi ofte bruker landformasjoner som kurs holder og kryssreferanser.
Lofoten Aktiv sitt Aktivitetsleder kurs skal lære deg å bedre kunne organisere og lede turer og kurs, samt tilrettelegging for padlere med spesielle behov. Etter endt kurs skal du kunne planlegge og gjennomføre introduksjons- og grunnkurs, og lede klubbturer i kjent og skjermet farvann.
Vi tilbyr NPF grunnkurs og tur. Perfekt for deg som vil lære essensen av havpadling på kort tid. Første dag starter med teori, før vi tilpasser utstyr og bruker resten av dagen til å bli kjent med hvordan kropp, kajakk og åre kan fungere sammen.
Vi tilbyr NPF Grunnkurs Våttkort (nybegynner). Dette er kurset for deg som vil nyte stille viker og åpen hav. Havkajakken er et fantastisk «verktøy» for å komme seg ut i naturen og på havet. Etter endt kurs kan du bli med mer erfarne padlere på tur uten å være til bry.
Når du føler deg litt trygg i kajakken er det på tide med en grundig gjennomgang av tekniske ferdigheter, både med hensyn til sikkerhet og teknikk. Støttetak, sving og sidevegs forflytting samt kameratredning. Her begynner du også med den berømte og fryktede rulla.
Berre ca 35 min med bil eller hurtigbåt frå Bergen sentrum kan ein oppleva både kajakkpadling og norsk sjømatmatkultur på ein dag. Me kan legga padlinga opp som tur eller som introkurs.
For dei med lite tid , men vil ha ein lett innføring i elvepadling, og ha det gøy i kajak på elva. Samt plukka opp nokre padletips medan spenningen stiger... Overaskande gøy!i Ei kjekk og utfordrande økt i trygge rammer med dei beste og mest erfarne elvepadleinstruktørane på Voss!
Stemningsfull Vinterpadling, Bål og knitrande peis, vedfyrt stamp. Padla i Vintereventyret, kjenn på snøver eller sjå på stjernehimmelen medan du sit i vedfyrt stamp. Bål og Bålmat, lavo, peiskos inne. fint bord i spisestue. Stemningsfullt!
Vi tilbyr eskimorullekurs. På dette 4 timers kurset får du en god introduksjon til eskimorulla! Her går vi igjennom teknikk på land og øver på flatt vann. Me byrjar ca klokka 16. Det høver og ypperlig å lære seg rulla før eit Nybyrjarkurs, då får du nytta helga til å praktisere rulla.
Vi tilbyr nybyrjarkurs i havpadling etter Norges padleforbund NPF sin mal. Me lærer og trener på diverse padletak og padleteknikk, egenredning, pakking av kajakk, sjøsetting ut og inn av kajakken, og koser oss på tur.
Ypperlig kurs for Utdrikningslag, bedriftsgrupper og andre som sliter litt med tida. Dette kurset rekker de fint etter jobben. Våttkort inkludert. Om de istadenfor kurs, heller vil bruke tida i kajakken som ein guida padle og opplevelsestur kan me gjera det.
Vi kommer til deres arrangement og skreddersyr et opplegg for deres ansatte. Vi lærer og trener på diverse padletak og padleteknikk, egenredning, pakking, sjøsetting, og koser oss på tur. Vi kan også tilby opplegg utover det som f eks, rib-båt, villmarksleir, bålfyring, kokkekamp på bål +++
Bli med på en magisk overnattingstur og sov under stjernene i en hengekøye! Vi padler til Kråkholmen/Langåra setter opp vår hengekøyecamp og lager god kveldsmat og leter etter skatter på øya.
Vi tilbyr grunnkurs i kajakkpadling. På grunnkurs lærer du grundig og trygg håndtering av kajakk! Du lærer kamerat- og egenredning, manøvrering av kajakk, turplanlegging og mye mer!
Vi tilbyr introkurs i kajakk på Vollen. På introkurs lærer du håndtering og manøvrering av kajakk, samt kameratredning. Du trenger ikke noe erfaring fra padling fra før. Du får våttkort etter kurset.
Vi tilbyr Introkurs padlebrett ved Selvikvillaen i Vollen. Kurset foregår i skjermet farvann.
Vi tilbyr Kajakk & yogatur i Vollen. Kajakktur med yoga fra Vollen! Vi padler i området og finner et fint sted for yoga og litt kveldsmat
Kajakktur i varmere strøk? Jeg holder kajakktur i Kroatia i samarbeid med Escape Travels 3.-10.september. Noen få ledige plasser igjen!
Vi tilbyr kajakktur med bastu. Bli med på en deilig padletur på fjorden som avsluttes med avslappende bastu i Varm i Vollen!
Tur til fjells og padletur/kurs samtidig? Jeg holder kurs/turer i samarbeid med Bygdin Høyfjellshotell/Jotunheimen Domes .
Vi tilbyr kurs i kajakkpadling som privatundervisning. Kurset kan inneholde teknikk som å håndtere og manøvrere en kajakk, redning eller bare padle en tur.
Vi tilbyr måneskinnstur på padlebrett ved Selvikvillaen i Vollen. Nydelig tur på padlebrett i måneskinn og stjernelys!
Oslofjord Kayak Expeditions organizes kayak rental and kayak excursions for tourists in the Oslofjord area. You can visit us in beautiful Vollen, or we can come to you. You can easily get to Vollen from Oslo by boat or bus.
Vi tilbyr padlebrettkurs og - tur ved Selvikvillaen i Vollen . Kurset foregår i skjermet farvann, og deretter får deltagere og prøve teknikkene i praksis på en guidet tur.
Vi tilbyr sikkerhetskurs i kajakk. Vi går gjennom hva slags sikkerhetsutstyr en bør ha med seg på kajakktur og hvordan planlegge en tur der sikkerhet er ivaretatt. Kursavgiften inkluderer delvis teori på land og delvis øvelser på sjøen.
Join an electric bike tour in the Flåm Valley, including a breathtaking hike up to the Brekkefossen waterfall. Learn more about life in Norwegian village at the ford.
En enkel og spektakulær padletur i naturskjønne omgivelser. Trygt ledet av erfarne guider. Kom tett på fjorden, naturen og dyrelivet med kajakk. En miljøvennlig og familievennlig opplevelse for store og små.
Dette er en lett padletur som egner seg godt for nybegynnere, da man ikke trenger noen forkunnskaper for å bli med. Turen varer i 3 timer. Man vil padle i stabile og trygge dobbelt-kajakker. Barn helt ned i 6 års alderen er hjertelig velkommen.
Experience the stunning nature of Norway in a unique and relaxing way with our beginner-friendly 3-day kayaking tour. Don´t worry if you´re new to kayaking - our guides are experienced and will take care of everything so you can just sit back and enjoy the ride.
Vi tilbyr skreddersydde turer med kajakk. Når vi jobber med din personlige reiserute, inkluderer vi dine ønsker, men legger til vårt personlige preg basert på vår lokale ekspertise for å gjøre ferien uforglemmelig!