Her finner du forskjellige HMS-kurs innen arbeidsmiljø og arbeidsmiljøloven, både generelle kurs og bransjespesifikke kurs. Du finner grunnopplæring i arbeidsmiljø, arbeidsmiljø for arbeidsgivere, risikovurdering av arbeidsmiljø og mye mer.
Vi tilbyr kurs om arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1.1. Målet med opplæringen er å gi førere med arbeidsutstyr nevnt i Forskrift om utførelse av arbeid, bruk av arbeidsutstyr og tilhørende tekniske krav, en god generell grunnopplæring i sikker bruk av dette slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr grunnkurs i verne og miljø. Målsettingen er at ved gjennomført kurs skal deltakerne ha de nødvendige kunnskaper som arbeidsmiljøloven krever av verneombud / ledere, slik at de kan utøve sine verv på en tilfredsstillende måte.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal deltakerne ha de nødvendige kunnskaper Arbeidsmiljøloven krever av ledere, slik at de kan utøve sine verv på en tilfredsstillende måte.
Vi tilbyr repetisjonskurs i verne og miljøarbeid.
Vi tilbyr administratorkurs i VIS som nettkurs i Teams. Det vil gi utvidet innføring i systemets funksjoner, vise til gode eksempler for å optimalisere bruken (tips og triks) og gjennomgå ny funksjonalitet. Kursene vil tilpasses ønsker fra deltakere, så alle som melder seg på bes komme med ønsker.
Vi tilbyr nettkurs i Teams om dokumentmodul i ViS. Det vil gi en god innføring i systemet for dokumentbehandling, vise til gode eksempler for å vedlikeholde dokumenter og gjennomgå den nye funksjonaliteten i dokumentmodulen.
Vi tilbyr nettkurs på Teams om sjekklister i VIS. Kurset vil gi en god innføring i systemet for hvordan sjekklister opprettes distribueres og følges opp. Sjekklister kan brukes i veldig mange sammenhenger. Her er det virkelig store muligheter til utnyttelse av systemet på en ny og spennende måte.
Vi tilbyr HMS-kurs for ansatte som nettkurs. Ifølge Internkontrollforskriften § 5 pt. 2 skal arbeidsgiver «sørge for at arbeidstakerne har tilstrekkelig kunnskaper og ferdigheter i det systematiske helse-, miljø- og sikkerhetsarbeidet, herunder informasjon om endringer.»
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Helse, miljø og sikkerhet handler om å skape en trygg og god arbeidsplass. Arbeidsmiljøloven § 3 - 5 pålegger derfor arbeidsgiver å gjennomgå opplæring i helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid (HMS). Plikten til opplæring gjelder virksomhetenes leder.
Environment, health and safety is about creating a safe and healthy workplace. It is the manager who has the primary responsibility to ensure that this happens. The working environment act, section 3 - 5, requires the employer to undergo training in health, environment and safety (HSE).
Vi tilbyr verneombudskurs bygg som nettkurs. Kurset er en kombinasjon av webinar og nettkurs. Dag 1 er satt av til webinar og resten av kurset er selvstudier med tilgang på hjelp av instruktør. Kurset skal dekke 40 timer og er tilgjengelig i 6 måneder.
Med Lewis Deep Democracy (LDD) får du en mulighed for at lære, hvordan du kan facilitere samtaler, beslutningsprocesser og konflikter på en måde, hvor alle perspektiver bliver hørt. Styrk dine kompetencer som facilitator med Lewis Deep Democracy (LDD).
Kurset for dig der arbejder med unge og konflikter Vil du gerne hjælpe unge med at løse konflikter? Vil du være en, der kan noget særligt med konflikter på din arbejdsplads, og bidrage til udvikling af jeres praksis – som ressourceperson og med en mæglende tilgang til konflikter?
Vi tilbyder Danmarks bedste konfliktmægleruddannelse. Uddannelsen klæder dig på til at kunne forberede og gennemføre konfliktmæglinger, hvor du er den upartiske tredjepart.
Vi tilbyder en uddannelse som konfliktvejleder, hvor du får viden, metoder og tilgange, der gør dig i stand til at bidrage til psykologisk tryghed og udvikling af en kultur, hvor uenigheder og konflikter håndteres konstruktivt
Denne uddannelse giver dig særlige kompetencer til at konfliktmægle eller facilitere konfliktfyldte rum, hvor der er en hel grupper eller mange parter involveret. Uddannelsen henvender sig til dig, der er erfaren konsulent eller konfliktmægler.
Et koncentreret kursus, der giver dig en grundlæggende konfliktforståelse og træning i at agere konstruktivt i konfliktsituationer.
Et koncentreret kursus, der giver dig en grundlæggende konfliktforståelse, træning i at agere konstruktivt i konfliktsituationer og en introduktion til konfliktmægling.
Vold og trusler på jobb er noe som påvirker både ansatte og arbeidsgivere. Slike hendelser kan føre til fysiske og psykiske skader, økt sykefravær og i verste fall føre til at ansatte forlater arbeidsplassen. Kunnskap om håndtering av vold og trusler er avgjørende for å sikre trygge arbeidsmiljøer
Vi tilbyr HMS grunnkurs (pliktig for VO og AMU). Kurset gir kunnskap om grunnprinsippene i det systematiske helse, miljø og sikkerhetsarbeidet. Kurset er i samarbeid med utvikling.org.
Vold og trusler på jobb påvirker både ansatte og arbeidsgivere. Slike hendelser kan føre til fysiske og psykiske skader, økt sykefravær og i verste fall føre til at ansatte slutter i jobben. Derfor er kunnskap om håndtering av vold og trusler viktig og det bidrar til å sikre et trygt arbeidsmiljø.
Vi tilbyr kurs om håndtering av vold og trusler på arbeidsplassen. Kurset har en praktisk og teoretisk modul hvor du lærer og trener på situasjoner som kan oppstå på arbeidsplassen.
Julebordsesongen nærmer seg, og ansatte i hotell, restaurant og uteliv gjør seg forberedt til å ta imot tusenvis av glade julebordsgjester. Sammen med latter, julebordshow og godt lag kommer og gjerne et høyt inntak av alkohol: noe som øker sannsynligheten for at ansatte opplever vold eller trusler.
Vi tilbyr onlinekurs om arbeidsmiljøutvalg (AMU-kurs). Hvordan lykkes med AMU-arbeidet for å sikre at AMU blir en nyttig møteplass i din bedrift? Hos oss kan du delta på en onlinesamling over en halv dag.
Vi tilbyr kurs om belysning og ergonomi (V150). På kurs om belysning og ergonomi lærer du hvordan du kan bidra til å etablere et optimalt ergonomisk arbeidsmiljø og gode belysningsforhold på arbeidsplassen.
Vi tilbyr kurs om belysning på arbeidsplassen. Sikre et sunt og produktivt arbeidsmiljø for dine ansatte med vårt praktiske kurs om belysning på arbeidsplassen. Dårlig belysning kan føre til en rekke helseproblemer og redusert produktivitet.
Vi tilbyr kurs om ergonomi på arbeidsplassen. Kurset gjennomføres med en kombinasjon av forelesninger, gruppearbeid, øvelser og arbeidsplassbesøk. Du får også tilgang til hjelpemidler du kan ta i bruk i din egen bedrift. Kurset går over 2,5 dager og er en del av et større kurs belysning og ergonomi.
Vi tilbyr gratis nettbasert minikurs på engelsk med praktisk introduksjon til EPD-er. Lær det grunnleggende om miljødeklarasjoner (EPD-er). Dette minikurset gir deg en praktisk introduksjon til EPD-er - hva de er, hvorfor de er viktige, og hvordan bedriften din kan dra nytte av dem.
Vi tilbyr grunnopplæring i arbeidsmiljø (20 timer) som onlinekurs. Forkortet lovpålagt kurs i HMS. I tillegg til det ordinære 40 timers kurset tilbyr Kiwa et forkortet 20 timers kurs. Arbeidsmiljøloven stiller krav til arbeidsmiljøopplæring for arbeidsgivere, verneombud og medlemmer i AMU.
Vi tilbyr grunnopplæring i arbeidsmiljø (40 timer) som onlinekurs. Nå har du muligheten til å få nyttig kunnskap om arbeidsmiljø på en enkel måte. Hos oss kan du gjennomføre et e-læringskurs og deretter delta på onlinesamlinger over to halve dager.
Vi tilbyr HMS-kurs i bygg og anlegg for bedrifter. På kurset får du en bedre forståelse for sammenhengen mellom HMS-arbeid og SHA-planer. Dette kurset holdes på forespørsel og kan skreddersys din bedrift.
Vi tilbyr kurs om HMS-ledelse og psykososialt arbeidsmiljø (V110). Kurset setter fokus på viktige prinsipper for ledelse av systematisk HMS-arbeid, og på hvordan du kan arbeide med det organisatoriske og psykososiale arbeidsmiljøet for å bygge god sikkerhetskultur.
Vi tilbyr onlinekurs om HMS-ledelse og psykososialt arbeidsmiljø (V110). Kurset setter fokus på viktige prinsipper for ledelse av systematisk HMS-arbeid, og på hvordan du kan arbeide med det organisatoriske og psykososiale arbeidsmiljøet for å bygge god sikkerhetskultur.
Vi tilbyr kurs om inneklima og biologiske faktorer i arbeidsmiljøet (V140). Du lærer hvordan du kan bidra til å sikre optimale inneklimaforhold på arbeidsplasser. Godt inneklima lønner seg. På arbeidsplasser med et optimalt inneklima øker trivselen og produktiviteten.
Vi tilbyr kurs om ledelsessystemer for arbeidsmiljø og ytre miljø (V120). Du lærer hvordan du kan lede og gjennomføre innføring av et ledelsessystem for ytre miljø og eller arbeidsmiljø i henhold til de anerkjente internasjonale standardene ISO 14001 og ISO 45001.
Vi tilbyr onlinekurs om ledelsessystemer for arbeidsmiljø og ytre miljø (V120). Du lærer hvordan du kan lede og gjennomføre innføring av et ledelsessystem for ytre miljø og eller arbeidsmiljø i henhold til de anerkjente internasjonale standardene ISO 14001 og ISO 45001.
Vi tilbyr kurs om sertifisert HMS-leder. På sertifiseringskurset får du kunnskaper om arbeidsmiljøledelse i henhold til ISO 45001:2023 (ledelsessystem for arbeidsmiljø), hvordan du kan bidra til å utvikle en god sikkerhetskultur og å redusere risikoforhold på arbeidsplasser.
Vi tilbyr onlinekurs om sertifisert HMS-leder. På sertifiseringskurset får du kunnskaper om arbeidsmiljøledelse i henhold til ISO 45001:2023 (ledelsessystem for arbeidsmiljø), hvordan du kan bidra til å utvikle en god sikkerhetskultur og å redusere risikoforhold på arbeidsplasser.
Vi tilbyr kurs om støy og vibrasjoner (V160). Kurset vil gjøre deg i stand til å kartlegge og foreta risikovurderinger av støy og vibrasjoner i arbeidsmiljøet. Etter kurset skal du kunne komme med effektive tiltak og løsninger som fjerner eller reduserer støy- og vibrasjonseksponering.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere. Dette kurset er et overordnet kurs for øverste leder. Dette kurset er ikke bransjetilpasset. I henhold til arbeidsmiljølovens krav i § 3-5 har enhver arbeidsgiver plikt til å gjennomgå opplæring i helse, miljø- og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere for gods og transportsentraler. Kurset er bransjetilpasset for Lagring, lasting, lossing, parkering og bom og kaianlegg. Omfatter gods og transportsentraler, containerterminaler, parkeringsplasser, parkeringshus og båtopplag, bomstasjoner, havne- og kaianlegg mm.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i anleggsbransjen. Dette kurset er bransjetilpasset for anleggsbransjen, bransjen omfatter bygging og reparasjon av anlegg. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i avfall og gjenvinning. Dette kurset er bransjetilpasset for avfall og gjenvinning. Bransjen omfatter innsamling, mottak, lagring, behandling, gjenvinning og annen håndtering av farlig avfall og ordinært avfall. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i barnehager. Dette kurset er bransjetilpasset for barnehager, dagsenter og andre sosiale omsorgstjenester uten botilbud. Bransjen omfatter omsorgstjenester uten botilbud. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere i barnevern og sosialtjenester som onlinekurs. Dette kurset er bransjetilpasset for barnevern og sosialtjenester. Dette kurset gjennomføres online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i begravelsesbyråer, krematorier og kirkegårder. Dette kurset er bransjetilpasset for begravelsesbyråer, krematorier og kirkegårder. Bransjen omfatter begravelses-byråer, krematorier og drift av kirkegårder og gravlunder.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i bensinstasjoner. Dette kurset er bransjetilpasset for bensinstasjoner. Bransjen omfatter drift av bensinstasjoner. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i bilforhandlere. Dette kurset er bransjetilpasset for bilforhandlere. Omfatter kjøp / salg med biler, varebiler og andre kjøretøy. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i bilverksted og mekaniker. Dette kurset er et overordnet kurs for deg som er en leder og har personalansvar. Dette kurset er bransjetilpasset for Vedlikehold og reparasjon av motorvogner, motorer og mekaniske installasjoner.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i byggebransjen. Dette kurset er bransjetilpasset for byggebransjen. Omfatter byggebransjen generelt inkludert tømrer og snekkervirksomhet. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i bygging og reparasjon av skip og oljeplattformer. Dette kurset er bransjetilpasset for bygging og reparasjon av skip, båter, oljeplattformer og moduler. Omfatter bygging og reparasjon av skip, båter, oljeplattformer og moduler.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i detaljhandel og butikk. Dette kurset er bransjetilpasset for detaljhandel. Omfatter virksomheter som driver detaljhandel med bredt vareutvalg, som dagligvarehandel og butikk. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i engroshandel med husholdningsvarer. Dette kurset er bransjetilpasset for engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk. Omfatter handel av personlige forbruksartikler. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i frisør, kroppspleie og helsestudio. Dette kurset er bransjetilpasset for frisør, kroppspleie og helsestudio. Bransjer relatert til kroppspleie, skjønnhet og helse. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i grafisk produksjon, design og reklame. Dette kurset er bransjetilpasset for grafisk produksjon. Bransjen omfatter grafisk produksjon, design, reklame o.l. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i hotell og restaurantvirksomhet. Dette kurset er bransjetilpasset for hotell og restaurantvirksomhet. Virksomhet relatert til hotell-, overnatting-, serveringsvirksomhet, inkludert kafe, kiosk og bar. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i import, engros og agentur. Dette kurset er bransjetilpasset for Import, engros og agentur. I henhold til Arbeidsmiljølovens krav i § 3-5 har enhver arbeidsgiver plikt til å gjennomgå opplæring i helse, miljø- og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i informasjons- og kommunikasjonsvirksomhet. Dette kurset er bransjetilpasset for Informasjons- og kommunikasjonsvirksomhet. Omfatter forlag, produksjon av film, dvd, cd, reproduksjon av lydopptak, videoer m.v.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i interesseorganisasjoner. Dette kurset er bransjetilpasset for Interesseorganisasjoner. Bransjen omfatter politiske, religiøse, arbeidstaker, arbeidsgiver, livssyns, miljøvernorganisasjoner m.m. Kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i jordbruk. Kurset er bransjetilpasset for Jordbruk. Bransjen omfatter husdyrhold og planteproduksjon. f.eks. gårdsbruk eller landbruk. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i landtransport. Dette kurset er bransjetilpasset for landtransport. Bransjen omfatter all transport på vei og jernbane, inkludert buss, taxi og annen personbefordring, dyretransport og annen transport av gods. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i offentlig administrasjon / trygd. Næringsgruppen inkluder offentlig forvaltning av f.eks. politisk-, finansiell- og administrativ ledelse, tilsyn med finans-, arbeids-, og næringsliv samt finansiering og forvaltning av offentlige trygdeordninger.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i post- og distribusjonsvirksomhet. Dette kurset er bransjetilpasset for post- og distribusjonsvirksomhet. Bransjen omfatter post- og distribusjonsvirksomhet, budtjenester og liknende. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i privatetterforskning og vakttjenester. Dette kurset er bransjetilpasset for privatetterforskning og vakttjenester. I henhold til Arbeidsmiljølovens krav i § 3-5 har enhver arbeidsgiver plikt til å gjennomgå opplæring i helse, miljø- og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av dyrefor. Dette kurset er bransjetilpasset for Produksjon av dyrefor. I henhold til Arbeidsmiljølovens krav i § 3-5 har enhver arbeidsgiver plikt til å gjennomgå opplæring i helse, miljø- og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av elektriske maskiner og apparater. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo. Kurset er bransjetilpasset for produksjon av elektriske maskiner og apparater.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av glass, sement, gips, betong. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo. Dette kurset er bransjetilpasset for produksjon av glass, sement, gips, betong med mer.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av kjemikalier og kjemiske produkter. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo. Dette kurset er bransjetilpasset for produksjon av kjemikalier og kjemiske produkter.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av kontor- og datamaskiner. Dette kurset er bransjetilpasset for Produksjon av kontor- og datamaskiner. Bransjen omfatter produksjon av kontor- og datamaskiner og utstyr til kontor- og datamaskiner. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av metaller. Bransjen omfatter produksjon og støping av jern, stål, aluminium og andre lettmetaller, edelmetaller og tungmetaller, legeringer og halvfabrikater. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av metallvarer. Produksjon av metallkonstruksjoner, bygningsartikler av metall, cisterner, tanker, radiatorer og kjeler til sentralvarmeanlegg, smiing, stansing, pulvermetallurgi, produksjon av kjøkkenredskaper, håndverktøy, skruer, muttere, mm.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av næringsmidler og drikkevarer. Bransjen omfatter all produksjon av næringsmidler, herunder drikkevarer. Slakting omfattes også av denne bransjen. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere i produksjon av papir og papirvarer som onlinekurs. Bransjen omfatter produksjon av papirmasse, papir, papp og varer av papir og papp. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av radio, fjernsyn og kamerautstyr. Bransjen omfatter produksjon av radio-, fjernsyns- og annet kommunikasjonsutstyr. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i produksjon av tekstiler, lær og klær. Bransjen omfatter produksjon av garn og tråd, veving, etterbehandling og annen produksjon av tekstiler, trikotasje, klær, tepper og andre tekstilvarer. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i reiseliv og fritidsvirksomhet. Kurset omfatter aktivitets- og opplevelsesselskaper, reisebyrå, turistkontor og reisearrangørtjenester. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i renholdsbransjen. Bransjen omfatter rengjøringsvirksomhet (vasking) i offentlige og private virksomheter samt skadedyrbekjempelse. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i reparasjon og handel med motorsykler. Bransjen omfatter reparasjon av motorsykler og handel med motorsykler og deler til motorsykler. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i skogbruk. Kurset omfatter avvirking av skog, utplanting og gjødsling av skogplanter, rydding, ugraskontroll og avstandsregulering mm. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i teknisk forskning, prøving og analyse. Bransjen omfatter forskning og utvikling innen natur og teknikk, teknisk prøving, analyse og teknisk konsulentvirksomhet. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i underholdningsvirksomhet. Dette kurset er bransjetilpasset for drift av underholdningsvirksomhet. Bransjen omfatter show og underholdningsbransjen. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i undervisning og skole. Dette kurset er et overordnet kurs for deg som er en leder og har personalansvar. Dette kurset er bransjetilpasset for Undervisning. Bransjen omfatter alle typer skoler og annen undervisningsvirksomhet.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i vannforsyning. Dette kurset er et overordnet kurs for deg som er en leder og har personalansvar. Dette kurset er bransjetilpasset for Vannforsyning - oppsamling, distribusjon og rensing av vann. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i vaskeri og renseri. Dette kurset er et overordnet kurs for deg som er en leder og har personalansvar. Dette kurset er bransjetilpasset for vaskeri og renseri. Dette kurset er online og kan gjøres i eget tempo.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere i veterinær- og andre dyrehelsetjenester. Dette kurset er et overordnet kurs for deg som er en leder og har personalansvar. Dette kurset er bransjetilpasset for veterinær- og andre dyrehelsetjenester.
Vi tilbyr online HMS-kurs for ledere produksjon av maskiner og utstyr. Dette kurset er bransjetilpasset for Produksjon av maskiner og utstyr. Bransjen omfatter produksjon og reparasjon av kraftmaskiner og utstyr, unntatt motorer til motorvogner og luftfartøy.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for vannforsyning. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40 timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for engroshandel med husholdningsvarer. Dette kurset er bransjespesifikt for engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk. Omfatter handel av personlige forbruksartikler (Som Power, Expert, Elkjøp o.l.).
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for offentlig administrasjon / trygd. Bransjen inkluder offentlig forvaltning av f.eks. politisk-, finansiell- og administrativ ledelse, tilsyn med finans-, arbeids-, og næringsliv samt finansiering og forvaltning av offentlige trygdeordninger.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for akvakultur. Dette kurset er bransjespesifikt for akvakultur. Bransjen omfatter all akvakulturvirksomhet, herunder slakting, kultivering, havbeite og oppdrett, fiske og fangstud.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for barnehager. Dette kurset er bransjespesifikt for barnehager, dagsenter og andre sosiale omsorgstjenester uten botilbud. Bransjen omfatter omsorgstjenester uten botilbud.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for begravelsesbyråer. Dette kurset er bransjespesifikt for begravelsesbyråer, krematorier og kirkegårder. Bransjen omfatter begravelses-byråer, krematorier og drift av kirkegårder og gravlunder.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for bensinstasjoner. I dette kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for bergverksdrift. I dette kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for detaljhandel. Dette kurset er bransjespesifikt for detaljhandel. Omfatter virksomheter som driver detaljhandel med bredt vareutvalg, som dagligvarehandel og butikk.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for eiendomsdrift. Dette kurset er bransjespesifikt for eiendomsdrift. Omfatter drift og eie av fast eiendom. I dette kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for engroshandel med kjemiske produkter. Dette kurset er bransjespesifikt for engroshandel med kjemiske produkter. Omfatter handel og omsetning av kjemiske produkter.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for frisør og kroppspleie. Dette kurset er bransjespesifikt for frisør, kroppspleie og helsestudio. Omfatter bransjer relatert til kroppspleie, skjønnhet og helse.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for gassdistrubisjon i rør. I dette kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for gods og transportsentraler. I dette kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for grafisk produksjon. I dette online-kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for hotell og restaurant. I dette online-kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for interesseorganisasjoner. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for kontorvirksomhet. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for landtransport. Dette kurset er bransjespesifikt for landtransport. Bransjen omfatter all transport på vei og jernbane, inkludert buss, taxi og annen personbefordring, dyretransport og annen transport av gods.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for overflatebehandling av metaller. Onlinekurset gir en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for post- og distribusjonsvirksomhet. Dette kurset er bransjespesifikt for post- og distribusjonsvirksomhet. Bransjen omfatter post- og distribusjonsvirksomhet, budtjenester og liknende.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av dyrefor. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av gummi og plastprodukter. Du får en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av maskiner og utstyr. Dette kurset er bransjespesifikt for produksjon av maskiner og utstyr. Bransjen omfatter produksjon og reparasjon av kraftmaskiner og utstyr, unntatt motorer til motorvogner og luftfartøy.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av metaller. I dette online kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av papir og papirvarer. Dette kurset er bransjespesifikt for produksjon av papir og papirvarer. Bransjen omfatter produksjon av papirmasse, papir, papp og varer av papir og papp.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av radio, fjernsyn og kamerautstyr. Dette kurset er bransjespesifikt for produksjon av radio, fjernsyn og kamerautstyr. Bransjen omfatter produksjon av radio-, fjernsyns- og annet kommunikasjonsutstyr.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for show og underholdningsbransjen. Dette kurset er bransjespesifikt for drift av underholdningsvirksomhet. Omfatter show og underholdningsbransjen.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for skole og undervisning. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for teknisk forskning. I dette online kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for vakttjenester. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg i helsetjenester i institusjon. Dette online-kurset er bransjespesifikt for helsetjenester og omsorgstjenester i institusjon. f.eks sykehjem og aldershjem.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg i produksjon av kjemikalier. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for import, engros og agentur. I dette kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av elektriske maskiner og apparater. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av kontor- og datamaskiner. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av næringsmidler og drikkevareproduksjon. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle.
Vi tilbyr hms-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for byggebransjen. Kurset er bransjespesifikt for byggebransjen. Omfatter byggebransjen generelt inkludert tømrer og snekkervirksomhet. Du får en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for jordbruk. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for skogbruk. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40 timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for sport og idrett. Dette kurset er bransjespesifikt for sport og idrett. Drift av idrettsanlegg, drift av idrettslag og klubber, rideskoler, ridestaller, veddeløpsbaner, instruktør- og trenervirksomhet, drift av alpinanlegg mm.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for trelastindustrien. I dette onlinekurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40 timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for informasjons- og kommunikasjonsvirksomhet. Du får en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for bilverksted. I dette online kurset får du en god innføring i systematisk arbeidsmiljøarbeid til verneombudets og AMU-representantens rolle. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til HMS-opplæring som et 40-timerskurs.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for motorsykler. Dette kurset er bransjespesifikt for reparasjon og handel med motorsykler. Bransjen omfatter reparasjon av motorsykler og handel med motorsykler og deler til motorsykler.
Vi tilbyr bransjespesifikt online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for produksjon av tekstiler, lær og klær. Produksjon av garn og tråd, veving, etterbehandling og annen produksjon av tekstiler, trikotasje, klær, tepper og andre tekstilvarer.
Vi tilbyr online HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg for veterinær. Dette kurset er bransjespesifikt for veterinær- og andre dyrehelsetjenester. Bransjen omfatter veterinærer, dyrepleiere, seminpersonell, fiskehelsebiologer og andre dyrehelsearbeidere.
We provide online HSE course for managers - construction industry in english. This online course is industry-specific for the Construction Industry, which includes the construction and repair of infrastructure.
We provide online HSE course for managers - for hotel and restaurant in english. This course is a general course for all leaders with managerial responsibilities, including all middle managers or project / team / line managers with any form of operational or personnel responsibility.
We provide online HSE course for safety representatives and working environment committees for hotel and restaurant in english. In this course you will receive a solid introduction to systematic working environment efforts as well as the role of the Safety Representative and the WEC representative.
Vi tilbyr onlinekurs om seksuell trakassering på arbeidsplassen. Seksuell trakassering på arbeidsplassen skal ikke forekomme, dette er derfor felt ned i arbeidsmiljøloven. Vi skal i dette kurset gå igjennom hva seksuell trakassering er.
Vi tilbyr kurs i arbeidsmiljøkonflikter, forebygging, forståelse og håndtering. Formålet med kurset er å gi konkrete og anvendbare kjøreregler og verktøy for å forebygge og håndtere konflikter.
Vi tilbyr kurs om arbeidsmiljøutvalget i arbeid. Formålet med kurset er å gi deltakerne en innføring i hvordan man kan utvikle AMU fra å være et organ for papireksersis til å bli en premissleverandør i virksomheten.
Vi tilbyr nettkurs om arbeidsmiljøutvalget i arbeid. Formålet med kurset er å gi deltakerne en innføring i hvordan man kan utvikle AMU fra å være et organ for papireksersis til å bli en premissleverandør i virksomheten.
Vi tilbyr kurs om arbeidsplassen som utviklings- og læringsarena. Helsesekretærene, sekretærene har en viktig funksjon på arbeidsplassen. De defineres ofte som "limet" i en organisasjon: de skal ha oversikt og kunne mye om så mangt.
Vi tilbyr kurs i ergonomi for kontoransatte. Kroppen vår er laget for bevegelse og belastning. Hvordan klarer vi å imøtekomme kroppens behov, når stadig flere arbeidsoppgaver foregår ved PC’en? Det er det verd å sette på dagsorden, for helsas skyld.
Vi tilbyr kurs om folkeskikk og uskikk på jobben. Hvordan behandler vi våre kollegaer og ledere? Folkeskikk og uskikk på jobben er et kurs basert på psykolog Jan Atle Andersen sine teorier og ideer.
Vi tilbyr 3-dagers kurs med tema grunnopplæring HMS 40 timer. Grunnopplæringens mål er at deltakerne lærer hvordan de i praksis, og i samarbeid med de berørte og andre, kan utvikle sikre og gode arbeidsformer for å bedre arbeidsmiljøet.
Vi tilbyr HMS grunnopplæring 40 timer for kirken. Kurset går over 2 samlinger, hver på to dager, og er utarbeidet i samarbeid mellom KA (Kirkelig arbeidsgiver- og interesseorganisasjon), FAD (Fornyings-, administrasjons- og kirkedepartementet) og Fagakademiet.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere i kirken. Kurset gir en innføring i Arbeidsmiljølovens minstekrav for opplæring av arbeidsgivere og ledere. Arrangeres i samarbeid med KA. Kurset dekker Arbeidsmiljølovens krav til arbeidsgivers plikt til å gjennomgå opplæring i helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid.
På dette kurset klarlegges rammer for verneombudsrollen i lovverk, organisering og samspill med ledelse, ansatte og tillitsvalgte. Forholdet til kolleger og ansatte - og i denne sammenhengen samhandlingen i et sterkt tillitsforhold - berøres også.
Vi tilbyr videokonferanse i hva arbeidstakere må tåle. Hvor stopper veiledningsplikten i møte med krevende brukere? I samarbeid med Studiesenter tilbyr vi kurset via toveis lyd/bilde på ditt lokale Studiesenter.
Hvordan kan du møte aggresjon og vold på din arbeidsplass på en best mulig måte? Ansatte i helse- og omsorgstjenesten opplever økning i volds- og trusselsituasjoner - særlig innen psykiatri / rus, demensomsorg, miljøarbeid, barnevern, NAV og krisesenter.
Vi tilbyr kurs for kontoransatte om kommunikasjon og samhandling på arbeidsplassen. Alle som samhandler med mennesker, vet at god kommunikasjon er viktig for å skape gode relasjoner og godt samarbeid.
Vi tilbyr kurs om konflikthåndtering i arbeidslivet. Formålet med kurset er å gi konkrete og anvendbare kjøreregler og verktøy for å forebygge og håndtere konflikter. Konflikt er ikke uenighet! Konflikter dreier seg om måten vi er uenig på.
Hovedverneombud er et viktig verv og et ansvarsfullt og utfordrende verv, men samtidig et lærerikt og selvutviklende verv. Rammer for utøvelse er satt gjennom lovverket, men samtidig er det stort rom for skjønn og til å legge egne erfaringer, vett og forstand inn i utøvelsen av vervet.
Vi tilbyr kurs i livsfaseturnus og fleksible turnusordninger. Formålet er å vise hvilke muligheter som finnes for alternative og fleksible turnusordninger, samtidig som man forholder seg til dagens regelverk.
Vi tilbyr kurs om mobbing og trakassering - et arbeidsmiljøproblem som må tas på alvor. Hvilke grep kan man ta og hva kan bidra til å løse situasjonen? Alle som arbeider med eller blant mennesker trenger kompetanse og forståelse rundt dette.
Arbeidsmiljøloven har inngående reguleringer av forholdet mellom ansatte og arbeidsgivere. Kurset gir en generell innføring i de mest sentrale emnene i loven, og fokuserer særlig på de omfattende endringene i Arbeidsmiljøloven som trådte i kraft 1.juli 2015.
Innenfor de fleste oppgaver og arbeidsområder vil man uavhengig av fag, rolle og funksjon oppleve etiske dilemma og møte spørsmål om taushetsplikt. Kurset vil belyse ulike etiske teorier, yrkesetiske retningslinjer og hvordan praktisk jobbe med etiske dilemma både som ansatt og tjenesteyter.
Vi tilbyr kurs om offentleglova i 2017 - utviklingstrekk og status. Kurset skal belyse hva som er status per 2017 og om det er mulig å se noen utviklingstrekk siden 2009.
I samarbeid med Studiesenter tilbyr vi kurset via toveis lyd / bilde på ditt lokale Studiesenter. Kurset skal belyse hva som er status per 2017 og om det er mulig å se noen utviklingstrekk siden 2009.
Vi tilbyr webinar om oppfølging av ansatte i hjemmekontor, karanteneslitasje. Formålet med kuret er å gi deltakerne en lavterskel verktøykasse for bruk i en krevende og spesiell situasjon. Webinaret gjennomføres med toveis lyd-/ bildekommunikasjon.
Vi tilbyr kurs om oppfølging og ettervern av deg selv og kolleger. Arbeidslivsundersøkelser viser at stadig flere offentlig ansatte opplever enkelthendelser eller situasjoner som bygger seg opp over tid, som kan føre til at hverdagen kan bli utfordrende å håndtere.
Vi tilbyr oppfølgingsdag i HMS for kirken. Kurset skal gi en oppfriskning av den grunnleggende HMS kunnskapen og anledning til å diskutere erfaringer. Kurset er basert på kombinasjon av forelesning med utstrakt bruk av praktiske eksempler, og erfaringsutveksling i plenum og grupper.
Vi tilbyr kurs i psykososialt arbeidsmiljø. Kurset skal gi deltakerne tanker og verktøy til å arbeide videre med arbeidsmiljøet på egen arbeidsplass. Når krav og tempo øker på arbeidsplassene er det alltid en fare for at det kan få negative konsekvenser for samspill og samhandling.
Vi tilbyr kurs i samhandling, trivsel og arbeidsmiljøutvikling. Fokus denne dagen vil være samarbeid, kommunikasjon, respekt og hva som kan påvirke vår arbeidsglede og trivsel på jobb. Formålet er å bevisstgjøre deltakerne på økt nærvær og trivsel ved hjelp av samarbeidsforholdene på arbeidsplassen.
Vi tilbyr temakveld om folkeskikk og uskikk på jobben. Hvordan behandler vi våre kollegaer, ledere og ansatte? Folkeskikk og uskikk på jobben er et kurs basert på psykolog Jan Atle Andersen sine teorier og ideer. Denne gang kan du delta på en komprimert utgave, tre timer etter jobb!
Vi tilbyr kurs om uønsket seksuell oppmerksomhet og trakassering i arbeidslivet. Krav til interne varslingsrutiner og forsvarlig oppfølging av mottatte varsler om seksuell trakassering begått i egen organisasjon - et høyaktuelt tema som gjelder alle bransjer og samfunnssektorer.
Vi tilbyr kurs om varsling av kritikkverdige forhold i virksomheten. Kurset skal gjøre deltakerne tryggere i sin arbeidshverdag ved å få en større forståelse for de juridiske rammene for varsling av kritikkverdige forhold i virksomheten.
Varsling er et sentralt tema for tiden. Det opptar mange, og er aktuelt på veldig mange arbeidsplasser. Det er et omfattende tema, med grenser mot taushetsplikt, opplysningsplikt, lojalitet og arbeidsmiljøloven.