I kategorien for avvenning og psykisk helse finner du kurs, behandlinger og programmer på det mentale plan. Du kan få hjelp mot for eksempel fobier, depresjoner eller angst. Eller få avvenningsprogrammer mot uvaner som røyking, snus, stress, spiseforstyrrelser eller søvnproblemer. Det er ingen vits i å plages med noe det finnes lang erfaring med å motvirke. Utnytt ditt potensiale eller bli kvitt plager med et kurs direkte rettet mot ditt problem.
Vi tilbyr røykestopperkurs for bedrifter. Modellen er utviklet via videreutviklede studier av kinesiologi, kognitiv terapi, TFT Tankefeltterapi, øreakupunktur og soneterapi.
Vi tilbyr røykestopperkurs med en til en coaching. Modellen er utviklet via videreutviklede studier av kinesiologi, kognitiv terapi, TFT Tankefeltterapi, øreakupunktur og soneterapi.
Vi tilbyr kurs om soveproblemer, angst og fobier for bedrifter. Lær deg å få kontroll på soveproblemer, angst og fobier. Modellen er utviklet via videreutviklede erfaringer av kinesiologi, kognitiv terapi og TFT Tankefeltterapi.
Vi tilbyr kurs om soveproblemer, angst og fobier som 1 - 1 undervisning. Lær deg å få kontroll på soveproblemer, angst og fobier. Modellen er utviklet via videreutviklede erfaringer av kinesiologi, kognitiv terapi og TFT Tankefeltterapi.
Influensa, vond rygg, stress og psykiske belastninger ligger ofte bak sykemeldinger. Agil helse tilbyr kurs i stressmestring og psykisk helse, slik at din organisasjon og enkeltindividene får verktøy og teknikker for å håndtere høy arbeidsmengde og mentale påkjenninger.
Vi tilbyr Webinar – Introduksjonskurs til godt AKAN arbeid. Godt arbeid med AKAN og en tydelig policy og rusmiddelprosedyre på arbeidsplassen er viktig for å forebygge og håndtere rus og avhengighet i norsk arbeidsliv.
Vi tilbyr Webinar AKAN – den nødvendige samtalen. Er du bekymret for en ansatt? Har du ansatt med endret adferd? Har du mistanke om at din ansatt drikker for mye eller sitter oppe om natten og spiller?
Vi tilbyr Webinar AKAN for ledere. Godt arbeid med AKAN og en tydelig policy og rusmiddelprosedyre på arbeidsplassen er viktig for å forebygge og håndtere rus og avhengighet i norsk arbeidsliv.
Vi tilbyr kurs i å slutte å røyke som nettkurs .Bli røykfri med mental trening og Goal Mapping. I dette kurset vil du lære effektive mentale teknikker og lære deg hvordan du kan bruke Goal Mapping til å bli røykfri! Har du prøvd å slutte å røyke, men har opplevd at du sprekker etter kort tid?
Vi tilbyr nettkurs i fra kaos til mestring - overvinne lærevansker. Sliter dine barn med å huske, lære eller konsentrere seg? Vil du høre om hvordan du kan hjelpe ditt barn til å bli bedre i stand til å lære? Spesialpedagogo Elin Natås har 15 års erfaring med å hjelpe elever.
I dette kurset får du en ny forståelse for kjærlighetens frustrasjoner: hva kjærlighet egentlig er og bør være, og du lærer deg forskjellen mellom det å være betatt, forelsket og det å elske. Du blir også tatt med på en reise inn i hektens verden, som mange nok vil kjenne seg igjen i.
Vi tilbyr flyskrekkurs. Du lærer teknikker hentet fra moderne kognitiv psykologo, som å endre negative, fastlåste tankemønstre. Sammen med pust- og avspenningsøvelser bidrar dette til økt angst og forbimestring.
Dette kurset tar for seg det problemet som de fleste har størst vanskelighet for å komme seg videre fra, nemlig kjærlighetssorg eller frykt for å åpne seg for kjærligheten. Daterådgiver Ane Hagen gir deg tips og råd til hvordan du kan komme deg videre.
Vi tilbyr kurs i stressmestring som nettkurs med instruktør Mirza Mujic. Lær hvordan du kan redusere ditt stressnivå ved hjelp av Mirza sine egne erfaringer og stressteori. Vi alle stresser mer eller mindre, noen stresser mer mens andre stresser mindre i ulike situasjoner.
Helbred traumer og uheldige mønstre! Dette retreatet er tilpasset deg som ønsker å jobbe med vonde minner, uro, stress, nedstemthet, angst, traumer eller andre utfordringer som hindrer din personlige vekst.
Mestrer du stress mestrer du det aller meste. Lær hvordan! Stress kan signalisere at nå er det “nok”, noe er veldig galt, dette “klarer” du ikke, at du er på tynn is, at noe ikke er til å holde ut – men også at du skal overskride noen grenser, som må til for å komme videre.
Velkommen til spesialdesignet retreat for deg som ønsker å løse opp i fastlåste mønstre, tanker og traumer som hindrer deg i å leve slik du ønsker!
Vi tilbyr kurs om ADHD og stressmestring. Kurset har fokus på hvordan selv kan bidra til å senke stress og øke din tilstedeværelse. Kurset er tilrettelagt for deg med med en ADHD utfordring, enten det gjelder deg selv, eller noen i familien.
Vi tilbyr kurs om stresshåndtering i forebyggingsperspektiv for bedrifter. I et samfunn med stadig økende endringer, omlegginger og økende krav til helse, miljø og sikkerhet, har fokus på mestring av stress blitt et satsingsområde for mange bedrifter og organisasjoner.
Vi tilbyr røykesluttkurs for bedrifter. De fleste som slutter å røyke og snuse, slutter på egen hånd. For en god del er det imidlertid nødvendig med støtte. Effekten blir størst når den som skal slutte blir støttet både av veiledning og legemidler til røykeslutt.
Medi 3 Bedriftshelsetjeneste tilbyr kurs i stressmestring. for bedrifter. Stressmestring handler om forebygging og mestring av stress. Stress kan gi både psykiske og fysiske plager. Dersom stresset vedvarer over lang tid, kan man pådra seg ulike sykdommer i kroppen.
Vi tilbyr angsttilstander som nettkurs. Angst er et av de hyppigste symptomene man møter i allmennpraksis. Over en tredel av de pasientene som presenterer et psykiatrisk problem, klager over angst.
Vi tilbyr depresjoner som nettkurs. Kurset omfatter tilstandene depresjon, postnatal depresjon, posttraumatisk stresslidelse, søvnforstyrrelser og bipolar affektiv lidelse.
Vi tilbyr oppfriskningskurs i legemiddelhåndtering med fokus på rus og psykiatri for sykepleiere som nettkurs.
Vi tilbyr oppfriskningskurs i legemidler, rus og psykiatri for helsefagarbeidere som nettkurs. Kurset er utviklet av Anita Baadstø (sykepleier). Innholdet i kurset er basert på artikler i NEL og Kommune-NEL. Artiklene oppdateres kontinuerlig, og det anbefales at du bruker dem i oppgaveløsningen.
Vi tilbyr psykiatri som nettkurs. Kurset omhandler angstlidelser, depresjoner og psykoser.
Vi tilbyr søvn og insomni som nettkurs. Det skrives stadig om søvn i media og ikke alt er like presist. Langvarige problemer med insomni behandles best med ikke-medikamentelle tiltak - først og fremst søvnrestriksjon og stimulus-kontroll.
Jeg tilbyr kurs og veiledning innen en rekke ulike fagretninger innenfor aggresjonsforståelse og -håndtering. ADMITbygger på 3 kjerneverdier. Trygt Personale som samhandler gir trygge klienter ADMIT er tuftet på 4 bærebjelker:
Som eneste godkjente instruktør i Norge, og med Copyright i Norden, kan jeg tilby dette svært aktuelle og effektive verktøyet i møte med mennesker med selvskadingsproblematikk. Metoden er bygget på omfattende forskningsbaserte klinisk og teoretisk studier.