I kategorien for avvenning og psykisk helse finner du kurs, behandlinger og programmer på det mentale plan. Du kan få hjelp mot for eksempel fobier, depresjoner eller angst. Eller få avvenningsprogrammer mot uvaner som røyking, snus, stress, spiseforstyrrelser eller søvnproblemer. Det er ingen vits i å plages med noe det finnes lang erfaring med å motvirke. Utnytt ditt potensiale eller bli kvitt plager med et kurs direkte rettet mot ditt problem.
Vi tilbyr AART-trenerkurs. Kurset gir deltakerne en grundig innføring i hvor viktig sosial kompetanse er for at barn og unge skal kunne fungere godt i samspill med andre og takle utfordringer de møter i hverdagen.
Vi tilbyr kurs om rus og seksualitet for bedrifter. Rus innebærer blant annet alkohol, cannabis, reseptbelagte medikamenter, sovemidler, GHB, sentralstimulerende stoffer og hallusinogener. Dessverre er det mange som har opplevd å bli overgrepet eller solgt sin kropp for rus.
Vi tilbyr individuelle timer online om rus og seksualitet. Rus innebærer blant annet alkohol, cannabis, reseptbelagte medikamenter, sovemidler, GHB, sentralstimulerende stoffer og hallusinogener. Dessverre er det mange som har opplevd å bli overgrepet eller solgt sin kropp for rus.
Vi tilbyr privatundervisning om rus og seksualitet. Rus innebærer blant annet alkohol, cannabis, reseptbelagte medikamenter, sovemidler, GHB, sentralstimulerende stoffer og hallusinogener. Dessverre er det mange som har opplevd å bli overgrepet eller solgt sin kropp for rus.
Vi tilbyr privatundervisning om stress og mindfullness. Det kan det ofte dukke opp utfordringer i livet vårt. Dette kan medføre ekstra seksuelle utfordringer. Stress er, og oppleves forskjellig fra person til person. Noen liker å ha kontroll, noen er pessimister, og noen har store krav til seg selv.
Velkommen til traume- og stressmestringsworkshop / retreat i regi av SpiritualPsychology Dette er helg spesielt utviklet for deg som strever med stressreaksjoner og traumer.
Helbred traumer og uheldige mønstre! Dette retreatet er tilpasset deg som ønsker å jobbe med vonde minner, uro, stress, nedstemthet, angst, traumer eller andre utfordringer som hindrer din personlige vekst.
Mestrer du stress mestrer du det aller meste. Lær hvordan! Stress kan signalisere at nå er det “nok”, noe er veldig galt, dette “klarer” du ikke, at du er på tynn is, at noe ikke er til å holde ut – men også at du skal overskride noen grenser, som må til for å komme videre.
Velkommen til spesialdesignet retreat for deg som ønsker å løse opp i fastlåste mønstre, tanker og traumer som hindrer deg i å leve slik du ønsker!
Opplever du indre uro og grubling? Dette enkle kurset kan hjelpe deg til klarhet.
Hvordan finne meningen med livet? Hvordan få mer energi og livsglede? I dette fire dagers lydkurset vil du bli bedre kjent med deg selv og hva du trenger for å bli lykkelig på innsiden.
"CALM NERVESYSTEM-REGULERING" er en gruppetime på Dharmasenteret. Nå kan du få denne timen hjemme. Denne timen etterlater deg med en dyp avspenning og indre ro, og et hode som ikke er fullt av tanker. Merk forskjellen når KROPPEN finner ro, vagusnerven balanse og kroppen får slippe stress
Seminar og workshop for dere som vil forstå stress, nervesystem, ro og hvile på en helhetlig måte. Dere som erkjenner at stress ikke er noe vi kan tenke oss ut av i hodet. Stress og stressmestring er mentalt, emosjonelt, det handler om dine ubevisste trossystemer og energi-flyt gjennom kroppen.
Vi tilbyr virtuelt Frokostmøte: Gratis Morgenkaffe: Markering av verdensdagen for psykisk helse - «Tillit er beredskap» Ta morgenkaffen sammen med oss og få foredrag om viktige temaer. I arbeidshverdagen vår er vi avhengige av både kompetanse, rutiner og utstyr for å arbeide sikkert.
Er du klar for å bli kvitt kaos følelsen? Drømmer du om mer overskudd og indre ro? Hva hvis dette programmet er det beste du gjør for deg selv i år? Du får veldig mye i dette kurset og du styrer hva du ønsker tilgang til når - jeg er kun en epost unna.
Jeg tilbyr kurs i vekt reduksjon. En metode med gode resultater som har vært omtalt i The Sun, The Daily Express , TVnyhetsprogram og nasjonalradio i England. En metode som kan brukes enten du skal ned 5 kg eller 40 kg.
Jeg tilbyr Røyke - og snusslutt med Hypnose. Er du en av dem som sliter med å slutte å røyke selv om du vil? Er du motivert, men klarer det ikke? Merker du at pusten, kondisjonen eller andre deler av helsen begynner å bli dårligere? Er du redd for å kjempe kampen mot røyksuget hvis du slutter?
Er du klar for en innvendig mental storvask? Er du klar for å fjerne det som ikke lenger tjener deg, som negative tanker og lite konstruktiv selvkritikk? Er du klar for å: STÅ MER I EGEN KRAFT? BLI DIN EGEN BESTE VENN?
SMART konseptet gir deg økt overskudd og smartere tilnærminger – på jobb, privat, i relasjon til så vel andre som deg selv. SMART konseptet bidrar til å: øke enkeltprestasjoner, øke selvinnsikten, endre adferd, sette riktige mål, planlegging, struktur, finne egen drivkraft
Kunne du tenke deg: • en god natts søvn hver natt.• sovne raskt og sove uavbrutt gjennom hele natten.• slippe hjelpemidler som te og innsovningstabletter.• få økt overskudd og sinnsro.
Kanskje har du hørt om DB-System® gjennom en venn, sett en annonse eller rett og slett bare er nysgjerrig på hva metoden går ut på. Da er dette en fin anledning til å bli kjent med DB-System® og finne ut om det kan være noe for deg.
Grunnkurset gir deg mer ro, bedre balanse og konkrete verktøy for hverdagen. Du får en hjernetrening, teknikker, en sone av indre ro og balanse – og et styringsverktøy – som hjelper deg å lede deg selv på en helt ny måte.