I kategorien for avvenning og psykisk helse finner du kurs, behandlinger og programmer på det mentale plan. Du kan få hjelp mot for eksempel fobier, depresjoner eller angst. Eller få avvenningsprogrammer mot uvaner som røyking, snus, stress, spiseforstyrrelser eller søvnproblemer. Det er ingen vits i å plages med noe det finnes lang erfaring med å motvirke. Utnytt ditt potensiale eller bli kvitt plager med et kurs direkte rettet mot ditt problem.
Dette er et meget praktisk kurs som gir økt kompetanse til å yte godt faglig arbeid gjennom analyse av atferd, strukturert tilrettelegging og målrettede arbeidsprosedyrer. Du får konkrete redskaper som kan benyttes i ditt arbeide med barn.
Vi tilbyr webinar om barn med atferd som utfordrer. Dette er et meget praktisk kurs som gir økt kompetanse til å yte godt faglig arbeid gjennom analyse av atferd, strukturert tilrettelegging og målrettede arbeidsprosedyrer. Du får konkrete redskaper som kan benyttes i ditt arbeide med barn.
Vi tilbyr kurs om barn med tilknytningsvansker. Dette er en kursdag der vi ser på ulike perspektiver og mulige tiltak for barn med tilknytningsforstyrrelser. Tegn, ulike tanker om - og ideer i møtet med disse barna og deres nære voksne.
Vi tilbyr kurs om barn og unge - mindre konflikter og bedre miljø ved økt forståelse for sosiale situasjoner. Mange barn og unge strever med å få innpass og fungere godt i sosiale sammenhenger.
Vi tilbyr kurs om barn som utfordrer - et kurs for assistenter og fagarbeidere i barnehage og skole. Målsettingen er at etter endt kursdag vil deltakerne kunne observere, ha fleksible tanker om hva ulik adferd kan handle om og ideer til tiltak.
Vi tilbyr DU - Mestringskurs for ungdom - et strukturert kognitivt basert tiltak, utviklet spesielt for aldersgruppen 14 - 20 år. DU er et behandlingstiltak ved lett til moderat depresjon, og et tiltak for å forebygge utvikling av depresjon hos unge med sub-kliniske depresjonsskårer.
Vi tilbyr kurs om emosjonelle utfordringer hos barn og unge. Hvordan forstå og møte barn og unges tilbaketrekkingsreaksjoner, frykt og angst i barnehage og skole? Hvordan kan emosjonelle utfordringer vise seg hos barn og unge?
Fagakademiet arrangerer Vivat sitt kurs som heter «Førstehjelp ved selvmordsfare». Dette kurset vil gi deg nyttig kompetanse i selvmordsforebygging. Selvmordstanker og selvmordsforsøk er vanligere enn mange tror.
Vi tilbyr kurs om grønne tanker - glade barn. Det aller viktigste lærer vi når vi er små. Lær barn å snakke vennlig og støttende til seg selv! Jeg er verdt å like. Andre er stort sett til å stole på. Det kommer til å gå bra!
Vi tilbyr kurs om inntakssamtalen - psykisk helse og rus. Kurset handler om hvordan man får oversikt over hvilke utfordringer av psykiatrisk art en klient til vurdering har, og hvorvidt klienten hører inn under spesialisthelsetjenesten eller de kommunale helsetjenestene.
Vi tilbyr KiB kurslederopplæring - kurs i mestring av belastning. Kurset er basert på stressteori og kognitiv teori, samt metodene fra Kurs i mestring av depresjon (KiD). Målsettingen er å lære opp kursledere for Kurs i mestring av belastning - KiB.
Vi tilbyr KiD kurslederopplæring - kurs i mestring av depresjon. Det er et stort behov for effektive, evaluerte lavterskeltilbud som KiD, fordi forekomsten av depresjonstilstander er høy, og tilgangen på ønsket og effektiv behandling er begrenset.
Vi tilbyr kurs i hverdagsrehabilitering. Formålet er at kurset skal gi deltakerne innsikt i og kunnskap om hverdagsrehabilitering. Kurset fokuserer på en praktisk tilnærming til hverdagsrehabilitering. Kurset skal også være en arena for erfaringsutveksling.
Vi tilbyr kurs i psykologisk førstehjelp. Lær barn å snakke vennlig og støttende til seg selv! Jeg er verdt å like. Andre er stort sett til å stole på. Det kommer til å gå bra! Å takle egne følelser kan og bør trenes på, det læres ved øvelse.
Vi tilbyr regionalt oppdateringsseminar for kursledere i KiD og KiB. En viktig møteplass for utveksling av erfaringer, oppdatering, inspirasjon og ny kunnskap! Denne gang er vi glade for å presentere den nye kurslederboken i KiD og medfølgende kursledermanual.
Vi tilbyr kurs om ROP-pasienten - en aktør i eget liv. ROP-pasienten er en voksende pasientgruppe som krever høy kompetanse fra støtteapparatet. Har du behov for å øke din kompetanse på dette feltet og møte andre som er i samme arbeidssituasjon som deg?
Vi tilbyr digitalt kurs med toveis lyd / bildekommunikasjon om ROP-pasienten. ROP-pasienten er en voksende pasientgruppe som krever høy kompetanse fra støtteapparatet. Har du behov for å øke din kompetanse på dette feltet og møte andre som er i samme arbeidssituasjon som deg?
Dette er et kurs i samarbeid med Mennesket i Fokus. Jobber du med mennesker er du selv et vesentlig verktøy. For å være fokusert og bevisst tilstede i det som skjer, har du som det gode verktøyet du er, ansvar for påfyll og vedlikehold.
Seminaret tar utgangspunkt i påstanden: “For å lede andre må du kunne lede deg selv”. Som leder er du utsatt for press og høye forventninger fra mange hold, og din evne til å beholde roen, reagere fornuftig og ta kloke beslutninger blir ofte satt på prøve.
Vi tilbyr kurs i søvn, hvile og helse (Fatigue Management) som nettkurs.Enten du kjører mye i jobben, har opplevd mikrosøvn, arbeider turnus eller du lider av søvnmangel, så har vi tips og teknikker som kan hjelpe.
Depresjon er en svært utbredt tilstand: Opptil tolv prosent av befolkningen har depressive lidelser til enhver tid, og de fleste av oss vil på ett eller annet tidspunkt i livsløpet kjenne seg deprimerte. Litt flere kvinner enn menn blir deprimerte.
Vi tilbyr behandling av livskrise. Med livskrise menes en situasjon eller overgang i livet som oppleves som en større belastning, enn det vi har ressurser eller krefter til å ta oss gjennom.
Vi tilbyr psykologbistand for barn og ungdom. I Favnes seksjon for Barn og Ungdom jobber det psykologer som har spesialkompetanse og lengre erfaring med å bistå barn, ungdom og foreldre.
Livet er for kort til å la angsten vinne. Favne Psykologbistand tilbyr mestringskurs for deg som skal bryte ut av sosial angst-fengselet. Kurset er for deg som har bestemt at sosial angst ikke lenger skal stoppe deg fra å leve livet ditt slik du vil.
Fra overlevelsesmodus til vekst og utvikling Mestringskurs i utbrenthet og stressmestring er kurset for deg som vil ut av overlevelsesmodus, og finne tilbake til energien og gleden. Vi har en holistisk tilnærming dvs. vi ser på hele livet ditt sammen med deg.
Traumatiske opplevelser kan etterlate varige merker på individer, og påvirker deres mentale, fysiske og emosjonelle helse på mange måter.
Vi tilbyr kurs om rus og seksualitet for bedrifter. Rus innebærer blant annet alkohol, cannabis, reseptbelagte medikamenter, sovemidler, GHB, sentralstimulerende stoffer og hallusinogener. Dessverre er det mange som har opplevd å bli overgrepet eller solgt sin kropp for rus.
Vi tilbyr individuelle timer online om rus og seksualitet. Rus innebærer blant annet alkohol, cannabis, reseptbelagte medikamenter, sovemidler, GHB, sentralstimulerende stoffer og hallusinogener. Dessverre er det mange som har opplevd å bli overgrepet eller solgt sin kropp for rus.
Vi tilbyr privatundervisning om rus og seksualitet. Rus innebærer blant annet alkohol, cannabis, reseptbelagte medikamenter, sovemidler, GHB, sentralstimulerende stoffer og hallusinogener. Dessverre er det mange som har opplevd å bli overgrepet eller solgt sin kropp for rus.
Vi tilbyr privatundervisning om stress og mindfullness. Det kan det ofte dukke opp utfordringer i livet vårt. Dette kan medføre ekstra seksuelle utfordringer. Stress er, og oppleves forskjellig fra person til person. Noen liker å ha kontroll, noen er pessimister, og noen har store krav til seg selv.
Vi tilbyr kurs med rådgivning i vanskelige livssituasjoner for ansatte i Lørenskog kommune. Tilbud til ansatte som ønsker å ta opp forhold av ikke-arbeidsmessig art. Lørenskog kommune har gjort avtale med ASOK endringstjenester as om slik rådgivning.
Vi utvikler bærekraftig psykososialt arbeidsmiljø gjennom målinger, refleksjon og dialog. Bærekraftig arbeidsmiljø er kjennetegnet ved engasjement, mestring og arbeidsglede - grunnlaget for gode prestasjoner.
Vi tilbyr kurset Stress og utbrenthet som mulighet til vekst og utvikling. Andre temaer og vinklinger kan også være aktuelle. Foredrag og kurs kan ha ulik tidsramme og innholdets fokus tilpasses ønsker og behov.