Det blir stadig mer krav om sertifiseringer og spesialkompetanse ved bruk og behandling av industrimaskiner. Her finner du kurs i bruk stropper og anhuker. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner akkurat det kurset du er på jakt etter.
Stroppe og anhukerkurs 24 timer.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker - modul 1.1 og 2.3. Målsettingen med kurset er å gi deltakeren en god grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskaper slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruk unngås.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og signal. Grunnkurs i sikker bruk av løfteredskap Kurset G11 Stropp og Signal gir deltakerne grunnleggende opplæring i sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr oppfriskningskurs på G11 stropp og signal med 4 timers teoriundervisning. Dette kurset er utviklet for deg som tidligere har gjennomført G11 Stropp og Signal, og som ønsker en faglig oppdatering på gjeldende regelverk og trygg bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr kurs om kontroll og vedlikehold av ståltau for bedrifter. Der har vært flere ulykker med brudd av ståltau. Kurset gir en grundig innføring i kunnskap om ståltau, riktig bruk / valg av ståltau og om hvilke krav det settes til de som bruker og kontrollerer ståltau.
Vi tilbyr kurs om støping av socket. Hensikten med kurset er å gi en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av socket ihht EN - 13411-3. Kurset er tilegnet dekkpersonell, matroser, borepersonell, kranførere, kontrollører etc.
Vi tilbyr kurs om ståltau, støping av endefeste for bedrifter. Våre kurs holdes i Ålesund eller ute hos kunde som bedriftsinternt opplæring etter avtale.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau modul P-2.10. Kurset er ment å gi deltakere en god teoretisk grunnopplæring på ståltau ihht ISO 4309. Kurset skal gi elevene god innsikt i prinsippene for ståltauets oppbygging, konstruksjon og virkemåte, samt innsikt i hvordan kontroll av ståltau gjennomføres.
Vi tilbyr kurs om støping av sockets. Målsettingen med kurset er å gi personell en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets iht EN-13411-4. Det kreves ingen spesielle forkunnskaper for denne opplæringen.
Vi tilbyr anhuker-kurs. Målsettingen er å gi kursdeltakerne økt kunnskap om stropping, anhuking og signalgiving, samt bevisstgjøring av sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker på arbeidsplassen.
Vi tilbyr anhukerkurs som virtuelt klasserom. Målsettingen er å gi kursdeltakerne økt kunnskap om stropping, anhuking og signalgiving, samt bevisstgjøring av sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker på arbeidsplassen.
We offer slinger course in english. Purpose - To increase course participants’ knowledge of strapping, hooking and signaling, as well as awareness of safety measures, avoiding personal injury and workplace accidents.
We offer online slinger course in english. Purpose - To increase course participants’ knowledge of strapping, hooking and signaling, as well as awareness of safety measures, avoiding personal injury and workplace accidents.
Arbeidsvarslingskurs 1 passer for ansatte og innleide som jobber på/langs vei. Formålet med arbeidsvarsling er å sikre arbeidere og trafikanter, avvikle trafikken forbi arbeidsstedet med minst mulig forsinkelse og ulempe for trafikantene. Kompetansebeviset er gyldig i 5 år.
Trenger du eller dine ansatte opplæring innen anhukning, stropping eller signalgiving Vi tilbyr nettkurs i Stropping og anhuking på norsk/engelsk/polsk. Vårt anhuker/stroppekurs dekker kravene til dokumentert opplæring for anhuking, stropping og signalgivning.
Vi tilbyr stroppe- og anhuker - nettkurs. Myndighetene krever at personer som skal bruke kraner eller gi signaler til kranførere, må ha dokumentert opplæring for å kunne utføre dette på en trygg og sikker måte.
Vi tilbyr klasseromskurs i Stropping / Anhuking / Signalgiving. Myndighetene stiller krav til at anhukere / signalgivere har fått dokumentert opplæring for å kunne utføre dette på en trygg og sikker måte.
Vi tilbyr stroppe- og anhukerkurs G11. Myndighetene stiller krav til at anhukere/signalmenn har fått dokumentert opplæring for å kunne utføre dette på en trygg og sikker måte.
Vi tilbyr kurs i stroppe og anhuker.