Det blir stadig mer krav om sertifiseringer og spesialkompetanse ved bruk og behandling av industrimaskiner. Her finner du kurs i bruk stropper og anhuker. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner akkurat det kurset du er på jakt etter.
Vi tilbyr stroppe- og anhukerkurs. Deltakeren skal være i stand til å redegjøre for opparbeidet kunnskap, vise metodebruk og velge riktig løfteredskap ut fra lastens beskaffenhet, arbeidsmiljø, vekt og anhukningspunkter.
Vi tilbyr G 11 - Stropp og Anhukerkurs. Hovedhensikten med kurset er å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper kunnskap om sikkerhet, daglig kontroll og vedlikehold samt kasseringsregler for ulike løfteredskaper. Kurset dekker teori for G11 og er grunnleggende for all kranføreropplæring.
Vi tilbyr krankurs på G2 tårnkran for opplæring av tårnkranførere som skal utføre arbeid innen bygg og anlegg, verftsindustri og annen industri. Opplæringen består av modul 1.1- grunnkunnskap samt teori og praksis innen bruk av de ulike typer tårnkraner.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran. Kurset gir deltagerne opplæring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran. Opplæringen gir god innsikt i prinsippene for kraners konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. G11 for bedrifter. Kurset gir deltagerne grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskap og fastmontert hydraulisk kran. Opplæringen gir god innsikt i prinsippene for løfteredskap- og kraners konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
G4 bro og traverskran. Hensikten med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk og praktisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
G4 bro og traverskran. Hensikten med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
Portalino
Riktig bruk av løfteredskap har stor betydning for sikkerheten på arbeidsplassen. Det er anhuker og signalgivers ansvar at lasten blir korrekt og sikkert stroppet og at riktige signaler blir gitt. Feil informasjon og slurv kan få store konsekvenser og føre til alvorlige skader.
Vi tilbyr kurs om kontroll og vedlikehold av ståltau for bedrifter. Der har vært flere ulykker med brudd av ståltau. Kurset gir en grundig innføring i kunnskap om ståltau, riktig bruk / valg av ståltau og om hvilke krav det settes til de som bruker og kontrollerer ståltau.
Vi tilbyr kurs i støping av socket. Hensikten med kurset er å gi en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av socket ihht EN - 13411-3. Kurset er tilegnet dekkpersonell, matroser, borepersonell, kranførere, kontrollører etc.
Vi tilbyr kurs om ståltau, støping av endefeste for bedrifter. Våre kurs holdes i Ålesund eller ute hos kunde som bedriftsinternt opplæring etter avtale.
Vi tilbyr kurs om anhuker og signalgiving. Opplæringen gjennomføres med henvisninger til realistisk og praktisk bruk av løfteredskap. Sikkerhetsmessige momenter vektlegges i undervisningen.
Vi tilbyr G11 stroppe- og anhukerkurs, løfteredskap. Målsettingen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap og riktig signalgivning til kranfører, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr nettbasert anhuker- og stroppekurs for virksomheter som har ansatte som skal utføre anhuking, stropping eller signalgivning ved løfteoperasjoner.
Praktisk og teoretisk opplæring i sikker anhuking, stropping og signalgiving ved løfteoperasjoner.
Hensikten med opplæringen er å gi kranførere, anhukere / stroppere og signalgivere en god generell grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskap, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.