I kategorien HMS og arbeidsmiljø finner du kurs i hele landet innen helse, miljø og sikkerhet. Arbeidsmiljøet på arbeidsplassen er arbeidsgivers ansvar. HMS arbeidet på norske arbeidsplasser skal være løpende og inneholde system for internkontroll. Her finner du for eksempel HMS kurs for ledere, verneombudkurs, grunnkurs innen arbeidsmiljø og lignende. Vi gjør oppmerksom på at du finner en mer detaljert oversikt over HMS-kurs ved å følge linken. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner kurset du leter etter så finner vi det for deg
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Arbeidsmiljølovens §3 - 5 krever at alle virksomheters øverste leder skal kunne dokumentere opplæring i HMS arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ledere. Arbeidsmiljølovens §3 - 5 krever at alle virksomheters øverste leder skal kunne dokumentere opplæring i HMS arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
Vi tilbyr kurs i arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser - modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi førere av nevnt arbeidsutstyr en god generell grunnopplæring i sikker bruk av arbeidsutstyret, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Her er det ingen grunn til å nøle med å melde deg selv og resten av teamet ditt opp til førstehjelpskurs. Hvor mange av oss kan med hånden på hjertet si at vi vet hva vi skal gjøre om noen rundt oss trenger hjelp?
Vi tilbyr kurs i HMS arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1 som e-læring. Kurset oppfyller arbeidstilsynets reviderte opplæringsplan Modul 1 - mars 2020, og kan brukes som erstatning for undervisning hos sertifisert opplæringsvirksomhet.
Dette kurset er laget i samsvar med krav til opplæringen for verneombud og medlemmer i AMU i henhold til arbeidsmiljøloven og hovedavtalen mellom NHO og LO. For komplett "40-timers" opplæring må dette kurset kombineres med 2 dagers samling.
Dette er et praktisk rettet introduksjonskurs til HMS. Kurset tar ca 4-5 timer å gjennomføre og passer for ansatte uten HMS-opplæring, nyansatte, innleide arbeidstakere og alle som trenger praktisk opplæring innen helse, miljø og sikkerhet.
Vi tilbyr kurs om risikovurdering og HMS-regelverk som e-læring på norsk, engelsk og polsk. Kurset er en lederstøtte og gir en innføring risikovurdering, HMS regelverk og opplæringskrav. Kurset er også god hjelp for alle som driver opplæring av farlig arbeidsutstyr.
Vi tilbyr kurs borgerstyrt personlig assistanse ordningen for bedrifter. Arbeidslederkursene inneholder mye av det samme, men man vekter temaene ulikt. I tillegg er det større fokus på arbeidslederrollen.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som virtuelt klasserom via Teams. Kurset tilfredsstiller lovens krav til opplæring for ledere. Arbeidsmiljøloven § 3-5 stiller krav til at arbeidsgiver skal ha opplæring i helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid.
Fagkonferanse for sikkerhetsopplæring og risikovurdering i yrkesfaglige utdanningsprogram.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud og medlemmer av AMU. Klasseromsundervisning med forelesning, diskusjoner og oppgaver.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs (helse, miljø og sikkerhet). Kurset gir en innføring i de viktigste aspektene i HMS-arbeidet og gjennomføres i tråd med Arbeidstilsynets veiledning for denne type opplæring. Kursbevis blir utstedt etter gjennomført kurs for å oppfylle kravet til skriftlig dokumentasjon.