I kategorien tur og leir finner du kurs, opplæring eller arrangementer med utgangspunkt i den norske naturen. Nordmenn er glad i å gå på tur og bevege seg rundt i naturen på forskjellige slags måter. Her finnes tilbud som for eksempel; canyoning, bretur, fjellsportkurs, røykbadstu, villmarskcamp, villmarksleir, leirskole, grotteturer, issikkerhetskurs osv. Ta kontakt med oss hvis du trenger hjelp til finne det du er på jakt etter.
Finnskogens sauna passer godt etter en dag i naturen. Vi fyrer i steinovnen i mange timer. Røyken slipper kun ut gjennom et hull i bakveggen. 5 minutter før den skal brukes, raker vi kullet vekk og lufter ut.
Vi tilbyr karthefte og tilbringer/hentetjeneste med minibuss.
Experience the stunning nature of Norway in a unique and relaxing way with our beginner-friendly 3-day kayaking tour. Don´t worry if you´re new to kayaking - our guides are experienced and will take care of everything so you can just sit back and enjoy the ride.
Vi tilbyr seiltur Havseilas til Lofoten via Steigen. Bli med på seiltur i Norges kanskje mest spektakulære natur! På denne fellesturen krysser vi Vestfjorden fra Bodø over til Lofoten og blir kjent med steder som Skrova, Henningsvær, Værøy og Røst
Vi tilbyr Senja rundt på 7 dager. Bli med Seil Senja på denne spennende og innholdsrike fellesturen fra Tromsø til Kvaløya og videre Senja rundt. På “Yttersia” av Senja tar vi turen opp til toppen av det ikoniske fjellet Segla.
Vi tilbyr familie yoga retreat. 3. år på rad går jeg sammen med Nøsen Yoga og Fjellhotell for å holde familie-yoga helg. Jeg syntes tiden familien bruker sammen er ekstremt verdifull og ønsker å skape flere muligheter for nære relasjoner og gode minner. Naturen av yoga praksisen gir oss enda mer.
test
Tur og litteratur! Ta kveldsturen til Furuholmen. Monica fyrer opp i peisen. I kafén kan man kjøpe varm suppe, fersk pizza, kaffe, te, brus, hjemmebakte boller og kaker mm.
Vi tilbyr tre-timers kajakkturer i Oslofjorden gjennom sesongen. Turene foregår fortrinnsvis på dagtid. Du får nyttige tips og råd underveis.
Eva´S Ridesenter tilbyr rideleir kvar veke frå midten av juni til midten av august. Vi gjev opplæring i stell og bruk av hest, rir lange turar i flott vestlandsnatur og har sprang- og dressurridning på 20 x 40m ridebane.