Her finner du forskjellige HMS-kurs innen arbeidsmiljø og arbeidsmiljøloven, både generelle kurs og bransjespesifikke kurs. Du finner grunnopplæring i arbeidsmiljø, arbeidsmiljø for arbeidsgivere, risikovurdering av arbeidsmiljø og mye mer.
Medi 3 Bedriftshelsetjeneste leverer kurs som kan være tilpasset behovene din virksomhet har. Vi skreddersyr internkursene etter deres ønsker, og finner gode løsninger sammen med tanke på innhold, form og læringsopplevelse.
Medi 3 Bedriftshelsetjeneste tilbyr kurset Fysisk og kjemisk arbeidsmiljø. Ett kurs i fysisk og kjemisk arbeidsmiljø tar for seg de fysiske miljøpåvirkningene på din arbeidsplass.
Grunnkurs i arbeidsmiljø (40 timer) tilfredsstiller Arbeidsmiljølovens krav om 40-timers HMS-opplæring for verneombud og er obligatorisk for verneombud og medlemmer av virksomhetens AMU-utvalg. Vi gjennomfører også om ønskelig dette kurset som internkurs.
Fra 1. januar 2024 må også alle virksomheter med 5 til 9 ansatte ha et verneombud. Tidligere var kravet minimum 10 ansatte. Tilpass kursplanen i ditt eget tempo. Våre interaktive moduler, praktiske oppgaver og ressursrike materialer vil sikre at du får en grundig forståelse av verneombudets rolle og
Vi tilbyr kurs om Getting Things Done: stressfri produktivitet. Ta steget forbi produktivitetsråd og life hacks, og lær deg et personlig system for å håndtere arbeidsflyten i ditt liv, gjennom veiledning, praktiske øvelser og coaching.
Vi tilbyr onlinekurs om Getting Things Done: stressfri produktivitet. Ta steget forbi produktivitetsråd og life hacks, og lær deg et personlig system for å håndtere arbeidsflyten i ditt liv, gjennom veiledning, praktiske øvelser og coaching.
Vi tilbyr kurs i HMS arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1 som e-læring. Kurset oppfyller arbeidstilsynets reviderte opplæringsplan Modul 1 - mars 2020, og kan brukes som erstatning for undervisning hos sertifisert opplæringsvirksomhet.
Dette kurset er laget i samsvar med krav til opplæringen for verneombud og medlemmer i AMU i henhold til arbeidsmiljøloven og hovedavtalen mellom NHO og LO. For komplett "40-timers" opplæring må dette kurset kombineres med 2 dagers samling.
Dette er et praktisk rettet introduksjonskurs til HMS. Kurset tar ca 4-5 timer å gjennomføre og passer for ansatte uten HMS-opplæring, nyansatte, innleide arbeidstakere og alle som trenger praktisk opplæring innen helse, miljø og sikkerhet.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Formålet med kurset er å gi deg innblikk og innføring i de viktigste aspektene i HMS. Det å kunne se hvordan du kunne øke kvaliteten på arbeidsplassen er svært viktig for alle bedrifter.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere på norsk eller engelsk (§3-5) som e-læring. Dette kurset dekker kravet om HMS-opplæring for arbeidsgiver i henhold til arbeidsmiljøloven §3-5. I tillegg til å dekke dette lovkravet, passer kurset også for andre ledere.
Vi tilbyr 2 dagers HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg. Vårt 2 dagers HMS-kurs er ment for verneombud og medlemmer i et arbeidsmiljøutvalg hvor partene har avtalt kortere opplæringstid enn 40 timer.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg. Ved hjelp av et HMS-kurs skal du være mer bevisst på hvordan du kan bidra til en tryggere arbeidsplass, både for deg selv og dine kollegaer.
Oferujemy 40-godzinny kurs BHP dla przedstawicieli ds. bezpieczenstwa i higieny pracy (verneombud) oraz czlonków komisji BHP (arbeidsmiljøutvalg). Dzieki kursowi BHP bedziesz bardziej swiadomy, jak mozesz przyczynic sie do bezpieczniejszego miejsca pracy, zarówno dla siebie, jak i dla swoich kolegów
Vi tilbyr kurs om risikovurdering og HMS-regelverk som e-læring på norsk, engelsk og polsk. Kurset er en lederstøtte og gir en innføring risikovurdering, HMS regelverk og opplæringskrav. Kurset er også god hjelp for alle som driver opplæring av farlig arbeidsutstyr.
Vi tilbyr kurs i sikker bruk av diisocyanater som klasseromskurs. Nytt regelverk fra august stiller krav til at alle som arbeider med diisocyanater eller diisocyanat-holdige produkter skal gjennomgå opplæring. Hos Kompetansebedriften AS kan du gjennomføre dette lovpålagte kurset.
Working Environment - Basic course er selve grunnsteinen i HMS / arbeidsmiljøopplæringen. Læringsmålene og innholdet i kurset er i henhold til regelverket, det vil si arbeidsmiljøloven, forskrift om organisering, ledelse og medvirkning, samt Hovedavtalen LO / NHO tilleggsavtale 3.
Arbeidsmiljøutdanningen Grunnkurs er selve grunnsteinen i HMS / arbeidsmiljøopplæringen. Læringsmålene og innholdet i kurset er i henhold til regelverket, det vil si arbeidsmiljøloven, forskrift om organisering, ledelse og medvirkning, samt Hovedavtalen LO / NHO tilleggsavtale 3.
Vi tilbyr HMS grunnkurs for ledere og medarbeidere som nettkurs. HMS-arbeid handler om å forebygge og avdekke risiko, samt hindre alvorlige konsekvenser. Det er viktig at alle deltar aktivt i dette arbeidet.
HMS i landbruket er kurs i HMS for leiar og andre i landbruksnæringa. Kurset er ein kombinasjon av undervisning med kurshaldar og e-læring med avsluttande ettertest. Kurset blir halde av HMS-rådgivar frå Norsk Landbruksrådgiving.
Vi tilbyr kurs i praktisk HMS-arbeid.
Vi tilbyr digitalt kurs i praktisk HMS-arbeid som internettkurs via Teams.
Trygt landbruk er eit oppfriskingskurs i HMS for landbruksnæringa og er tilbydd som e-læring. Kurset er eigna for dei som allereie kan dokumentere kravet til HMS-opplæring i Arbeidsmiljølova §3-5. Kurset er berekna til 6 timar, har valfri ettertest og du får kursbevis.
NLR Vest sitt nettkurs om utvalde ugras og bekjemping av desse. Høymole, hundekjeks, lyssiv, krypsoleie, vassarve og linbendel.
Vi tilbyr arbeidsmiljøutdanning (40 timer). Grunnopplæring i arbeidsmiljø er et kurs som skal engasjere og sette i gang prosesser hos kursdeltaker. Opplæringen skjer i klasserom med mange praktiske eksempler og med gode muligheter for diskusjon rundt din rolle i HMS arbeidet.
Vi tilbyr kurs i granskningsledelse. Både Arbeidstilsynet og forsikringsbransjen krever nå flere interne granskninger av både ulykker og nesten ulykker. Det legges et større ansvar over på de ulike bedrifter at de selv skal gjennomføre interne granskninger.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere. Kurset er i henhold til arbeidsmiljøloven §3 - 5 med tilhørende veiledning fra arbeidstilsynet. Avholdes i samarbeid med AOF Haugland som er kursansvarlig.
Vi tilbyr digitalt HMS-kurs for verneombud 20 timer. Forkortet lovpålagt opplæring i sikkerhet og arbeidsmiljø, med fokus på det psykososiale, I tillegg til det ordinære 40 timers kurset tilbyr Løvstadskolen et forkortet 20 timers kurs.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud 40 timer for bedrifter. Dette er et lovpålagt 40 timers kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg. Vi gir deg en grundig innføring i regelverket, arbeidsmiljøfaktorer, rollefordelingen og hvordan man bygger et godt arbeidsmiljø.
Vi tilbyr digitalt HMS-kurs for verneombud 40 timer. Dette er et lovpålagt 40 timers kurs for verneombud og arbeidsmiljøutvalg. Vi gir deg en grundig innføring i regelverket, arbeidsmiljøfaktorer, rollefordelingen og hvordan man bygger et godt arbeidsmiljø.
Vi tilbyr digital HMS-opplæring for ledere. Arbeidsgiver må ha kunnskap om hvilke HMS-krav som gjelder, hva som skal til for å få et godt arbeidsmiljø og hvordan det skal arbeides systematisk med HMS i virksomheten.