I kategorien lederkurs og lederutvikling finner du kurs for ledere over hele landet. Alle vet at god ledelse er avgjørende for en velfungerende virksomhet. Temaene og valgmulighetene for slike kurs er derfor mange. Her finner du ledelseskurs som for eksempel; lyttekurs for ledere, teamutviklingskurs, møteledelse, strategisk lederskap, lederkurs i DISK modellen, personalledelse, lederkurs for frivillige organisasjoner, toppledertrening, ledelseskurs for kvinner osv. Vi gjør oppmerksom på at kurs i Lederstiler og lederroller og Lederkurs for nye ledere har egne kategorier. Ta kontakt hvis du ikke finner noe som passer for deg.
Vi tilbyr lederkurs om samspill og roller for bedrifter. Dette er et ledelseskurs med fokus på å øke effektiviteten av lederskapet og motivasjonen til medarbeiderne. Gjennom et godt samspill og klare roller, kan det bli lettere for begge parter å en flott arbeidsplass som når sine mål.
Vi tilbyr kurs i ledelse av flerkulturelle team som nettkurs. I dette kurset vil du få en forståelse for hvordan du kan lede flerkulturelle team og miljøer. Eva forteller i kurset om arbeidsplasser med over 40 ulike nasjonaliteter, og forklarer hvordan man kan bygge opp en felles kultur.
Vi tilbyr kurs i ledelse av omstillingsprosesser som nettkurs. Du lærer hva som er vanlige reaksjoner på omstillingsprosesser, enten det er sammenslåing av grupper (oppkjøp, sammenslåing av avdelinger/ team osv) eller når grupper splittes (fisjon, oppdeling av avdelinger/ team i mindre enheter osv).
Kurset lederrollen og lederutfordringer er ment som et introduksjonskurs for nye ledere i arbeidslivet og ledere i student-/frivillige organisasjoner som har behov for å bli kjent med sin lederrolle og hvilke lederutfordringer som kan oppstå som leder.
Vi tilbyr nettkurs i selvledelse og tidsstyring. En personlig workshop hvor du skal ta ansvar for å nå dine mål og lage en handlingsplan for hvordan du skal oppnå det du virkelig ønsker.
Vi tilbyr nettkurs i teamledelse - lær hvordan du skal bygge opp og lede gode team. Del 1 begynner med en innføring i hvilke prosesser du bør gå igjennom på før teamet dannes, og hva du bør tenke over i oppstartsfasen.
We provide digital course about company management - the board of directors. A 3 hours - Teams / Zoom - live courses with Styreforeningen.no with one of our higly competent board consultants. Interactive assignment / group assignment is included in the course.
Vi tilbyr webinar om Corporate Governance, eierstyring og selskapsledelse. Corporate Governance dreier seg om eierstyring og selskapsledelse, som er den norske oversettelsen og bygger på norsk anbefaling.
Vi tilbyr kurs om daglig leder og styret som webinar. Hvem har ansvar for hva? Hvilke oppgaver er et fellesansvar for styret og daglig leder? Hvordan skal reglene om daglig leders rapportering til styret og "logging" av selskapets situasjon løpende tolkes og utøves?
Vi tilbyr webinar om daglig leders rapport til styret. Ett komprimert og nyttig kurs med mange verdifulle tips og råd, "live" med styrekonsulent - enten via Teams eller Zoom. Mulighet for å stille spørsmål mm. underveis.
Vi tilbyr kurs om dårlig ledelse kan være ulovlig fra i år som webinar. Ett komprimert og nyttig kurs med mange verdifulle tips og råd, "live" med styrekonsulent – enten via Teams eller Zoom. Mulighet for å stille spørsmål mm. underveis.
Vi tilbyr webinar om ledergruppen - samhandling og utvikling. Kurset gir deg en rekke malverktøy for effektivisering av teamarbeidet, og fokuserer på hvordan en kan bygge gode ledergrupper og hva som er viktig for å få disse til å fungere i henhold til forventningene.
Vi tilbyr kurs om møteledelse, møteteknikk og møtestruktur som webinar. Et spesialkurs for deg som er leder, skal lede andre i møter, i team, i styrerom eller på generalforsamlinger, årsmøter etc.
Vi tilbyr kurs om protokoll & referat som webinar. Kurset er live med styrekonsulent via Teams og inkluderer kursmateriell, tips og råd. Dette nettkurset tar utgangspunkt i aksjelovens § 6-29 om protokoller samt andre sentrale bestemmelser.
Har du opplevd å irritere deg over en kollega uten å forstå hvorfor? Har du opplevd at ditt glødende engasjement i en sak har blitt misforstått fordi dine kollegaer har tolket ditt kroppsspråk og tonefall som aggresjon? Våre relasjoner til kollegaer påvirker vår arbeidshverdag, våre jobbutførelse og
Vi tilbyr kurs om styreleder og styreledelse for bedrifter. Det er styreleders ansvar at styret fungerer som et styre, og at som skal sørge for at det kalles inn til styrebehandling så ofte som nødvendig.
Vi tilbyr kurs om styreleder og styreledelse som webinar. Det er styreleders ansvar at styret fungerer som et styre, og at som skal sørge for at det kalles inn til styrebehandling så ofte som nødvendig.
Vi tilbyr kurs i energiledelse - ISO 50001. Formålet med kurset er å gi en helhetlig forståelse for hvordan et system for styring av energibruk gir bidrag til energieffektivisering. Kurset gjennomføres i stor grad som forelesning med diskusjon og med bruk av eksempler.
Vi tilbyr påbygningskurs i energiledelse - ISO 50001. Kurset for deg som allerede jobber med energiledelse og trenger inspirasjon og praktiske tips om hvordan man opprettholder fokus og jobber videre med kontinuerlig forbedring.
Vi tilbyr kurs i granskning av uønskede hendelser. Ved alle typer hendelser er det noe å lære. Kurset gir en innføring i hvordan man kan organisere arbeidet fra hendelsen har skjedd frem til iverksetting av forbedringstiltak. Kurset er praktisk lagt opp med simulering av praktisk granskningsarbeid.
Vi tilbyr nettkurs om miljøledelse ISO 14001:2015. Kurset skal gi deltakerne innføring i de prinsipper, begreper og krav som ligger i ISO-standarden for miljøledelse, ISO 14001:2015. Kurset gjennomføres i stor grad som forelesning med bruk av eksempler.
Vi tilbyr kurs i kvalitetsledelse for bedrifter. Kurset gir en innføring i hva et ledelsessystem for kvalitet er og gir en oversikt over systemets rolle i virksomhetens totale ledelsesmodell. Kurset gjennomføres med eksempler og med stor grad av aktivitet fra deltakerne gjennom gruppearbeid.
Vi tilbyr kurs i ledelsens gjennomgang. Hva er beste praksis for gjennomføring av ledelsens gjennomgåelse? Vi deler våre erfaringer fra våre revisjoner, og går igjennom mål, forberedelser, konklusjoner og oppfølging for best mulig resultat av ledelsens gjennomgåelse.
Vi tilbyr påbygningskurs i miljøledelse ISO 14001 som nettkurs. Gjennom forelesning og praktiske øvelser relatert til dine utfordringer, legger DNV GL til rette for at du får en bedre forståelse av kravene i ISO 14001 og hvordan disse kan implementeres.
Virksomhetens ledergruppe mangler gjennomføringskraft og måloppnåelse i møte med utfordringer internt eller i omgivelsene. Du skal implementere en ny strategi, og har behov for å skape felles forståelse og forpliktelse på alle ledernivå i virksomheten.
Du ønsker å utvikle nye normer og nye verdier i organisasjonen for å skape en mer felles forståelse og gjennomføring av organisasjonens strategiske mål. Du ønsker å skape en felles identitet, tillit og tilhørighet på tvers av avdelinger for å styrke samarbeide på tver
Vi tilbyr kurs i organisatorisk utvikling og endring. Du opplever at organisasjonen har stivnet i form og arbeidsmetoder, og opplever at det er krevende å tilpasse virksomheten til nye rammebetingelser.
Vi tilbyr kurs i å forbedre og utvikle din egen samspillskompetanse. Programmet gir et dypdykk i hvordan samspillet med andre påvirker egen lederstil, egne beslutninger og resultater. Det er for deg som vil forbedre og utvikle egen samspillskompetanse. Passer for ledere på alle nivåer.
Architecture – developing a social and organisational context that enables leadership development Reinforcement – creating positive feedback loops in leadership development Engagement – learning to learn leadership.
Vi tilbyr kurs i strategi til handling. Dere har utviklet en ny strategi og vil gjøre den levende i organisasjonen. Virksomheten har behov for en grunnleggende revurdering av hvilken retning dere skal ta.
Dette er et program for ledere og andre nøkkelroller som ønsker nye kommunikasjonsferdigheter for å fremme løsninger og robuste relasjoner. Styrker samhandling i organisasjonen og med omgivelsene.
Er du en grunder i renholdsbransjen og jobber dag og natt for å lykkes med din bedrift? Eller er du en mellomleder der det stilles store krav og forventninger til din kompetanse og resultater?
Vi tilbyr nettkurs i leder del 2 - renholdsleder. Hvordan kan et menneske bli moralsk og emosjonelt akseptert som leder, og et annet bli fullstendig avvist? Er det slik at godt lederskap kan tilskrives en x-faktor i individet?
Alle som starter og eier en bedrift har rimeligvis et ønske om lønnsomhet for virksomheten. Uten bedriftsøkonomisk lønnsomhet har bedriften ikke livets rett, og vil før eller siden måtte avvikles eller begjæres konkurs.
Vi tilbyr kurset leder del 5 - Profesjonell Renholdsledelse. Kurset kombinerer ledelsesteori, praktisk renholdserfaring, økonomisk forståelse, kultur og motivasjon, struktur og internkontroll samt strategisk bruk av AI.
We provide course about: Help! I just became an Engineering Manager. If you recently transitioned from an engineering role to a people manager, you may be struggling with the psychological shift that comes with pivoting your focus from computer science to people science.
We provide virtual course about Change Management Foundation. The Change Management Foundation course provides participants with a basic but solid grounding in the Principles of Change Management, as they are summarized in the reference literature.
We provide virtual course about Change Management Foundation and Pracitioner Combined. The Change Management Practitioner course provides participants with a thorough grounding in the Principles of Change Management, as they are summarized in the reference literature.
We provide virtual course about Change Management Practitioner. The Change Management Practitioner course provides participants with a thorough grounding in the Principles of Change Management, as they are summarized in the reference literature.
We provide virtual course about Managing Benefits™ Foundation. This 3-day foundation course discusses Managing Benefits guidance at a foundation level, ensuring that the candidate has sufficient knowledge and understanding of the principles, practices and techniques of this domain.
We provide virtual course about Managing Benefits™ Foundation and Practitioner Combined. Course description: This course combinds the 2 courses: Managing Benefits™ Foundation and Managing Benefits™ Practitioner.
We provide virtual course about Managing Benefits™ Practitioner. This 2-day Practitioner level course enables delegates to apply and understand how to tailor the Managing Benefits methodology effectively.
Vi tilbyr kurs om STAR® Coach Practitioner som virtuell undervisning. Kurset har en moderne tilnærming til ledelse og gir deg verktøyene til å lede og engasjere på en naturlig måte gjennom STAR®-modellen.