Den nye arbeidsmiljøloven har satt nytt fokus på kursing innen Helse, miljø og sikkerhet. Her finner du HMS-kurs for alle typer industribedrifter og organisasjoner i hele landet. Disse tar for seg for eksempel; HMS-regelverk, internkontroll, miljø og kvalitetsstandarder på arbeidsplassen, verneombudsarbeide osv. Ta gjerne kontakt med oss hvis du trenger hjelp med å lete.
BSO er en faglig sterk leverandør av kurs og rådgivning innen beredskap, sikkerhet og operativ håndtering. Med BSO får deltakerne undervisning som er konkret, operativ og direkte anvendbar i arbeidshverdagen – levert av instruktører som vet hvordan det faktisk fungerer når det gjelder.
Vi tilbyr kurs om arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1.1. Målet med opplæringen er å gi førere med arbeidsutstyr nevnt i Forskrift om utførelse av arbeid, bruk av arbeidsutstyr og tilhørende tekniske krav, en god generell grunnopplæring i sikker bruk av dette slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr nettbasert opplæring i sikker utførelse av grøftearbeid for virksomheter innen bygg, anlegg og VA. Kurset gir dokumentert teoretisk opplæring i risikovurdering, sikring av grøfter og forebygging av rasulykker.
Vi tilbyr grunnkurs fagleder industrivern. Målsettingen med kurset er at deltagerne etter endt kurs, skal ha forutsetninger for å bli kompetente og trygge ledere for industriverninnsats i egen bedrift ved uønsket hendelse som brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr grunnopplæring i industrivern. Målsettingen er at ved gjennomført industrivernkurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper og ferdigheter slik at de aktivt kan delta i forebyggende arbeid i egen bedrift, samt ivareta nødvendige beredskapsoppgaver ved brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr grunnopplæring i industrivern for bedrifter. Målsettingen er at ved gjennomført kurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper og ferdigheter slik at de aktivt kan delta i forebyggende arbeid i egen bedrift, samt ivareta nødvendige beredskapsoppgaver ved brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr kurs med industrivernøvelse. Målsettingen et at ved gjennomført industrivernøvelse skal deltakerne ha gode forutsetninger for å kunne håndtere uønskede hendelser som brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr kurs med industrivernøvelse for bedrifter. Målsettingen et at ved gjennomført industrivernøvelse skal deltakerne ha gode forutsetninger for å kunne håndtere uønskede hendelser som brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr kurs om bedriftens kjentmann for nødetatene. Deltakerne skal etter kurset vite hva som forventes for å være et bindeledd mellom industrivernet og nødetatene under innsats. De skal også være trygge på funksjon og kunne bruke følgemaske og / eller pressluftapparat.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs om bedriftens kjentmann for nødetatene. Deltakerne skal etter kurset vite hva som forventes for å være et bindeledd mellom industrivernet og nødetatene under innsats. De skal også være trygge på funksjon og kunne bruke følgemaske og / eller pressluftapparat.
Vi tilbyr kurs i HMS, sikkerhet i grøfter med kursleder Kjetil Flugund. Ved utførelse og prosjektering av grøftearbeid stilles det krav til kunnskap om sikringstiltak og hvilke faremomenter som kan oppstå.
Vi tilbyr HMS-kurs - sikkerhet i kummer. Temadagen er beregnet for operatører, teknikere o.a. i kommuner og entreprenørfirma som utfører arbeid i tilknytning til kummer og som vil forbedre sine HMS rutiner ved arbeid i kummer.
Vi tilbyr e-læringskurs om ammonia awareness på engelsk for olje- og gassindustrien. Formålet med dette kurset er å gi en oversikt over kjemikaliets egenskaper, farer, miljø- og effektivitetsfordeler og sikkerhetskrav på arbeidsplassen.
Vi tilbyr kurs om fagleder industri. Målsettingen med kurset er å opparbeide deltakernes kvalifikasjoner for å kunne ivareta rollen som fagleder industri.
Vi tilbyr grunnkurs industrivern. Etter gjennomført grunnopplæring skal deltakerne ha tilegnet seg holdninger, kunnskaper og ferdigheter, slik at de aktivt kan delta i det brann og ulykkesforebyggende arbeid på bedriften og ivareta sine beredskapsoppgaver ved brann, ulykker og akutt sykdom.
Vi tilbyr grunnkurs røykdykking industrivern. Målsettingen er at etter endt kurs skal deltagerne kunne: foreta redning og slokkearbeide i røyk og varme - samarbeide med brannvesenets røykdykkere under en brann i egen bedrift.
Vi tilbyr repetisjonskurs i røykdykking industrivern. Målsettingen er at kurset skal løfte deltakerne slik at de er bedre rustet til å foreta redning og slokkearbeide i røyk og varme, på egen hånd eller i samarbeid med kommunale brannvesen.
Etter endt kurs skal deltagerne ha tilegnet seg innsikt og forståelse for bransjens største risikosituasjoner. Være i stand til å redde seg selv og andre ved hendelser på / i sjøen - utøve førstehjelp med vekt på hyportermi og nærdrukning - grunnleggende brannbekjempelse.
MIP Sikkerhetssenter arrangerer jevnlig, og etter fastsatte datoer røykdykkerkurs etter Næringslivets Sikkerhetsorganisasjons (NSO) opplegg for opplæring av røykdykkere. Dette er et kurs som fører frem til en utstedelse av et røykdykkersertifikat etter endt opplæring.
Etter gjennomført opplæring skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper og ferdigheter slik at de aktivt kan delta i det forebyggende arbeid på egen bedrift og ivareta nødvendige beredskapsoppgaver ved nøds og ulykkessituasjoner som kan oppstå ved virksomheten.
Vi tilbyr industrivernøvelser. Målsettingen er at øvelsene skal øve personellet ihht. den risiko som finnes eller de kan bli utsatt for. Etter endt øvelse skal deltakeren ha fått trening i det på forhånd avtalte tema, og han skal ha fått økt sin kunnskap og sine ferdigheter i emnet.
Vi tilbyr innsatslederkurs for industrivernet. Målsettingen er at etter endt kurs skal deltakeren ha kvalifikasjoner for å kunne ivareta innsatslederrollen i bedriften. En innsatsleders rolle er å lede industrivernet i innsats.
Vi tilbyr industrivernkurs - orden og sikring. Etter endt kurs skal deltakeren ha kunnskaper og ferdigheter til å kunne betjene radio eller annet kommunikasjonsutstyr, trafikkdirigering, sikring av skadested, evakuering og ordensoppgaver i tilknytning til en uønsket hendelse ved bedriften.
Hvis du skal besøke parken ofte eller jobbe fast her, kreves det at du gjennomgår sikkerhetsopplæring. Det er også en forutsetning for å få permanent innkjøringstillatelse. MIP Sikkerhetssenter kjører disse kurs med jevne mellomrom. Her får du en av våre faste utrykningsvakter som instruktør.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs. I IKAS har vi dyktige instruktører som vil hjelpe deg med tiltak og forebyggende faktorer du bør være bevisst på for å få et bedre miljø på din arbeidsplass.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs som nettkurs. I IKAS har vi dyktige instruktører som vil hjelpe deg med tiltak og forebyggende faktorer du bør være bevisst på for å få et bedre miljø på din arbeidsplass.
Vi tilbyr 2-dagers kurs i trykktesting. Målsettingen er at deltakerne vil få en god og sikker innføring i høytrykkstestingsutstyr, teori og praksis. Etter endt kurs skal deltakerne kunne bruke trykkstestingsutstyr på en sikker måte, slik at ulykker og skader unngås.