Den nye arbeidsmiljøloven har satt nytt fokus på kursing innen Helse, miljø og sikkerhet. Her finner du HMS-kurs for alle typer industribedrifter og organisasjoner i hele landet. Disse tar for seg for eksempel; HMS-regelverk, internkontroll, miljø og kvalitetsstandarder på arbeidsplassen, verneombudsarbeide osv. Ta gjerne kontakt med oss hvis du trenger hjelp med å lete.
Vi tilbyr kurs om modul i-1 grunnmodul for instruktør. Kurset skal gi kunnskaper om forankring, grunnleggende lover og regelverk, normer og kriterier. Kurset avsluttes med teoretisk eksamen.
Vi tilbyr kurs om modul i-1 grunnmodul for instruktør som webinar. Kurset skal gi kunnskaper om forankring, grunnleggende lover og regelverk, normer og kriterier. Kurset er grunnleggende for alle fag-instruktørkurs for sertifiserte opplæringsområder.
Vi tilbyr 40-timers HMS-kurs for byggebransjen som e-læring. Fra 2024 er kravene senket med tanke på hvilke bedrifter som må ha verneombud og AMU. Man må ha verneombud fra 5 ansatte og AMU fra 30 ansatte.
Vi tilbyr innføringskurs i HMS for bygg- og anleggsbransjen som e-læring. Innføring i HMS er tilpasset bygg- og anleggsbransjen ved å samle de relevante temaer, regler og situasjoner slik at kurset blir relevant og yrkesnært for alle som jobber på en byggeplass.
Tiurn Konsulenttjenester bistår bedrifter med å praktisere HMS på arbeidsplassen. Man vet gjerne hva som kreves for godkjent HMS på papiret, men ofte glemmes det å praktisere HMS-tiltakene som er satt. HMS er svært viktig for både arbeidsgiver og arbeidstaker sin trivsel og velvære på arbeidsplassen
Etter gjennomført opplæring skal deltagerne ha tilegnet seg kunnskaper, ferdigheter og holdninger slik at de effektivt kan lede innsatsmannskapene på ett skadested samt kunne sammarbeide godt med redningsstab og eksterne redningsmannskaper.
Vi tilbyr kurs i industrivern forsterket brannvern. Kursdeltagere må ha gjennomført grunnleggende industrivernkurs. For kurs som har e-læring som krav til forkunnskap må e-læringen være gjennomført før oppmøte til fysisk kurs. Hvis du ikke har fått link til e-læring ta kontakt med oss på 33 07 12 20
Vi tilbyr 3-dagers grunnleggende industrivernkurs. Minimumsopplæring for personell som skal inngå i industrivernpliktige bedrifters interne beredskap. Ta med skift og håndduk da det kan være aktuelt med dusjing i etterkant av praktiske øvelser.
Vi tilbyr kurs industrivern orden og sikring.
Vi tilbyr kurs i industrivern varm dag med røykdykkere MÅLGRUPPE:<>/b> Varme øvelser for personell i industrivernpliktige bedrifter som skal utøve røykdykking og som ikke har mulighet til dette i egen virksomhet. VARIGHET: Kurset gjennomføres på 1 dag.
Vi tilbyr e-læringskurs om ammonia awareness på engelsk for olje- og gassindustrien. Formålet med dette kurset er å gi en oversikt over kjemikaliets egenskaper, farer, miljø- og effektivitetsfordeler og sikkerhetskrav på arbeidsplassen.
Vi tilbyr kurs om fagleder industri. Målsettingen med kurset er å opparbeide deltakernes kvalifikasjoner for å kunne ivareta rollen som fagleder industri.
Vi tilbyr grunnkurs industrivern. Etter gjennomført grunnopplæring skal deltakerne ha tilegnet seg holdninger, kunnskaper og ferdigheter, slik at de aktivt kan delta i det brann og ulykkesforebyggende arbeid på bedriften og ivareta sine beredskapsoppgaver ved brann, ulykker og akutt sykdom.
Vi tilbyr grunnkurs røykdykking industrivern. Målsettingen er at etter endt kurs skal deltagerne kunne: foreta redning og slokkearbeide i røyk og varme - samarbeide med brannvesenets røykdykkere under en brann i egen bedrift.
Vi tilbyr repetisjonskurs i røykdykking industrivern. Målsettingen er at kurset skal løfte deltakerne slik at de er bedre rustet til å foreta redning og slokkearbeide i røyk og varme, på egen hånd eller i samarbeid med kommunale brannvesen.
Etter endt kurs skal deltagerne ha tilegnet seg innsikt og forståelse for bransjens største risikosituasjoner. Være i stand til å redde seg selv og andre ved hendelser på / i sjøen - utøve førstehjelp med vekt på hyportermi og nærdrukning - grunnleggende brannbekjempelse.
Vi tilbyr nettkurs til fagbrev i gjenvinningsfaget. Har du erfaring som gjenvinningsoperatør eller jobber i avfalls- og gjenvinningsbransjen? Med fagbrev får du dokumentert din kompetanse og nye muligheter i en bransje som bidrar til bærekraft og ressursutnyttelse.
MIP Sikkerhetssenter arrangerer jevnlig, og etter fastsatte datoer røykdykkerkurs etter Næringslivets Sikkerhetsorganisasjons (NSO) opplegg for opplæring av røykdykkere. Dette er et kurs som fører frem til en utstedelse av et røykdykkersertifikat etter endt opplæring.
Etter gjennomført opplæring skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper og ferdigheter slik at de aktivt kan delta i det forebyggende arbeid på egen bedrift og ivareta nødvendige beredskapsoppgaver ved nøds og ulykkessituasjoner som kan oppstå ved virksomheten.
Vi tilbyr industrivernøvelser. Målsettingen er at øvelsene skal øve personellet ihht. den risiko som finnes eller de kan bli utsatt for. Etter endt øvelse skal deltakeren ha fått trening i det på forhånd avtalte tema, og han skal ha fått økt sin kunnskap og sine ferdigheter i emnet.
Vi tilbyr innsatslederkurs for industrivernet. Målsettingen er at etter endt kurs skal deltakeren ha kvalifikasjoner for å kunne ivareta innsatslederrollen i bedriften. En innsatsleders rolle er å lede industrivernet i innsats.
Vi tilbyr industrivernkurs - orden og sikring. Etter endt kurs skal deltakeren ha kunnskaper og ferdigheter til å kunne betjene radio eller annet kommunikasjonsutstyr, trafikkdirigering, sikring av skadested, evakuering og ordensoppgaver i tilknytning til en uønsket hendelse ved bedriften.
Hvis du skal besøke parken ofte eller jobbe fast her, kreves det at du gjennomgår sikkerhetsopplæring. Det er også en forutsetning for å få permanent innkjøringstillatelse. MIP Sikkerhetssenter kjører disse kurs med jevne mellomrom. Her får du en av våre faste utrykningsvakter som instruktør.
Kursdeltageren følger en nyansatt i et byggefirma som blir stilt ovenfor relevante arbeidssituasjoner på en typisk byggeplass. § 6.1 kartlegge farer og problemer og på denne bakgrunn vurdere risiko, samt utarbeide tilhørende planer og tiltak for å redusere risikoforholdene.