Vi tilbyr kurs i ISM (International Safety Management code). ISM er et regelverk vedtatt gjennom IMO, som legger ned overordnede regler for sikker drift av skip og flyttbare innretninger.
Vi tilbyr kurs i ISPS CSO - Company Security Officer. Målsettingen med kurset er å heve kompetansenivået innen maritim security slik at kursdeltakeren forstår CSOs ansvar og oppgaver.
Vi tilbyr kurs i Security Awareness (A-VI / 6-1). Målsettingen er å heve kompetansenivået og bidra til økt årvåkenhet hos sjøfolk innen maritim security. ISPS kodens hensikt er å forebygge kriminelle handlinger / hendelser mot maritim transportsektor.
Vi tilbyr kurs i Security Awareness (A-VI / 6-1). Målsettingen med kurset er å heve kompetansenivået og bidra til økt årvåkenhet hos sjøfolk innen maritim security. ISPS kodens hensikt er å forebygge kriminelle handlinger/hendelser mot maritim transportsektor.
Vi tilbyr kurs i Security Duties (A-VI / 6-2). Målsettingen med kurset er å heve kompetansenivået og bidra til økt årvåkenhet hos sjøfolk med særskilte plikter innen maritim security. Gjøre personell med security ansvar og oppgaver bedre rustet til å utføre sine plikter.
Vi tilbyr e-læringskurs i STCW Security Duties (A-VI/6-2). Kurset gjennomføres i sin helhet som e-læringskurs med en avsluttende on-line eksamen. Heve kompetansenivået og bidra til økt årvåkenhet hos sjøfolk med særskilte plikter innen maritim security.
Vi tilbyr kurs i STCW SSO-Ship Security Officer (STCW-2010 A-VI/5). Målsettingen med kurset er å heve kompetansenivået innen maritim security slik at kursdeltakeren forstår SSOs ansvar og oppgaver.
Vi tilbyr digitalt kurs i NS-EN ISO 9001 Ledelsessystemer for kvalitet. Få en innføring i kravene i ISO 9001:2015 Ledelsessystemer for kvalitet slik at du kan bygge opp, drifte og/eller vedlikeholde et kvalitetsledelsessystem for økt verdiskaping.
Kurset vil gi en innføring i ulike granskningsmetoder og bruk av verktøy (tidslinje, STEP, «5 hvorfor-modellen», MTO-diagram). Du vil også få en oversikt over ulike perspektiver og teorier om årsaker til ulykker og hendelser.
E-læringskurset tar deltakeren gjennom standarden med bruk av eksempler fra bedrifter. Kurset er interaktivt, noe som vil si at deltakeren blir testet med kontrollspørsmål og avsluttende eksamen. Kurset kan repeteres og eksamen kan tas på nytt hvis deltakeren ikke består ved første forsøk.
Vi tilbyr kurs i kontroll etter NS-EN 1990 med NA og grensesnittet til kontrollkrav i SAK10 Etter kurset skal du ha bedre kjennskap til hvordan kontroll etter NS-EN 1990+NA kan utføres, i egen virksomhet og i kontrolloppdrag for andre bedrifter.
Vi tilbyr kurs i revisjonsleder med mulighet for sertifiseringseksamen. Revisjon er et av ledelsens beste verktøy for forbedring. En sertifisert revisjonsleder styrker bedriften i effektiv utføring av revisjoner og sikrer det kontinuerlige forbedringsarbeidet.
Vi tilbyr kurs i Ledelsessystemer for miljø med NS-EN ISO 14001. Få en innføring i kravene i ISO 14001:2015 ledelsessystemer for miljø slik at du kan etablere, implementere og vedlikeholde et miljøstyringssystem i egen bedrift eller organisasjon.
Informasjonssikkerhet handler om å sikre konfidensialitet, integritet og tilgjengelighet på informasjon som trenger slik sikring. Virksomhetens systematiske arbeid og sikringstiltak for styring og kontroll med informasjonssikkerheten definerer virksomhetens ledelsessystem for informasjonssikkerhet.
Vi tilbyr kurs i NS-EN ISO 22301 System for kontinuitetsledelse – Krav (BCMS) Kurset vil gi deg bedre forståelse for virksomhetens styrker, svakheter og sårbarheter gjennom analyse av kritiske områder.
Vi tilbyr kurs i revisjonsleder med mulighet for sertifiseringseksamen som nettkurs. Revisjon er et av ledelsens beste verktøy for forbedring. En sertifisert revisjonsleder styrker bedriften i effektiv utføring av revisjoner og sikrer det kontinuerlige forbedringsarbeidet.
Revisjon er det viktigste verktøyet for å verifisere at systemer og standarder etterleves og for å avdekke forbedringsområder. NS-EN ISO 19011, en av de mest brukte veiledningene fra ISO, ble utgitt i 2002, revidert i 2011 og revidert igjen i 2018. ISO 19011 er generisk
Flere rigger har havarert eller blitt skadet gjennom de siste 10-årene grunnet stabilitetsproblemer, ballasteringsfeil eller feil i ballastsystemet. Stabilitetskrav setter begrensninger på operativ drift av rigger, og det er viktig å forstå og følge disse kravene for å unngå ulykker.
Vi tilbyr opplæring i bruk av lastekalkulatoren NAPA. Etter endet kurs skal kursdeltageren kunne bruke og forstå vanlige funksjoner i en lastekalkulator NAPA. Han / hun skal kjenne til koblinger mot stabilitetskrav (KG grensekurver) og skrogbelastninger (laste og losseplaner).