In this one-day drawing course, you will learn basic skills for drawing space and people with pencils and pens. Cost for materials and papers are included in the course fee. The course will be held in English, every thursday to saturday 18:00-20:00.
Kull gir altid noe nytt å utforske. Med sin dype svarte tone på hvit papir kan den gjengi spillet mellom lys og mørke på en fantastisk måte. Det skaper teksturer atmosfære og romvirkning som få andre teknikker Uttrykksregisteret spenner fra det skjøre og følsomme til det kraftige og ekspressive
Figurativ kulltegning byr på andre utfordringer enn for eks blyanttegning, men det gir mer enn rikelig tilbake. Mulighetene er mange. Kull er et fleksibelt og levende medium med et stort uttrykksregister. Ingen forkunnskaper er nødvendig!
Er du interessert i å tegne? Velkommen til kveldskroki på Einar Granum Kunstfagskole.
Vi tilbyr semesterkurs i tegning 2 for viderekomne. På kurset utvikles din tegning ytterligere gjennom fordypning i tegnestudier der linje, form, lys og proporsjoner står sentralt. Her benyttes levende modell og andre konkrete motiver.
Tegning er nøkkelen: det er gjennom tegningen du lærer å se, utvikler leken, får kontakt med sansene dine, blir formsikker og utvikler din evne til å bruke ditt temperament og din følsomhet. Å tegne er en holdning, en måte å forholde seg til det kreative på der mange deler av din sansning.
Oslo Kunstakademi tilbyr tegnekurs for voksne og ungdommer. Kurset er en innføring i tegningens grunnprinsipper. La deg overraske av hvor mye du lærer på et tegnekurs med Maike Sjåfjell.
Vi tilbyr tegnekurs i muligheter og teknikk - kurs 1. Kursets målsetting er å gi elevene mer effektiv og sikrere tegneevne - større muligheter til kreativ utfoldelse. Forventede resultater er bedre materialforståelse, bedre bildeforståelse og større teknisk innsikt.
Bli med på våre tegnekurs for voksne! Vi har tegnekurs for nybegynnere og for de som er litt øvet. Kursene passer for deg som har lyst til å komme i gang med tegning, eller deg som har tegnet en stund, og ønsker faglig input.
Vi tilbyr kurs om figurativ tegning og maling. Du vil bli introdusert for forskjellige tegne- og maleteknikker gjennom forskjellige tekniker og materialer, for eksempel blyanter, fargeblyanter, trekull, krittpastell og akryl.
Vi tilbyr kurs med introduksjon til figurativ tegning og maling. På dette kurset vil studentene lære det grunnleggende om figurativ tegning og maling gjennom observasjon av stillebenmodeller og senere gjennom å utforske portretter og botanikk.
I dette kurset utforsker vi flere kunstuttrykk og teknikker over lengre perioder, slik at vi har mulighet til å virkelig fordype oss i det vi holder på med. Vi vil lære tegneferdigheter, som blant annet valør, perspektiv ,ulike skisseteknikker, ulike komposisjoner i både akvarell- og akrylmaling
Dette kurset løfter barns perspektiv til et annet nivå. På dette kurset fokuserer vi på å utvikle teknikk å lære ulike metoder for å oppnå mer tilfredsstillende resultater. Vi vil gjennomføre øvelse for å utforske kreativitet og invitere til utvikling av et mer surrealistisk blikk på ting.