Man maler ikke med hendene, men med øynene... For å male et bilde trenger man egentlig ikke kunne noe som helst, å kunne SE er nok. På mitt malekurs skal jeg få deg til å SE det som skal ned på lerretet, slik at du kan forme noe som er harmonisk og godt komponert.
Vi tilbyr malekurs med René Bjerke i Provence. I Provence er det mye å SE: det varme lyset, alle fargene: lilla, rosa, lyseblått, oker og mørkeblå skygger. Alt dette lyset, alle disse deilige fargene, finnes på alle ting, på alle steder, på alle mennesker i dette herlige området i verden.
Det andre året bygger undervisningen videre på kunnskapene fra året før. Det vil foregå tverrfaglig arbeid med blant annet undervisning i installasjon og konseptuelle uttrykk. Etter hvert vil den enkelte student få muligheten til å velge seg et fordypningsprosjekt, før året avsluttes.
Det første året får du en bred kompetanse innen ulike fagområder som kan gi deg de nødvendige kunnskapene og ferdighetene du trenger for å starte din faglige og kreative utvikling.
Undervisningen er bygget opp av fagperioder som varer fra en til tre uker. Det benyttes en kombinasjon av forelesninger, workshops, samtaler, veiledning og praktisk arbeid. Hovedfagene er tegning, farge, form, grafikk og kunsthistorie.
Videregående kurs i Vedic Art "Med føttene på jorden og Penselen i himmelen". Det videregående kurset er en videreføring av grunnkurset og man går dyper inn i prinsippene for skapelse.
Vi arrangerer kreativ bursdag for jenter og gutter i alderen 9 - 15 år. På våre bursdager står kreativitet, humor, læring og godt samhold i sentrum. Bursdagen ledes av Silja, som driver Alvøen Kunst og er en erfaren kunstner.
Vi tilbyr malekurs for utdrikningslag. Ta med dere bruden / brudgommen til vakre idylliske Alvøen. Det vil bli en kort presentasjon av hva som pleier å foregå hos Alvøen kunst, etterfulgt av en god spøk til bruden / brudgommen. Kursholderen vil piske opp stemningen og følelsene noe.
Vi tilbyr kurs i oppspenning av lerret. Om du velger å spenne opp dine egne lerreter, har du utallige muligheter når det kommer til størrelser, i forhold til om du velger å kjøpe lerreter som er ferdig oppspente. Vel møtt til kurs i Tegne sin butikk i Oslo.
Let´s help each other with our projects! Come get a chance to present the current project you are working on in an intimate group setting. Each presentation will be followed by a Q&A and a round of comments.
Få deg ut av huset og tegne et av Oslos beste samarbeidsfellesskap for kunstnere, designere og illustratører! 100% GRATIS for ALLE!
Vi tilbyr tegne- og malekurs for nybegynnere og viderekomne. Man trenger ingen forkunnskaper for å være med på kurset. Det er fortløpende opptak og vi tilpasser undervisningen til hver enkelt elev.
Vi tilbyr tegne- og malekurs for nybegynnere og viderekomne - Drop in. Man trenger ingen forkunnskaper for å være med på kurset. Det er fortløpende opptak og vi tilpasser undervisningen til hver enkelt elev.
Vi tilbyr malekurs i farger & følelser. Hvorfor stråler noen bilder av positivitet og livsglede, mens andre gir oss en fornemmelse av angst og depresjon? Hvorfor fremstår noen bilder som kraftfulle knyttneveslag, mens andre er sarte og myke som dun?