Her finner du alt av kurs og opplæring innen industriell shipping og maritimt miljø. Her finner du både nødvendig sertifisering for å manøvrere båter og skip av forskjellige art, samt nødvendige sikkerhetskurs for arbeid på sjøen.
Vi tilbyr containerpakkekurs NOG 116. Formålet med kurset er å tilby personell som skal lede, koordinere eller arbeide med å sikre last en grunnleggende opplæring i lastsikring og brukerkontroll av lastbærere.
Vi tilbyr fiskevelferdskurs som fjernundervisning. Vårt godkjente kurs i fiskevelferd er for ansatte ved settefisk-, matfisk- og stamfiskanlegg. Kurset gjennomføres nettbasert på din egen PC. Underveis blir det gitt oppgaver som skal besvares fortløpende.
Vi tilbyr repetisjonskurs i fiskevelferd som fjernundervisning. Kurset gjennomføres nettbasert på din egen PC. Underveis blir det gitt oppgaver som skal besvares fortløpende. Vårt kurs er godkjent av Mattilsynet.
Vi tilbyr nettbasert kurs om legemiddel- og kjemikaliekurs for oppdrettere som fjernundervisning. Kurset skal styrke kompetansen og kunnskapen rundt håndtering i daglig drift og røkting. Kurset dekker forskriftskravene i akvakulturdriftsforskriften, og gjennomføres som nettbasert kurs.
Vi tilbyr kurs om passasjer og krisehåndtering. Kurset gjennomføres i henhold til STCW konvensjonens regel V/2, avsnitt A-V/2 og tabeller A-V/2-1 og A-V/2-2. Du får opplæring i hvordan besetningen skal opptre hvis det oppstår en krise ombord, samt hvordan de skal opptre/kommunisere med passasjerene.
Vi tilbyr kurs om passasjer og krisehåndtering som fjernundervisning. Kurs for de som skal arbeide på passasjerskip og andre fartøy der man har ansvar for sikkerheten til passasjerer. Kurset gjennomføres i henhold til STCW konvensjonens regel V/2, avsnitt A-V/2 og tabeller A-V/2-1 og A-V/2-2.
Vi tilbyr kurs om passasjer- og krisehåndtering oppdatering som fjernundervisning. Kurs for de som skal arbeide på passasjerskip og andre fartøy der man har ansvar for sikkerheten til passasjerer. Kurset gir opplæring i hvordan besetningen skal opptre i en krisesituasjon.
Vi tilbyr sikkerhetskurs for sjøfolk på mindre skip. Innhold og omfang i kurset er tilpasset sikkerhetsopplæring for arbeid på skip med lengde opp til 24 meter i fartsområde liten kystfart eller mindre - dekksoffiser klasse 6.
Vi tilbyr sikkerhetskurs for sjøfolk på mindre skip - oppdatering. Innhold og omfang i kurset er tilpasset sikkerhetsopplæring for arbeid på skip med lengde opp til 24 meter i fartsområde liten kystfart eller mindre - dekksoffiser klasse 6.
E-læringskurset «Makroalgedyrking» fra Val FoU og Norges Vel sikrer grunnleggende kunnskap innen makroalgedyrking der det legges vekt på hele verdikjeden fra dyrking til forretningsidé.
E-læringskurset «Sjømathygiene» fra SjømatNorge sikrer nødvendig teoretisk kunnskap om grunnleggende hygiene i en sjømatbedrift. Med e-læring får man en motiverende, rimelig og miljøvennlig opplæring via Internett. Kurset inneholder fagstoff med videoer, tale, bilder, oppgaver, tester og eksamen.
Vi tilbyr kurs i FSSC 22000. Er du leder og vil bli tryggere på sertifiseringsprogrammet FSSC 2000? Da er dette kurset for deg. Kurset gir deg kunnskap om alt du trenger til å gjennomføre revisjoner etter sertifiseringsprogrammet FSSC 22000.
Vi tilbyr kurs i ISO 22000 / FSSC 22000. Hvordan bruke styringssystem for å imøtekomme krav til trygge næringsmidler? Dette kurset gir en praktisk tilnærming av ISO 22000 og FSSC 22000.
Vi tilbyr SRC/VHF – Maritim radio for bedrifter / Større grupper. Maritim radio SRC/VHF er radiokommunikasjonssystem til sjøs og til lands. Kurset inneholder teori om bruk og virkemåte av VHF, praktisk bruk.
Vi tilbyr ADR grunnkurs, tank og eksplosiv kombinert. Kurset er på 24 timer: 18 timers grunnkurs (som er krav iflg ADR-håndbok), og 6 timer i tillegg med praktiske øvelser i førstehjelp, brannvern og opptreden ved ulykker.
Vi tilbyr kurs for sikkerhetsrådgivere. Først 25 timers ADR kurs. Resten av sikkerhetsrådgiverkurset kjøres som brevkurs med 6 + 1 brev. Dette kurset går videre enn et vanlig ADR kurs og har også med HMS og internkontrollforskriften.
Vi tilbyr kurs om ISO/IEC 27001 Lead Auditor (PECB). Lead Auditor-kurset gir en meget grundig innføring i det mest omfattende rammeverket for å bygge effektiv og risikobasert sikkerhetsstyring i en virksomhet. ISO/IEC 27001 dekker også områder utenfor cybersikkerhet.
Vi tilbyr kurs om ISO/IEC 27001 Lead Implementer (PECB). Øk din kompetanse på implementering av ISO 27001. Kurset muliggjør formell sertifisering som ISO/IEC 27001-implementer på nivåene «provisional», «implementer» eller «lead implementer» avhengig av erfaring.
Vi tilbyr kurs om ISO/IEC 27005 Lead Risk Manager (PECB). ISO/IEC 27005 gir et rammeverk for risikostyring for organisasjoner for å håndtere informasjonssikkerhetsrisikoer. Spesielt gir den retningslinjer for å identifisere, analysere, evaluere, behandle og overvåke informasjonssikkerhetsrisikoer.
We provide fundamental course in flange work NS-EN 1591-4. An important aspect of our operation is rooted in courses and training in flange work and bolted connections.
Kursene gjennomføres hos Vigor Industrier i Orkanger. Vi tilbyr grunnleggende kurs i flensearbeid iht. NS-EN 1591-4. Kurset går over 4 dager med teoretisk og praktisk opplæring. For begge deler gjennomføres det eksamen og ved bestått gir dette en godkjenning som er gyldig i 5 år.
Mobile kurs holdes på forespørsel. Vi tilbyr kurs i flensearbeid på deres lokasjon. Disse kursene må avtales i god tid før de settes opp. Kurssted og lokaler må godkjennes av Hytorc Norge.
Repetisjonsmodulene gjennomføres hos Vigor Industrier i Orkanger. Vi tilbyr repetisjonsmodul flensearbeid iht. NS-EN 1591-4. Hovedmål med modulen er å gi nødvendig og påkrevd repetisjon for videre å kunne utføre selvstendig arbeid på flenser og boltede forbindelser.
Vi tilbyr kurs i fallsikring. Tiurn Konsulenttjenester tilbyr dokumentert opplæring i fallsikring / arbeid i høyden. Fallsikringskurs skal øke kunnskapen om fallsikringsutstyr og bevisstgjøring av nødvendige sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker.