Har du lyst til å lære å tegne finner du kursene du er ute etter her. Et tegnekurs kan være en fin inngangsport til maleverden eller om man vil lære seg enkle tegneteknikker man kan bruke i jobb eller i hverdagen.
Vi tilbyr Temauke med Urban sketching på Algarvekysten, Portugal. Hver uke har sitt tema og fokuserer på ulike aspekter ved det å tegne og male. Årets gjestelærer, Richard Câmara, er illustratør og en av grunnleggerne av Urban sketching og en ettertraktet pedagog vi får lov til å ha glede av!
Billedkunstner, arkitekt og lektor som snakker flytende portugisisk, tilbyr tegne og malekurs i Portugal. Med lekne oppgaver og konsentrasjon byttes prestasjonsjag ut med utfoldelse og nysgjerrighet ved endeløse strender og pittoreske Tavira. Strålende tilbakemeldinger.
Billedkunstner, arkitekt og lektor som snakker flytende portugisisk, tilbyr tegne og malekurs i Portugal. Med lekne oppgaver og konsentrasjon byttes prestasjonsjag ut med utfoldelse og nysgjerrighet ved endeløse strender og pittoreske Tavira. Svært gode tilbakemeldinger.
I visuell kunst blir det gitt oppgaver i billedspråkets varierte teknikker og metoder. Kunstelevene har 1 ½ time i gruppe på 6 elever, slik at hver enkelt elev får innføring og tilrettelegging individuelt. De blir delt inn etter alder.
Vi tilbyr kurs om figurativ tegning og maling. Du vil bli introdusert for forskjellige tegne- og maleteknikker gjennom forskjellige tekniker og materialer, for eksempel blyanter, fargeblyanter, trekull, krittpastell og akryl.
Vi tilbyr kurs med introduksjon til figurativ tegning og maling. På dette kurset vil studentene lære det grunnleggende om figurativ tegning og maling gjennom observasjon av stillebenmodeller og senere gjennom å utforske portretter og botanikk.
Dette kurset løfter barns perspektiv til et annet nivå. På dette kurset fokuserer vi på å utvikle teknikk å lære ulike metoder for å oppnå mer tilfredsstillende resultater. Vi vil gjennomføre øvelse for å utforske kreativitet og invitere til utvikling av et mer surrealistisk blikk på ting.
Vi tilbyr semesterkurs i tegning 2 for viderekomne. På kurset utvikles din tegning ytterligere gjennom fordypning i tegnestudier der linje, form, lys og proporsjoner står sentralt. Her benyttes levende modell og andre konkrete motiver.
Tegning er nøkkelen: det er gjennom tegningen du lærer å se, utvikler leken, får kontakt med sansene dine, blir formsikker og utvikler din evne til å bruke ditt temperament og din følsomhet. Å tegne er en holdning, en måte å forholde seg til det kreative på der mange deler av din sansning.
VI tilbyr med Marius Moe i komposisjon, form og farge. I dette kurset dykker vi inn i teorien bak det å male bilder. Kurset tar utgangspunkt i olje- og akrylmaleri, og med eksempler fra kunsthistorien går vi inn på formkunnskap og komposisjon.
Figurativ kulltegning byr på andre utfordringer enn for eks blyanttegning, men det gir mer enn rikelig tilbake. Mulighetene er mange. Kull er et fleksibelt og levende medium med et stort uttrykksregister. Ingen forkunnskaper er nødvendig.
Denne pakken hører til Pernille Dysthe sitt kurs i pastellblyanter og du får alt du trenger til kurset i denne pakken. Pernilles favorittpapir Canson Mi-Teintes Touch er selvfølgelig med samt nøye utvalgte pastellblyanter, 12 stk fra Derwent som passer til de bildene som skal tegnes på kurset.
In this one-day drawing course, you will learn basic skills for drawing space and people with pencils and pens. Cost for materials and papers are included in the course fee. The course will be held in English, every thursday to saturday 18:00-20:00.
Vi tilbyr kveldskurs i tegneteknikker med Ingrid Thortveit. Utdrag fra det første års studier ved den presisjetunge kunstkolen The Florence Academy of Art, blir presset inn i 4 intensive timer!