Lyst til å utvikle dine strikkeferdigheter og lære å strikke votter med flott stjernemønster? Nå har du muligheten! Vi holder kurs i vårt kreative verksted! Dette er også den perfekte julegave til noen du er glad i :) Begrenset antall plasser så førstemann til mølla:)
Vi tilbyr tovekurs. Toving kan drives på alle nivåer. De viktige er at du liker å arbeide med farger og former og kan tåle å bli såpevåt på hendene! Toving er et eldgammelt håndverk som alltid har hatt en plass i vår tekstilhistorie.
Toving kan drives på alle nivåer. De viktige er at du liker å arbeide med farger og former og kan tåle å bli såpevåt på hendene! Muligheter for yoga. Båtutflukt til Jomfruland. Toving er et eldgammelt håndverk som alltid har hatt en plass i vår tekstilhistorie.
Vel møtt til fire dagar med toving og norsk ull! Har du nokon gong gått i djupna på korleis ull tovar seg? Eller korleis ulla frå ulike norske sauerasar har ulike toveeigenskaper? Jobber du kanskje med tekstil i dag og vil undersøke nye material og mogleghetar? Då er dette kurset for deg!