Det blir stadig mer krav om sertifiseringer og spesialkompetanse ved bruk og behandling av industrimaskiner. Her finner du kurs i bruk stropper og anhuker. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner akkurat det kurset du er på jakt etter.
Vi tilbyr stroppe og stroppekurs. Dersom du ønsker bedriftsinterne kurs for din bedrift skreddersyr Truck Consult kursene i samarbeid med dere. Truck Consult tilbyr dags-, kvelds- og helgekurs. Truck Consult tilbyr også bedriftstilpassede seminar for etterutdanning, sikkerhet og vedlikehold.
Vi tilbyr kurs i G11 Anhuker & Signalgiver - dokumentert opplæring. Kurset tilfredsstiller kravene til opplæring og gir en dokumentert opplæring på 8 timer med Kompetansebevis. Opplæringen omfatter innføring i og nødvendige sikkerhetstiltak under utførelse av arbeidet.
Vi tilbyr kurs i G11 Anhuker & Signalgiver - dokumentert opplæring. Kurset tilfredsstiller kravene til opplæring og gir en dokumentert opplæring på 8 timer med Kompetansebevis. Meld deg på og start når som helst
Kursen kan gjennomføres som webinar eller klasserom undervisning.
(Tilsvarer Modul O-1.1 Offshore)
Vi tilbyr krankurs i G4 Traverskran, inkl. G11 for bedrifter. Målsettingen er å gi eleven god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran samt god innsikt i kranens oppbygging, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av Traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av Travers-kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr G11 stroppe- og anhukerkurs. Målsettingen er å gjøre deg som kursdeltaker mer bevisst på hvordan du kan ta i bruk løfteredskaper på en trygg og sikker måte. Samtidig ønsker vi at du skal være trygg og bevisst i ditt daglige arbeid. Du skal kunne håndtere alle farlige utfordringer.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. stroppe anhukerkurs og modul 1.1 for bedrifter. G20 Fastmontert hydraulisk kran er en felles betegnelse for kraner montert på kai / båter / tog eller andre plattformer som gjør at de havner utenfor de andre kran klassene.
Vi tilbyr bedriftsinternt krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr online krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr bedriftsinternt krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Oppkjøring G1-G2-G3-G4-G8-G11-G20
Vi tilbyr kurs i stropp /anhuker, modul 1.1/2.3. Sikker bruk av løfteredskap. Hensikten med stroppekurset er å gi personer som jobber med løfteredskap kunnskap om sikker bruk, vedlikehold, daglig kontroll og kasseringsregler av ulike løfteredskap.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper mer kunnskap om løfteredskaper. Etter vårt anhukerkurs skal du ha en bevisst holdning til farene som kan oppstå og hvordan du kan unngå disse.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper mer kunnskap om løfteredskaper. Etter vårt anhukerkurs skal du ha en bevisst holdning til farene som kan oppstå og hvordan du kan unngå disse.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert. Målsettingen med kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert som webinar. Målsettingen for kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver. Kurset er beregnet på personell som skal benytte løfteredskap i arbeidssituasjoner.
Vi tilbyr kveldskurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert som webinar. Målsettingen for kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver. Kurset er beregnet på personell som skal benytte løfteredskap i arbeidssituasjoner.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkludert G11. Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkludert G11 som webinar. Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert G11 anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av Traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert G11 anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. G11 anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. G11 anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker - modul 1.1 og 2.3. Kurset gjennomføres som klasseromsundervisning med forelesning, diskusjoner, gruppeoppgaver og øvingsoppgaver. Kurset danner også et obligatorisk grunnlag for videre opplæring i bruk av ulike kraner.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker inkludert modul 1.1 og 2.3 på engelsk. Målsetningen er at deltakerne etter gjennomgått kurs, skal ha de nødvendige kunnskaper om de lover, forskrifter og standarder som er gjeldene.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker inkludert modul 1.1 og 2.3. Målsetningen er at deltakerne etter gjennomgått kurs, skal ha de nødvendige kunnskaper om de lover, forskrifter og standarder som er gjeldene.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp anhuker - modul 2.3. Etter gjennomgått kurs hos BIKS Industriopplæring, skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap G11 stropp anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp anhuker - modul 2.3 på engelsk. Etter gjennomgått kurs hos BIKS Industriopplæring, skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap G11 stropp anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr kurs i stropp, anhuker & signalgiver for bygg- og anleggsbransjen. Målsetningen er at etter gjennomgått kurs skal deltakerne ha de nødvendige kunnskaper om stropping / anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert stropp og anhuker. Målet er gode holdninger til sikker bruk av G11 løfteredskap med G4 traverskran som gir en sikrere arbeidsplass, bedre trivsel og mindre skader på gods og utstyr, slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert stropp og anhuker på engelsk. Målet er gode holdninger til sikker bruk av G11 løfteredskap med G4 traverskran som gir en sikrere arbeidsplass, bedre trivsel og mindre skader på gods og utstyr, slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau - modul P-3.10 på løfteinnretninger.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau - modul P-2.10. Kurset er ment å gi en grundig innføring i kunnskaper om ståltau, riktig bruk / valg av ståltau og om hvilke krav det skal settes til de som bruke og kontrollere ståltau.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau - modul P-2.10 på engelsk. Kurset er ment å gi en grundig innføring i kunnskaper om ståltau, riktig bruk / valg av ståltau og om hvilke krav det skal settes til de som bruke og kontrollere ståltau.
Vi tilbyr kurs socketsøping ROV-Umbilicals. Dette 2-dagers kurset gir grundig opplæring i socketsøping (wire potting/socketing) for ROV-umbilicals, inkludert terminering av ROV bullet og latch & bullet-systemer.
Vi tilbyr kurs om ståltau - Støping av socket. Teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets ihht. EN 13411-4
Vi tilbyr kurs for G11 stropp- og anhuker.