Det blir stadig mer krav om sertifiseringer og spesialkompetanse ved bruk og behandling av industrimaskiner. Her finner du kurs i bruk stropper og anhuker. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner akkurat det kurset du er på jakt etter.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper mer kunnskap om løfteredskaper. Etter vårt anhukerkurs skal du ha en bevisst holdning til farene som kan oppstå og hvordan du kan unngå disse.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper mer kunnskap om løfteredskaper. Etter vårt anhukerkurs skal du ha en bevisst holdning til farene som kan oppstå og hvordan du kan unngå disse.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert. Målsettingen med kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert som webinar. Målsettingen for kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver. Kurset er beregnet på personell som skal benytte løfteredskap i arbeidssituasjoner.
Vi tilbyr kveldskurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert som webinar. Målsettingen for kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver. Kurset er beregnet på personell som skal benytte løfteredskap i arbeidssituasjoner.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkludert G11. Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkludert G11 som webinar. Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert G11 anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av Traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert G11 anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. G11 anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. G11 anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr kurs i anhuking /løft G11. Kurs arrangeres for minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr kurs i anhuking /løft G11 for bedrifter og organisasjoner. Kurs arrangeres for grupper på minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr stroppekurs. Kurs arrangeres for minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr stroppekurs for bedrifter og organisasjoner. Kurs arrangeres for grupper på minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr kurs i G11 løfteredskap. Kurset gjennomføres som klasseromsundervisning med avsluttende teoretisk prøve. Bestått prøve kvalifiserer til kompetansebevis på G11 stropp.
Vi tilbyr G11 stropp og anhukerkurs. Alle som skal kunne utføre arbeid med stroppe / anhuke på en anleggsplass / arbeidsplass må, iht «Forskrift om utførelse av arbeid, best nr 703», ha gjennomgått dokumentert sikkerhetsopplæring.
Vi tilbyr G11 stropp og anhukerkurs - nettkurs. Alle som skal kunne utføre arbeid med stroppe / anhuke på en anleggsplass / arbeidsplass må, iht «Forskrift om utførelse av arbeid, best nr 703», ha gjennomgått dokumentert sikkerhetsopplæring.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau modul P-2.10. Kurset er ment å gi deltakere en god teoretisk grunnopplæring på ståltau ihht ISO 4309. Kurset skal gi elevene god innsikt i prinsippene for ståltauets oppbygging, konstruksjon og virkemåte, samt innsikt i hvordan kontroll av ståltau gjennomføres.
Vi tilbyr kurs om støping av sockets. Målsettingen med kurset er å gi personell en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets iht EN-13411-4. Det kreves ingen spesielle forkunnskaper for denne opplæringen.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker inkludert modul 1.1 og 2.3 på engelsk. Målsetningen er at deltakerne etter gjennomgått kurs, skal ha de nødvendige kunnskaper om de lover, forskrifter og standarder som er gjeldene.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker inkludert modul 1.1 og 2.3. Målsetningen er at deltakerne etter gjennomgått kurs, skal ha de nødvendige kunnskaper om de lover, forskrifter og standarder som er gjeldene.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp anhuker - modul 2.3. Etter gjennomgått kurs hos BIKS Industriopplæring, skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap G11 stropp anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp anhuker - modul 2.3 på engelsk. Etter gjennomgått kurs hos BIKS Industriopplæring, skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap G11 stropp anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr kurs i stropp, anhuker & signalgiver for bygg- og anleggsbransjen. Målsetningen er at etter gjennomgått kurs skal deltakerne ha de nødvendige kunnskaper om stropping / anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert stropp og anhuker. Målet er gode holdninger til sikker bruk av G11 løfteredskap med G4 traverskran som gir en sikrere arbeidsplass, bedre trivsel og mindre skader på gods og utstyr, slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert stropp og anhuker på engelsk. Målet er gode holdninger til sikker bruk av G11 løfteredskap med G4 traverskran som gir en sikrere arbeidsplass, bedre trivsel og mindre skader på gods og utstyr, slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau - modul P-3.10 på løfteinnretninger.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau - modul P-2.10. Kurset er ment å gi en grundig innføring i kunnskaper om ståltau, riktig bruk / valg av ståltau og om hvilke krav det skal settes til de som bruke og kontrollere ståltau.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau - modul P-2.10 på engelsk. Kurset er ment å gi en grundig innføring i kunnskaper om ståltau, riktig bruk / valg av ståltau og om hvilke krav det skal settes til de som bruke og kontrollere ståltau.
Vi tilbyr kurs socketsøping ROV-Umbilicals. Dette 2-dagers kurset gir grundig opplæring i socketsøping (wire potting/socketing) for ROV-umbilicals, inkludert terminering av ROV bullet og latch & bullet-systemer.
Vi tilbyr kurs om ståltau - Støping av socket. Teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets ihht. EN 13411-4
Vi tilbyr kurs om anhuker og signalgiver. Hensikten med kurset er å gi anhuker og signalgiver en god sikkerhetsopplæring, grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap, riktig signalgivning og kommunikasjon med kranfører, slik at ulykker unngås.
Vi tilbyr stroppekurs modul 1 og 2.3. Kurset gir deg grunnleggende ferdigheter og kunnskap for å redusere risikoen for uhell og ulykker ved løfteoperasjoner. Kurset er utviklet for deg som arbeider som stropper, anhuker eller signalgiver, og gir deg riktig forståelse av sikker bruk av løfteutstyr.
Vi tilbyr stroppekurs modul 1 og 2.3. Du får grunnleggende ferdigheter og kunnskap for å redusere risikoen for uhell og ulykker ved løfteoperasjoner. Kurset er for deg som arbeider som stropper, anhuker eller signalgiver, og gir deg riktig forståelse av sikker bruk av løfteutstyr.
Vi tilbyr kurs om støping av sockets. Målsettingen med kurset er er å gi personell en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets iht EN-13411-4.
Vi tilbyr kurs i stroppe og anhuker. Kurset passer for alle som er i befatning av løfteutstyr: Bygg og anlegg, industri, transport, verksteder og landbruk. Kurset tilfredsstiller myndighetenes krav til dokumentert sikkerhetsopplæring.
Vi tilbyr G11 stroppe og anhukerkurs - modul 0-1.1. Kurset tilfredsstiller kravene til opplæring og gir en dokumentert opplæring med sertifikat eller en sertifisert opplæring med sertifikat. Opplæringen omfatter innføring i og nødvendige sikkerhetstiltak under utførelse av arbeidet.