I kategorien ledelse og strategi finner du alle typer lederkurs innen lederutviklingskurs, endringsledelse, prosjektledelse, etikk og bedriftskultur med mer. Du finner også kurs for kvalitetssikring, selskapsrett og styrearbeid. Dersom du ønsker å starte din egen bedrift vil det være lurt å ta et gründer og etableringskurs. Finner du ikke kurset du leter etter her, finner du det kanskje i kategorien HR og personal eller Markedsføring og salg. Ta gjerne kontakt med oss hvis du ønsker at vi skal finne et kurs for deg.
Vi tilbyr fortløpende opptak butikklederutdanning som nettstudie. Ønsker du å søke på lederstillinger innenfor butikkyrket - da kan butikklederutdanningen ved FagSenteret være riktig valg for deg! Utdanningen i butikkledelse er tilpasset deg som ønsker en karriere innen varehandel.
Vi tilbyr klinikkleder med spesialisering innen dyreklinikk-utdanning som nettstudie. Det er mulighet til å søke studieplass hele året. Dette skyldes at forelesningene følger årshjulet vårt, som gjør at temaene kommer på nytt. I tillegg tar vi opp alle forelesninger og legger de på nettskolen.
Vi tilbyr utdanning til personalleder som nettstudie.Det er mulighet til å søke studieplass hele året. Dette skyldes at forelesningene følger årshjulet vårt, som gjør at temaene kommer på nytt. I tillegg tar vi opp alle forelesninger og legger de på nettskolen, så de kan sees når du ønsker.
Vi tilbyr nettkurs om Design Thinking. Visste du at hele 70% av alle nye produkter og tjenester feiler? Mange gründere feiler fordi at de ikke forstår kundenes behov. Med dette kurset lærer du hvordan kan skape vellykkede produkter som treffer på markedsbehov!
Vi tilbyr nettkurs om forretningsmodeller og innovasjon. Har du tidenes business idé? Vårt kurs om forretningsmodeller og innovasjon er skreddersydd for deg som skal starte en bedrift og trenger et push i riktig retning!
Vi tilbyr nettkurs i selvledelse for gründere. Lær å lede deg selv på en bærekraftig måte! Det å starte og drive en bedrift er krevende. Mange gründere sliter med å finne den rette balansen. Som gründer må du kunne sette deg mål og holde deg motivert på tross av press og usikkerheter!
Er du en grunder i renholdsbransjen og jobber dag og natt for å lykkes med din bedrift? Eller er du en mellomleder der det stilles store krav og forventninger til din kompetanse og resultater?
Vi tilbyr nettkurs i leder del 1 - etablering og drift av renholdsvirksomhet. De fleste gründere er alene om å etablere og drifte sin bedrift, og må derfor ha kunnskap innen økonomi, marked, strategi, teknologi, lover og regler, administrasjon, salg, renholdsfaglig kompetanse osv.
Vi tilbyr nettkurs i leder del 2 - renholdsleder. Hvordan kan et menneske bli moralsk og emosjonelt akseptert som leder, og et annet bli fullstendig avvist? Er det slik at godt lederskap kan tilskrives en x-faktor i individet?
Alle som starter og eier en bedrift har rimeligvis et ønske om lønnsomhet for virksomheten. Uten bedriftsøkonomisk lønnsomhet har bedriften ikke livets rett, og vil før eller siden måtte avvikles eller begjæres konkurs.
Vi tilbyr kurset leder del 5 - Profesjonell Renholdsledelse. Kurset kombinerer ledelsesteori, praktisk renholdserfaring, økonomisk forståelse, kultur og motivasjon, struktur og internkontroll samt strategisk bruk av AI.
Vi tilbyr kurs i verdivurdering, oppkjøp og slag av bedrifter. Vi har lang erfaring med å utføre verdivurderinger av bedrifter samt bistå i eierskifteprosesser. Vi gir deg gjerne et tilbud på å gjøre en verdivurdering for bedriften, der vi i så fall skriver et verdivurderingsnotat på ca 4 - 9 sider.
Vi tilbyr kurs om prosjektering - krav, risiko og ansvar for bedrifter. Målsettingen med kurset er at kursdeltakeren skal få en god forståelse for lov og forskrifter, samt kunnskap om hva en prosjektering må inneholde.
Vi tilbyr e-læringskurs om prosjektering - krav, risiko og ansvar. Målsettingen med kurset er at kursdeltakeren skal få en god forståelse for lov og forskrifter, samt kunnskap om hva en prosjektering må inneholde.
Vi tilbyr gratis introduksjon til Lean via e-læringskurs. Dette er for mange starten på den magiske Lean-reisen. Nettkurset kan være verdifullt hvis du kun ønsker å lære litt om Lean og det vil kanskje gi deg svaret på om Lean er relevant for din virksomhet.
Vi tilbyr kurs i Lean Grønt belte sertifisering. På grønt belte får du dypere kompetanse i Lean som gir forutsetninger til å skape flyt og være en aktiv pådriver for forbedringsarbeid i din virksomhet. Kurset er påbygning fra gult belte og varer i 4 dager. Neste steg er svart belte.
Vi tilbyr Lean Gult belte sertifisering. På gult belte får du forståelse av grunnelementer i Lean som strategi og innblikk i metoder og verktøy som kan bli en del av tankegangen i det daglige forbedrings-arbeid. Gult belte er det andre kurset i vårt Lean sertifiseringsprogram og varer i 2 dager.
Vi tilbyr Lean Svart belte sertifiseringskurs. På Lean svart belte sertifiseringskurs får du kompetansen en god Lean-leder trenger. Noen av temaene er strategisk hoshin Kanri, Lean-speil, gemba, standardisering, kata, coaching, Lean-program, lærende organisasjon, Lean startup og mye mer!
Virksomhetens ledergruppe mangler gjennomføringskraft og måloppnåelse i møte med utfordringer internt eller i omgivelsene. Du skal implementere en ny strategi, og har behov for å skape felles forståelse og forpliktelse på alle ledernivå i virksomheten.
Du ønsker å gi ledere eller fagpersoner læring og innsikt i strategiske utfordringer, arbeidsoppgaver og kultur i ulike deler av virksomheten. Du ønsker å gi ledere og fagpersoner støtte i sin jobbutførelse og karriereutvikling.
Du ønsker å utvikle nye normer og nye verdier i organisasjonen for å skape en mer felles forståelse og gjennomføring av organisasjonens strategiske mål. Du ønsker å skape en felles identitet, tillit og tilhørighet på tvers av avdelinger for å styrke samarbeide på tver
Vi tilbyr kurs i organisatorisk utvikling og endring. Du opplever at organisasjonen har stivnet i form og arbeidsmetoder, og opplever at det er krevende å tilpasse virksomheten til nye rammebetingelser.
Vi tilbyr kurs i å forbedre og utvikle din egen samspillskompetanse. Programmet gir et dypdykk i hvordan samspillet med andre påvirker egen lederstil, egne beslutninger og resultater. Det er for deg som vil forbedre og utvikle egen samspillskompetanse. Passer for ledere på alle nivåer.
Architecture – developing a social and organisational context that enables leadership development Reinforcement – creating positive feedback loops in leadership development Engagement – learning to learn leadership.
Vi tilbyr kurs i strategi til handling. Dere har utviklet en ny strategi og vil gjøre den levende i organisasjonen. Virksomheten har behov for en grunnleggende revurdering av hvilken retning dere skal ta.
Vi tilbyr kurs i teamutvikling. Du skal etablere et nytt team og har behov for å sette retning, utvikle relasjoner og avklare arbeidsform. Du ønsker at ditt team skal jobbe effektivt, ha gjennomslag og skape stor verdi.
Dette er et program for ledere og andre nøkkelroller som ønsker nye kommunikasjonsferdigheter for å fremme løsninger og robuste relasjoner. Styrker samhandling i organisasjonen og med omgivelsene.
Vi tilbyr nettkurs i markedsføring for terapeuter. Det holder ikke å være en dyktig terapeut, coach eller veileder dersom du ikke klarer å skape en lønnsom drift. Gjennom dette kurset vil du lære det du trenger for å drive en praksis med gode faglige og økonomiske resultater.
Vi tilbyr nettkurs i VEKS-fag. Bli en mer bevisst fagutøver. VEKS-fag er ikke knyttet direkte opp mot noen bestemt terapeututdanning, men passer for studenter fra alle retninger. VEKS-fag består av de 4 temaene: Vitenskapslære, Etikk, Kommunikasjon og Samfunnslære.