HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Vi tilbyr HMS kurs for bedrifter og organisasjoner. Kurs arrangeres for grupper på minimum 5-10 deltagere. KRS ble startet i 1987 og har siden den gang drevet med sakkyndig kontroll, sertifisertopplæring og reparasjoner av kraner. I 2015 ble det nye navnet KRS Fagerland AS stiftet.
Vi tilbyr kurspakke for offentlig sektor som e-læring. Her finner du alle kurs som kan passe for ansatte i offentlig sektor, spesielt for verneombud eller andre med ansvar for brannsikkerheten eller helse, miljø og sikkerhet.
Vi tilbyr pakketilbud med kurs om risikovurdering og maskiner og redskap som e-læring. Her vil du lære om arbeidsmiljøområder, bakenforliggende årsaker til risiko, kartlegging, risikodiagram, handlingsplan, m.m.
Vi tilbyr kurs om risikovurdering som e-læring. Arbeidstilsynet har utarbeidet tre skjemaer som kan brukes som støtte i arbeidet med kartlegging, risikovurdering, planlegging og dokumentasjon.
Vi tilbyr kurs om verneutstyr, valg, bruk og vedlikehold som e-læring. Kurset er for ledere, verneombud og andre med ansvar knyttet til valg av og bruk av verneutstyr. Det er også flere gode råd til vedlikehold. Kurset er også beregnet for brukere av verneutstyr og vil gi gode råd underveis.
Vi tilbyr nettkurs om arbeidsmiljølovens permisjonsregler. Dette kurset gir deg full oversikt i arbeidsmiljølovens permisjonsregler, samt hvilke plikter og rettigheter du har som arbeidstaker og arbeidsgiver.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Har du HMS-kunnskapen som kreves av deg som leder eller mellomleder? Om ikke, gir dette kurset deg en strukturert oversikt over kunnskapen du trenger.
Vi tilbyr nettbasert HMS-kurs for verneombud 2026. Dette kurset gir deg grunnleggende innføring i de viktigste temaene innenfor verneombudsarbeidet. Kurset er ment for virksomheter og bransjer hvor partene har avtalt kortere opplæringstid for verneombud enn 40 timer.
Vi tilbyr podkurs som omhandler åpenhetsloven. Kurset er utarbeidet i samarbeid med Etisk Handel Norge (https://etiskhandel.no), og er en samtale mellom daglig leder Heidi Furustøl i Etisk Handel Norge og advokat i Sticos, Gard S. G. Lyng.
Vi tilbyr nettkurs om risikoer i regnskapet - slik finner du dem. Forstå regnskapet og hvilke risikoer det kan være for ubevisste og bevisste feil i rapporteringen. I dette kurset lærer du om hva du bør ha fokus på når du leser, analyserer eller kvalitetssikrer et regnskap.
Vi tilbyr nettkurs om risikovurdering av kunder. Kurset gir deg kontroll og den kunnskapen du trenger for å utarbeide og se verdien i en godt utført risikovurdering. Kurset sier noe om hva en risikovurdering er, hvorfor den gjøres og hvilken verdi den kan ha for regnskapsforetaket og dens kunder.
Vi tilbyr nettkurs om åpenhetsloven - innføring i regelverket. I dette kurset vil du få en grundig gjennomgang av kravene i åpenhetsloven, og direkte og indirekte virkninger den har for næringsdrivende.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ansatte som nettkurs og webinar. Helse, miljø og sikkerhet handler om å skape en trygg og god arbeidsplass. Kurset "HMS-kurs for ansatte" er basert på Arbeidstilsynets veiledning om opplæring.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ledere som nettkurs og webinar. Helse, miljø og sikkerhet handler om å skape en trygg og god arbeidsplass. Kurset "HMS-kurs for ledere" er basert på Arbeidstilsynets veiledning om opplæring.
Vi tilbyr 40 timers verneombudkurs som nettkurs og som webinar for større grupper. Arbeidsmiljøloven stiller krav til arbeidsgiver om at verneombud og medlemmer av et arbeidsmiljøutvalg skal ha dokumentert 40 timers opplæring i helse, miljø og sikkerhet.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettbasert undervisning over ZOOM. §3 - 5. Plikt for arbeidsgiver til å gjennomgå opplæring i helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid Dekker lovens opplæringskrav for ledere.
Vi tilbyr nettbasert HMS-kurs for verneombud. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring.
Repetisjonskurs for verneombud, AMU-medlemmer og HMS-ledere. Kurset gir en oppfriskning av sentrale temaer innen helse, miljø og sikkerhet, samt oppdatert kunnskap om lover, forskrifter og praktisk HMS-arbeid.
Vi tilbyr kurs i HMS-ledelse basert på ISO 45001. Formålet med kurset er å gi en grunnleggende forståelse for hensikten med et ledelsessystem for HMS. Kurset er basert på ISO 45001 som er en standard for ledelse av arbeidsmiljø og sikkerhet. Kravene i denne standarden vil bli gjennomgått.
Vi tilbyr nettkurs i HMS-ledelse med ISO 45001. Formålet med kurset er å gi en grunnleggende forståelse for hensikten med et ledelsessystem for HMS. Kurset er basert på ISO 45001 som er en standard for ledelse av arbeidsmiljø og sikkerhet. Kravene i denne standarden vil bli gjennomgått.
Bærekraftig drift krever god risikostyring. God risikostyring vil igjen bidra til økt operasjonell suksess. Akvakulturnæringen har utfordringer som må håndteres for å sikre bærekraftig drift. Å kjenne risikoene, og håndtere disse på riktig måte er sentralt.
Vi tilbyr kurs om risiko og risikostyring i ISO standarder. I dette kurset får du innføring i og praktisk erfaring med risikostyring som verktøy for å kunne prioritere ressurser og aktiviteter for å oppnå mål, og reduserer risiko i større og mindre organisasjoner.
Vi tilbyr nettkurs om risiko og risikostyring i ISO standarder. I dette kurset får du innføring i og praktisk erfaring med risikostyring som verktøy for å kunne prioritere ressurser og aktiviteter for å oppnå mål, og reduserer risiko i større og mindre organisasjoner.
Vi tilbyr digitalt kurs om psykologisk trygghet. Psykologisk trygghet er hjørnesteinen for et produktivt arbeidsmiljø. Dette kurset gir en grundig innføring av begrepet psykologisk trygghet, og nøkkelkomponenter som er med på å utvikle og forbedre psykologisk trygghet på arbeidsplassen og i team.
Vi tilbyr kurs i forebygging av Legionellasmitte. Forskrift om miljørettet helsevern inneholder eget kapittel om forebygging av Legionellasmitte. Sammen med Helse- og Miljøtilsynet Salten vil vi også i 2020 tilby kurs i Legionellaforebygging.