Risikoer i regnskapet - slik finner du dem - nettkurs



Kursarrangør: Sticos AS
Sted: Nettkurs / Nettstudie
Hele landet
Type:Nettkurs og nettstudie
Studie / yrkesutdanning
Undervisningstid: Start når du selv vil
Varighet: 2 timer
Pris: 2.557

Vi tilbyr nettkurs om risikoer i regnskapet - slik finner du dem. Forstå regnskapet og hvilke risikoer det kan være for ubevisste og bevisste feil i rapporteringen. I dette kurset lærer du om hva du bør ha fokus på når du leser, analyserer eller kvalitetssikrer et regnskap.

Innhold:
Det handler om å forstå regnskapsprinsipper, sammenhengen i regnskapet og risikoen for bevisste og ubevisste feil.

Agenda:
• Sammenhengen i regnskapet
• Forskjellen mellom finansregnskapet og likviditet
• Gjennomgang av utvalgte poster - regnskapsprinsipper, estimat
• Varelager
• Kundefordringer
• Driftsmidler
• Anleggskontrakter
• Aksjer
• Immaterielle eiendeler
• Forpliktelser
• Forenklingsregler for små foretak
• Mislighetsrisikoer
• Nøkkeltallsanalyse

Kvalitetssikring:
• Kurset ble sist gjennomgått av våre fageksperter 15.05.2025

Kursholdere: Elin Petersen og Mari Hamnes

Elin Petersen er statsautorisert revisor og har regnskap som spesialområde. Petersen har flere års erfaring som kursholder innen regnskap og noe skatt. Petersen har lang erfaring som revisor i det private næringsliv.

Mari Hamnes er statsautorisert revisor og har regnskap og bærekraft som spesialområde. Hamnes har flere års erfaring som kursholder innen regnskap. Hun har lang erfaring som revisor i det private næringsliv.

Nettkurs:
Nettkursene er interaktive kurs med en variasjon av tekst, video og spørsmål underveis. Dette gjør kurset engasjerende og gir deg god læringseffekt. Kurset kan gjennomføres på både PC, nettbrett og mobil. Kursbevis lagres automatisk i kursplattformen.

Etterutdanning:
Regnskapsfører:
• Finansregnskap 2 timer

Revisor:
• Finansregnskap 2 timer

Advokat:
• Ikke-juridiske timer 2 timer

Målgruppe for kurset:
Alle som ønsker nettkurs om risikoer i regnskapet - slik finner du dem