HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Vi tilbyr foredrag for bedrifter om det 4. arbeidsliv (den viktigste samtalen i vår tid). «Digitaliser eller dø!», ropes det fra scener og torg. Og vi har hørt det før - "ulv, ulv". Men det ser ut til at det er alvor denne gangen. Teknologien forandrer samfunnet på grunnleggende måter.
Vi tilbyr fagbrev i gjenvinningsfaget på videregående nivå som virtuelt klasserom. Dette kurset gir deg den nødvendige teoretiske forberedelsen til tverrfaglig eksamen i faget samt fag og svenneprøven som gjenvinningsoperatør.
Vi tilbyr kurs om aggresjonsforebyggende atferd og kommunikasjon. Målsettingen er at aggresjonsforebyggende atferd og kommunikasjon (AFAK), skal gi deltakerne kunnskap om aggresjon og vold. Opplæringen gir en innføring i hvordan aggresjon og vold kan forebygges og håndteres.
Vi tilbyr sikkerhetskurs for bedrifter. Målsettingen er å formidle kunnskap som skal bidra til økt sikkerhet for ansatte som opplever trusler, vold og utfordrende atferd i arbeidslivet. Kurset har hovedfokus på forebyggende kunnskap og enkel beskyttelse mot vold.
Vi tilbyr HMS grunnkurs for ledere og medarbeidere som nettkurs. HMS-arbeid handler om å forebygge og avdekke risiko, samt hindre alvorlige konsekvenser. Det er viktig at alle deltar aktivt i dette arbeidet.
Vi tilbyr digitalt kurs om psykologisk trygghet. Psykologisk trygghet er hjørnesteinen for et produktivt arbeidsmiljø. Dette kurset gir en grundig innføring av begrepet psykologisk trygghet, og nøkkelkomponenter som er med på å utvikle og forbedre psykologisk trygghet på arbeidsplassen og i team.
Vi tilbyr nettkurs om hvitvaskingsregelverket - en praktisk tilnærming. Hele 19 av 22 regnskaps- og revisjonsforetak står til stryk etter Finanstilsynets tematilsynsrapport av 21.12.21 og har blitt ilagt overtredelsesgebyrer.
Vi tilbyr e-læringskurs om arbeidsgiveropplæring i SHA og HMS-arbeid. Målsettingen med kurset er å gi kursdeltakeren kunnskap om aktuelle lover og forskrifter og kunnskap om grunnprinsippene i systematisk HMS / SHA-arbeid.
Vi tilbyr kurs om prosjektering - krav, risiko og ansvar for bedrifter. Målsettingen med kurset er at kursdeltakeren skal få en god forståelse for lov og forskrifter, samt kunnskap om hva en prosjektering må inneholde.
Vi tilbyr e-læringskurs om prosjektering - krav, risiko og ansvar. Målsettingen med kurset er at kursdeltakeren skal få en god forståelse for lov og forskrifter, samt kunnskap om hva en prosjektering må inneholde.
Vi tilbyr digitalt HMS-kurs for ledere. HMS for ledere er et lovpålagt kurs (AML § 3-5). Arbeidsmiljøloven (AML § 3-5) fastslår at arbeidsgiver har en personlig plikt til å gjennomgå opplæring i helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid (HMS).