HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Dette e-læringskurset gir deg som øverste leder HMS-opplæringen du trenger i henhold til lovverket. Kurset gir også overblikk og innføring i HMS-kravene til arbeidsgiver, samt innføring i hvordan man kan gjennomføre arbeidet i praksis.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ledere. Kurset gir en innføring i de viktigste aspektene i HMS arbeidet og gjennomføres i tråd med Arbeidstilsynets veiledning for denne type opplæring. Kursbevis blir utstedt etter gjennomført kurs for å oppfylle kravet til skriftlig dokumentasjon.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for verneombud. Kurset er ment for virksomheter og bransjer hvor partene har avtalt kortere opplæringstid enn 40 timer.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud som nettkurs
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Arbeidsmiljølovens §3-5 krever at alle virksomheters øverste leder skal kunne dokumentere opplæring i HMS arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som virtuelt klasserom. Arbeidsmiljølovens §3-5 krever at alle virksomheters daglige leder eller øverste leder skal kunne dokumentere opplæring i HMS arbeid. Plikten er personlig og kan ikke delegeres og gjennomgått opplæring skal kunne dokumenteres skriftlig.
HSE-course for manager - online. According to the Working Environment ACT §3-5, the employer shall have training in health, environment and safety work (HSE). The obligation is personal and can not be delegated. This course aims to provide such training.
Vi tilbyr 2-dagers bedriftsinternt grunnkurs i industrivern for nytt mannskap i bedriftens industrivern. Opplæringen skal ivareta personellets sikkerhet, være tverrfaglig og risikotilpasset den enkelte virksomhet.
Vi tilbyr kurs i sikker bruk av Diisocyanater i virtuelt klasserom. Alle som bruker diisocyanater og diisocyanat-holdige blandinger må kunne dokumentere forståelse og mestring av teoretiske og praktiske temaer i REACH-forordning nr. 2020/1149. Vårt kurs oppfyller dette kravet.
Vi tilbyr kurs i risikovurdering som nettkurs. Kurset gir deltagerne en innføring i risikovurdering og de nødvendige forutsetningene for selv å kunne foreta enkle risikoanalyser og risikovurderinger i egen virksomhet.
We offer safety representative course in english - online. The course provides the necessary knowledge that you need as a safety representative and within the HSE-requirements (Health, Safety and Environment).
We offer safety representative course in english. The course provides the necessary knowledge that you need as a safety representative and within the HSE-requirements (Health, Safety and Environment).
Fra og med 24. august 2023 stiller norske myndigheter krav til opplæring med dokumentert resultat for alle som arbeider med diisocyanater og diisocyanatholdige produkter.
Vi tilbyr nettbasert verneombudskurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring.
Vi tilbyr kurs for verneombud over 2 dager som nettkurs. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring.
Vi tilbyr 40 timers verneombudskurs som virtuelt . Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS opplæring. Kurset er myntet på virksomheter og bransjer hvor det kreves opplæringstid på 40 timer.
Vi tilbyr nettkurs til fagbrev i gjenvinningsfaget. Har du erfaring som gjenvinningsoperatør eller jobber i avfalls- og gjenvinningsbransjen? Med fagbrev får du dokumentert din kompetanse og nye muligheter i en bransje som bidrar til bærekraft og ressursutnyttelse.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere som nettkurs. Innfri AML’s krav om dokumentert opplæring i HMS, men vel så mye inspirere til aktivt fokus på HMS- arbeidet i bedriften og positive ringvirkninger av dette. For best mulig utbytte av kurset forsøker vi å tilpasse kurset til de bransjene som er påmeldt.
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for verneombud. HMS-kurset tilfredsstiller krav om opplæring i arbeidsmiljø for verneombud og AMU medlemmer. Undervisningsformen blir en veksling mellom korte forelesningssekvenser og gruppearbeid.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud som nettkurs. Innfri AML’s krav om dokumentert opplæring i HMS, men vel så mye inspirere til aktivt fokus på HMS- arbeidet i bedriften og positive ringvirkninger av dette.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud (40t) for bedrifter. Målet med kurset er å deltakerne innsikt og forståelse for alle sider ved HMS i virksomheten. Kurset tilfredsstiller krav om opplæring i arbeidsmiljø for verneombud og AMU medlemmer.
Vi tilbyr kurs om lekeplasskontroll modul A1, A2, B1, D1. Barn skal få utvikle seg, mestre nye situasjoner og lære. Barn skal få leke. Det skjer ikke uten et skrubbsår eller noen blåmerker iblant, sånt hører med. Men mer alvorlige ulykker bør vi ikke tolerere!
Vi tilbyr digitalt kurs i antihvitvasking Kjenn din bedriftskunde privatkunder. Hver dag forsøker kriminelle å bruke legitime bedrifter til å hvitvaske penger. Din jobb som rådgiver er å være den første forsvarslinjen.
Vi tilbyr digitalt kurs i antihvitvasking: kurs i kundekjennskap privatkunder (KYC). Hvor godt kjenner du kundene dine? Det vil alltid være risikobasert å jobbe med kunder. Derfor stiller hvitvaskingsloven en rekke krav til deg som jobber med etablering eller løpende vedlikehold av kundeinformasjon.
Vi tilbyr digitalt kurs om antihvitvasking: kurs i risikovurdering. Virksomheter er pålagt å gjennomføre en risikovurdering for antihvitvask. Har du tatt grunnkurset i antihvitvask, er du klar for å lære hvordan du utfører risikovurderingen.
Vi tilbyr digitalt kurs om bli mer lønnsom med et inkluderende arbeidsmiljø. Synes du det er utfordrende å vite hvordan du kan få dine ansatte til å yte maksimalt? Vi tilbringer store deler av dagen på jobb, og arbeidet er en viktig del av vår identitet og hvem vi er.
Vi tilbyr digitalt kurs om emosjonell kompetanse i arbeidslivet: hvordan forstå følelser. Følelser er drivstoff og spiller en viktig rolle for produktivitet og effektivitet på en arbeidsplass.
Vi tilbyr digitalt kurs om er du bevisst din egen kompetanse. Du kan mer enn du tror, men er du bevisst din egen kompetanse? Gjennom dette kurset vil du forstå hvor viktig det er å ta ansvar for egen kompetanse.
Vi tilbyr digitalt kurs om etikk i et presset arbeidsliv. I dette kurset lærer du verktøy som hjelper deg å praktisere etisk lederskap på jobb. Kurset passer for deg som er mellomleder eller leder i offentlig eller privat sektor.
Vi tilbyr digitalt kurs om forebygging av trusler og vold på arbeidsplassen. Kurset gir deg også en forståelse av hvorfor oppfølging er viktig etter trusler og vold, og hvordan du kan gi umiddelbar oppfølging etter en slik hendelse.
Vi tilbyr grunnkurs i anti-hvitvasking som digital undervisning. I dette grunnkurset lærer du hva hvitvasking er – og hva du som medarbeider kan gjøre for å hindre det.
Vi tilbyr en innføring i HMS-lover og forskrifter. Dette kurset gir deg en innføring i HMS-lover og forskrifter, slik at det blir lettere å finne og forstå de viktigste lovene og forskriftene.
Vi tilbyr kurset introduksjon til åpenhetsloven. Du trenger ikke dyre konsulenter eller avansert programvare for å lære deg åpenhetsloven. Du trenger bare dette kurset.
Vi tilbyr digitalt kurs om kulturkoden - slik utvikler du din bedriftskultur. Kulturen i bedriften er summen av alle holdningene og handlingene som den enkelte bidrar med dag ut og dag inn.
Vi tilbyr digitalt kurs i bruk av risikovurdering i havbruk. Kurs i bruk av risikovurdering i havbruk med Jan Dahlsveen som er sjefsrådgiver i Safetec. I dette kurset lærer du hva en risikovurdering er, og hvordan du kan bruke dette aktivt i ditt arbeid innen havbruksnæringen.
Vi tilbyr digital kurs i ROS-analyse - digitalt. I dette kurset lærer du hvordan du kan lage gode ROS-analyser, slik at du kan redusere risikoen, skape en trygg arbeidsplass og få kontroll på farer som truer virksomheten.
Vi tilbyr digitalt kurs om psykososialt arbeidsmiljø - økt trivsel på arbeidsplassen. Et godt psykososialt arbeidsmiljø har mange positive effekter. I dette kurset lærer du å skape en trivelig arbeidsplass for alle.
Vi tilbyr digitalt kurs om årsaksanalyse – skap en tryggere arbeidsplass. I dette kurset lærer du å lage en årsaksanalyse. Årsaksanalysen hjelper deg å forstå hvorfor en ulykke skjedde, og er lett å ta i bruk.
Vi tilbyr nettkurs til bacheloroppgave i HR og personalledelse. Bacheloroppgaven i HR og personalledelse skal gi deg en innføring i hvordan du kan anvende metode- og teorikunnskaper fra bachelorløpet til å skrive en omfattende oppgave basert på både relevant teori og empiri.
Vi tilbyr nettbasert kurs i derivatives. Derivatives gir deg forståelse for derivater som er sentrale verktøy når bedrifter skal overføre og redusere risiko. Ifølge Robert Merton er risikostyring en av de viktigste funksjonene i finanssystemet og også en av de analytiske pilarene innenfor finans.
Vi tilbyr nettbasert kurs om internasjonal HR. Internasjonal HR (IHR) gir deg kunnskap om de viktigste utfordringene som gjør seg gjeldende når man skal drive med ledelse av mennesker på tvers av landegrensene.
Vi tilbyr nettbasert kurs i personvern og datasikkerhet. Dette emnet gir deg en innføring i personvern, GDPR og datasikkerhet, slik at du kan bidra til sikker og effektiv forretningsdrift og forretningsutvikling i den digitale økonomien.
Vi tilbyr 40-timers HMS-kurs for byggebransjen som e-læring. Fra 2024 er kravene senket med tanke på hvilke bedrifter som må ha verneombud og AMU. Man må ha verneombud fra 5 ansatte og AMU fra 30 ansatte.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø for bygg- og anleggsbransjen som - e-læring. Arbeidsmiljøloven krever at arbeidsgiver sørger for at verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalg (AMU) gjennomgår og kan dokumentere HMS-opplæring.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere i bygg- og anleggsbransjen som e-læring. Obligatorisk HMS-opplæring for ledere i henhold til Arbeidsmiljøloven §3-5: Arbeidsgivers plikt til å gjennomgå opplæring i helse-, miljø- og sikkerhetsarbeid.
Vi tilbyr innføringskurs i HMS for bygg- og anleggsbransjen som e-læring. Innføring i HMS er tilpasset bygg- og anleggsbransjen ved å samle de relevante temaer, regler og situasjoner slik at kurset blir relevant og yrkesnært for alle som jobber på en byggeplass.
Nytt kurs! Innføringskurs i ISO 9001 Kurs i ISO 9001 – Kvalitetsledelse på 1-2-3 Få en enkel og praktisk innføring i hvordan du kan bruke ISO 9001 i egen bedrift. Kurset gir deg verktøyene du trenger for å sikre jevn kvalitet, god dokumentasjon og kontinuerlig forbedring.
Ønsker du å styrke virksomhetens arbeid med helse, miljø og sikkerhet? Veritechs ISO 45001 nettkurs gir deg en grundig innføring i hvordan du etablerer, implementerer og vedlikeholder et ledelsessystem for arbeidsmiljø i henhold til NS-EN ISO 45001:2023.
Veritech As tilbyr mikrokurs i NS-EN ISO 45001:2023 Ledelsessystem for arbeidsmiljø. Mikrokurs fra Veritech AS er den mest effektive måten å få kunnskap om standarden på. Ta kurset på din telefon og PC i det tempo som passer deg. Kurset har lyd.
Veritech As tilbyr nettkurs om personlig kvalitet og HMS - et holdningsskapende grunnkurs i HMS og kvalitet for arbeidstakere. E-læringskursets formål er å gi arbeidstakere gode holdninger til hvordan medvirke til en god HMS og kvalitet som arbeidstaker som igjen vil komme arbeidsgiver til gode.
Vi tilbyr grunnopplæring i industrivern for bedrifter. Målsettingen er at ved gjennomført kurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper og ferdigheter slik at de aktivt kan delta i forebyggende arbeid i egen bedrift, samt ivareta nødvendige beredskapsoppgaver ved brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr kurs med industrivernøvelse for bedrifter. Målsettingen et at ved gjennomført industrivernøvelse skal deltakerne ha gode forutsetninger for å kunne håndtere uønskede hendelser som brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs om bedriftens kjentmann for nødetatene. Deltakerne skal etter kurset vite hva som forventes for å være et bindeledd mellom industrivernet og nødetatene under innsats. De skal også være trygge på funksjon og kunne bruke følgemaske og / eller pressluftapparat.