HMS opplæring og kurs innen arbeidsmiljø har etterhvert blitt et omfattende felt. I denne kategorien finner HMS-kurs for alle typer arbeidsmiljøer. I tillegg er det generelle kurs om arbeidsmiljøloven, risikovurdering, tillitsvalgtopplæring, verneombud, sikkerhetsstyring og sikkerhetsledelse. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner det du er på jakt etter.
Vi tilbyr bedriftsinternt kurs om bedriftens kjentmann for nødetatene. Deltakerne skal etter kurset vite hva som forventes for å være et bindeledd mellom industrivernet og nødetatene under innsats. De skal også være trygge på funksjon og kunne bruke følgemaske og / eller pressluftapparat.
Vi tilbyr grunnopplæring i industrivern for bedrifter. Målsettingen er at ved gjennomført kurs skal deltakerne ha tilegnet seg kunnskaper og ferdigheter slik at de aktivt kan delta i forebyggende arbeid i egen bedrift, samt ivareta nødvendige beredskapsoppgaver ved brann, ulykke og akutt sykdom.
Vi tilbyr kurs med industrivernøvelse for bedrifter. Målsettingen et at ved gjennomført industrivernøvelse skal deltakerne ha gode forutsetninger for å kunne håndtere uønskede hendelser som brann, ulykke og akutt sykdom.
Kurset gir ledere konkrete verktøy for å skape et arbeidsmiljø der ansatte blir sett, hørt og inkludert. Vi fokuserer på god dialog, tidlig involvering og praktisk læring som styrker både sikkerhet og trivsel. Kurset oppfyller kurset de lovpålagte kravene til HMS-opplæring for ledere.
Vi tilbyr nettkurs til bacheloroppgave i HR og personalledelse. Bacheloroppgaven i HR og personalledelse skal gi deg en innføring i hvordan du kan anvende metode- og teorikunnskaper fra bachelorløpet til å skrive en omfattende oppgave basert på både relevant teori og empiri.
Vi tilbyr nettbasert kurs i derivatives. Derivatives gir deg forståelse for derivater som er sentrale verktøy når bedrifter skal overføre og redusere risiko. Ifølge Robert Merton er risikostyring en av de viktigste funksjonene i finanssystemet og også en av de analytiske pilarene innenfor finans.
Vi tilbyr nettbasert kurs om internasjonal HR. Internasjonal HR (IHR) gir deg kunnskap om de viktigste utfordringene som gjør seg gjeldende når man skal drive med ledelse av mennesker på tvers av landegrensene.
Vi tilbyr nettbasert kurs i personvern og datasikkerhet. Dette emnet gir deg en innføring i personvern, GDPR og datasikkerhet, slik at du kan bidra til sikker og effektiv forretningsdrift og forretningsutvikling i den digitale økonomien.
Vi tilbyr 40 timers bedriftsinternt HMS-kurs for verneombud. Målsettingen med kurset er at kursdeltaker skal ha gjennomført opplæring som tilfredsstiller kravene til opplæring av verneombud, hovedverneombud og medlemmer av AMU.
Vi tilbyr 40 timers HMS-kurs for verneombud - webinar. Målsettingen med kurset er at kursdeltaker skal ha gjennomført opplæring som tilfredsstiller kravene til opplæring av verneombud, hovedverneombud og medlemmer av AMU.
Dette kurset gir deg en praktisk og teoretisk opplæring innen HMS. Etter fullført kurs vil du ha tilstrekkelige kunnskaper innen HMS til å kunne fungere som HMS – koordinator
Vi tilbyr HMS– koordinator webinar. Dette kurset gir deg en praktisk og teoretisk opplæring innen HMS. Etter fullført kurs vil du ha tilstrekkelige kunnskaper innen HMS til å kunne fungere som rådgiver, sakkyndig og koordinator
Vi tilbyr bedriftsinternt HMS-kurs for ledere. Dette kurset tilfredsstiller kravene til emner som er satt opp for kurset, og gir en innføring i det som er viktig i HMS-arbeidet og gjennomføres i tråd med Arbeidstilsynets veiledning for denne type opplæring.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere webinar. Dette kurset tilfredsstiller kravene til emner som er satt opp for kurset, og gir en innføring i det som er viktig i HMS-arbeidet og gjennomføres i tråd med Arbeidstilsynets veiledning for denne type opplæring.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud webinar. Kurset går over 2 dager og gir en god innføring i systematisk HMS-arbeid, og er ment for virksomheter og bransjer hvor partene har avtalt kortere opplæringstid enn 40 timer. Kurset er særlig egnet for virksomheter med lav risiko.
All employers are required training in systematic health, safety and environmental standards according to § 3-5 of the Working Environment Act and regulations. This course satisfies the requirements for HSE training.
Vi tilbyr kurs i risikovurdering i praksis for bedrifter. Kartlegg farer og problemer, vurder risiko, utarbeid planer og tiltak for å redusere riskikoforholdene. Våre kursledere er de beste i bransjen, og tilbyr en helt unik blanding av kunnskap, praktisk erfaring og lidenskap for å lære bort.
Vet du nok om hva arbeidsgiveransvar innebærer av grunnleggende plikter? Hva gjør du om en av dine ansatte skader seg? Alle snakker om HMS, men få vet hva det innebærer av innsats. Dette kurset gir deg svarene, også på spørsmål vi håper du aldri vil få.
Modul 1 ARBEIDSMILJØ • ANSVAR • KONSEKVENSER
Hva kan arbeidsgiver forvente av deg og hva kan du forvente av arbeidsgiver? I kurset «Ansattes medvirkningsplikt ved sykefravær» gir vi deg innblikk i lovverket knyttet til sykefravær, reglene rundt egenmelding og sykemelding.
Kurs i emosjonelle krav på arbeidsplassen er et halvdagskurs med kursholder, enten digitalt eller fysisk. Kurset kan også leveres bedriftsinternt. Finn kurset som passer deg.
"Grunnkurs i arbeidsmiljø" er et HMS-kurs som består av 2 dager undervisning på et av våre kurssteder, og som inkluderer en nettbasert læringsmodul som gjennomføres på egenhånd etter todagerskurset.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø (verneombud AMU). Et HMS-kurs som dekker arbeidsmiljølovens krav til grunnopplæring i HMS for verneombud, medlemmer av arbeidsmiljøutvalget (AMU), opplæring for arbeidsgivere og tillitsvalgte.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø for bygg og anleggsbransjen for bedrifter. Kurset tilfredsstiller kravet i arbeidsmiljøloven om (lovpålagt) opplæring for ledere, verneombud og medlemmer av arbeidsmiljøutvalget, og gir i tillegg en grundig introduksjon til SHA-begrepet og byggherreforskriften.
Vi tilbyr grunnkurs i arbeidsmiljø for bygg og anleggsbransjen webinar. Kurset går gjennom de sentrale HMS-prinsippene i arbeidsmiljøloven, men tar også for seg det sentrale SHA-begrepet og byggherreforskriften.
Vi tilbyr lovpålagt HMS-kurs for ledere for bedrifter. Kurset gir opplæring i helse, miljø og sikkerhet i henhold til alle krav i arbeidsmiljøloven. Kurset tar for seg lover og regler som ligger til grunn for et forsvarlig arbeidsmiljø, og er basert på arbeidsmiljøloven §3 - 5.
HMS-kurs for ledere er et lovpålagt heldagskurs som gir en opplæring i helse, miljø og sikkerhet i henhold til alle krav i arbeidsmiljøloven. Kurset tar for seg lover og regler som ligger til grunn for et forsvarlig arbeidsmiljø, og er basert på arbeidsmiljøloven §3-5.
Mandatory HSE course for managers as e-learning. The course follows the same structure as standard HSE courses, but is webbased. Contains text, audio, images, animations, video and games ++ in order to be both educational and engaging.
Dette er en generasjon med enormt potensiale – de fleste er velfungerende, motiverte mennesker med et sterkt ønske om å bidra meningsfullt i arbeidslivet. Hva skal til for å få økt engasjement, motivasjon og trivsel blant unge arbeidstakere?
Stamina arranges courses for a company’s Working Environment Committee members and safety representatives with a basis in one of the Working Environment Act’s requirements, which states that training in the basic principles of systematic HSE work must be completed.
Introduction to HSE is a two-day course about workplace health and safety (health, safety and environment). The course also includes an individual e-learning program that participants get access to after the webinar course.
Vi tilbyr et webinar i sykefravær -forebygging og oppfølging. Sykefraværsforebygging og oppfølging av sykmeldte oppleves for mange som en utfordrende og tidkrevende del av det å være leder.
Vi tilbyr HMS grunnkurs som e-læring. HMS-arbeid er viktig for at bedrifter og arbeidstakere skal kunne ivareta et godt arbeidsmiljø, samt sikre kontinuerlig forbedring. Våre kurs dekker lovens krav til opplæring av verneombud, medlemmer av AMU og ledere. Kurset kjøres live fra Trøndelag.
Vi tilbyr HMS-kurs for ledere, e-læring (pliktig for ledere, alle nivå). HMS-arbeid er viktig for at bedrifter og arbeidstakere skal kunne ivareta et godt arbeidsmiljø, samt sikre kontinuerlig forbedring. Våre kurs dekker lovens krav til opplæring av verneombud, medlemmer av AMU og ledere.
HMS-kurs i Hvaler Kommune 3 dager undervisning samt FIDL e-læring.
Vold og trusler på jobb påvirker både ansatte og arbeidsgivere. Slike hendelser kan føre til fysiske og psykiske skader, økt sykefravær og i verste fall føre til at ansatte slutter i jobben. Derfor er kunnskap om håndtering av vold og trusler viktig og det bidrar til å sikre et trygt arbeidsmiljø.
Vi har utviklet et Verneombudsforum – Din digitale møteplass for verneombud! Å være verneombud er en viktig og ansvarsfull rolle. Verneombud er en nøkkelperson for å sikre et trygt og godt arbeidsmiljø – men det er ikke alltid like lett å vite hvor man skal hente støtte og faglig påfyll.
Vi tilbyr kurs om håndtering av vold og trusler på arbeidsplassen. Kurset har en praktisk og teoretisk modul hvor du lærer og trener på situasjoner som kan oppstå på arbeidsplassen.