I denne kategorien finner du kurs for praktisk prøve innen lift og kran. Mange sertifikater i denne kategorien krever egne sikkerhetskurs. Vi gjør oppmerksom på at disse kursene ligger i egen kategori. Her finner du Sikkerhetskurs for kran, truck og anleggsmaskiner.
Vi tilbyr grunnleggende teoretisk og praktisk innføring i sikker bruk av lift (personløfter). Kursdeltakerne får økt kunnskap og bevisstgjøring av sikkerhetstiltak, for å unngå personskader og ulykker på arbeidsplassen. Kurset består av en praktisk og teoretisk del.
Vi tilbyr krankurs på G1 mobilkran teorikurs. Etter fullført teorikurs og praktisk bruk 48 timer må deltakeren ha praktisk opplæring på mobilkran. Denne opplæringen kan tas sammen med fadder i egen bedrift 160 timer, eller hos opplæringsvirksomhet med instruktør i 80 timer før oppkjøring.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver. Kurset gjennomføres som klasseromsundervisning med avsluttende teoretisk prøve. Bestått prøve kvalifiserer til kompetansebevis på G11 stropp og anhuker.
Vi tilbyr krankurs på G2 tårnkran teorikurs. Kurset er iht. forskrift om utførelse av arbeid best. 703.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran teorikurs, i våre lokaler og internt hos kundebedrifter.
Vi holder krankurs på G5 offshorekran simulatortrening / retrening. Opplæringen skal også dekke repetisjons krav i NORSOK R-003 rev. 2017. som omfatter: interne styrende dokumenter, nødprosedyrer, korrigering av uønsket adferd, gjeldende regelverk og standarder.
Vi tilbyr krankurs på G5 offshorekran teorikurs. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av offshorekran. Opplæringen dekker den teoretiske sikkerhetsopplæringen som kreves for G5 offshorekran, samt G20 fastmontert hydraulisk kran.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran teorikurs - kurset for deg som vil operere kran på over 2 TM kapasitet. Etter fullført teorikurs og praktisk bruk 28 timer må deltakeren ha praktisk opplæring på lastebilkran.
Vi tilbyr kontrollørkurs G4 K traverskran. Kurset avsluttes med teoretisk og praktisk eksamen.
Vi tilbyr kontrollørkurs G11-K løfteredskap. Hensikten med kurset er å gi teoretisk og praktisk opplæring til personer som ønsker å avlegge teoretisk og praktisk prøve for kontrollgruppe G11 løfteredskap.
Vi tilbyr kurs i personløfter klasse A,B og C. Etter fullført teorikurs må deltakeren ha praktisk opplæring på aktuell personløfterklasse. Denne opplæringen kan tas sammen med fadder i egen bedrift 25 timer / 50 timer, eller hos opplæringsbedrift med instruktør i 4/6 timer.
Vi tilbyr G11 stropp og anhukerkurs for bedrifter. Stropp og anhuking opplæringen inneholder en teoridel og en praksisdel. I en undersøkelse viser det seg at ansatte både i anleggs- og transportbransjen kommer i bruk av stropp-/ signalgiving.
Vi tilbyr G11 stropp og anhukerkurs. Stropp og anhuking opplæringen inneholder en teoridel og en praksisdel. I en undersøkelse viser det seg at ansatte både i anleggs- og transportbransjen kommer i bruk av stropp-/signalgiving.
Vi tilbyr kurs i G20 fastmontert kran. Fastmontert kranfører opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel enten ved fadder-opplæring eller med instruktør.
Vi tilbyr kurs i G20 fastmontert kran for bedrifter. Fastmontert kranfører opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel enten ved fadder-opplæring eller med instruktør.
Vi tilbyr kurs i G4 traverskran. Vi kurser personell som skal bruke arbeidsutstyr definert i Arbeidsmiljøloven, herunder traverskran. Traverskranfører opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel enten ved fadder-opplæring eller med instruktør.
Vi tilbyr kurs i G4 Bro og traverskran for bedrifter. Vi kurser personell som skal bruke arbeidsutstyr definert i Arbeidsmiljøloven, herunder traverskran. Traverskranfører opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel enten ved fadder-opplæring eller med instruktør.
Vi tilbyr kurs i G8 lastebilkran. Vi kurser personell som skal bruke arbeidsutstyr definert i Arbeidsmiljøloven. Blant våre kurs er opplæring for lastebilkran. Lastebilkranfører opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel.
Vi tilbyr kurs i G8 lastebilkran for bedrifter. Vi kurser personell som skal bruke arbeidsutstyr definert i Arbeidsmiljøloven. Blant våre kurs er opplæring for lastebilkran. Lastebilkranfører opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel.
Vi tilbyr lift og personløfterkurs for bedrifter. Vi kurser personell som skal bruke personløfter i arbeidet. Lift-Personløfter opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel ved (en fadder-opplæring) eller med instruktør.
Vi tilbyr lift og personløfterkurs. Vi kurser personell som skal bruke personløfter i arbeidet. Lift-Personløfter opplæring inneholder en teoridelen og en praksisdel ved (en fadder-opplæring) eller med instruktør.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper mer kunnskap om løfteredskaper. Etter vårt anhukerkurs skal du ha en bevisst holdning til farene som kan oppstå og hvordan du kan unngå disse.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi deg som skal arbeide med løfteredskaper mer kunnskap om løfteredskaper. Etter vårt anhukerkurs skal du ha en bevisst holdning til farene som kan oppstå og hvordan du kan unngå disse.
Vi tilbyr nettbasert kurs om bruk av personløfter - teori. Myndighetene har innført krav om sikkerhetsopplæring for de som skal bruke arbeidsutstyr som kan medføre fare på liv og helse ved bruken av utstyret.
Vi tilbyr nettbasert kurs om bruk av personløfter - teori på engelsk. Myndighetene har innført krav om sikkerhetsopplæring for de som skal bruke arbeidsutstyr som kan medføre fare på liv og helse ved bruken av utstyret.
Vi tilbyr nettbasert kurs om bruk av personløfter - teori på polsk. Myndighetene har innført krav om sikkerhetsopplæring for de som skal bruke arbeidsutstyr som kan medføre fare på liv og helse ved bruken av utstyret.
Vi tilbyr krankurs på G1 mobilkran.
Vi tilbyr krankurs på G1 mobilkran som webinar.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert. Målsettingen med kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver.
Vi tilbyr kurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert som webinar. Målsettingen for kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver. Kurset er beregnet på personell som skal benytte løfteredskap i arbeidssituasjoner.
Vi tilbyr kveldskurs i G11 anhuker og signalgiver sertifisert som webinar. Målsettingen for kurset er å gi grunnleggende sikkerhetsopplæring for anhuker og signalgiver. Kurset er beregnet på personell som skal benytte løfteredskap i arbeidssituasjoner.
Vi tilbyr kurs i G11 løfteredskap / stropp og anhuker for deg som har behov for mer innføring og opplæring innenfor sikkerhet for løfteredskaper. Kurset blir utført av anerkjente og faglig dyktige konsulenter og instruktører.
Vi tilbyr nettbasert kurs i G11 løfteredskap / stropp og anhuker for deg som har behov for mer innføring og opplæring innenfor sikkerhet for løfteredskaper. Kurset blir utført av anerkjente og faglig dyktige konsulenter og instruktører.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkludert G11. Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkludert G11 som webinar. Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran uten G11. Kurset gir eleven god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk. Opplæringen dekker kompetansekrav i Norsk standard R-003N.
Vi tilbyr kurs i G20 fastmontert hydraulisk kran uten G11 som webinar. Kurset gir eleven god teoretisk innføring i sikker bruk av fastmontert hydraulisk kran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk. Kurset dekker kompetansekrav i Norsk standard R-003N.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran. Vi ønsker å gi kursdeltakerne en god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran inkludert G11, samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk. Kurset arrangeres i samarbeid med godkjent sertifisert virksomhet.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert G11 anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av Traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkludert G11 anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran uten G11. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran uten G11 som webinar. Vi ønsker å gi kursdeltaker en god teoretisk innføring i sikker bruk av traverskran samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran. Vi ønsker å gi deltakerne en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran. Kurset vil gi god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk. Kurset arrangeres i samarbeid med godkjent sertifisert virksomhet.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. G11 anhuker og signalgiver. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. G11 anhuker og signalgiver som webinar. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran uten G11. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran uten G11 som webinar. Vi ønsker å gi deltakeren en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran, samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran, G8 lastebilkran og G20 fastmontert hydraulisk kran. Vi ønsker å gi kursdeltakerne en god teoretisk innføring i sikker bruk av kraner, samt god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr kurs i personløfter klasse A, B, C som webinar. Arbeidsmiljøloven krever at førere gjennomgår kurs med teoretisk og praktisk opplæring. Utdanning lønner seg, ettersom kompetente brukere av personløftere reduserer risikoen for skader og ulykker både på personer, gods og bygninger.
Vi tilbyr kurs i personløfter m/fallsikring - klasse A, B, C. Arbeidsmiljøloven krever at førere gjennomgår kurs med teoretisk og praktisk opplæring. Utdanning lønner seg, ettersom kompetente brukere av personløftere reduserer risikoen for skader og ulykker både på personer, gods og bygninger.
Vi tilbyr personløfterkurs. Hensikten med kurset er å gi personer som arbeider i høyden med lift og personløfter kunnskaper om sikker bruk, vedlikehold og daglig kontroll. En skal kunne bruke utstyret slik at uhell og ulykker unngås.
Vi tilbyr personløfterkurs som webinar. Hensikten med kurset er å gi personer som arbeider i høyden med lift og personløfter kunnskaper om sikker bruk, vedlikehold og daglig kontroll. En skal kunne bruke utstyret slik at uhell og ulykker unngås.
We provide online personnel lift course in polish. The authorities have introduced safety training requirements for those who are going to use work equipment that may endanger life and health when using the equipment. Many accidents occur each year due to incorrect use and lack of knowledge.
Vi tilbyr nettbasert kurs om sikker bruk av løfteredskap. Kurset vil gi deg utvidede teoretiske kunnskaper om Sikker bruk av løfteredskap og dirigering av kraner. Du kan ta en pause i kurset når det passer, og fortsette der du var ved neste innlogging.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp- og anhuker. Modul 2.3 Løfteredskap - Hensikten med opplæringen er å gi kranførere, anhukere, stroppere og signalgivere en god generell grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskap, og på den måten unngå at det skjer uhell og ulykker.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran. Teoretisk og praktisk kurs. Lovpålagt opplæring av personer som skal føre hydraulisk kran. Opplæringen skal gi kandidatene god innsikt i prinsippene for hydrauliske kraners konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på G3 portalkran. Hensikten med opplæringen er å gi portalkranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av portalkraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran og traverskran. Klemskader og fallende last er ulykkestyper som er kjent ved bruk av bro- og traverskraner. Dette er ulykker som kunne vært unngått ved bedre opplæring.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran. Målet er å kunne bruke og behandle lastebilkran over 2 TM på en sikker og forsvarlig måte. En fører av lastebilkran har stort ansvar, og slurv kan få store konsekvenser og gi skade på personer, utstyr og gods.
Vi tilbyr personløfterkurs. Brukere av personløftere arbeider ofte i store høyder og med krevende og tungt arbeid i kurven. Derfor er riktig opplæring i oppstilling og bruk viktig, slik at velt og alvorlige ulykker unngås.
Vårt liftkurs gir dokumentert opplæring i henhold til arbeidsmiljøloven, forskrift om utførelse av arbeid og maskinforskriften. Etter gjennomført kurs får du kompetansebeviset som er påkrevd for å bruke lift.
Vårt nettbaserte liftkurs gir dokumentert opplæring i henhold til arbeidsmiljøloven, forskrift om utførelse av arbeid og maskinforskriften. I brukerkurset lærer man om sikkert arbeid i høyden og sikker og korrekt bruk av personløftere.
Etter å ha fullført liftkursets teoridel må deltakeren ha praktisk opplæring på aktuell personløfter klasse. Den praktiske opplæringen skal gjøre kursdeltakeren i stand til å utøve sine arbeidsoppgaver trygt. Brukeren skal motta full opplæring i trygg og riktig bruk av utstyret.
Hensikten med opplæringen er å gi kranførere, anhukere / stroppere og signalgivere en god generell grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskap, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr krankurs på enkle kraner. Formålet med opplæringen er å gi riktig og god opplæring slik at alvorlige skader på kranfører, personell og materiell unngås. Opplæringen skal gi kandidatene god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr krankurs på enkle kraner - TEAMS. Formålet med opplæringen er å gi riktig og god opplæring slik at alvorlige skader på kranfører, personell og materiell unngås. Opplæringen skal gi kandidatene god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og signal. Formålet med opplæringen er å gi kranførere, anhukere / stroppere og signalgivere en god generell grunnopplæring i sikker bruk av løfteredskap, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran. Formålet med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med arbeidsoperasjoner unngås.
Vi tilbyr praksis på G4 traverskran. Formålet med opplæringen er å gi traverskranførere allsidig praktisk opplæring og øvelse i sikker bruk av traverskraner, slik at ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran. Formålet med opplæringen er å gi lastebilkranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av lastebilkraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med arbeidsoperasjoner unngås.
Vi tilbyr praksis på G8 lastebilkran. Formålet med opplæringen er å gi lastebilkranførere allsidig praktisk opplæring og øvelse i sikker bruk av lastebilkraner, slik at ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr oppfriskningskurs på G11 stropp og signal med 4 timers teoriundervisning. Formålet med opplæringen er å gi anhukere en oppfrisking av kunnskap i sikker bruk av løfteutstyr, slik at uhell og ulykker i forbindelse med anhuking unngås.
Vi tilbyr oppfriskningskurs på G11 stropp og signal på TEAMS med 4 timers teoriundervisning. Formålet med opplæringen er å gi anhukere en oppfrisking av kunnskap i sikker bruk av løfteutstyr, slik at uhell og ulykker i forbindelse med anhuking unngås.
Vi tilbyr kurs i personløfter. Formålet med opplæringen er å gi brukere en god grunnopplæring, teoretisk og praktisk, i sikker bruk av personløfter. Teoridelen av kurset dekker klasse A, klasse B og klasse C.
Vi tilbyr kurs om dekksbas / ledere / dekksbesetning simulator. Målsetningen med opplæringen er at den som gis opplæring får en repetisjon av tilegnet kompetanse innen teoretiske og praktisk forståelse. Dette for å sikre arbeidsoperasjoner med offshore kraner slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr kurs om G00 - generell del kontrollører modul K-G00. Målsettingen med kurset er å gi teoretiske basiskunnskaper til personer som ønsker å bli kontrollør for ulike typer løfteinnretninger.
Vi tilbyr G04-1 kontrollørkurs traverskran teori. Målsettingen er at etter endt kurs skal eleven gjennomføre en teoretisk prøve for å vise at han / hun har tilstrekkelige kunnskaper om oppbygging og konstruksjon, komponentlære, sertifiserings-regler.
Vi tilbyr kontrollørkurs bro- traverskran praksis. Målsetningen med opplæringen er at etter endt kurs skal eleven selvstendig kunne gjennomføre en sakkyndig periodisk kontroll innen G04.
Vi tilbyr krankurs på G1 mobilkran modul 2.4. Målsetningen med kurset er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende teoretiske kunnskaper om sikker bruk av mobilkraner slik at ulykker ved bruk unngås
Vi tilbyr kurs om G10 kontroll av hånddrevne kraner (manuelle taljer). Etter endt kurs skal eleven gjennomføre en teoretisk og en praktisk prøve for å vise at han / hun har tilstrekkelige kunnskaper om lover, forskrifter, standarder, oppbygging, sertifisering og merking.
Vi tilbyr kurs i G11 (RX) kontrollør løfteredskap. Etter endt kurs skal eleven gjennomføre en teoretisk og en praktisk prøve for å vise at han / hun har tilegnet seg tilstrekkelige kunnskaper om lover, forskrifter, standarder termologi, oppbygning, sertifisering og merking.
Målsetningen for dette læretiltaket er at den som får opplæring skal tilegne seg tilstrekkelige teoretiske kunnskaper og sikker bruk av : G5 Offshore kraner til håndtering av last internt, i åpen sjø, mot skip, og/eller flytende innretninger, kritiske løft samt undervannsløft.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran P-2.1. Hensikten med kurset er å gi blivende kranførere god teoretisk og praktisk grunnopplæring på fastmonterte hydrauliske kraner. Kurset skal gi elevene god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon og virkemåte.
Vi tilbyr kurs i G4 Traverskran 1-2-3- 2.7 - 3.7. Hensikten med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran modul 2.3 - 2.7 - 3.7 på engelsk. Hensikten med opplæringen er å gi traverskranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av traverskraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran modul 2.7 - 3.7. Målsettingen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende teoretiske kunnskaper om sikker bruk av traverskraner, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr krankurs på G5 offshorekran repetisjon med simulator. Målsetningen med opplæringen er at den som gis opplæring får en repetisjon av tilegnet kompetanse innen teoretiske og praktisk forståelse for sikre arbeidsoperasjoner / nødoperasjoner med offshore kran slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr kurs i G5 offshorekran repetisjon med simulator på engelsk. Målet med opplæringen er at den som gis opplæring får en repetisjon av tilegnet kompetanse innen teoretiske og praktisk forståelse for sikre arbeidsoperasjoner / nødoperasjoner med offshore kran slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran modul 2.8 - 3.8. Målsettingen med opplæringen er å gi lastebilkranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av lastebilkraner, slik at uhell og ulykker i forbindelse med løfteoperasjoner unngås.
Vi tilbyr kurs om kontroll av ståltau modul P-2.10. Kurset er ment å gi deltakere en god teoretisk grunnopplæring på ståltau ihht ISO 4309Kurset skal gi elevene god innsikt i prinsippene for ståltauets oppbygging, konstruksjon og virkemåte, samt innsikt i hvordan kontroll av ståltau gjennomføres.
Vi tilbyr kurs i løfteredskap modul 1.1 - 2.3 (O-1.1). Målsettingen med opplæringen er at personen som gis opplæring, tilegner seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap og riktig signalgivning til kranfører, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr kurs i løfteredskap modul 1.1 - 2.3 (O-1.1) på engelsk. Målsettingen med opplæringen er at personen som gis opplæring, tilegner seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap og riktig signalgivning til kranfører, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr kurs i løfteredskap modul 2.3. Målsettingen med opplæringen er at personen som gis opplæring, tilegner seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap og riktig signalgivning til kranfører, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr kurs om Norsok R-003 N. Hensikten med kurset er å gi operatører en god teoretisk og praktisk grunnopplæring i NORSOK standard R-003. Opplæringen skal gi en generell forståelse for oppbygging, innhold og bidra til et akseptert sikkerhetsnivå for personell.
Vi tilbyr kurs om operasjonelt ansvarlig person modul P-2.5. Målsetningen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg tilstrekkelige kunnskaper til å lede og veilede personell som er involvert i løfteoperasjoner og gjennomfører disse i tråd med Norsok R-003.
Vi tilbyr kurs om personløfter. Målsettingen er av ved gjennomført kurs skal kursdeltageren vise gjennom en teoretisk og praktisk prøve at han / hun kan betjene og føre en personløfter på en sikker og tilfredsstillende måte.
Formålet med denne Norsok-standarden er å gi krav og retningslinjer for sikker bruk av løfteutstyr. Standarden skal bidra til å etablere, vedlikeholde og videreutvikle et akseptabelt sikkerhetsnivå for personell, miljø og materielle verdier i planlegging og utførelse av løfteoperasjoner.
Vi tilbyr kurs i simulator G5 offshorekran oppgradering OMHEC ts, IMCA C014, DNV No. 2.14. Målet er å gi operatører med andre offshorekran sertifikat (danske, hollandske eller engelske) en oppgradering innen norsk regelverk og en oppdatering av offshorekran (teknisk kunnskap) av EN 13852.
Vi tilbyr kurs om støping av sockets. Målsettingen med kurset er å gi personell en god teoretisk og praktisk grunnopplæring på støping av sockets iht EN-13411-4. Gyldighet: Kurset er i samsvar med selskapets internkontrollsystem.
Vi tilbyr kurs for teknisk ansvarlig, kraner og løfteoperasjoner. Målsettingen med opplæringen er å gi teknisk ansvarlig tilstrekkelige kunnskaper om krav til til vedlikehold og sakkyndig kontroll på kraner og annet løfteutstyr.