I denne kategorien finner du kurs for praktisk prøve innen lift og kran. Mange sertifikater i denne kategorien krever egne sikkerhetskurs. Vi gjør oppmerksom på at disse kursene ligger i egen kategori. Her finner du Sikkerhetskurs for kran, truck og anleggsmaskiner.
Vi tilbyr kurs på bilmontert personløfter klasse C. Målsettingen med kurset er økt kunnskap om sikker bruk av personløfter, skape en bevisst holdning til de farene som kan oppstå, og hvordan disse kan unngås. Bidra til å legge forholdene til rette for en trygg arbeidsplass.
Vi tilbyr kurs om G11 løfteredskap / stropp og anhuker. Målsettingen er at etter utført kurs vil deltakeren sitte igjen med kunnskap og kompetanse om stropping, anhuking og signalgiving, samt bevisstgjørelse av sikkerhetstiltak, dette for å unngå personskade og ulykker på arbeidsplassen.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran. Opplæringen skal gi deltakerne god innsikt i prinsippene for kranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk, slik at uhell og ulykker unngås. Kurset inkluderer dokumentert stroppe- og anhuker kurs!
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran. Hovedhensikten med vårt traverskrankurs er å gi deg som skal arbeide med traverskran kunnskap om sikker bruk, daglig kontroll og vedlikehold samt kompetanse til å stoppe bruken hvis det er fare for liv og helse.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran. Målsettingen med kurset er å gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Vi tilbyr liftkurs. Målsettingen med kurset er å gi økt kunnskap om sikker bruk av personløfter - skape en bevisst holdning til de farene som kan oppstå, og hvordan disse kan unngås - bidra til å legge forholdene til rette for en trygg arbeidsplass.
Vi tilbyr kurs om selvgående personløfter klasse B. Målsettingen med kurset er økt kunnskap om sikker bruk av personløfter, skape en bevisst holdning til de farene som kan oppstå, og hvordan disse kan unngås. Bidra til å legge forholdene til rette for en trygg arbeidsplass.
Vi tilbyr kurs på tilhengermontert personløfter klasse A. Målsettingen med kurset er økt kunnskap om sikker bruk av personløfter - skape en bevisst holdning til de farene som kan oppstå, og hvordan disse kan unngås - bidra til å legge forholdene til rette for en trygg arbeidsplass.
Vi tilbyr kurs i anhuker og signalgiverkurs (tidligere anhukerkurs). Dokumentert sikkerhetsopplæring ved bruk av arbeidsutstyr. Bakgrunn for kurset er at kursdeltagerne skal få økt kunnskap om løfteredskaper, stropping, anhuking og signalgiving.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran med teori og praksis uten G11. Hovedhensikten med vårt traverskran kurs er å gi deg som skal arbeide med traverskran kunnskap om sikker bruk, daglig kontroll og vedlikehold samt kompetanse til å stoppe bruken hvis det er fare for liv og helse.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran med teori og praksis uten G11 for bedrifter. Hovedhensikten med vårt traverskran kurs er å gi deg som skal arbeide med traverskran kunnskap om sikker bruk, daglig kontroll og vedlikehold samt kompetanse til å stoppe bruken hvis det er fare for liv og helse.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran med teori og praksis uten G11 som nettkurs. Hovedhensikten med vårt traverskran kurs er å gi deg som skal arbeide med traverskran kunnskap om sikker bruk, daglig kontroll og vedlikehold samt kompetanse til å stoppe bruken hvis det er fare for liv og helse.
Ta kontroll over dine høyder! Vårt kurs for lift og personløfter gir deg dokumentert sikkerhetsopplæring. Enten du jobber innenfor eller utenfor en lift eller personløfter, er dette kurset for deg. Vår misjon er å holde deg trygg og fri for skader i arbeidet med høyder.
Vi tilbyr lift og personløfterkurs for bedrifter. Hensikten med personløfterkurset er å gi personer som arbeider i høyden med lift og personløfter kunnskaper om sikker bruk, vedlikehold og daglig kontroll.
Ta kontroll over dine høyder! Vårt nettkurs/webinar for lift og personløfter gir deg dokumentert sikkerhetsopplæring. Enten du jobber innenfor eller utenfor en lift eller personløfter, er dette kurset for deg. Vår misjon er å holde deg trygg og fri for skader i arbeidet med høyder.
Vi tilbyr krankurs på G1 mobilkran. Mobilkranførerkurset vårt vil gi eleven god innsikt i sikker bruk av mobilkraner og utføring av forskjellige løfteoperasjoner. Den teoretiske sikkerhetsopplæringen dekker også det som kreves for førere av lastebilkran og personløfter.
Vi tilbyr G11 stroppe- og anhukerkurs. Målsettingen er å gjøre deg som kursdeltaker mer bevisst på hvordan du kan ta i bruk løfteredskaper på en trygg og sikker måte. Samtidig ønsker vi at du skal være trygg og bevisst i ditt daglige arbeid. Du skal kunne håndtere alle farlige utfordringer.
Vi tilbyr kurs i G2 tårnkran for bedrifter. Kurset gir teori og praksis innen bruk av de ulike type tårnkraner G2. Selvreisene, skinnegående kraner, tårnsvingkraner osv. Teoridelen av tårnkrankurs gjennomføres som klasseromsundervisning med forelesning, diskusjoner, gruppeoppgaver og øvingsoppgaver.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. stroppe anhukerkurs og modul 1.1 for bedrifter. G20 Fastmontert hydraulisk kran er en felles betegnelse for kraner montert på kai / båter / tog eller andre plattformer som gjør at de havner utenfor de andre kran klassene.
Vi tilbyr krankurs på G20 fastmontert hydraulisk kran inkl. stroppe anhukerkurs og modul 1.1. G20 Fastmontert hydraulisk kran er en felles betegnelse for kraner montert på kai / båter / tog eller andre plattformer som gjør at de havner utenfor de andre kran klassene.
Vi tilbyr krankurs på G3 portalkran for bedrifter. For å kunne utføre arbeider med portalkran stilles det strenge krav om kompetansebevis for å håndtere denne typen kran. Arbeidsoppgavene som utføres forekommer ikke uten risiko.
Vi tilbyr krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr bedriftsinternt krankurs på G4 traverskran inkl. G11 stroppe og anhuker og modul 1.1. Målsettingen er at etter gjennomgått kurs skal kursdeltakerne ha tilegnet seg grunnleggende kunnskaper og praktiske ferdigheter om sikker bruk av løfteredskap.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Vi tilbyr bedriftsinternt krankurs på G8 lastebilkran inkl. stropp og anhukerkurs og modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi blivende kranførere en god teoretisk grunnopplæring i sikker bruk av hydrauliske kraner.
Oppkjøring G1-G2-G3-G4-G8-G11-G20
Kurset tilfredsstiller kravene til opplæring og gir en dokumentert opplæring med sertifikat eller en sertifisert opplæring med sertifikat.
Vi tilbyr kurs i G11 stropp og anhuker for bedrifter.
Kurset vil gi eleven en god teoretisk innføring i sikker bruk av lastebilkran samt god innsikt i prinsippene for lastebilkranens konstruksjon, virkemåte, vedlikehold og bruk.
Norske myndigheter stiller krav til at arbeidstakere som bruker personløftere kan dokumentere praktisk og teoretisk opplæring i bruken av disse. Arbeidsgiver er ansvarlig for at arbeidstakene har den nødvendige opplæring.
Trenger du eller dine ansatte opplæring innen anhukning, stropping eller signalgiving? Vårt anhuker/stroppekurs dekker kravene til dokumentert opplæring for anhuking, stropping og signalgivning. Den praktiske delen tas fysisk hos en bedrift.
Vi tilbyr sertifisert kranførerkurs. Sertifiserte kurs inkluderer læremateriell, teori, grunnleggende praksis og prøver. Vi bruker Arbeidstilsynets moduler for sertifisert opplæring og godkjente opplæringsplaner. Alle våre kurs gir kursbevis/kompetansebevis.
Målgruppe: Personer som skal betjene lift/personløfter i arbeid.
Vi tilbyr stropp- og anhukerkurs. Klasseromsundervisning med oppgaver, diskusjoner og drøfting.
Vi tilbyr kurs på G11 stropp og anhuker for bedrifter. Teori og / eller digital slukkeøvelse (VR). Vi brenner for å gi våre kursdeltakere den kunnskapen og tryggheten de trenger for å jobbe sikkert og effektivt i arbeidslivet.
Vi tilbyr krankurs på G8 lastebilkran for bedrifter. Agder Kurs og Kompetanse AS er en opplæringsvirksomhet som tilbyr sertifiserte kurs på anleggsmaskiner. Vi brenner for å gi våre kursdeltakere den kunnskapen og tryggheten de trenger for å jobbe sikkert og effektivt i arbeidslivet.
Vi tilbyr krankurs i G4 traverskran. Målsettingen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende teoretiske kunnskaper om sikker bruk av traverskraner, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr krankurs i G4 Traverskran for bedrifter. Målsettingen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende teoretiske kunnskaper om sikker bruk av traverskraner, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr krankurs i G8 Lastebilkran. Målsettingen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende teoretiske kunnskaper om sikker bruk av lastebilkraner, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr krankurs i G8 Lastebilkran for bedrifter. Målsettingen med opplæringen er at den som gis opplæring tilegner seg grunnleggende teoretiske kunnskaper om sikker bruk av lastebilkraner, slik at ulykker ved bruk unngås.
Vi tilbyr kurs i personløfter (lift). Det er krav til dokumentert sikkerhetsopplæring for bruk av arbeidsutstyr for løft av personer. Samme krav gjelder for bruk av ikke-godkjent utstyr, dersom dispensasjon er innvilget.
Vi tilbyr kurs i personløfter (lift) for bedrifter. Det er krav til dokumentert sikkerhetsopplæring for bruk av arbeidsutstyr for løft av personer. Samme krav gjelder for bruk av ikke-godkjent utstyr, dersom dispensasjon er innvilget.
Vi tilbyr anhuker og signal kurs. Alle som skal kunne utføre arbeid med å stroppe/anhuker på en anleggsplass/arbeidsplass må, ihht «Forskrift om utførelse av arbeid, best nr 703», ha gjennomgått dokumentert sikkerhetsopplæring. Kurset passer for deg som skal være signalmann eller anhuker.
Vi tilbyr kurs i Arbeid i høyden og/eller personløfter A+B+C. Kurset går over Teams, da dette er et landsdekkende kurs, eller som klasseromskurs i Mo i Rana.
Kombinert e-læring og praktisk opplæring. Dette kurset består av både nettbasert teori og fysisk praksis slik at du får en fleksibel og grundig opplæring som dekker alle krav. Ta kontakt med Andreas Dibbern på telefon 453 12 949 for å avtale gjennomføring av praktisk del.
Vi tilbyr G1 Mobilkran kurs. Modul 1 handler om grunnkunnskap. Modul 2.3 er en fagdel om løfteredskap. Modul 2.4 er en fagdel om sikker bruk av mobilkraner. Modul 3 er grunnleggende praksis. Modul 4 er praksis/mengdetrening. Dette kan gjøres med fadderordning i bedrift.
Vi tilbyr G11 Løfteredskap kurs. G11 Løfteredskap er et mer utfyllende kurs enn anhuker og signal kurset. De som har tatt G11 Løfteredskap trenger ikke dette senere ved et eventuelt krankurs. Modul 1 handler om grunnkunnskap. Modul 2.3 er en fagdel om løfteredskap.
Vi tilbyr G3 Portalkran kurs. Modul 1 handler om grunnkunnskap. Modul 2.3 er en fagdel om løfteredskap. Modul 2.6 er en fagdel om sikker bruk av portalkraner. Modul 3 er grunnleggende praksis. Modul 4 er praksis/mengdetrening. Dette kan gjøres med fadderordning i bedrift.
Vi tilbyr kurs i G4 Bro- og traverskran. I dette kurset tar vi for oss bruk av forskjellige løfteredskaper, og bruk av traverskran. Kurset er delt inn i 4 deler (moduler).
Vi tilbyr G8 Lastebilkran kurs. Modul 1 handler om grunnkunnskap. Modul 2.3 er en fagdel om løfteredskap. Modul 2.8 er en fagdel om sikker bruk av lastebilkraner. Modul 3 er grunnleggende praksis. Modul 4 er praksis/mengdetrening. Dette kan gjøres med fadderordning i bedrift.