Her finner du kurs som omhandler lover, forskrifter, og regler for hvordan man oppfyller kravet til internkontroll og internrevisjon. Har dere problemer i bedriften. I dag er det veldig vanlig å skaffe eksternkompetanse og råd innen systematisk HMS- arbeid og internkontroll. Vi er gjerne behjelpelige med å skreddersy en løsning for din organiasjon.
Vi tilbyr 2-dagers kurs om granskning både som åpent og bedriftsinternt. De enkelte temaene og utfordringene blir belyst med eksempler og gruppeoppgaver. For bedriftsinterne kurs hvor virksomheten ønsker det, kan det være hensiktsmessig å ta utgangspunkt i bedriftens egne hendelser og erfaringer.
Vi tilbyr kurs om internrevisjon med “skarp revisjon” for bedrifter. Har din virksomhet et ønske om å oppdatere kunnskap eller kvalifisere nye revisorer vil et internkurs være å foretrekke hvis dere er 6 eller flere.
Vi tilbyr kurs om revisjon, interne og eksterne revisjoner. Kurset gir deg en innføring i prinsippene for revisjon, prosessen og teknikker, og skal gi deg en økt trygghet i din rolle som revisor enten du skal utføre interne, eksterne eller leverandør revisjoner.
Vi tilbyr kurs om revisjon, interne og eksterne revisjoner for bedrifter. Kurset gir deg en innføring i prinsippene for revisjon, prosessen og teknikker, og skal gi deg en økt trygghet i din rolle som revisor enten du skal utføre interne, eksterne eller leverandør revisjoner.
Vi tilbyr kurs om revisjonsledelse (Quality Auditor QA/QLA). Kurset er basert på anerkjente standarder og retningslinjer med praktisk trening som gir deg trygghet i rollen som revisor eller tilsyns-/ revisjonsleder.
Vi tilbyr kurs om revisjonsledelse (Quality Auditor QA/QLA) for bedrifter. Kurset er basert på anerkjente standarder og retningslinjer med praktisk trening som gir deg trygghet i rollen som revisor eller tilsyns-/ revisjonsleder.
Vi tilbyr onlinekurs om HACCP og internkontroll for mattrygghet i serveringsbransjen. Målsettingen er at deltakerne skal få en praksisnær forståelse av hvorfor rutiner er avgjørende for trygg mat og godt omdømme.
Vi tilbyr onlinekurs med innføring i internkontrollforskriften. Lær å bruke internkontrollforskriften som styringsverktøy. Målsettingen med kurset er at deltakerne skal få innsikt i internkontrollforskriftens formål, virkeområde og sentrale roller i HMS arbeidet.
Vi tilbyr praktisk revisjonskurs for matindustrien. Gjennomføring av en revisjon krever øvelse. Vi har over flere år utviklet et unikt revisjonskurs, hvor vi praktiserer «learning by doing». Kurset gjennomføres kun 2 ganger pr år og har begrenset antall plasser.
Vi tilbyr praktisk revisjonskurs for matindustrien for bedrifter. Gjennomføring av en revisjon krever øvelse. Gjennom en kombinasjon av teori og praktiske øvelser, guider vil deltagerne trinn for trinn gjennom revisjonsprosessen.
Vi tilbyr nettkurs om revisjonsmetodikk. Målsettingen med kurset er å gi deltagere nødvendig kunnskap og ferdigheter til selv å planlegge, gjennomføre og dokumentere revisjoner i matrelaterte virksomheter.
Vi tilbyr kurs i forebygging av Legionellasmitte. Forskrift om miljørettet helsevern inneholder eget kapittel om forebygging av Legionellasmitte. Sammen med Helse- og Miljøtilsynet Salten vil vi også i 2020 tilby kurs i Legionellaforebygging.
Vi tilbyr kurs 2 arbeidsvarsling / skilting, for ansvarshavende. Alle som utfører arbeid på eller ved veg skal ha nødvendig opplæring i arbeidsvarsling.
Vi tilbyr kurs om internrevisjon: Praktisk gjennomføring på tvers av alle standarder for bedrifter. Virksomheter møter stadig strengere krav til styring, dokumentasjon og kontinuerlig forbedring.
Næringsmiddelhygiene er avgjørende når du skal vurdere et kjøkken. Med eSmileys nettkurs blir du oppdatert på alt fra lovgivning til beste praksis. Du kan ta kursene våre på din egen datamaskin, og du bestemmer selv når og hvor.
Vi tilbyr kurs om profesjonsansvar for revisorer - ny lovgivning, praksis og standarder. Reglene for når revisor kan bli holdt erstatningsansvarlig er i stadig utvikling. Det er vedtatt en ny revisorlov som trådte i kraft 1.1.2021.