Her finner du kurs som omhandler lover, forskrifter, og regler for hvordan man oppfyller kravet til internkontroll og internrevisjon. Har dere problemer i bedriften. I dag er det veldig vanlig å skaffe eksternkompetanse og råd innen systematisk HMS- arbeid og internkontroll. Vi er gjerne behjelpelige med å skreddersy en løsning for din organiasjon.
Vi tilbyr kurs om governance: risikostyring, compliance og internrevisjon på masternivå. Dette kurset lærer deg hvordan risikostyring, compliance og internrevisjon sammen med andre funksjoner bidrar til god governance, og en sikker og effektiv måloppnåelse.
Vi tilbyr nettkurs om grunnleggende Excel for revisor. I dette kurset får du grunnleggende innføring i Excel og handlinger du som revisor bør kjenne til for å gjennomføre revisjonen på en effektiv og god måte.
Opplæring og kurs innen kontroll og service av alle typer brannslokkere og brannslangetrommel. Kurset gjennomføres etter Rådet for vedlikehold av brannslokkemateriell sine retningslinjer og kontroll iht. kravene som følger NS 3910 og NS-EN 671- 3.
Både Arbeidstilsynet og forsikringsbransjen krever nå flere interne granskninger av både ulykker og nestenulykker. Det legges større ansvar over på de ulike bedriftene om at de selv skal gjennomføre interne granskninger. Kurset vårt i granskningsledelse setter deltakerne i stand til å lede og delta
Vi tilbyr praktisk revisjonskurs for matindustrien. Gjennomføring av en revisjon krever øvelse. Vi har over flere år utviklet et unikt revisjonskurs, hvor vi praktiserer «learning by doing». Kurset gjennomføres kun 2 ganger pr år og har begrenset antall plasser.
Vi tilbyr praktisk revisjonskurs for matindustrien for bedrifter. Gjennomføring av en revisjon krever øvelse. Gjennom en kombinasjon av teori og praktiske øvelser, guider vil deltagerne trinn for trinn gjennom revisjonsprosessen.
Vi tilbyr nettkurs om revisjonsmetodikk. Målsettingen med kurset er å gi deltagere nødvendig kunnskap og ferdigheter til selv å planlegge, gjennomføre og dokumentere revisjoner i matrelaterte virksomheter.
Vi tilbyr digitalt kurs om god revisjon av ledelses- og styringssystemer. Dette kurset med Siri Mathisen lærer deg god revisjon av ledelses- og styringssystemer. Kurset er praktisk og passer for deg som skal gjøre revisjoner i eget selskap, eller hos leverandører.
Vi tilbyr kurs i forebygging av Legionellasmitte. Forskrift om miljørettet helsevern inneholder eget kapittel om forebygging av Legionellasmitte. Sammen med Helse- og Miljøtilsynet Salten vil vi også i 2020 tilby kurs i Legionellaforebygging.
Næringsmiddelhygiene er avgjørende når du skal vurdere et kjøkken. Med eSmileys nettkurs blir du oppdatert på alt fra lovgivning til beste praksis. Du kan ta kursene våre på din egen datamaskin, og du bestemmer selv når og hvor.