I kategorien HMS og arbeidsmiljø finner du kurs i hele landet innen helse, miljø og sikkerhet. Arbeidsmiljøet på arbeidsplassen er arbeidsgivers ansvar. HMS arbeidet på norske arbeidsplasser skal være løpende og inneholde system for internkontroll. Her finner du for eksempel HMS kurs for ledere, verneombudkurs, grunnkurs innen arbeidsmiljø og lignende. Vi gjør oppmerksom på at du finner en mer detaljert oversikt over HMS-kurs ved å følge linken. Ta kontakt med oss hvis du ikke finner kurset du leter etter så finner vi det for deg
Vi tilbyr kurs om inspirasjon, engasjement og positiv psykologi for bedrifter. Motivasjon og inspirasjon er ingen konstant tilstand. Den må jobbes systematisk med, fokuseres på og følges opp. Når motivasjonen synker må vi ha verktøy for å bygge den opp igjen.
Vi tilbyr kurs i vernombud for bedrifter. Kurset er rettet mot bygg og anleggs bransjen. Kurset avholdes over tre dager, for øvrig sørger Kompetanse AS for alt nødvendig utstyr for gjennomføringen av kurset.
Vi tilbyr nettkurs om arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1.1 på norsk og engelsk. Hensikten er å gi førere av arbeidsutstyr, "Forskrift om bruk av arbeidsutstyr", en god generell grunnopplæring i sikker bruk av arbeidsutstyret, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr webinar om arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser, modul 1.1. Hensikten med opplæringen er å gi førere av arbeidsutstyr nevnt i §49 i Forskrift om bruk av arbeidsutstyr, en god generell grunnopplæring i sikker bruk av arbeidsutstyret, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr webinar om arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser, modul 1.1 på kveldstid. Formålet er å gi førere av arbeidsutstyr nevnt i §49 i Forskrift om bruk av arbeidsutstyr, en god generell grunnopplæring i sikker bruk av arbeidsutstyret, slik at uhell og ulykker i forbindelse med bruken unngås.
Vi tilbyr HMS-kurs for verneombud og AMU 40 timer som nettkurs. Kurset gjennomføres kombinert med et 2 dagers nettbasert kurs og samling i klasseroms, kurset avsluttes med oppgaver knyttet til din rolle i egen bedrift som skal innleveres.
Vi tilbyr HMS-opplæring for ledere og mellomledere som nettkurs. Dette kurset dekker kravet om HMS-opplæring for arbeidsgiver i henhold til arbeidsmiljøloven §3 - 5. I tillegg til å dekke dette lovkravet, passer kurset også for andre ledere.
Vi tilbyr HMS praktisk introduksjonskurs som nettkurs. Dette er et praktisk rettet introduksjonskurs til HMS. Kurset tar ca 4 - 5 timer å gjennomføre og passer for ansatte uten HMS-opplæring, nyansatte, innleide arbeidstakere og alle som trenger praktisk opplæring innen helse, miljø og sikkerhet.
Vi tilbyr kurs i bruk av åndedrettsvern som nettkurs. Dette kurset omhandler beskyttelse mot støv i arbeidsatmosfæren - hvordan bruke rett åndedrettsvern.
Vi tilbyr støykurs. De fleste av oss utsettes for støy i hverdagen. Støy fra trafikken, støy på jobben, for høy musikk, eller støy i barnehagen er bare noe av det vi kan eksponeres for daglig.
Vi tilbyr nettbasert kurs i HMS arbeidsmiljø, ansvar og konsekvenser modul 1 på norsk og engelsk.
Laget i samarbeid med Gyldendal for finansnæringen, som har krav om 22 timers opplæring. Helse, miljø og sikkerhet (HMS) er aktiviteter som skal sikre alle medarbeideres også lederes helse, arbeidsplassens miljø (fysisk og psykososialt) og det ytre miljøet.
Vi tilbyr grunnkurs arbeidsmiljø e-læring, nettkurs for verneombud/AMU. Verneombud og andre ressurspersoner med kunnskap om helse, miljø og sikkerhet (HMS) er med på å løfte virksomhetens totalkvalitet.
Vi tilbyr grunnopplæring i arbeidsmiljø m/ e-læring som virtuelt klasserom med instruktør. Kursets målsetting er først og fremst at man skal bli trygg på ens egen rolle som verneombud og / eller medlem av Arbeidsmiljøutvalg (AMU).
The main focus on the course is the physical and the psychosocial working environment in companies, The WEA and the Internal control regulations. As the participants are members of The WEC we’ll have focus on that as well.
Utvikling.org has seen the practical challenge it can be to accomplish this so called ”40 hours course” five days away from work. Two days of classroom training, combined with home assignments fulfills what’s required by law.
Vi tilbyr obligatorisk HMS-kurs for ledere - virtuelt klasserom med instruktør. Våre kurs i HMS og arbeidsmiljø gir ledere og ansatte bedre forståelse for de faktorer som skaper en trygg arbeidsplass.
Vi tilbyr obligatorisk HMS-kurs for ledere. Kurset oppfyller kravene for obligatorisk opplæring for arbeidsgiver etter arbeidsmiljølovens §3 - 5. Her heter det at øverste leder skal ha opplæring i helse-, miljø- og sikkerhets-arbeid.
Vi tilbyr oppdateringskurs om nye HMS-forskrifter for bedrifter. Utvikling.org tilbyr nå et oppdateringskurs i de 6 nye forskriftene som trådte i kraft 01.01. i år og erstatter 47 tidligere HMS-forskrifter.
Vi tilbyr kurs i psykososialt arbeidsmiljø for bedrifter. Deltagerne skal etter endt kurs kunne konkretisere vanlige psykososiale problemstillinger i arbeidslivet og kjenne til ulike handlingsmåter for å tilnærme seg disse problemstillingene.
The course will offer a brief historical account, focusing on events and important milestones that have contributed to the development of our current offshore regulations.
Vi tilbyr grunnkurs i RVK for bedrifter. Kurset skal gi en kortfattet historikk med fokus på hendelser og viktige milepæler som har bidratt til utviklingen av et regelverk for sokkelen slik det ser ut i dag.
Vi ønsker å bistå deg som er i en bransje som er lovpålagt med 40 timers opplæring innen HMS. Vårt HMS kurs passer for deg som arbeider med HMS og HR, men også for deg som er medlem av et arbeidsmiljøutvalg, verneombud / hovedverneombud eller bedriftsleder.