I kategorien for avvenning og psykisk helse finner du kurs, behandlinger og programmer på det mentale plan. Du kan få hjelp mot for eksempel fobier, depresjoner eller angst. Eller få avvenningsprogrammer mot uvaner som røyking, snus, stress, spiseforstyrrelser eller søvnproblemer. Det er ingen vits i å plages med noe det finnes lang erfaring med å motvirke. Utnytt ditt potensiale eller bli kvitt plager med et kurs direkte rettet mot ditt problem.
”Det er din egen feil!” Med denne holdningen til stress er det duket for en munter stund når Granheim filosoferer rundt begrepet stress - et begrep vi alle kjenner så alt for godt. Men hvordan oppstår egentlig stress og er alt stress egentlig negativt?
Mange opplever en "kjærlighetssorg" og føler vi har mistet den gode og trygge kulturen som en gang regjerte i landet. Nå ser den ut til å "smuldre" opp. Det er flere grunner til det. La oss forstå utviklingen, og samtidig peke på hva vi må gjøre for å begeve oss i riktig retning.
«Noen har tenkt på det før deg» som også inneholder flyskrekk-kurset! I forbindelse med vårt 20-årsjubileum har vi produsert en «faglig dokumentarfilm med varighet over 6 timer.
Vi leverer flyskrekk-kurs hovedsakelig som INDIVIDUALTERAPI. Det vil si at vi jobber KUN med deg slik at du slipper å delta i gruppe og de begrensningene det medfører.
Som leder står du overfor høyt tempo, komplekse utfordringer og store krav til prestasjon. Evnen til å lede deg selv er en avgjørende faktor for å lykkes – både for din egen trivsel og for å inspirere og utvikle medarbeiderne dine.
Dette stressreduseringskurset fokuserer på å utnytte kroppens selvhelbredende systemer for å skape balanse i både kropp, sinn og fordøyelse, slik at du kan oppnå optimal helse og livskvalitet.
Mestrer du stress mestrer du det aller meste. Lær hvordan! Stress kan signalisere at nå er det “nok”, noe er veldig galt, dette “klarer” du ikke, at du er på tynn is, at noe ikke er til å holde ut – men også at du skal overskride noen grenser, som må til for å komme videre.
Hvordan kan du bli den beste versjonen av deg selv, så du beholder energi, glede og handlekraft i tøffe tider. Et kurs for å bli bevisst på hva man gjør i forhold til å håndtere utfordringer på en best mulig måte, for å lykkes med det man fokuserer på.
Vi tilbyr enesamtaler som privatundervisning. I ulike livsfaser opplever de fleste av oss utfordringer og krevende perioder. Det betyr nødvendigvis ikke at man er syk. Det å ha en trygg arena for samtale og noen å dele med, kan være noe du savner.