Her finner du olje og akrylmalingskurs over hele landet. Akrylmaling er en vannbasert maling og det mediet som benyttes av flest kunstnere i dag. Oljemaling lages ved at fargestoffer blandes med herdende olje. Forskjellige typer oljemaling kan brukes både som kunstnermaling, husmaling og i industrien. Men de fleste kursene man kan ta innenfor disse forskjellige malingstypene dreier om billedkunst. Ta kontakt med oss hvis du vil at vi skal hjelpe deg å finne et kurs i ditt nærområde.
Mal med glede! – Kreativt malekurs for nybegynnere Har du lyst til å utforske maling i trygge, rolige omgivelser? Jeg starter et lite og hyggelig malekurs for pensjonister – ingen forkunnskaper kreves!
Vi tilbyr malekurs i akrylmaling. Kurs for nybegynnere og de som har malt litt fra før. Vi skal lære om farger, dybde, balanse og komposisjon. Ta gjerne kontakt for mer informasjon
Vi tilbyr tegne og malekurs for pensjonister. Vi jobber med komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage. Vi eksperimenterer, lærer teknikker og triks, og det er mye rom for felles og individuell undring og refleksjon rundt både prosesser og resultater.
Vi tilbyr tegne og malekurs for ungdom & voksne. Vi jobber med områdene komposisjon, skygge, perspektiv, abstrakt, figurative, stilleben, fargelære og collage. Innholdet tilpasses gruppen og den enkelte elev, enten du har tegnet og malt mye, eller er fersk og har lyst til å lære mye nytt.
Vi tilbyr figurativt malekurs. På dette kurset lærer du om hvordan du modellerer og skaper en illusjon av et tredimensjonalt motiv. Mye vil handle om å blande og blende farger i hverandre så du får fine overganger og de fargene du trenger til ditt motiv.
Vi tilbyr intuitivt malekurs. På dette kurset lærer du om hvordan du leker med teknikker, strukturer, farger og flater. Du lærer om å blende farger i hverandre så du får fine overganger, eller jobbe med helt separate felter av farger, skape stemninger, leke.
Bli med på malekurs på det vakre pittoreske landstedet Finca Parrilla rett ved den gamle middelalder landsbyen Frigiliana. I dette herlige området ved Middelhavet inviterer vi til malerferie med billedkunstneren Geir Yttervik.
Bli med på malekurs på det vakre pittoreske landstedet Finca Parrilla rett ved den gamle middelalder landsbyen Frigiliana i Sør Spania mellom Malaga og Granada. I dette herlige området ved Middelhavet inviterer vi til malerferie med billedkunstneren Ingrid Thortveit.
Bli med på malekurs på det vakre pittoreske landstedet Finca Parrilla rett ved den gamle middelalder landsbyen Frigiliana. I dette herlige området ved Middelhavet inviterer vi til malerferie med billedkunstneren Kari Nordnes.
Velkommen til Vedic Art grunnkurs i Oslo. Kurset går over to helger, 7. – 9. november 2025 og 16. - 18. januar 2026. Dette malekurset ønsker deg velkommen til å åpne døren til din indre skaperkraft. Her skapes et rom der du inviteres til å gå inn i en kunstnerisk prosess og samtidig en pros
Vi tilbyr malekunstprosjekt - A colorful day, for barn. Vi skal male, tegne, forme og fabulere oss gjennom flere kunstarter og sjangere, og vi skal se på hvordan vi kan visualisere det som betyr noe for oss. Hvilken farge har din dag? Noen dager er veldig morsomme og lyse.
Vi tilbyr malekunstprosjekt - A colorful day, for ungdom. Vi skal male, tegne, forme og fabulere oss gjennom flere kunstarter og sjangere, og vi skal se på hvordan vi kan visualisere det som betyr noe for oss. Hvilken farge har din dag? Noen dager er veldig morsomme og lyse.
Vi holder Paint & Sip på Atelier Cicignon. Dette har blitt en stor suksess! Vi stiller med høy kunstfaktor, mye moro med pensel og palett. På vårt atelier sammen med Anne, setter vi standarden for et herlig event.
Vi tilbyr malekurs for voksne (på etterspørsel). Tegne og maleaktiviteter for voksne (På etterspørsel). Det kan settes opp enkelte eventer (vår og sommer) med tegne- og male aktiviteter med pastell og kull tegning og maling. Blir annonsert på våre hjemmesider og Facebook
Vi tilbyr kurs om figurativ tegning og maling. Du vil bli introdusert for forskjellige tegne- og maleteknikker gjennom forskjellige tekniker og materialer, for eksempel blyanter, fargeblyanter, trekull, krittpastell og akryl.
Vi tilbyr kurs med introduksjon til figurativ tegning og maling. På dette kurset vil studentene lære det grunnleggende om figurativ tegning og maling gjennom observasjon av stillebenmodeller og senere gjennom å utforske portretter og botanikk.