I denne kategorien finner du alle typer offshore kurs som petroleum, olje og gass, borekurs, brønn og brønnteknikk, trykkurs og avfallshåndtering offshore. HMS kurs og sikkerhetskurs finner du under kategorien HMS ? Helse Miljø og Sikkerhet. Hvis du ikke finner kurset du leter etter, oppfordrer vi deg til å ta kontakt med oss, så finner vi det for deg. Vi gjør oppmerksom på at alle sikkerhetskurs er samlet i kategorien HMS og førstehjelp. Det er også en egen kategori for sikkerhetskurs offshore.
Vi tilbyr digitalt gassmålingskurs. Kurset skal gi deltakerne praktisk opplæring i gassmåling og kunnskap om farer ved arbeid i utsatte miljøer. Kurset er holdningsskapende og skal gi økt bevissthet rundt viktigheten av gassdeteksjon og riktig bruk av verneutstyr.
Vi tilbyr webbasert gassmålingskurs. Kurset gir en introduksjon til farer i utsatte områder. Du lærer om reelle farer og de mest vanlige gassene. Kurset gir en innføring i hvordan du kan beskytte deg selv og andre ved bruk av riktig utstyr.
Vi tilbyr kurs i flensearbeid ihht til NS-EN 1591 for bedrifter. Alle som skal lede eller gjøre selvstendig arbeid (utførende fagperson) på flense forbindelser i rørsystem skal ha gjennomgått en grunnleggende opplæring på flensearbeid som omfatter de typer flense forbindelser som finnes på anlegget.
Alle virksomheter med 5 ansatte eller fler, som er omfattet av Arbeidsmiljøloven skal i utgangspunktet ha et verneombud, se Arbeidsmiljølovens §6-1.
Vi tilbyr verneombudskurs 40 timer som nettkurs på (Pol/Lit/Eng/No). Alle virksomheter med 10 ansatte eller fler, som er omfattet av Arbeidsmiljøloven skal i utgangspunktet ha et verneombud, se Arbeidsmiljølovens §6-1.
Vi tilbyr gasskontrollør (Repetisjon). Kurset bygger på Forskrift 703 Utførelse av arbeid og Forskrift 704 Tiltaks- og grenseverdier..
Vi tilbyr gasskontrollør (Sertifikatutsteder) for bedrifter. Kurset bygger på Forskrift 703 Utførelse av arbeid og Forskrift 704 Tiltaks- og grenseverdier.
Vi tilbyr kurs i slokkeøvelse for bedrifter. Kurset er rettet mot arbeid i eksplosjonsfarlige og / eller helseskadelig atmosfærer.
Brønnteknikk gir deg god forståelse om hva som foregår på en plattform og de ulike fasene i en boreoperasjon, fra geologi og boreteknologi til oppbygging, produksjon og vedlikehold av en brønn.
test etst
test etst 2
test etst 3
Vi tilbyr kurs om OGI – Optical Gas Imaging. I den praktiske delen opplever de aller fleste en nærmest «åpenbaring av metoden» når vi leter etter diffuse lekkasjer og de finner den først når de stiller inn kamera rett.
HMS-Kurs for verneombud på nett gir verneombud og medlemmer av Arbeidsmiljøutvalget (AMU) opplæringen som er nødvendig for at de skal kunne utføre sine verv på en forsvarlig måte.